Pomoc Infolinia 799 35 35 35

Najlepsze pralko-suszarki – ranking TOP 5

Dobra pralko-suszarka to rozwiązanie dla osób, które potrzebują nie tylko wyprać, ale też szybko wysuszyć ubrania – bez rozwieszania ich na sznurku. To idealne wyjście, gdy nie chcesz kupować oddzielnie pralki i suszarki ze względu na koszty czy gabaryty obu urządzeń. Zastanawiasz się, który model wybrać? Zobacz najlepsze pralko-suszarki w naszym rankingu!

Najlepsze pralko-suszarki – jakie wybrać?


Jaką pralko-suszarkę wybrać – najważniejsze parametry


Jeśli myślisz o zakupie pralko-suszarki, powinieneś dokładnie się przyjrzeć konkretnym modelom. Jak je ze sobą porównać? Zobacz najpierw listę ich najważniejszych cech.

  • Pojemność – producenci podają dwie wartości. Pierwsza to maksymalny załadunek odzieży do prania, druga – do suszenia. Warto pamiętać, że ładując pralkę do pełna, nie uda ci się skutecznie wysuszyć takiej ilości ubrań.
  • Programy – jak w przypadku pralki – dobrze, jeśli sprzęt jest wszechstronny. Specjalne programy do prania szczególnie delikatnych tkanin, programy do odzieży dziecięcej, dla alergików lub superszybkie – każdy z nich to dodatkowa korzyść, bo pozwoli łatwiej osiągnąć upragnione rezultaty. Dużym dodatkowym atutem są programy parowe!
  • Klasa energetyczna – tu panuje uniwersalna zasada, że im mniej energii i wody zużywa urządzenie, tym niższe rachunki będziesz płacić. Aktualnie wśród pralko-suszarek najbardziej energooszczędne modele mają klasę energetyczną C, najmniej – F.
  • Dodatkowe funkcje i innowacyjne technologie – dobra pralko-suszarka może oferować także wiele dodatkowych udogodnień. Warto tu wymienić np. możliwość prania w niskich temperaturach z użyciem aktywnych bąbelków z wody, detergentu i powietrza (Eco Bubble), opóźniony start czy inteligentną diagnostykę z użyciem aplikacji mobilnej.
  • Rozmiar urządzenia – tak jak w przypadku pralek, wysokość i szerokość są bardzo podobne, ale urządzenia mogą się znacząco różnić głębokością. Najmniejsze pralko-suszarki mogą mieć tylko 45 cm głębokości, duże – nawet 60 cm.


Pralko-suszarka – ranking najpopularniejszych sprzętów


Pralko-suszarka – ranking najpopularniejszych urządzeń


Znasz już najbardziej istotne cechy, jakie powinna mieć pralko-suszarka. Jaka najlepsza? Niełatwo to rozstrzygnąć, bo rywalizacja o miejsca na podium była bardzo wyrównana! Poniżej prezentujemy listę najpopularniejszych modeli.

1. miejsce: pralko-suszarka LG F2DV5S7N0E Vivace V500

Pierwsze miejsce w rankingu zajmuje nowoczesne urządzenie firmy LG. Pojemność bębna to 7 kg odzieży do prania lub 5 kg do suszenia. Sprzęt oferuje aż 14 programów związanych z praniem, suszeniem oraz wykonywaniem obu tych zadań po kolei. Wśród najciekawszych warto wymienić szybki program do wyprania niewielkiej ilości ubrań, który zajmuje zaledwie 14 minut. Warto wspomnieć też o specjalnym programie Higiena, który ułatwia zwalczanie bakterii i roztoczy w wysokiej temperaturze. Rodziców ucieszy możliwość wyboru programu do ubranek dziecięcych. Największa zaletą tego modelu jest technologia AI DD. Oznacza ona coś więcej niż automatykę wagową. Pralko-suszarka LG F2DV5S7N0E Vivace V500 wykrywa nie tylko ciężar, ale też poziom miękkości tkanin. Dzięki tym danym urządzenie dobiera we właściwy sposób ruchy piorące – tak żeby ubrania były bezpieczne, a pranie – szybkie i dokładne. Precyzję i zróżnicowanie obrotów umożliwia napęd bezpośredni silnika, czyli Direct Drive (DD). Nie zabrakło obsługi przez telefon, w tym przesyłania nowych programów oraz diagnostyki (pralka wysyła komunikat dźwiękowy, wychwytywany przez mikrofon). Obudowa ma głębokość 47,5 cm, co umożliwia zakwalifikowanie tego modelu do pralko-suszarek typu slim. Na minus klasa energetyczna E.


2. miejsce: pralko-suszarka Samsung WD8NK52E3AW

Na drugiej pozycji znajduje się urządzenie o nieco większej pojemności. Wysuszyć można w niej maksymalnie 5 kg ubrań – tak samo jak w urządzeniu LG, jednak, gdy chcesz uruchomić wyłącznie pranie, w bębnie powinno się zmieścić więcej odzieży – 8 kg. Następny wyróżnik to technologia Eco Bubble, czyli pranie uporczywych plam i zabrudzeń za pomocą aktywnej piany w niskiej temperaturze, bezpiecznej dla tkanin. Ciekawy jest program AirWash, który pomaga pozbyć się nieprzyjemnych zapachów za pomocą gorącego powietrza, oraz programy parowe, służące do dezynfekcji i minimalizowania zagnieceń. Nie zabrakło programów szybkich. Aż 20-letnia gwarancja na silnik – nikt nie daje więcej! Na dodatkowe punkty pralko-suszarka Samsung WD8NK52E3AW może liczyć u osób z małą łazienką. Głębokość to zaledwie 45,6 cm. Niestety, jeszcze niższa klasa energetyczna niż w modelu zwycięskim – F.


3. miejsce: pralko-suszarka Whirlpool FFWDB 964369 SV EE

Dobra pralko-suszarka, która zadowoli osoby szukające urządzeń z pojemniejszym bębnem. Whirlpool FFWDB 964369 SV EE upierze do 9 kg odzieży, wysuszy zaś 6 kg. Ubrania można także odświeżyć bez użycia detergentów, za pomocą samej pary wodnej – przeznaczony do tego program Steam Refresh trwa tylko 20 minut! Inne ciekawe programy czasowe to pranie z suszeniem trwające 45 lub 90 minut, a także szybkie pranie 30-minutowe. Duży model z trzeciego miejsca pod względem ergonomii i ekologii przebija zwycięzców rankingu – to klasa energetyczna C.


4. miejsce: pralko-suszarka Bosch WNA14404PL Serie 6

Następna propozycja dla tych, którzy szukają urządzeń o większej pojemności bębna. Pralko-suszarka Bosch WNA14404PL Serie 6 wypierze 9 i wysuszy 6 kg, możliwe jest dokładanie do urządzenia w trakcie trwania cyklu. Program parowy niweluje zagniecenia, dzięki czemu łatwiej je wyprasować. Ciekawą opcją jest także funkcja Speed Perfect, która przyśpiesza standardowe programy, skracając ich czas nawet o 65%! Klasa energetyczna E, najczęstsza w urządzeniach tego typu. Trzeba też zaznaczyć, że nie jest to pralko-suszarka slim – ranking uwzględnia też większe sprzęty. Głębokość Boscha Serii 6 to 59 cm.

Pralko-suszarka BOSCH WNA14404PL Serie 6


5. miejsce: pralko-suszarka Electrolux EW7W268SP

Ze wszystkim urządzeń uwzględnionych w rankingu, ten model ma najmniejszy wsad do suszenia – tylko 4 kg. Uprać można dwa razy więcej. Tak jak niektóre wymienione wcześniej pralko-suszarki, dysponuje też programem parowym, a także szybkim programem prania i suszenia – 60 minut wystarczy, aby włożyć do szafy kilogram suchej odzieży. Powinna dobrze się sprawdzić w mieszkaniu, gdzie pierze się często, a suszy – raczej rzadko. Musi jednak zmieścić się w łazience, a tutaj barierą może być głębokość sprzętu. 57 cm to około 10 cm więcej niż dwa pierwsze modele w rankingu. Klasa energetyczna E.


Najlepsza pralko-suszarka – która?


Mamy nadzieję, że już wiesz, jaką pralko-suszarkę wybrać. Analiza potrzeb i priorytetów powinna ułatwić właściwą decyzję – w końcu sam wiesz najlepiej, czy najistotniejsze są konkretne programy, czy jednak klasa energetyczna albo pojemność.
Niezależnie od tego, jaki model wybierzesz, weź pod uwagę, że aby sprzęt służył przez długie lata, należy o niego odpowiednio dbać. Pralki oraz pralko-suszarki trzeba regularnie czyścić. Jak? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w poradniku: Czyszczenie pralki – jak wyczyścić ją octem, a jak przy pomocy specjalnych detergentów?

Zobacz więcej

Pralka nie grzeje wody – co może być przyczyną? Pralka nie grzeje wody – co może być przyczyną?

Jak reagować, gdy pralka nie grzeje wody? Wyjaśniamy, co może być przyczyną takiej awarii, i jak sobie z nią poradzić. Doradzimy też, co robić, żeby podobne usterki nie pojawiały się w przyszłości. Zobacz, jak sprawdzić, czy pralka podgrzewa wodę, i w jaki sposób wykryć usterkę.

Więcej

Czy lodówka może stać obok piekarnika? Czy to dobre ustawienie? Czy lodówka może stać obok piekarnika? Czy to dobre ustawienie?

Lodówka obok piekarnika? To dość nietypowy pomysł, ale przy niewielkich przestrzeniach każdy centymetr jest na wagę złota, a odpowiednie rozmieszczenie urządzeń wymaga kreatywności. Czy piekarnik może być koło lodówki, czy takie ustawienie prowadzi do uszkodzenia sprzętu? Pora wyjaśnić tę kwestię, zanim przystąpisz do urządzania kuchni!

Więcej

Lodówka się nie wyłącza i cały czas chodzi – co robić w takiej sytuacji? Lodówka się nie wyłącza i cały czas chodzi – co robić w takiej sytuacji?

Jeśli lodówka się nie wyłącza, to znaczy, że układ chłodzenia nie działa prawidłowo. Zacznij od… uważnego posłuchania urządzenia! Najczęściej długie okresy głośnej pracy wskazują na potencjalne kłopoty. Skala problemu jest zależna od jego przyczyn. Proste czynności konserwacyjne można wykonać samodzielnie, a przy poważniejszych awariach warto skorzystać z pomocy fachowca. Jak rozpoznać, dlaczego lodówka cały czas chodzi? Zobacz praktyczny poradnik!

Więcej

Co można myć w zmywarce, a czego nie? Poradnik Co można myć w zmywarce, a czego nie? Poradnik

Czego nie myć w zmywarce? Lista przedmiotów, które nie powinny tam trafić, obejmuje wiele pozycji! Duża ilość wody, wysokie ciśnienie i detergenty mogą zaszkodzić niektórym naczyniom. Korzystanie ze zmywarki to wygoda i oszczędność czasu – nie chcesz jednak z brudem i tłuszczem pozbyć się także malowanych wzorów. Albo, co gorsza, doprowadzić do odkształcenia czy pęknięcia cennej filiżanki. Sprawdź, co można myć w zmywarce, a co lepiej czyścić ręcznie!

Więcej

Czym jest kalibracja pralki Samsung? Po co ją wykonywać? Czym jest kalibracja pralki Samsung? Po co ją wykonywać?

Kalibracja pralki Samsung jest potrzebna do jej prawidłowego działania. To rutynowa, prosta czynność, którą użytkownik może wykonać samodzielnie. Nie zajmie zbyt wiele czasu! Z naszego poradnika dowiesz się, jak przejść przez ten proces krok po kroku i czy trzeba go powtarzać? Zobacz praktyczne wskazówki!

Więcej

Jak odetkać zatkany zlew? Sprawdzone sposoby Jak odetkać zatkany zlew? Sprawdzone sposoby

Gdy woda stoi zamiast spływać, czujesz nieprzyjemny zapach i słyszysz podejrzane bulgotanie, to znak, że trzeba poszukać sposobów na to, jak odetkać zlew. Zdarza się, że odpływu dostaną się resztki jedzenia, a także fusy, obierki czy skorupki jajek – woda z opłukanych naczyń nie jest wówczas we właściwy sposób odprowadzana do rur. Zamiast wpadać w panikę, trzeba działać. Zobacz, jak odetkać zlew w kuchni prostymi metodami!

Więcej

Jak wyczyścić zapchany filtr w pralce? I gdzie go w ogóle znaleźć? Jak wyczyścić zapchany filtr w pralce? I gdzie go w ogóle znaleźć?

Nie wiesz, jak wyczyścić filtr w pralce? To znaczy, że pewnie nigdy tego nie robiłeś. Nie jest to dobra wiadomość, bo zapchany filtr w pralce może doprowadzić do jej awarii. Zobacz, gdzie znaleźć filtr w pralce i jak go wyczyścić. Przekonasz się, że to proste! Szczegółową instrukcję znajdziesz w naszym poradniku!

Więcej

Jak wyczyścić przypalony garnek – 8 sposobów Jak wyczyścić przypalony garnek – 8 sposobów

Każdy, kto chętnie i często gotuje, prędzej czy później będzie szukać sposobu na to, jak wyczyścić przypalony garnek. Wystarczy chwila nieuwagi! Nie musisz od razu skazywać naczynia na straty – zazwyczaj garnek można uratować. Jak się za to zabrać? Zobacz nasz poradnik, by poznać najlepsze metody oczyszczenia przypalonego garnka!

Więcej

Jaki sprzęt AGD wybrać do kuchni? Pełna lista! Jaki sprzęt AGD wybrać do kuchni? Pełna lista!

Rozwój technologiczny ma charakter ciągły. Wciąż pojawiają się nowe sprzęty, jeszcze lepiej dopasowane do naszych potrzeb. Jakie AGD do kuchni będą dobre? Po przeczytaniu artykułu na pewno łatwiej będzie znaleźć odpowiedź!

Więcej

Ile prądu zużywa średnio lodówka? Jaką moc lodówki wybrać? Ile prądu zużywa średnio lodówka? Jaką moc lodówki wybrać?

Zapowiadane podwyżki cen prądu zmuszą do poszukiwania oszczędności. Warto sobie uświadomić, ile prądu zużywa lodówka. Być może te obliczenia przybliżą nas do decyzji o szybszym zakupie prawdziwie energooszczędnego urządzenia.

Więcej

powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }/* ACCOUNT > CLUB > shopping counter > add footer text */var accountClubLottery, txtElement;accountClubLottery = document.querySelectorAll('.v-account .b-lotteryBoxes .m-contentBox_item.is-separator .m-contentBox_data');if (accountClubLottery.length) { txtElement = document.createElement('P'); txtElement.classList.add('g-mt20'); txtElement.innerHTML = '* Do licznika zakupów liczą się zakupy dokonane od 01.01.2022r. do 31.12.2022r.'; accountClubLottery[0].appendChild(txtElement);}[/script]
[script]if (document.querySelector('.ins-content-wrapper-1720')) { setTimeout(function () { if (window.location.href.indexOf('lp-mac-mini') < 0) { document.querySelector('.ins-content-wrapper-1720').style.display = "block"; } }, 5000);}[/script]