Jaką ładowarkę samochodową kupić? Ranking 2021

Zastanawiasz się, jaką ładowarkę samochodową kupić? Nic dziwnego – dobra ładowarka to bardzo przydatny zakup, ponieważ może nam pomóc w wielu sytuacjach. Na co zwracać uwagę, szukając konkretnego urządzenia, co jest ważne i jakie modele polecamy – na te pytania odpowiadamy w tym krótkim poradniku. Przestawiamy również ranking ładowarek samochodowych na 2021 rok.


Dlaczego dobra ładowarka samochodowa może się przydać?


Jeszcze kilka lat temu, telefony ładowaliśmy głównie w domu, jednak coraz częściej to się zmienia. Szybko rozładowujący się akumulator sprawia, że szukamy możliwości podpięcia smartfona do prądu także w innych sytuacjach, a nie zawsze mamy ze sobą powerbank. Taka sytuacja szczególnie często zdarza się, gdy:

  • dużo czasu spędzamy poza domem, podróżując,
  • rozmawiamy przez telefon, jadąc autem,
  • korzystamy ze smartfona jako nawigacji samochodowej.


Rozładowany telefon to duży problem, dlatego możliwość uzupełnienia energii w aucie zdecydowanie poprawia komfort, w dodatku niewielkim kosztem.


Dobra ładowarka samochodowa – jaką wybrać?


Jakie cechy ma najlepsza ładowarka samochodowa?


  • Szybkie ładowanie – jeśli chcemy podłączyć sprzęt na chwilę i zobaczyć realny efekt, tempo ładowania powinno być wysokie.


  • Uniwersalne działanie – idealne, jeśli pasuje do gniazdka zapalniczki samochodowej 12V oraz 24V. Dzięki temu zadziała nie tylko w samochodzie osobowym, ale też w ciężarówce czy w kamperze.


  • Możliwość ładowania kilku urządzeń – docenimy to, gdy będziemy potrzebowali naładować dwa smartfony albo smartfon i tablet.


  • Długi kabel – dzięki niemu umieścimy ładowane urządzenie tam, gdzie chcemy – z dala od dźwigni zmiany biegów, deski rozdzielczej czy stojaka na kawę.


Znając te cechy, można szukać już konkretnych modeli. Biorąc pod uwagę wspomniane parametry, ceny i opinie klientów, stworzyliśmy ranking ładowarek samochodowych.Ładowarka samochodowa – ranking 2021


Ładowarka samochodowa SAMSUNG EP-L1100NBEGWW

Dobra i niedroga ładowarka, obsługująca dwa porty USB. Moc ładowania to aż 15W, dzięki czemu energię odzyskamy bardzo szybko.


Ładowarka samochodowa TRUST 21819 Ultra Fast USB Car Charger

Następna szybka ładowarka (Fast Charge), która jest wyposażona w zabezpieczenie przed przeciążeniem i zwarciem, obsługuje jedno podłączone urządzenie.


Ładowarka samochodowa HAMA 3xUSB 5.2A

Z tą dobrą ładowarką samochodową naładujemy jednocześnie aż 3 urządzenia! Ładowarka została wyposażona w technologię pozwalającą na zoptymalizowany proces ładowania. Rozpoznaje podłączone urządzenie i dopasowuje się do jego wymagań. To pozwala na „oszczędną” eksploatację baterii podłączonego urządzenia i w konsekwencji wydłużenie jej żywotności. Maksymalna moc ładowania wynosi aż 26 W.


Ładowarka samochodowa WG 3xUSB 7A

To także sprzęt dopasowany do ładowania 3 urządzeń. Automatycznie wykrywa, jakie urządzenie jest aktualnie ładowane i optymalnie dopasowuje najkorzystniejsze napięcie.


Ładowarka samochodowa HUAWEI CP37

To zestaw z dołączonym kablem USB typu C. Ładuje z mocą aż do 40W.


Ładowarka samochodowa VIVANCO 1.5-12V 1.2A Czarny

Warto także zwrócić uwagę na ten uniwersalny model. Oprócz możliwości wpięcia do gniazdka zapalniczki samochodowej mamy także możliwość dopasowania wtyku dla konkretnego modelu telefonu. Zestaw zawiera aż 8 wtyczek (konektorów) pasujących do różnych typów urządzeń.


Czy już wiesz, jaka ładowarka samochodowa będzie najlepsza? Jeśli często jeździsz autem, ten zakup na pewno Ci się przyda, więc nie warto odkładać go na później!


Na koniec warto jeszcze wspomnieć o takich akcesoriach jak rozdzielacz gniazda zapalniczki. Kosztuje mniej więcej tyle co ładowarka, ale ma nieco inną funkcję. Tak jak hub USB, tworzy z jednego kilka wejść USB, tak rozdzielacz tego typu tworzy z jednego gniazdka zapalniczki 3 gniazdka. Może się to przydać, gdy mamy kilka urządzeń korzystających z takiego gniazda. Na przykład oprócz ładowarki także odkurzacz samochodowy i lodówkę turystyczną. Dzięki rozgałęziaczowi nie musimy wybierać, co podłączyć. Wszystkie sprzęty mogą korzystać z zasilania jednocześnie.


Zobacz więcej

Jakie głośniki do auta wybrać na tylną półkę? Jakie głośniki do auta wybrać na tylną półkę?

Dobre głośniki do samochodu z pewnością przydają się podczas każdej dłuższej trasy. Tylko jakie głośniki do auta będą odpowiednie? Jeśli nie masz pewności, to sprawdź nasz poradnik.

Więcej

Ranking radioodtwarzaczy samochodowych – jakie radio wybrać? Ranking radioodtwarzaczy samochodowych – jakie radio wybrać?

Jaki odtwarzacz polecamy? Zobacz nasz ranking radiów samochodowych!

Więcej

Jaką ładowarkę samochodową kupić? Ranking 2021 Jaką ładowarkę samochodową kupić? Ranking 2021

Zastanawiasz się, jaką ładowarkę samochodową kupić? Przestawiamy również ranking ładowarek samochodowych na 2021 rok.

Więcej

TV box – ranking 2021. Jaką przystawkę smart TV wybrać? TV box – ranking 2021. Jaką przystawkę smart TV wybrać?

Zwykły telewizor także może zapewnić dostęp do sieciowych aplikacji. Wystarczy zakupić odpowiedni smart TV box.

Więcej

Ranking transmiterów FM 2021 – jaki model kupić? Ranking transmiterów FM 2021 – jaki model kupić?

W najnowszych modelach aut radio samochodowe potrafi odtwarzać muzykę z różnych źródeł. Jednak starsze pojazdy posiadają jedynie standardowy radioodtwarzacz na płyty CD i kasety magnetofonowe. Ten problem doskonale rozwiązuje transmiter FM. Ranking produktów z tej kategorii powinien ułatwić wybór.

Więcej

Jaki wideorejestrator do samochodu kupić? Ranking kamer samochodowych 2021 Jaki wideorejestrator do samochodu kupić? Ranking kamer samochodowych 2021

Dobra kamera samochodowa przyda się, gdy będziemy potrzebowali dowodu dla policji albo ubezpieczyciela. Jaki wideorejestrator jazdy kupić, aby spełniał swoje zadanie? Przedstawiamy najlepsze produkty.

Więcej

Jaki telewizor dla gracza wybrać? Najlepsze TV gamingowe 2021 Jaki telewizor dla gracza wybrać? Najlepsze TV gamingowe 2021

Jeśli zdecydowaliśmy się na konsolę zamiast gamingowego komputera z monitorem lub laptopa, będzie nam potrzeby także dobry telewizor dla gracza. Jaki jednak wybrać?

Więcej

Jak Twój smartfon może współpracować z telewizorem? I jak podłączyć go do telewizora? Jak Twój smartfon może współpracować z telewizorem? I jak podłączyć go do telewizora?

W tym artykule podpowiadamy, w jaki sposób można wykorzystać możliwość sparowania smartfona z telewizorem i jakie korzyści zapewnia takie rozwiązanie. 

Więcej

Telewizory 8K – wszystko, co warto wiedzieć Telewizory 8K – wszystko, co warto wiedzieć

Czym jest właściwie technologia 8K i jakie oferuje możliwości? Czy warto już teraz kupić taki telewizor? 

Więcej

Soundbary dedykowane do QLED TV Samsung Soundbary dedykowane do QLED TV Samsung

Jakie modele soundbarów polecamy do nowoczesnych telewizorów Samsung? Prezentujemy tutaj najciekawsze propozycje.

Więcej

powrót