Jak zostać mistrzem kuchni

Nie każdy ma gotowanie w jednym palcu.. Wystarcz jeden sprzęt - Tefal Cuisine Companion - który załatwia całą sprawę.


Jak sprawić, aby gotowanie stało się przyjemnością? Każdy lubi serwować jedzenie i patrzeć na zadowolone miny męża/żony, dzieciaków i przyjaciół, idyllą jest, gdy ostatni kończą każdy posiłek mantrą: „daj mi na to przepis!”. A na wszystko jest tylko jeden przepis  –  Tefal Cuisine Companion. Ten wielofunkcyjny robot kuchenny z funkcją gotowania, wykonuje genialną robotę w kuchni. Zalety urządzenia docenił m.in. Grzegorz Łapanowski, który został Ambasadorem produktu w Polsce.

tefal cuisine

Ogromną zaletą tego sprzętu jest, to że jest banalnie prosty w obsłudze i nawet tak początkujący kucharze, przygotują w nim przystawkę, danie główne i deser. Tefal Cuisine Companion gotuje tradycyjnie, na wolnym ogniu i na parze, miesza, smaży, wyrabia, ubija oraz kruszy. Kiedy on pracuje, ty wychodzisz z kuchni i masz czas dla siebie. Dlaczego? Bo robot każdą z tych czynności wykonuje bez konieczności doglądania. Docenisz go też za to, że możesz ugotować obiad wcześniej i nie musisz z zegarkiem w ręku czekać, aż rodzina zasiądzie do stołu. Po zakończeniu gotowania robot automatycznie przechodzi w tryb utrzymania ciepła. Koniec z niezdrowym ponownym podgrzewaniem!

I teraz najważniejsze – początkujący i zaawansowani kucharze łączcie się! W Tefal Cuisine Companion mogą gotować i jedni i drudzy. Dla początkujących stworzono 6 programów automatycznych, które wybiera się jednym przyciskiem: sosy, zupy, dania jednogarnkowe, potrawy gotowane na parze, wypieki oraz desery. Każdy z programów posiada odpowiednie ustawienia, nie musimy więc zastanawiać się, jaką temperaturę, czas przygotowania czy prędkość wybrać. Na zaawansowanych użytkowników czeka manualny tryb pracy, dzięki któremu można tworzyć własne przepisy. W tym trybie przygotujecie ulubione dania z indywidualnym ustawieniem temperatury, czasu i prędkości działania akcesoriów. Tu nie ma żadnych ograniczeń, każdy może gotować według własnych upodobań i smaku.

Przygotowując potrawy możemy wybierać spośród 12 prędkości. Najniższe zapewnią delikatne mieszanie składników w trakcie gotowania, z kolei najwyższe są idealne do ubijania czy rozdrabniania. W trybie Turbo natychmiast posiekamy zioła, a w trybie Pulse, gdzie ostrza pracują w cyklach po kilka sekund, rozdrobnimy orzechy czy pokruszymy lód. Tefal Cuisine Companion pracuje w szerokim zakresie temperatur. Robot zarówno wyrobi i lekko podgrzeje składniki na ciasto w temperaturze 30°C, by idealnie wyrosło, jak również podsmaży potrawę w temperaturze 130°C. Temperatura może być regulowana co 5°C.

Cechą, która również zasługuje na uwagę, to design urządzenia. Każdy z nas lubi otaczać się pięknymi przedmiotami, zwłaszcza w kuchni nie jest to proste, jednak Tefal Cuisine Companion zachwyca nowoczesnym wzornictwem. Jego wykończenie w kolorze Silver Premium, misa ze stali nierdzewnej (o pojemności użytkowej 2,5 l, w której możemy przygotować 6 porcji każdego dania dla całej rodziny) oraz elegancki panel kontrolny sprawiają, że w kuchni obok funkcjonalnego sprzętu ma się jednocześnie piękny gadżet. I jeszcze mały prezent na koniec. Do każdego urządzenia dołączona jest książka z przepisami “1 milion inspiracji”, w której znajdziecie przepisy na przygotowanie 100 przystawek, 100 dań głównych oraz 100 deserów, które można dowolnie łączyć ze sobą na milion sposobów w kompletne menu.

powrót