MediaMarkt - sklep internetowy - RTV, AGD, komputery

Jaką drukarkę wybrać? Drukarka atramentowa czy laserowa?

Tusz kontra toner


Będziemy drukowali dużo zdjęć? Prawdopodobnie najlepsza będzie dla nas drukarka atramentowa. Chcemy drukować sam tekst? Zależy nam na precyzyjnym wydruku nieporuszonych lini? Podążając za opinią większości, możemy przypuszczać, że to drukarka laserowa jest tą, którą powinniśmy wybrać do tego typu zastosowań. Co potrafi tania drukarka atramentowa i laserowa? Czym specjalnym mogą pochwalić się droższe urządzenia? Po sprawdzeniu przykładowych modeli będzie nam łatwiej odpowiedzieć na pytanie jaką drukarkę wybrać.

Drukarka atramentowa – zalety, wady, zastosowanie


W jaki sposób powstaje wydruk przygotowany przez drukarki atramentowe? Pojemniki z atramentem są odpowiednio przesuwane przez głowicę, a krople tuszu pokrywają kartkę papieru. Taka technika druku wystarczy do zwyczajnych, domowych zastosowań. Jej zalety mogą docenić również amatorzy fotografii. Drukarki atramentowe świetnie sprawdzą się przy drukowaniu zdjęć. Ważne jest to, że kolorowe wydruki wcale nie będą wiązały się z dużymi kosztami. Drukarka atramentowa jest tania i może drukować zarówno na czarno-biało, jak i na kolorowo. Trzeba być jednak świadomym tego, że jakość wydruku często może być po prostu średnia. Wrażenia, w przeciwieństwie do dość wysokich kosztów eksploatacji, nie zrobi na nas również prędkość drukowania. Czasem zdarza się, że po skończeniu się jednego tuszu lub wyjęciu pojedynczego kartridża urządzenie nie będzie chciało drukować. Wybierając drukarkę atramentową, możemy jednak cieszyć się z jej kompaktowych rozmiarów i cichej pracy.

Drukarka laserowa – zalety, wady, zastosowanie


Wiemy już jak drukują drukarki atramentowe, do czego mogą się one przydać oraz jakie są ich wady i zalety. A co z drukarkami laserowymi? W procesie drukowania zamiast pojemników z atramentem i głowicy używany jest specjalny wałek, który rozprowadza cząsteczki tonera. Niestety najtańsze drukarki laserowe to wyłącznie urządzenia monochromatyczne. Tylko droższa drukarka laserowa będzie mogłą drukować na kolorowo. Drukarki laserowe w pełni zasłużenie uważane są za urządzenia, które oferują bezkonkurencyjną jakość i trwałość wydruku. Kolejnymi zaletami drukarek laserowych są dość niskie koszty eksploatacji oraz dużo większa szybkość i wydajność wydruku. Drukarka laserowa będzie niezastąpiona wtedy, gdy regularnie drukujemy dużą liczbę stron. Oznacza to, że taka technika druku o wiele lepiej sprawdzi się w firmach niż w domach, w których obciążenie jest dużo mniejsze. Z pewnością docenią ją również profesjonaliści, którym będzie zależało na wysokiej jakości wydrukowanych zdjęć.

Drukarka HP Deskjet Ink Advantage 1115

Tania drukarka atramentowa – HP Deskjet Ink Advantage 1115


Jedną z tańszych drukarek atramentowych jest model HP Deskjet Ink Advantage 1115, za który trzeba zapłacić tylko 199 złotych. Już po chwili po wyjęciu z pudełka jest on gotowy do drukowania każdego rodzaju zdjęć i dokumentów. Dzięki oryginalnym i niedrogim wkładom atramentowym HP możliwe jest tanie drukowanie dużej liczby stron. Warto zaznaczyć, że wymiary drukarki atramentowej HP Deskjet Ink Advantage 1115 są na tyle kompaktowe, że bez problemu zmieści się ona na małym biurku lub równie niewielkiej półce.

Droższa drukarka atramentowa – Canon Pixma iP7250


Nieco droższą i bardziej funkcjonalną drukarką atramentową jest Canon Pixma iP7250. Za 349 złotych możemy stać się posiadaczami urządzenia, które bardzo wydajnie drukuje przy pomocy 5 oddzielnych atramentów. Na tle konkurencji Canon Pixma iP7250 wyróżnia się tym, że może drukować prosto ze smartfonów. Umożliwia to obsługa sieci bezprzewodowej Wi-Fi. Ciekawym dodatkiem jest też możliwość drukowania na płytach. Canon Pixma iP7250 ma niskoprofilową konstrukcję z dwiema w pełni zintegrowanymi szufladami na papier, dzięki którym istnieje możliwość automatycznego drukowania dwustronnego.

Tania drukarka laserowa – Samsung SL-M2022W


Samsung SL-M2022W to drukarka laserowa, która mimo swojej niewielkiej ceny, wynoszącej zaledwie 299 złotych, posiada wiele bardzo ciekawych, a przede wszystkim bardzo przydatnych funkcji. Potrafi wydrukować w wysokiej rozdzielczości aż 20 stron na minutę i zaoszczędzić przy tym nawet 20% tonera. Jest to możliwe dzięki usuwaniu zbędnego tekstu i obrazu lub zamienianiu bitmap na szkice. Ergonomiczna, nowoczesna i stylowa obudowa skrywa w sobie takie technologie, jak np. NFC, Wi-Fi Direct, czy Google Cloud Print. Bezprzewodowe drukowanie i udostępnianie dokumentów na pewno zwiększy naszą produktywność.

Drukarka SAMSUNG SL-M2022W

Droższa drukarka laserowa – Brother HL-3140CW


849 złotych to cena kolorowej drukarki laserowej Brother HL-3140CW. W 60 sekund jest ona w stanie wydrukować 18 stron w rozdzielczości 2400 x 600 dpi. Pojemny podajnik na 250 arkuszy i wydajne kolorowe tonery pozwolą nawet na 2200 najwyższej jakości wydruków. W drukarce laserowej Brother HL-3140CW tonery i bęben są od siebie niezależne. Skutkuje to przyjaźniejszym dla środowiska, tańszym i wygodniejszym użytkowaniem. Bezpieczna łączność bezprzewodowa i proste drukowanie bezpośrednio z urządzeń mobilnych to kolejne zalety drukarki laserowej Brother HL-3140CW.

Drukarka do domu lub do pracy


Jaką drukarkę wybrać? To zależy od naszych potrzeb i miejsca, w którym będziemy używali drukarki. W domu najlepiej sprawdzi się drukarka atramentowa. To niewielkie urządzenie cicho wydrukuje zadowalającej jakości zdjęcia i dokumenty. Do bardziej biznesowych i profesjonalnych zastosowań lepszym wyborem będzie drukarka laserowa. To właśnie ona zaoferuje bezkonkurencyjną jakość, prędkość, trwałość i wydajność drukowania.

Podane w artykule ceny produktów są wartościami z dn. 08.04.2016. Ceny mogą ulec zmianie.

powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel