Jaką podkładkę pod mysz wybrać? Ranking najlepszych modeli

Zastanawiasz się, jaka podkładka pod mysz będzie dobra? To słuszny kierunek myślenia, bo to bardzo istotna kwestia. Jeśli na co dzień dużo korzystamy z komputera, poświęcając czas na pracę lub gry, to odpowiednie akcesoria mogą stanowić duże ułatwienie. A te źle dobrane – będą generować niepotrzebne problemy. Zatem jeśli szukasz podkładki pod mysz, ten rankikng jest dla Ciebie!

Jaka podkładka pod mysz - przegląd propozycji

Komu potrzebna jest podkładka pod mysz?


W czasach, gdy dominowały komputery stacjonarne, trudno było sobie wyobrazić korzystanie z urządzenia bez myszy i odpowiedniej podkładki. Dziś, gdy łatwo o niedrogie i mobilne laptopy, nie zawsze jest to konieczne. Wbudowany touchpad także umożliwia sprawne poruszanie kursorem po ekranie. Warto jednak pamiętać o tym, że korzystanie z touchpada jest wciąż dość toporne w porównaniu z dobrej jakości myszą. Myszka przyda się tam, gdzie kluczowe są czas reakcji oraz precyzja. Trudno zatem wyobrazić sobie chociażby granie w strategie czasu rzeczywistego albo strzelanki czy wykonywanie skomplikowanych projektów graficznych bez komputerowego gryzonia i właśnie podkładki.


Podkładka to ważny element stanowiska pracy lub rozrywki – ma gładką powierzchnię, co umożliwia szybkie i wygodne przesuwanie myszki we wszystkich kierunkach. Nie sposób osiągnąć taką dokładność, sunąc myszą po blacie stołu albo po obrusie. Dodatkowym atutem najlepszych podkładek pod mysz jest ochrona powierzchni (biurka) przed porysowaniem, ale też wszelkimi zabrudzeniami. Nie bez znaczenia jest tu także ergonomia. Odpowiednia podkładka pod mysz, szczególnie taka odciążająca nadgarstek, sprawia, że po wielogodzinnym korzystaniu z myszy nie będą nas boleć ręce.


Jaką podkładkę pod mysz wybrać? Jakie są rodzaje?


Ceny podkładek są bardzo zróżnicowane, w zależności od jakości ich wykonania i konkretnych funkcji. Na podkładkę można zatem wydać zarówno kilkadziesiąt, jak również kilkaset złotych. Warto uporządkować wszystkie dostępne modele, dzieląc je na kilka kategorii.


  • Podkładki biurowe – jak sama nazwa wskazuje, przeznaczone dla pracowników biurowych lub osób dużo pracujących na komputerze także w trybie home office.
  • Podkładki pod mysz dla graczy – to szczególnie wytrzymałe modele wykonane z materiałów najlepszej jakości, często wyróżniające się wyglądem. Podobnie jak myszy gamingowe czy fotele dla graczy, należy zaliczać je do segmentu premium, dla najbardziej wymagających użytkowników. Podkładki tego typu czasami mają wbudowany dodatkowy port USB, a także – podświetlenie.


Najlepsza podkładka pod mysz powinna mieć także odpowiedni rozmiar. W sklepach znajdziemy zarówno małe podkładki, jak również takie, na których zmieści się mysz i klawiatura, a nawet zajmujące cały blat.


Oprócz naszej wygody i przyzwyczajeń przy korzystaniu z podkładki znaczenie ma także rozdzielczość ekranu komputera. Zazwyczaj im jest wyższa, tym mniej ruchów myszą będziemy wykonywać. A zatem duża rozdzielczość ekranu to sygnał, żeby wybrać mniejszą podkładkę, a niska rozdzielczość oznacza, że może przydać się większa powierzchnia robocza. Jak ocenić, czy podkładka jest duża czy mała? Można po prostu spojrzeć na podane wymiary w milimetrach. Czasem stosuje się także rozmiary analogicznie jak w przypadku ubrań, gdzie S to rozmiar najmniejszy, M to rozmiar średni, a duże podkładki na myszy i klawiaturę to L albo XL.


Najlepsze podkładki pod mysz – najważniejsze cechy


Znając już podstawowy podział podkładek, wiemy mniej więcej, czego szukać. A zatem skoro zawęziliśmy krąg poszukiwań, warto przyjrzeć się specyfikacji konkretnych modeli. Co będzie istotne na karcie konkretnego produktu? Najważniejsze parametry, którym powinniśmy dokładnie się przyjrzeć, to:

  • wielkość podkładki,
  • materiał wykonania (podkładka może miękka lub twarda),
  • wodoodporność i łatwość czyszczenia,
  • dobra przyczepność podstawy, aby podkładka była antypoślizgowa i dobrze przylegała do biurka.


Warto także wspomnieć o tym, że nie bez znaczenia jest rodzaj myszy, z której na co dzień korzystamy. Oczywiście, można się zastanawiać, czy lepsza jest mysz laserowa czy mysz optyczna, jednak jeśli ten dylemat mamy już za sobą, to warto po prostu dostosować do tego wybór podkładki. Jaka podkładka pod mysz laserową będzie odpowiednia? Oczywiście, każda będzie działać, niemniej jednak wielu użytkowników preferuje podkładki twarde wykonane z plastiku, a nawet ze szkła. Te ostatnie nie współpracują dobrze z myszami optycznymi. A zatem do myszy optycznej lepiej wybierać podkładki materiałowe.


Jaka podkładka pod mysz dla gracza?

Podobnie jak w przypadku zakupu innych akcesoriów stworzonych z myślą o graczach także tutaj warto uwzględnić ich specyficzne potrzeby. Oprócz podwyższonej jakości i precyzji działania na wybranej podkładce potrzebna jest jeszcze jedna ważna rzecz – podświetlenie. Chociaż może się wydawać, że to tylko zbędny efekciarki trik, w rzeczywistości ma bardzo konkretne funkcje! Oświetlenie w grze może informować o tym, kiedy ponownie załadować broń, kiedy punkty zdrowia są na krytycznie niskim poziomie lub kiedy specjalna umiejętność pozwala na strzał. A zatem dzięki dobrej podkładce naprawdę można osiągnąć przewagę w wirtualnej rywalizacji!

Podkładka pod mysz dla gracza - jaką wybrać?

Podkładka pod mysz – ranking 2022


Wiemy, już jakie są rodzaje podkładek, jakimi parametrami mogą się od siebie różnić, a także jaka podkładka pod mysz optyczną będzie optymalnym wyborem, a co bardziej sprawdzi się przy używaniu na co dzień myszy laserowej. Czas wymienić konkretne podkładki pod myszy, które polecamy w naszym rankingu.


Podkładka pod mysz MODECOM Volcano Elbrus

To niedroga podkładka z tkaniny, która dostępna jest w atrakcyjnej cenie. Powierzchnia ma grubość 3 mm i antypoślizgowy spód. Jej długość to 400 mm a szerokość 437 mm. Materiał zapewnia dobry poślizg i łatwo się czyści.


Podkładka pod mysz STEELSERIES QcK Edge L

Następna podkładka za mniej niż 100 zł. Wykonana została z mikrowłókniny QcK, zapewniającej maksymalną kontrolę na ruchami kursora. Jest bardzo trwała i łatwo ją umyć, grubość wynosi 2 mm.


Podkładka pod mysz i klawiaturę NATEC Genesis M12 Maxi Lava

To bardzo szeroka podkładka, na której zmieści się również klawiatura. Tkanina jest antypoślizgowa, a także wodoodporna.


Podkładka pod mysz STEELSERIES QcK Prism Cloth Medium

To przykład podkładki w średnim rozmiarze, z wbudowanym podświetleniem RGB. Szeroka na 320 mm, o powierzchni grubości 4mm. Jest zoptymalizowana pod kątem śledzenia ruchów przy niskim i wysokim współczynniku DPI. Wysoka liczba nitek i gładka powierzchnia optymalizują dokładność śledzenia myszy zarówno przez czujniki optyczne, jak i laserowe.


Podkładka pod mysz CORSAIR MM800 RGB Polaris Cloth Edition CH-9440021-EU

Kolejna opcja dla miłośników gier online. Model wykonano z tkaniny i plastiku, z antypoślizgowym spodem. Podkładka wyposażona jest w podświetlenie i wbudowany port USB, który wykorzystamy na przykład do podłączenia myszki.

Podkładka pod mysz CORSAIR MM800

Podkładka pod mysz HYPERX Fury Ultra RGB Medium HX-MPFU-M

Stylowa podkładka z podświetleniem RGB, stworzona specjalnie z myślą o graczach. Podświetlenie 360° i płynne efekty świetlne można dostosowywać, korzystając z oprogramowania HyperX NGENUITY. Twarda powierzchnia z mikrofakturą minimalizuje tarcie przy poruszaniu myszą, zapewniając szybki i płynny ruch.


Podkładki pod mysz – przydatne w wielu sytuacjach


Pozornie wydaje się, że wybór podkładki pod mysz to mało istotna sprawa. Jednak jeśli bardziej zagłębimy się w ten temat, łatwo zrozumieć, że nie jest to bez znaczenia. Gdy w trakcie pandemii wiele osób nagle zmieniło tryb pracy z biurowej na zdalną, to wiele firm postanowiło wesprzeć ich nie tylko przekazując dofinansowanie na koszty energii elektrycznej w związku z korzystaniem ze służbowych komputerów w domu, ale też wysyłając do domu przydatne w codziennej pracy akcesoria – w tym podkładki po mysz!


Dobra podkładka pod mysz to także uniwersalny prezent dla każdego, kto regularnie korzysta z komputera – czy to dla rozrywki, czy w ramach pracy albo nauki. Warto rozważyć taki upominek, jeśli mamy w rodzinie gracza, a dysponujemy ograniczonym budżetem. Trudno kupić komuś nowy gamingowy laptop lub najnowszą kartkę graficzną, a podkładka to ten rodzaj prezentu, który raczej pozostaje w zakresie możliwości finansowych.

Czytaj więcej

Jaką podkładkę pod mysz wybrać? Ranking najlepszych modeli Jaką podkładkę pod mysz wybrać? Ranking najlepszych modeli

Zastanawiasz się, jaka podkładka pod mysz będzie dobra? A te źle dobrane – będą generować niepotrzebne problemy. Zatem jeśli szukasz podkładki pod mysz, ten rankikng jest dla Ciebie!

Więcej

Ranking kamer internetowych – jaką wybrać? Ranking kamer internetowych – jaką wybrać?

Jaką kaerę internetową wybrać, żeby być zadowolonym z efektów, a jednocześnie nie przepłacać? Zobacz nasz ranking kamer internetowych.

Więcej

Jaki najlepszy ultrabook kupić? Ranking 2021 Jaki najlepszy ultrabook kupić? Ranking 2021

Najbardziej uniwersalnymi urządzeniami o szerokim zastosowaniu są z pewnością ultrabooki. Czym się charakteryzują?

Więcej

Ranking płyt głównych – jaką najlepszą wybrać do komputera? Ranking płyt głównych – jaką najlepszą wybrać do komputera?

Zastanawiasz się, jaka płyta główna będzie odpowiednia do komputera? To ważna decyzja, ponieważ rodzaj płyty głównej będzie decydować o możliwościach rozbudowy posiadanego zestawu.

Więcej

Ranking dysków HDD 2021 – jaki wybrać? Ranking dysków HDD 2021 – jaki wybrać?

Co zatem warto wiedzieć, zanim zdecydujemy się, jaki dysk HDD do komputera kupić?

Więcej

Jaką kartę dźwiękową zewnętrzną wybrać? Ranking najlepszych modeli Jaką kartę dźwiękową zewnętrzną wybrać? Ranking najlepszych modeli

Jaka karta dźwiękowa będzie potrzebna do odtwarzania muzyki dobrej jakości? Warto sobie zadać to pytanie, zanim dokonamy zakupu.

Więcej

Jaki dobry router LTE kupić? Ranking 2021 Jaki dobry router LTE kupić? Ranking 2021

Chcesz mieć dobry router LTE? Jeśli interesuje Cię to rozwiązanie, warto zobaczyć nasz ranking routerów LTE.

Więcej

Jaką klawiaturę bezprzewodową kupić? Ranking 2021 Jaką klawiaturę bezprzewodową kupić? Ranking 2021

Ranking klawiatur bezprzewodowych, który zaprezentujemy na pewno ułatwi decyzję o zakupie takiego sprzętu.

Więcej

Jaki dobry komputer do gier wybrać? Ranking 2021 Jaki dobry komputer do gier wybrać? Ranking 2021

Dobry komputer do gier to często niemała inwestycja. Jaki komputer gamingowy kupić? Oto ranking z najlepszymi modelami.

Więcej

Ranking klawiatur mechanicznych – jaką klawiaturę dla gracza wybrać? Ranking klawiatur mechanicznych – jaką klawiaturę dla gracza wybrać?

Ranking klawiatur dla graczy. Jaki sprzęt warto wybrać, gdy szukamy rozwiązania z wyższej półki? Zobacz!

Więcej

powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }/* ACCOUNT > CLUB > shopping counter > add footer text */var accountClubLottery, txtElement;accountClubLottery = document.querySelectorAll('.v-account .b-lotteryBoxes .m-contentBox_item.is-separator .m-contentBox_data');if (accountClubLottery.length) { txtElement = document.createElement('P'); txtElement.classList.add('g-mt20'); txtElement.innerHTML = '* Do licznika zakupów liczą się zakupy dokonane od 01.01.2022r. do 31.12.2022r.'; accountClubLottery[0].appendChild(txtElement);}[/script]
[script]if (document.querySelector('.ins-content-wrapper-1720')) { setTimeout(function () { if (window.location.href.indexOf('lp-mac-mini') < 0) { document.querySelector('.ins-content-wrapper-1720').style.display = "block"; } }, 5000);}[/script]