Jaka gra w prezencie pod choinkę? Przegląd największych hitów ostatnich miesięcy na PS4, PC, Xbox One

Dla tych, którzy nie kupują każdej nowości jeszcze przed premierą, a wybierają tylko kilka gier w roku, gwiazdka to jedna z najlepszych okazji do tego, aby zdobyć coś nowego. 2018 obfitował w wiele ciekawych premier, więc jest sporo tytułów, które mogłyby się znaleźć w liście do świętego Mikołaja. Jakie gry na pewno sprawią radość? Prezentujemy przegląd najlepszych gier 2018, które będą gratką dla każdego miłośnika gier video.

Więcej niż wyścigi – Forza Horizon 4

To idealna propozycja dla każdego, kto lubi się ścigać, jednak niebezpieczne manewry, zamiast na ulicy, woli wykonywać w wirtualnym świecie przed konsolą albo ekranem komputera. Forza Horizon 4 to kontynuacja kultowej gry Forza Horizon 3, w którą pokochało ponad 8 milionów graczy na całym świecie. Największe zalety tej symulacji to ogromny świat pełen dokładnie przygotowanych i urozmaiconych tras, a także dynamiczne zmiany pogody podczas wyścigów i imponująca liczba aut do wykorzystania. W świecie Forza Horizon można poprowadzić ponad 400 aut, a także dowolnie je udoskonalać. Gra wydana we wrześniu 2018 z powodzeniem wykorzystuje HDR i doskonale wygląda w rozdzielczości 4K.

Tomb Raider nigdy się nie nudzi!

Czy jest ktoś kto nigdy nie słyszał o przygodach Lary Croft? Tomb Raider to przygodówka idealna do gry w sylwestra i obowiązkowa pozycja dla każdego, kto chociaż przez chwilę marzył o tym, żeby być archeologiem. Shadow of the Tomb Raider jest kontynuacją serii na konsole nowej generacji, która została zapoczątkowana w 2013 roku. Mamy więc nawiązanie do wątków z dwóch poprzednich części – Tomb Raider oraz Rise of the Tomb Raider. Bohaterka jak zwykle przemierza grobowce i szuka skarbów, ale mechanika rozgrywki wciąż się rozwija, więc nie ma mowy o nudzie. Oprócz podejmowania otwartej walki z wrogami, będziemy mieli też możliwość kamuflażu i atakowania z zaskoczenia, a także elementy survivalu i wymagające łamigłówki. W związku z tym, że osią fabuły jest przepowiednia Majów, przez większość czasu będziemy przedzierać się przez nieprzyjazną dżunglę oraz eksplorować miasta na terenie dzisiejszego Meksyku.

Nie taki dziki zachód - Red Dead Redemption 2

Jedna z najbardziej oczekiwanych gier 2018, która zasłużyła na wiele entuzjastycznych recenzji. Ameryka na przełomie XIX i XX wieku – historia trzymająca w napięciu od początku do końca, wyraziści bohaterowie, godziny akcji – strzelaniny, pościgi, napady. W Red Dead Redemption 2 jest wszystko to, co potrzebne jest w dobrej grze fabularnej, a przy tym widać, że rozgrywka została przygotowana z dbałością o najdrobniejsze szczegóły. Doskonale odwzorowane realia, starannie przygotowane dialogi i różne smaczki dla wnikliwych obserwatorów – to wszystko tłumaczy, dlaczego na premierę trzeba było czekać aż tak długo.

Strzelanina powraca do korzeni – Battlefield V

Po różnych eksperymentach, seria Battlefield znów powraca do czasów II wojny światowej. Dostajemy zatem, to co gracze lubią najbardziej. Oprócz dobrze znanych realiów, dostajemy wiele nowinek – chociażby możliwość grania kobiecymi postaciami, nowy system strzelania i wiele poprawek w trybie multiplayer. Jako wstęp do zabawy mamy także krótką kampanię dla jednego gracza pokazującą kilka interesujących wątków spoza głównego nurtu działań wojennych. W Battlefield V doświadczymy epickich starć z udziałem samolotów, czołgów i artylerii, w wieloosobowych starciach weźmie udział nawet 64 graczy jednocześnie. Obowiązkowa pozycja dla każdego miłośnika strzelania!

Najlepsza gra dla dzieci - Spyro Reignited Trilogy

Charakterystyczny fioletowy smok powrócił na konsolę Playstation, podobnie jak chwilę wcześniej kultowy Crash Bandicoot. Tytułowy Spyro w odświeżonej wersji to właściwie nie jedna, a 3 rewelacyjne gry przygodowe. Oryginalne epizody z początku lat 2000 zostały odwzorowane w udoskonalonej wersji graficznej dopasowanej do wymogów najnowszych konsol. Gra od lat 7 przyniesie wiele radości i wciągnie na długie godziny.

Każda z wymienionych gier to gwarancja dobrze zainwestowanych pieniędzy. Jeśli prezent chcemy wybierać z najlepszych gier na rynku, to każda pozycja z listy będzie odpowiednia.

powrót