Jaką myjkę do okien wybrać? Ranking 2021

Które urządzenie najlepiej poradzi sobie z brudną szybą? Najlepsza będzie myjka do okien Karcher czy Vileda? A może coś innego? Jeśli szukasz skutecznego sprzętu do szybkich i dokładnych porządków zobacz koniecznie nasz ranking. Poznaj najlepsze myjki parowe do okien.

Szorowanie szyb kojarzy się przede wszystkim ze świątecznymi porządkami, choć tak naprawdę o porządek powinniśmy dbać regularnie. Czemu jednak tego nie robimy? Oczywiście, popularnym wytłumaczeniem jest brak czasu. Nic dziwnego. Ręczne mycie okien bywa czasochłonne, ale też frustrujące. Często, mimo swoich wysiłków, wciąż widzimy na oknach brzydkie smugi. W dodatku, myjąc w tradycyjny sposób, zużywamy duże ilości płynu oraz ręczników papierowych. Jak ułatwić sobie życie? Oczywiście, korzystając z nowoczesnych technologii – można postawić na myjkę do okien. Jaką jednak wybrać?

 

Myjka parowa – jak działa?


Zanim zastanowimy się, jaka myjka do okien będzie najlepsza, warto najpierw wyjaśnić, co to za sprzęt i skąd jego popularność. Myjka do działania wykorzystuje parę wodną, podobnie jak inne czyściki parowe. Para wyrzucana pod ciśnieniem skutecznie rozpuszcza brud. Pozostaje tylko zebrać brudną wodę, korzystając z nakładki. Urządzenie jest łatwe w obsłudze i działa bezprzewodowo. Należy jedynie pamiętać o napełnianiu i opróżnianiu zbiornika na wodę oraz ładowaniu akumulatora.

Czy za pomocą takiego sprzętu umyjemy tylko okna? Ze względu na kształt myjki najlepiej radzą sobie właśnie z dużą, płaską powierzchnią. Niemniej jednak wiele osób używa ich także do mycia kabin prysznicowych, luster czy kafelków. Jest to zatem uniwersalny sprzęt, który ma zdecydowanie więcej zastosowań, niż się pozornie wydaje.


Myjka parowa do okien – jak działa?


Jakie cechy ma najlepsza myjka do okien?


W sklepach można znaleźć wiele modeli w rozmaitych cenach. Czym właściwie różnią się od siebie? Zobacz listę najważniejszych cech, które warto wziąć pod uwagę.  • Szerokość ściągaczki – im jest większa, tym szybciej umyjemy okno. Z drugiej strony mniejszy sprzęt oznacza większą precyzję, zwłaszcza w rogach. Pewnym kompromisem może być model z wymienianymi końcówkami.


  • Wydajność, czyli jak dużo okien damy radę umyć w określonym czasie. Producenci różnie podchodzą do tych deklaracji. Czasem podają czas pracy w minutach, a czasem liczbę okien lub metraż, jaki można umyć, korzystając z energii potrzebnej na jedno pełne ładowanie baterii.


  • Rozmiary i waga – istotne, ponieważ mimo istotnych ułatwień wciąż musi my wykonywać pracę trzymają w ręku urządzenie. Dla starszych osób pewnie lepszym wyborem będzie lżejsza myjka.