Jaki cyrkulator powietrza kupić i jak go ustawić? Ranking 2022
Chcesz kupić cyrkulator powietrza? Ranking produktów na pewno ułatwi dokonanie właściwego wyboru. Zanim jednak przedstawimy listę najciekawszych modeli, warto zastanowić się, jakie cechy są istotne, gdy porównujemy ze sobą różne urządzenia.
Jaki cyrkulator powietrza kupić? Na co zwrócić uwagę?
Gdy wybieramy cyrkulator powietrza, szczególnie istotne będą:
- moc – decyduje o tym, z jak dużą prędkością będzie pracować urządzenie,
- liczba oraz średnica skrzydeł – podobnie jak w wentylatorze – im większe, tym skuteczniej cyrkulator będzie działał w dużych pomieszczeniach,
- głośność – cyrkulatory to zazwyczaj głośniejsze urządzenia niż zwykły wentylator – zazwyczaj im większe urządzenie, tym generuje więcej hałasu,
- jakość wykonania i zastosowane materiały.
Jeśli zwrócimy uwagę na te cechy, szansa na to, że będziemy zadowoleni z zakupionego modelu, może się okazać znacznie większa. Nie od dziś bowiem wiadomo, że lepiej polegać na konkretnej specyfikacji, niż na wyglądzie czy promocyjnej cenie.
A co, jeśli nie mamy pewności, jak odróżnić od siebie cyrkulator i wentylator? Polecamy porównanie - cyrkulator a wentylator – czym się od siebie różnią?
Cyrkulator powietrza – ranking 2022
Biorąc pod uwagę parametry wymienione w poprzednim akapicie oraz atrakcyjną cenę i opinie klientów, wybraliśmy najlepsze cyrkulatory, które warto polecić. Jaki cyrkulator będzie dobry? Zobacz naszą listę.
Cyrkulator KOENIC KFF 40321
To model o mocy 90W wyposażony w 3 śmigła o średnicy 40 cm. Przewód zasilający ma długość 1,6m. Urządzenie w kolorze srebrnym ma metalową obudowę. Możemy regulować zarówno prędkość obrotów, jak również kąt nachylenia.
Cyrkulator HB
Ostatni cyrkulator w naszym rankingu to kompaktowy sprzęt ze śmigłami mierzącymi tylko 23 cm, który sprawdzi się w niewielkich pomieszczeniach. Mimo skromnych rozmiarów pracuje bardzo efektywnie – jego wydajność to 2500 m3/h. Położenie głowicy można regulować w zakresie 200 stopni.
Cyrkulator HB AC3040S
Sprzęt ze śmigłem średniej wielkości (30 cm). Ma 3 prędkości pracy i moc 50W. Obudowa wykonana jest ze stali chromowanej, a śmigło z metalu. Zastosowanie wytrzymałych, mocnych materiałów sprawia, że cyrkulator świetnie wygląda i jest bardziej wytrzymały niż inne modele. Producent zapewnia 24 miesiące gwarancji, jednak sprzęt powinien popracować znacznie dłużej.
Jak ustawić cyrkulator powietrza?
Aby cieszyć się z efektów pracy cyrkulatora w upalny (albo zimny) dzień, nie wystarczy tylko kupić właściwy model. Ważne jest także, aby prawidłowo z niego korzystać. Warto w tym miejscu przypomnieć, że zadaniem cyrkulatora jest równomierne rozprowadzanie powietrza w pomieszczeniu. Dzięki temu powietrze na dole (blisko podłogi) i to na górze (pod sufitem) mają podobną temperaturę, dzięki czemu nie jest nam ani duszno, ani za zimno lub za gorąco. Warto pamiętać o tym, że cyrkulator nie zastąpi klimatyzacji czy kaloryfera, niemniej jednak może z tymi urządzeniami znakomicie współpracować.
Jak jednak ustawić cyrkulator powietrza, aby działał właściwie? Oto najważniejsze zasady:
- blisko źródła zimnego/ciepłego powietrza – w ten sposób łatwiej będzie od razu rozprowadzać masy powietrza w odpowiednim kierunku,
- blisko gniazdka sieciowego – bo cyrkulator wymaga podłączenia do prądu,
- z dala od innych urządzeń i miejsc, gdzie można by go łatwo przewrócić.
Zdecydowana większość cyrkulatorów to urządzenia podłogowe. Mogą zatem stabilnie stać na ziemi – oczywiście nie w przejściu. Jeśli wymieniamy powietrze w pomieszczeniu, często wietrząc, wówczas dobrym pomysłem jest umieszczeniem cyrkulatora blisko okna. Oprócz samego umieszczenia w odpowiednim miejscu ważna może być także regulacja kierunku działania – głowicę warto skierować lekko w górę, żeby poruszyć przede wszystkim to najwyżej zawieszone powietrze.
Dlaczego warto zdecydować się na cyrkulator?
Wiemy już, jaki cyrkulator kupić i jak z niego korzystać. W lecie ta wiedza może być na wagę złota – zwłaszcza podczas fali najbardziej dokuczliwych upałów. Odpowiednia cyrkulacja powietrza w pomieszczeniu to nie tylko komfort, ale też zdrowie i lepsze samopoczucie. Zastane powietrze może być przyczyną różnych dolegliwości. Zaduch może spowodować bóle głowy, zapalenie zatok i infekcje skórne, a także bóle mięśni i stawów. Inwestycja w odpowiedni cyrkulator może nam zatem wyjść na zdrowie – dosłownie!
A co w sytuacji, kiedy cyrkulator nie przynosi efektów i wciąż w pomieszczeniu jest za gorąco? W tej sytuacji, może warto postawić na klimatyzację. Wbrew pozorom, nie musi być to bardzo droga inwestycja. Jeśli chcesz znać konkretne ceny, sprawdź nasz ranking klimatyzatorów. Mając możliwość obniżenia temperatury (klimatyzatorem) oraz rozprowadzenia zimnego powietrza (co zapewnia cyrkulator), zyskujemy większe szanse na to, że upały wreszcie staną się znośne.
Jaki cyrkulator wybrać? Kiedy włączyć cyrkulator?
Nawet biorąc pod uwagę niewielką moc, cyrkulator jest urządzeniem elektrycznym, które zużywa energię. Czy powinien być włączony non stop, żeby skutecznie chłodzić mieszkanie? Niekoniecznie. Pamiętajmy o tym, że nawet mając taki nowoczesny sprzęt, wciąż możemy używać tradycyjnych sposobów na obniżenie temperatury w domu. Jednym z najbardziej oczywistych jest wietrzenie. Skuteczność wietrzenia uzależniona jest jednak w dużej mierze od pory dnia. W czasie największego skwaru, nie warto otwierać okien, bo wtedy wpuścimy do domu jeszcze więcej gorącego powietrza. Co innego - późnym wieczorem i nocą. Wówczas zimniejsze powietrze z zewnątrz może dać prawdziwą ulgę. W szczególności wtedy, gdy mamy mieszkanie dwustronne i otworzymy szeroka okna na przeciwległych ścianach budynku.
Inny sposobem na obniżenie temperatury w domu jest wyłączenie wszystkich urządzeń, które nadmiernie się nagrzewają. Rozgrzana obudowa komputera to częste zjawisko, podobnie jak wysoka temperatura w całej kuchni, gdy akurat coś gotujemy. Nawet najlepszy cyrkulator stanie przed trudnym wyzwaniem, jeśli będziemy mu wciąż utrudniać zadanie, dokładając coraz większe masy gorącego powietrza.
Wpisy, które mogą Cię również zainteresować:
1. Cyrkulator a wentylator - czym się od siebie różnią? Co jest lepsze?
2. Klimatyzatory domowe przenośne – ranking 2022. Jaki model wybrać? Czy warto kupić klimatyzator?
3. Ranking wentylatorów. Pokojowe, stojące i kolumnowe modele na 2022 rok. Jaki wentylator wybrać?
Czytaj więcej


Jeśli lubimy przygotowywać samodzielnie potrawy, z pewnością w kuchni przyda się robot kuchenny.

Pyły powstałe w kotłach grzewczych i spaliny samochodowe znacząco zatruwają atmosferę, co może mieć poważne konsekwencje zdrowotne. Jakość powietrza poprawią oczyszczacze i nawilżacze z funkcją oczyszczania.

O jakich usługach dodatkowych warto pamiętać urządzając kuchnię? Dlaczego lepiej wezwać fachowców? Sprawdź, które usługi są dostępne w MediaMarkt.

Jakie sztuczki pozwolą przygotowywać potrawy szybko i tanio? Zobacz praktyczny poradnik.

Świadomość ekologiczna w ostatnim czasie jest na znacznie wyższym poziomie niż wcześniej. Jak mądrze wybierać urządzenia, aby żyć w zgodzie z naturą? Oto nasze praktyczne rady!

Zakupy ratalne to dobry pomysł, szczególnie w przypadku kosztownych urządzeń AGD. Zobacz, jakie sprzęty warto wybrać na raty i jak to zrobić w MediaMarkt!

Osuszacz powietrza czy pochłaniacz wilgoci nie są często używanymi urządzeniami. A szkoda, bo w wielu pomieszczeniach mogłyby bardzo pomóc zadbać o jakość powietrza i nasze zdrowie. Jeśli nie wiesz, jak działa osuszacz powietrza i jaki wybrać, przeczytaj poniższy tekst!

W gorące dni upał bywa nieznośny. Zwłaszcza jeśli siedzimy w domu, a nie na tarasie czy w ogrodzie. Nasz ranking wentylatorów pokojowych, stojących i kolumnowych polecamy wszystkim, którzy potrzebują ochłodzenia i przyjemnego powiewu wiatru w najgorętsze dni. Wybór odpowiedniego modelu to dobra inwestycja na letnie dni.

Klasyczna klimatyzacja to skomplikowany i – przede wszystkim – drogi sprzęt. Alternatywą dla rozbudowanych systemów tego typu są klimatyzatory przenośne do mieszkania. Ranking modeli na 2022 rok powinien pomóc w wybraniu odpowiedniego sprzętu do swojego domu lub małego biura. W artykule podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, szukając takiego urządzenia i polecamy konkretne modele.