Jak wybrać powerbank do 200 zł – przegląd najlepszych modeli

Często zakup odpowiednich akcesoriów umożliwia rozbudowanie standardowych możliwości smartfona lub tabletu. Na przykład, jeśli brakuje miejsca na dysku na nowe aplikacje, filmy czy zdjęcia, zawsze można dokupić odpowiednio pojemną kartę SD. Nie inaczej jest z innym odwiecznym problemem – zbyt szybko rozładowującą się baterią. Tutaj pomoże dobry powerbank, który dzięki dodatkowej energii pozwoli uratować posiadacza smartfona w niejednej kłopotliwej sytuacji. Powerbanki są przy tym stosunkowo niedrogie. Wiedząc o tym, zamiast szukać smartfona z najlepszą baterią, można po prostu razem z telefonem dokupić odpowiedni bank energii. Jaki? Spokojnie, można znaleźć kilka ciekawych rozwiązań za mniej niż 200 zł.


Bank o takiej pojemności pozwala na doładowanie swojego smartfona kilka razy. W porównaniu z innymi, jest również szybki w ładowaniu, na co pozwala odpowiednio wysoka wartość maksymalnego prądu wyjściowego – 2400 mA. Ta wartość obowiązuje przy ładowaniu jednego urządzenia, ale możemy także z odpowiednio mniejszą efektywnością ładować dwa urządzenia jednocześnie, ponieważ mamy do dyspozycji 2 porty USB.

Ładowarka FOREVER TF1 PB-012To produkt o mniejszej pojemności, ale za to znacznie bardziej uniwersalny. O ile większość urządzeń obsługuje standard USB i mini USB ten model jest kompatybilny także z wyjściami Apple 30 PIN i Apple Lightning. Idealne rozwiązanie dla osób, które równolegle korzystają z urządzeń Apple'a oraz innych. W takim przypadku nie trzeba mieć dwóch powerbanków, gdy można posługiwać się jednym. Podobnie jak wymieniony wcześniej bank także potrafi ładować dwa urządzenia jednocześnie. Pojemność to 8000 mAh.


Ten bank to urządzenie, które sprawdzi się w niejednej podróży. Dzięki kompaktowym rozmiarom, zmieści się do każdej podróżnej torby lub plecaka. Pojemność 1040 mAh pozwoli ładować wielokrotnie smartfona lub tablet, albo oba urządzenia jednocześnie. Ale to nie koniec. Dodatkowym bajerem w tym przypadku jest także wbudowana latarka.


Kolejny sprzęt pełen zalet. Najważniejsze z nich to duża pojemność, dwa porty o innym natężeniu prądu - jeden o natężeniu 1A drugi o natężeniu 2.1A, umożliwiający ładowanie także iPhone’a, iPada oraz innych urządzeń wymagających wyższego natężenia. Poziom naładowania banku wskazują cztery charakterystyczne diody.

Powerbank E5 T27Największe ograniczenie to możliwość ładowania tylko jednego urządzenia, poza tym posiada wyłącznie mocne strony. Pojemność 10400 mAh, niewielkie rozmiary i waga oraz niska cena – to naprawdę robi wrażenie.

Zanim kupimy powerbank, dobrze jest wiedzieć przede wszystkim co i w jakich okolicznościach będziemy chcieli naładować. Oprócz pojemności baterii, ważna jest szybkość odzyskiwania mocy. Dodatkowy port to zawsze zaleta – przecież korzystając z okazji można podładować także aparat cyfrowy, kamerę lub inne sprzęty ze standardowym złączem. Jeśli chcemy korzystać z ładowania w bardziej ekstremalnych warunkach, dobrze jest zwrócić uwagę także na materiały z których bank jest wykonany. Wiedząc to wszystko, można mieć pewność, że dokona się właściwego wyboru.

powrót