MediaMarkt - sklep internetowy - RTV, AGD, komputery

Jak wybrać telewizor do kuchni?

Wspólne oglądanie telewizji odbywa się zazwyczaj w salonie, stąd właśnie to pomieszczenie jest najbardziej naturalnym miejscem do umieszczenia telewizora i tak to funkcjonuje w większości polskich domów. Dzięki funkcjom smart TV, telewizory stały się czymś więcej niż wcześniej, stanowiąc centrum multimedialnej rozrywki z prawdziwego zdarzenia. Przeniesienie telewizora z salonu do innego pokoju to nie jest dobry pomysł. W tym artykule mowa o dokupieniu drugiego, mniejszego telewizora do kuchni. Czy to dobre rozwiązanie i u kogo może się sprawdzić? W artykule wskazujemy argumenty za i przeciw oraz doradzamy jak wybrać właściwe urządzenie.


Po co telewizor w kuchni?

W tym samym celu, co w salonie albo w sypialni – żeby przyjemniej spędzać tam czas. Stąd oczywisty wniosek, że to będzie kusząca propozycja, ale tylko dla tych, którzy rzeczywiście urzędują w kuchni. Miłośnicy jedzenia z dowozem i chińskich zupek nie będą zwyczajnie tego potrzebować. Jeśli jednak lubimy krzątać się po kuchni, przygotowując rozmaite potrawy, dobrze jest, aby mieć możliwość urozmaicenia sobie tych czynności. Telewizja informacyjna w tle albo jeden z ulubionych kanałów muzycznych, pozwolą spędzać czas w przyjemniejszy sposób. W końcu mieszając energicznie jakąś potrawę, będziemy mogli spoglądać w ekran, a nie tylko na dno garnka czy woka.Gdzie umieścić telewizor?

Jeśli stwierdzimy, że takie rozwiązanie odpowiada naszym potrzebom, to czas zastanowić się nad urzeczywistnieniem tego pomysłu. W pierwszej kolejności, może pojawić się pytanie, czy aby na pewno telewizor będzie bezpieczny w pomieszczeniu pełnym tłuszczu, pary i innych niebezpieczeństw czyhających w powietrzu, gdy przygotowujemy posiłki. Nie ma co martwić się na zapas, bo odbiornik zapewne będzie bezpieczny. Najlepiej umieścić go na ścianie – w razie potrzeby, na obrotowym uchwycie, który pozwoli zmienić jego położenie. To najpopularniejszy wybór, jednak można także pójść w inną stronę. Alternatywą są telewizory podszafkowe albo umieszczone w specjalnej wnęce w zabudowie.


Jaki model wybrać?

Wiele zależy od tego, co będziemy chcieli oglądać. Warto jednak zachować umiar pamiętając o tym, że kuchnia to nie sala kinowa i raczej nie będziemy tam spędzać długich godzin, oglądając cały sezon jakiegoś serialu. Nie potrzebujemy zatem telewizora o dużych gabarytach, a już na pewno z rozdzielczością 4K. Tutaj swoje zadanie spełni telewizor o przekątnej ekranu między 20 a 30 cali. Czy telewizor powinien mieć funkcje smart? Nie musi, ale jest to z pewnością bardzo wygodne rozwiązanie. Dzięki łączności z internetem, będziemy mogli użyć telewizora w kuchni do odpalenia ulubionych klipów z YouTube, radia internetowego albo zobaczenia, co się dzieje na portalach społecznościowych.

Bardzo dobry rozwiązaniem w rozsądnej cenie jest na przykład telewizor SAMSUNG UE22H5600AW. Urządzenie za mniej niż 1000 zł posiadania funkcje smart TV i w pełni wystarczającą rozdzielczość Full HD. Telewizor posiada wejście USB, które umożliwia nagrywanie materiałów na swój nośnik, a także odtwarzanie wybranych plików na telewizorze. Są także zdefiniowane ustawienia obrazu i dźwięku dopasowane do treści, które aktualnie oglądamy – sport, tryb filmowy i tryb do gier.Inna ciekawa opcja to telewizor BLAUPUNKT BLA-236/207M-GB-3B-EGBDUX-EU z wbudowanym odtwarzaczem DVD. Tutaj również mamy funkcje smart TV oraz USB. Dodatkowo, funkcja Miracast umożliwia przesłanie bezprzewodowo obrazu z ekranu smartfona lub tabletu na telewizor, dzięki czemu możemy szybko zamienić 5-calowy ekran telefonu na 23,6 cala. Telewizor ma rozdzielczość HD Ready.Na koniec, jeszcze warto wspomnieć o przenośnym telewizorze SENCOR SPV 7011. Sprzęt o rozmiarach małego laptopa zmieści się w każdym miejscu i nie musimy montować go na stałe, w zależności od potrzeb zmieniając jego położenie. Telewizor LCD z dźwiękiem stereo posiada tuner cyfrowej telewizji naziemnej DVB-T z MPEG-4 oraz wejście USB.

Jak widać, telewizor w kuchni to nieduży koszt, a często duże urozmaicenie. W niektórych domach takie telewizory wyparły radioodbiorniki, które tradycyjnie znajdowały się właśnie w kuchniach.

powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }/* ACCOUNT > CLUB > shopping counter > add footer text */var accountClubLottery, txtElement;accountClubLottery = document.querySelectorAll('.v-account .b-lotteryBoxes .m-contentBox_item.is-separator .m-contentBox_data');if (accountClubLottery.length) { txtElement = document.createElement('P'); txtElement.classList.add('g-mt20'); txtElement.innerHTML = '* Do licznika zakupów liczą się zakupy dokonane od 01.01.2020r. do 31.12.2020r.'; accountClubLottery[0].appendChild(txtElement);}[/script]
[script]if (document.querySelector('.ins-content-wrapper-1720')) { setTimeout(function () { if (window.location.href.indexOf('lp-mac-mini') < 0) { document.querySelector('.ins-content-wrapper-1720').style.display = "block"; } }, 5000);}[/script]