Ranking suszarek do grzybów 2021 – jaką wybrać?

Zbliżająca się jesień to dobry czas, aby poszukać odpowiedzi na pytanie, jaką suszarkę do grzybów kupić. Świeże grzyby można suszyć na sznurku albo w piekarniku, jednak zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem będzie właśnie suszarka do grzybów. Ranking takich urządzeń, który prezentujemy w artykule, pomoże wybrać odpowiedni produkt. Lubisz zbierać grzyby i chcesz korzystać z suszarki spożywczej? Doradzimy, która będzie najlepsza.


Jakie cechy ma najlepsza suszarka do grzybów?


To, czy dany produkt będzie spełniał oczekiwania użytkownika, zależy od tego, na co kładziemy szczególny nacisk. Dla jednej osoby priorytetem będzie pojemność, dla innej – szybkość suszenia albo łatwość przechowywania sprzętu. Zobaczmy poniżej, jakie cechy opisują suszarki spożywcze i ich działanie.


  • Moc – zazwyczaj zawiera się w przedziale między 220W a 500W. Najczęściej urządzenie z większą mocą szybciej poradzi sobie z suszeniem produktów. To oznacza krótszą pracę i mniejsze zużycie energii. Jednak to, ile prądu pobiera suszarka do grzybów, nie jest jakimś istotnym czynnikiem wpływającym na wysokość rachunków. Pamiętajmy o tym, że suszarek raczej używa się sezonowo, a nie cały czas, jak pralki czy lodówki.


  • Liczba i powierzchnia tac – to, jak pojemne są tacki albo sita, na których umieszczamy produkty, wpływa na decyzję, jak dużo grzybów można suszyć w ramach jednego cyklu. Warto pamiętać o tym, żeby grzybów nie umieszczać zbyt gęsto, bo może to utrudniać właściwy obieg ciepłego powietrza. Jeśli tacki są okrągłe, producent najczęściej podaje po prostu ich średnicę. Zazwyczaj to wartość między 23 a 31 cm.


  • Rodzaj obudowy – jeśli jest przezroczysta, łatwiej zaglądać do środka i w ten sposób kontrolować stopień wysuszenia grzybów.


  • Regulacja temperatury – zazwyczaj jest płynna, dzięki czemu można szukać optymalnych ustawień do suszenia różnych produktów. W urządzeniach tego typu zakres temperatur jest podobny, niemniej jednak – wartości minimalne i maksymalne mogą się różnić. Z reguły najniższa dostępna temperatura to 35–40 stopni, najwyższa 70–80 stopni.


Wiedząc, jakie parametry różnią poszczególne modele, łatwiej zorientować się, jaka suszarka do grzybów będzie optymalnym wyborem.


: Suszarki do grzybów – ranking urządzeń


Suszarki do grzybów – ranking 2021


Suszarka OK. OFD 3110 PL

Ranking suszarek do grzybów zaczynamy od najtańszych modeli. Dla wielu osób urządzenie może okazać się całkowicie wystarczające i jednocześnie pozwoli oszczędzić pieniądze. Decydując się na suszarkę OK, mamy urządzenie o mocy 250W wyposażone w 5 sit o średnicy 28 cm, z wysokością regulowana w przedziale między 1,8 a 2,8 cm. Oprócz grzybów można suszyć też kwiaty, zioła czy owoce.


Suszarka SENCOR SFD 750WH

To następna dobra suszarka do grzybów w atrakcyjnej cenie (poniżej 100 zł). Tutaj także mamy 5 sit, ale ogólnie pojemność jest mniejsza (średnica tacy to 23 cm). Zaletą jest natomiast przezroczysta obudowa, co daje nam możliwość zaglądania do środka bez konieczności otwierania urządzenia i przerywania jego pracy. Części urządzenia można myć w zmywarce.


Suszarka MPM MSG-01

To następna suszarka o mocy 250W wyposażona w 5 sit. Dla bezpieczeństwa wyposażona jest w podkładki antypoślizgowe na obudowie.


Suszarka MPM MSG-02

To, dla odmiany, urządzenie o dużo większej mocy – aż 400W. Imponuje też pojemnością – średnica okrągłej tacy wynosi 33 cm. Jeśli zatem mamy większe potrzeby i odpowiednią ilość wolnej przestrzeni w kuchni, to będzie bardzo dobry wybór.


Suszarka MPM MSG-06

Suszarka z dwustopniową regulacją temperatury i dwustopniową regulacją mocy. Grzyby ułożymy na 6 tacach o średnicy 30 cm.


Suszarka HB FD0401D

Ostatnia suszarka w naszym rankingu oferuje możliwość wybrania jednej z czterech temperatur – 38, 48, 58 lub 68 stopni. Co więcej, mamy wbudowany timer, dzięki czemu można zaprogramować pracę urządzenia na określoną liczbę godzin (maksymalnie do 12). Pięć tac ma średnicę 30 cm. Wszystkie informacje o aktualnych ustawieniach znajdziemy na wygodnym wyświetlaczu LED na dole obudowy.Jeśli często bywamy w lesie, to dobry pomysł, aby w domu znalazła się suszarka do grzybów. Jak ją wybrać? Gdy widzimy zestawienie różnych modeli, na pewno jest łatwiej! Ranking suszarek do grzybów powstał w oparciu o sprawdzone modele cieszące się dobrymi opiniami i niezawodnością.


Zobacz więcej

Patelnie tytanowe – ranking 5 dobrych modeli Patelnie tytanowe – ranking 5 dobrych modeli

Interesuje Cię ranking patelni tytanowych? A może nie masz pewności, czy powłoka z tytanu jest odpowiednio trwała i rozważasz także inne opcje? Jeśli szukasz dobrej patelni do swojej kuchni, z pewnością nasz poradnik Ci się przyda!

Więcej

Najlepsze patelnie granitowe – ranking. Jaką kupić? Najlepsze patelnie granitowe – ranking. Jaką kupić?

Chcesz wiedzieć, jaka patelnia granitowa będzie najlepsza i jak granit wypada na tle innych materiałów? Zobacz.

Więcej

Jaki opiekacz do kanapek kupić? Ranking 2021 Jaki opiekacz do kanapek kupić? Ranking 2021

Myślisz, jaki opiekacz do kanapek będzie odpowiedni? Warto wybrać solidny model, który posłuży przez długi czas i pozwoli cieszyć się ze smacznych przekąsek na ciepło.

Więcej

Zgrzewarka próżniowa – ranking 2021. Co to i jak działa? Zgrzewarka próżniowa – ranking 2021. Co to i jak działa?

Zgrzewarka próżniowa – co to jest i dlaczego przyda się w kuchni? Zobaczcie też, jaką pakowarkę próżniową wart kupić!

Więcej

Ranking wyciskarek do cytrusów – jaką wybrać? Ranking wyciskarek do cytrusów – jaką wybrać?

Interesuje Cię ranking wyciskarek do cytrusów? Podpowiemy, jaki model warto kupić.

Więcej

Elektroniczna szatkownica do warzyw – ranking TOP 4 Elektroniczna szatkownica do warzyw – ranking TOP 4

Wiele osób, które samodzielnie gotują, z pewnością doceni zalety takiego urządzenia jak szatkownica do warzyw. Ranking modeli będzie wskazówką dla każdego, kto chce kupić lepszy sprzęt niż ten, którego używa w tej chwili.

Więcej

Maszynka do lodów – jak działa i jaką kupić? Maszynka do lodów – jak działa i jaką kupić?

Jeśli latem masz ochotę na orzeźwiający deser, z pomocą przyjdzie maszynka do lodów. Jak działa i dlaczego warto ją mieć?

Więcej

Suszenie owoców w piekarniku i suszarce – jak to robić? Suszenie owoców w piekarniku i suszarce – jak to robić?

Suszenie owoców, czy to w piekarniku, czy w suszarce, to doskonały sposób na to, żeby mieć smaczną i przede wszystkim zdrową przekąskę. Podpowiadamy jak najlepiej wysuszyć owoce. 

Więcej

Ranking wyciskarek wolnoobrotowych – jaką wybrać? Ranking wyciskarek wolnoobrotowych – jaką wybrać?

To Twój pierwszy zakup i nie wiesz, od czego zacząć? Zobacz nasz praktyczny poradnik, w którym podpowiemy, jaką wyciskarkę wolnoobrotową wybrać.

Więcej

Ranking sokowirówek – jaka będzie najlepsza? Ranking sokowirówek – jaka będzie najlepsza?

Zastanawiasz się, jaka sokowirówka spełni Twoje oczekiwania? Zobacz nasz ranking i wybierz model dla siebie. Praktyczny poradnik dla tych, którzy chcą postawić w tym roku na zdrowe nawyki.

Więcej

powrót