Jaka mała lodówka do zabudowy – Co warto wiedzieć?

Lodówki wcale nie muszą mieć zawsze dużych rozmiarów. Mała lodówka do zabudowy nie zabierze zbyt wiele miejsca w kuchni. To bardzo istotne np. dla studentów, singli czy par. Mała lodówka to także dobry pomysł, jeśli często jadamy poza domem. Czym charakteryzują się małe lodówki do zabudowy? Jakie modele są godne uwagi? Sprawdźmy to poniżej.

Mała lodówka do zabudowy i jej wymiary i wyposażenie


 • Wysokość: od wysokości zależy to, czy lodówka będzie miała zamrażalnik. Jeżeli lodówka go posiada, wysokość wpływa też na jego umiejscowienie. Lodówki do zabudowy w porównaniu do lodówek wolnostojących o tej samej wysokości mają niestety mniejszą pojemność. Małe lodówki do zabudowy mają wysokość około 140 cm, a ich pojemność wynosi około 200 litrów. Albo nie mają one w ogóle zamrażalnika, albo jest on mały i bez oddzielnych drzwiczek.
 • Szerokość i głębokość: są to kluczowe wymiary dla każdej lodówki do zabudowy. Standardowe wymiary wynoszą odpowiednio około 55 i 56 cm. Podobnych rozmiarów powinny być szafki, w których zostanie zabudowana mała lodówka. Lodówki do 50 cm i 60 cm szerokości idealnie nadają się do zabudowy i niedużej kuchni.


Małe lodówki do zabudowy skupiają się przede wszystkim na swojej podstawowej funkcji. Próżno w nich szukać nowinek technologicznych, którymi są naszpikowane najlepsze lodówki. Mała lodówka do zabudowy nie będzie miała ani funkcji No Frost, ani nawet kostkarki lub zamrażalnika. Znajdziemy w niej natomiast podstawowe wyposażenie takie jak np. półki do rozłożenia produktów spożywczych, pojemnik na jajka, komora na warzywa i owoce czy półki na drzwiach przeznaczone do przechowywania butelek i słoików.

Mała lodówka do zabudowy i jej pojemność


Każda lodówka powinna mieć pojemność 120-130 litrów na jedną osobę. Każdej kolejnej osobie powinno przysługiwać dodatkowe 30 litrów. Dla dwóch osób wystarczy już mała lodówka (do zabudowy) o pojemności około 140-150 litrów. Taką pojemnością dysponują najczęściej lodówki jednodrzwiowe. Będą one idealnym wyborem do niewielkiego mieszkania lub działki. Do typowych użytkowników lodówki jednodrzwiowej należą np. studenci, single i pary.

Mała lodówka do zabudowy i jej zalety i wady


Mała lodówka do zabudowy
Zalety
Wady
 • Atrakcyjny wygląd
 • Umożliwia zachowanie spójnej aranżacji kuchni
 • Lodówki do zabudowy są droższe niż lodówki wolnostojące
 • Może być niebezpieczna (w razie pożaru ogień się szybko rozprzestrzenia)

Mała lodówka do zabudowy vs. mała lodówka wolnostojąca


Mała lodówka do zabudowy
Mała lodówka wolnostojąca
 • Atrakcyjny wygląd
 • Umożliwia zachowanie spójnej aranżacji kuchni
 • Lodówki do zabudowy są droższe niż lodówki wolnostojące
 • Może być niebezpieczna (w razie pożaru ogień się szybko rozprzestrzenia)
 • Więcej dostępnych modeli (w niższej cenie)
 • Mobilna, praktyczniejsza w użyciu
 • Mniej atrakcyjna wizualnie


Mała lodówka do zabudowy – Gdzie ją postawić?


Lodówki pod żadnym pozorem nie wolno stawiać w pobliżu źródeł ciepła. W kuchni źródło ciepła może stanowić np. piekarnik, kuchenka mikrofalowa lub kaloryfer. Mikrofali nie powinno stawiać się obok lodówki lub na niej! Mała lodówka do zabudowy i każda inna lodówka powinna być oddzielona od źródła ciepła co najmniej jedną szafką. Lodówki wolnonostojące powinny być oddalone od ściany o ok. 10 cm. Umożliwi to nie tylko prawidłową cyrkulację powietrza i odprowadzanie ciepła, ale także ułatwi otwieranie drzwi lodówki i wyjmowanie z niej półek.


Mała lodówka do zabudowy i jej klasa energetyczna


Każda lodówka pracuje niemalże non stop. Jeżeli będzie pobierała dużo prądu, to zapłacimy więcej za prąd. Właśnie dlatego tak ważna jest klasa energetyczna lodówki. Klasa energetyczna informuje o tym, ile dane urządzenie zużywa prądu w danych warunkach. Najbardziej energooszczędne małe lodówki do zabudowy to te w klasie energetycznej A++ i A+. Zużywają one odpowiednio o 45% lub 25% mniej energii niż lodówki w klasie energetycznej A.

Małe lodówki do zabudowy, którymi warto się zainteresować


Mała lodówka do zabudowy
Zalety
CANDY CRU 164 E
 • Klasa energetyczna A+
 • Zamrażalnik o pojemności całkowitej 117 l netto
 • Automatyczne odszranianie chłodziarki 
Beko BU 1153
 • Klasa energetyczna A++
 • Uszczelka antybakteryjna (chroni wnętrze chłodziarki przed niepożądanymi mikroorganizmami)
 • Niezawodne zawiasy nożycowe 3D (wysoka odporność na duże obciążenia, zamiany temperatur oraz wilgoć)
Gorenje RBIU6092AW
 • Klasa energetyczna A++
 • Zawiasy nożycowe
 • MultiBox (pojemnik na jajka, ser i lód)

Mała lodówka do zabudowy – Wybierz ją do swojej kuchni!


Małe lodówki do zabudowy nie mają tylu zaawansowanych funkcji, co większe i droższe lodówki. W zamian za to oferują coś nie mniej cennego. Ich wymiary są idealne nawet do niewielkiej kuchni i wyróżniają się energooszczędną pracą. Jesteś singlem, mieszkasz tylko z partnerem lub często jadasz poza domem? Nie potrzebujesz dużej i drogiej lodówki, która zajmie sporo cennego wolnego miejsca w kuchni. Mała lodówka do zabudowy z powodzeniem spełni wszystkie Twoje oczekiwania. Która trafi do Twojej kuchni?

powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }/* ACCOUNT > CLUB > shopping counter > add footer text */var accountClubLottery, txtElement;accountClubLottery = document.querySelectorAll('.v-account .b-lotteryBoxes .m-contentBox_item.is-separator .m-contentBox_data');if (accountClubLottery.length) { txtElement = document.createElement('P'); txtElement.classList.add('g-mt20'); txtElement.innerHTML = '* Do licznika zakupów liczą się zakupy dokonane od 01.01.2020r. do 31.12.2020r.'; accountClubLottery[0].appendChild(txtElement);}[/script]