Jak wybrać torbę do notebooka? Praktyczny poradnik

Fakt, że nowoczesne komputery tworzone są z myślą o mobilności sprawia, że rzadko kiedy są używane wyłącznie w domu. Laptopy i notebooki pozwalają pracować wszędzie, dlatego często możemy zobaczyć, jak korzysta się z nich w kawiarniach, w samolocie, pociągu czy innych publicznych miejscach. Jednak, żeby przenosić notebook i korzystać z niego w różnych lokalizacjach, należy w odpowiednio bezpieczny sposób go przenosić. W tym artykule pomagamy wybrać odpowiednią torbę.

Czego będziesz potrzebować do notebooka – torby czy etui?

W pierwszej kolejności należy zastanowić się, czy potrzebujemy dużej torby, w której oprócz laptopa zmieści się także ładowarka, notes, zewnętrzny dysk i inne akcesoria, czy zadowala nas jedynie osłona na sam laptop. Ta druga opcja może być dobrym rozwiązaniem, jeśli na co dzień i tak poruszamy się z pojemną torbą czy plecakiem, a laptop jest tylko jedną z rzeczy, które się tam znajdują. Proste etui są stosunkowo tanie. Najczęściej wybiera się te wykonane z tworzyw sztucznych i zapinane na suwak. Alternatywą mogą być filcowe etui na notebook, które cechują się lepszym wyglądem i dla niektórych są przyjemniejsze w dotyku. W przypadku torby sprawa jest bardziej złożona, a na wybór wpływa więcej elementów.

Najważniejsze parametry

Szukając torby na notebooka, należy wziąć pod uwagę przede wszystkim wielkość. Sprzęt powinien być umieszczony w torbie o odpowiednich gabarytach, więc ani nie może być z trudem wpychany do zbyt małej, ani przesuwać się w zbyt dużej obudowie. Wybieramy zatem spośród toreb przeznaczonych na standardowe modele 15-16 cali, tych przeznaczonych do mniejszych modeli 14-calowych modeli oraz maksymalnie dużych (ponad 17 cali). Oprócz rozmiaru, należy rozważyć przede wszystkim ergonomię. Liczba i rodzaj kieszeni wewnętrznych i zewnętrznych to ważny element, który może ułatwić codzienne funkcjonowanie. Dobrze, jeśli torba ma pasek do przyczepienia torby do bagażu i gumowe nóżki. Regulacja paska na ramię powinna być wygodna, a rączka do trzymania  - poręczna i przede wszystkim solidna. Warto zwrócić uwagę na to, z jakiego materiału jest wykonana torba. To wpływa nie tylko na jej wygląd, ale również trwałość oraz wagę.

Torba elegancka czy praktyczna?

To, czy przechowywane w torbie notebook jest prywatny czy służbowy, i czy sprzęt nosić będziemy na spotkania biznesowe, czy zbierać na wakacje, ma duży wpływ na ostateczny wybór. Do zastosowań biznesowych często używa się modeli wykonanych z prawdziwej lub syntetycznej skóry, które uchodzą za bardziej eleganckie. Tańszymi materiałami odpowiednimi do codziennego używania są nylon i poliester.  Prosta torba do laptopa spełniająca wszystkie najważniejsze kryteria koszt rzędu ok. 100 zł. Modele odpowiednie dla 17-calowych laptopów są z reguły droższe.

W zasadzie torby dla mężczyzn i kobiet wyglądają identycznie, chociaż można znaleźć też bardzo charakterystyczne modele stworzone z myślą o paniach. Najlepszym przykładem jest seria Samsonite Nefti. Torby z tej serii doskonale pasują do stylizacji jako modny dodatek, a przy tym wcale nie zdradzają swojej zawartości, bo nie wyglądają jak klasyczne torby na laptopa. Dzięki kolorowym wstawkom wyróżniają się na te innych utrzymanych zazwyczaj w stonowanej formie. 

Wybór torby lub etui do notebooka to ważna decyzja, tym bardziej, że takie zakupu dokonujemy stosunkowo rzadko. Komputer wymieniamy co 2-3 lata, natomiast sama torba może służyć zdecydowanie dłużej.

powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }/* ACCOUNT > CLUB > shopping counter > add footer text */var accountClubLottery, txtElement;accountClubLottery = document.querySelectorAll('.v-account .b-lotteryBoxes .m-contentBox_item.is-separator .m-contentBox_data');if (accountClubLottery.length) { txtElement = document.createElement('P'); txtElement.classList.add('g-mt20'); txtElement.innerHTML = '* Do licznika zakupów liczą się zakupy dokonane od 01.01.2021r. do 31.12.2021r.'; accountClubLottery[0].appendChild(txtElement);}[/script]
[script]if (document.querySelector('.ins-content-wrapper-1720')) { setTimeout(function () { if (window.location.href.indexOf('lp-mac-mini') < 0) { document.querySelector('.ins-content-wrapper-1720').style.display = "block"; } }, 5000);}[/script]