Jaki czajnik elektryczny z regulacją temperatury? Wygodne i praktyczne rozwiązanie w kuchni

Czajnik elektryczny z regulacją temperatury to doskonały wybór dla tych, którzy lubią odkrywać nowe rodzaje herbat i kaw.  Aby wydobyć z ich liści lub ziaren to, co w nich najlepsze potrzebna jest odpowiednia temperatura wody. Żaden rodzaj herbaty i kawy nie potrzebuje temperatury parzenia wynoszącej aż 100 stopni Celsjusza. Czajnik elektryczny z regulacją temperatury nie tylko lepiej przygotuje nasze ulubione gorące napoje, ale także pozwoli oszczędzić czas i pieniądze.


Jak działa czajnik z regulacją temperatury?


Takie czajniki pozwalają ustawić temperaturę od 40 do 100 stopni Celsjusza. Są różne sposoby jej regulacji. Często wystarczy wcisnąć tylko odpowiedni przycisk. Do danego przycisku przypisana jest temperatura idealna do zaparzenia danego rodzaju herbaty. To wygodne rozwiązanie, zwłaszcza gdy nie wiemy w jakiej temperaturze przygotowuje się np. czerwoną czy zieloną herbatę. Płynna regulacja temperatury przy pomocy przycisków „plus” i „minus” to propozycja dla tych, którzy sami wiedzą w jakiej temperaturze przyrządza się ich ulubioną herbatę i kawę. Czajnik z regulacją temperatury może być również wyposażony w pierścienie świetlne. Ich zaletą jest to, że zmieniają kolor wraz z wzrastającą temperaturą wody. Niektóre modele posiadają też funkcję podtrzymywania temperatury.W jakiej temperaturze parzyć herbatę?


Miłośników herbaty i kawy nie brakuje. Coraz chętniej poznajemy nowe smaki. Nie wystarcza nam już tylko zwykła czarna herbata i czarna kawa. Świadomie wybieramy np. czerwoną, zieloną lub ziołową herbatę, aby korzystać z oferowanych przez nią korzyści. Niestety wiele osób wciąż powtarza ten sam błąd i zalewa herbatę lub kawę wrzątkiem. Nie powinno się tego robić. Prawda jest taka, że żaden rodzaj herbaty i kawy nie potrzebuje temperatury parzenia wynoszącej aż 100 stopni Celsjusza. Jednak aby wydobyć wszystko co najlepsze z liści herbaty i ziaren kawy potrzebna jest odpowiednia temperatura wody. Czajnik elektryczny z regulacją temperatury nie tylko nie tylko lepiej przygotuje nasze ulubione gorące napoje, ale także pozwoli oszczędzić czas i pieniądze.

 • Czarna herbata – działa pobudzająco i hamuje rozwój bakterii w układzie pokarmowym. Pobudza go do wydzielania soków trawiennych. Ponadto czarna herbata obniża ciśnienie krwi i zmniejsza ryzyko chorób serca. Zawiera flawonoidy i fluor. Dzięki temu wzmacnia naczynia krwionośne i przeciwdziała zakrzepom oraz chroni zęby przed próchnicą. Czarną herbatę powinno się zaparzać w temperaturze od 90 do 95 stopni.
 • Czerwona herbata – przyspiesza metabolizm i reguluje masę ciała, a także poprawia krążenie. Czerwona herbata zawiera fluor, wapń, mangan i teinę. Poprawia pamięć, koncentrację i nastrój oraz przyspiesza usuwanie toksyn z organizmu i wzmacnia go. Czerwoną herbatę powinno się zaparzać w temperaturze od 90 do 95 stopni.
 • Niebieska herbata – przyspiesza metabolizm i obniża poziom cholesterolu. Niebieska herbata jest bardzo dobrym przeciwutleniaczem. Zapobiega i leczy stłuszczenie wątroby oraz wzmacnia odporność i działa korzystnie na krążenie. Niebieską herbatę powinno się zaparzać w temperaturze od 90 do 95 stopni.


 • Zielona herbata – działa pobudzająco (napar z pierwszego parzenia) lub uspokajająco (napar z drugiego parzenia), hamuje rozwój bakterii w układzie pokarmowym i pobudza go do wydzielania soków trawiennych. Zielona herbata obniża ciśnienie i zmniejsza ryzyko chorób serca. Zawiera flawonoidy i fluor. Dzięki temu wzmacnia naczynia krwionośne i przeciwdziała zakrzepom oraz chroni zęby przed próchnicą. W zielonej herbacie jest dużo witaminy C, E, B, soli mineralnych oraz garbników. Zielona herbata zapobiega nowotworom oraz przyspiesza wydalanie toksyn z organizmów i wspomaga odchudzanie. Zieloną herbatę powinno się zaparzać w temperaturze od 60 do 90 stopni.
 • Biała herbata – zawiera dużo witaminy C i działa pobudzająco. Biała herbata zawiera też bardzo dużo związków antyoksydacyjnych i antymutagennych. Dzięki temu przeciwdziała nowotworom. W białej herbacie znajduje się także wiele polifenoli, które chronią organizm przed wolnymi rodnikami. Białą herbatę powinno się zaparzać w temperaturze od 60 do 90 stopni.
 • Żółta herbata – oczyszcza organizm z toksyn i dobrze działa na układ trawienny. Żółta herbata ma właściwości relaksujące i uspokające. Żółtą herbatę powinno się zaparzać w temperaturze od 60 do 90 stopni.

Jaki czajnik elektryczny z regulacją temperatury wybrać?


Czajnik elektryczny z regulacją temperatury
Zalety
Russell Hobbs Illumina 20160-70
 • Moc 2400 W
 • Pojemność 1,7 l
 • Obudowa ze stali nierdzewnej
 • 4 poziomy ustawień temperatury (70/80/90/100 st. C)
 • Zmieniające kolor pierścienie świetlne
Zelmer CK1800/ZCK1178B
 • Moc 2200 W
 • Pojemność 1,6 l
 • Obudowa ze stali szlachetnej
 • Funkcja regulacji i podtrzymywania temperatury
 • Dotykowy panel sterujący
 • Zakres regulacji temperatury [°C]: 40-100
Bosch TWK 8611P
 • Moc 2400 W
 • Pojemność 1,5 l
 • Trójstopniowy system zabezpieczeń
 • Obudowa ze stali nierdzewnej i tworzywa sztucznego odpornego na przegrzanie
 • Możliwość ustawienia temperatur 70°C, 80°C, 90°C, 100°C
 • Tryb utrzymania stałej temperatury wody w czajniku
 • Sygnał dźwiękowy zagotowania wody


Czajnik elektryczny z regulacją temperatury – Sposób na najlepszą herbatę i kawę


Herbatą i kawą można się nie tylko rozkoszować. Te gorące napoje mogą skutecznie wzmocnić nasz organizm. Czajnik elektryczny z regulacją temperatury pomoże nam przygotować je tak, by wydobyć z nich wszystko co najlepsze. Wybór takiego czajnika może być pierwszym krokiem do eksperymentowania z różnymi rodzajami herbat i kaw.  Czajnik elektryczny z regulacją temperatury gwarantuje także oszczędność czasu i energii elektrycznej.


powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel