Jaka gra w prezencie pod choinkę? Przegląd największych hitów ostatnich miesięcy na PS4, PC, Xbox One

Dla tych, którzy nie kupują każdej nowości jeszcze przed premierą, a wybierają tylko kilka gier w roku, gwiazdka to jedna z najlepszych okazji do tego, aby zdobyć coś nowego. 2018 obfitował w wiele ciekawych premier, więc jest sporo tytułów, które mogłyby się znaleźć w liście do świętego Mikołaja. Jakie gry na pewno sprawią radość? Prezentujemy przegląd najlepszych gier 2018, które będą gratką dla każdego miłośnika gier video.

Więcej niż wyścigi – Forza Horizon 4

To idealna propozycja dla każdego, kto lubi się ścigać, jednak niebezpieczne manewry, zamiast na ulicy, woli wykonywać w wirtualnym świecie przed konsolą albo ekranem komputera. Forza Horizon 4 to kontynuacja kultowej gry Forza Horizon 3, w którą pokochało ponad 8 milionów graczy na całym świecie. Największe zalety tej symulacji to ogromny świat pełen dokładnie przygotowanych i urozmaiconych tras, a także dynamiczne zmiany pogody podczas wyścigów i imponująca liczba aut do wykorzystania. W świecie Forza Horizon można poprowadzić ponad 400 aut, a także dowolnie je udoskonalać. Gra wydana we wrześniu 2018 z powodzeniem wykorzystuje HDR i doskonale wygląda w rozdzielczości 4K.

Tomb Raider nigdy się nie nudzi!

Czy jest ktoś kto nigdy nie słyszał o przygodach Lary Croft? Tomb Raider to przygodówka idealna do gry w sylwestra i obowiązkowa pozycja dla każdego, kto chociaż przez chwilę marzył o tym, żeby być archeologiem. Shadow of the Tomb Raider jest kontynuacją serii na konsole nowej generacji, która została zapoczątkowana w 2013 roku. Mamy więc nawiązanie do wątków z dwóch poprzednich części – Tomb Raider oraz Rise of the Tomb Raider. Bohaterka jak zwykle przemierza grobowce i szuka skarbów, ale mechanika rozgrywki wciąż się rozwija, więc nie ma mowy o nudzie. Oprócz podejmowania otwartej walki z wrogami, będziemy mieli też możliwość kamuflażu i atakowania z zaskoczenia, a także elementy survivalu i wymagające łamigłówki. W związku z tym, że osią fabuły jest przepowiednia Majów, przez większość czasu będziemy przedzierać się przez nieprzyjazną dżunglę oraz eksplorować miasta na terenie dzisiejszego Meksyku.

Nie taki dziki zachód - Red Dead Redemption 2

Jedna z najbardziej oczekiwanych gier 2018, która zasłużyła na wiele entuzjastycznych recenzji. Ameryka na przełomie XIX i XX wieku – historia trzymająca w napięciu od początku do końca, wyraziści bohaterowie, godziny akcji – strzelaniny, pościgi, napady. W Red Dead Redemption 2 jest wszystko to, co potrzebne jest w dobrej grze fabularnej, a przy tym widać, że rozgrywka została przygotowana z dbałością o najdrobniejsze szczegóły. Doskonale odwzorowane realia, starannie przygotowane dialogi i różne smaczki dla wnikliwych obserwatorów – to wszystko tłumaczy, dlaczego na premierę trzeba było czekać aż tak długo.

Strzelanina powraca do korzeni – Battlefield V

Po różnych eksperymentach, seria Battlefield znów powraca do czasów II wojny światowej. Dostajemy zatem, to co gracze lubią najbardziej. Oprócz dobrze znanych realiów, dostajemy wiele nowinek – chociażby możliwość grania kobiecymi postaciami, nowy system strzelania i wiele poprawek w trybie multiplayer. Jako wstęp do zabawy mamy także krótką kampanię dla jednego gracza pokazującą kilka interesujących wątków spoza głównego nurtu działań wojennych. W Battlefield V doświadczymy epickich starć z udziałem samolotów, czołgów i artylerii, w wieloosobowych starciach weźmie udział nawet 64 graczy jednocześnie. Obowiązkowa pozycja dla każdego miłośnika strzelania!

Najlepsza gra dla dzieci - Spyro Reignited Trilogy

Charakterystyczny fioletowy smok powrócił na konsolę Playstation, podobnie jak chwilę wcześniej kultowy Crash Bandicoot. Tytułowy Spyro w odświeżonej wersji to właściwie nie jedna, a 3 rewelacyjne gry przygodowe. Oryginalne epizody z początku lat 2000 zostały odwzorowane w udoskonalonej wersji graficznej dopasowanej do wymogów najnowszych konsol. Gra od lat 7 przyniesie wiele radości i wciągnie na długie godziny.

Każda z wymienionych gier to gwarancja dobrze zainwestowanych pieniędzy. Jeśli prezent chcemy wybierać z najlepszych gier na rynku, to każda pozycja z listy będzie odpowiednia.

powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }/* ACCOUNT > CLUB > shopping counter > add footer text */var accountClubLottery, txtElement;accountClubLottery = document.querySelectorAll('.v-account .b-lotteryBoxes .m-contentBox_item.is-separator .m-contentBox_data');if (accountClubLottery.length) { txtElement = document.createElement('P'); txtElement.classList.add('g-mt20'); txtElement.innerHTML = '* Do licznika zakupów liczą się zakupy dokonane od 01.01.2021r. do 31.12.2021r.'; accountClubLottery[0].appendChild(txtElement);}[/script]
[script]if (document.querySelector('.ins-content-wrapper-1720')) { setTimeout(function () { if (window.location.href.indexOf('lp-mac-mini') < 0) { document.querySelector('.ins-content-wrapper-1720').style.display = "block"; } }, 5000);}[/script]