Jaki dron do 1000 zł? Przegląd najlepszych modeli

Popularność dronów nie słabnie, zwłaszcza tych do użytku rekreacyjnego. W związku z tym wraz z nastaniem bardziej przyjaznej, prawdziwie wiosennej pogody, w parkach pojawiają się nie tylko liczni rowerzyści czy dzieci na placach zabaw, ale również miłośnicy bezzałogowych statków latających. Dzieci i dorośli szybko łapią zasady sterowania maszyną i coraz bardziej wciągają się w zabawę z fotografowaniem z powietrza. Jednak mimo wciąż rosnącego popytu, trzeba obiektywnie przyznać, że latanie dronem to wciąż zabawa, która nie jest tania. W pogoni za modnym gadżetem, łatwo stracić głowę i wydać ogromne pieniądze – często niepotrzebnie. Jeśli nie planujemy bowiem zarabiania na swoich lotach, a chodzi jedynie o zabawę, w zupełności powinien wystarczyć model w rozsądnej cenie. W tym artykule przedstawiamy drony, które kosztują nie więcej niż 1000 złotych.


Dron DJI Ryze Tello

To bardzo ciekawy i niedrogi dron, o którym możemy z pewnością powiedzieć, że spełnia funkcje edukacyjne. Wyposażony w cztery silniki, Tello lata na wysokość do 100 metrów i jest sterowany smartfonem z poziomu dedykowanej aplikacji. Na pełnej baterii dron pracuje przez 13 minut, umożliwiając nagrywanie filmów HD przy 30 klatkach na sekundę oraz wykonywanie fotografii o rozdzielczości 2592 x 1936.  Z założenia, zabawa tym dronem jest istotną częścią nauki. Kompatybilny z dronem program z funkcją Scratch i system kodowania MIT, umożliwia dzieciom i młodzieży naukę podstaw programowania podczas korzystania z Tello. Bardziej zaawansowani użytkownicy mogą też tworzyć własne aplikacje dla Tello. To naprawdę ciekawe możliwości, jak na urządzenie wielkości smartfona!

Quadricopter PARROT AR. DRONE 2.0 Elite Edition Dżungla

To jeden z tych dronów, które już na pierwszy rzut oka różnią się wyglądem od innych. Barwy konstrukcji inspirowane są wojskowych kamuflażem, w zależności od wersji - korpus może być dostosowany do ukrywania się w dżungli, w śniegu albo w piasku. Żeby jeszcze lepiej dopasować go do swojego gustu, możemy wybierać z pośród 2 alternatywnych kolorów śmigieł w każdej wersji. Co potrafi ten quadricopter? Dron robi zdjęcia i nagrywa w formacie HD. Charakteryzuje się także dużą wytrzymałością oraz stabilnym poruszaniem się w powietrzu. Plastikowe części są wzmocnione nylonem, a rurki wykonane z włókna węglowego, ponadto urządzenie jest wodoodporne. W efekcie, mamy bardzo solidny średniej wielkości dron, który przy wadze ponad 400 gramów nie jest niesiony przez każdy przypadkowy podmuch wiatru, a naprawdę leci tam, gdzie chcemy. Jego czas pracy po pełnym naładowaniu to ok. 12 minut.

Dron PROPEL Star Wars Drone X-Wing

Prawdziwa gratka nie tylko dla miłośników latania, ale także dla każdego fana Gwiezdnych Wojen. Dron jest bardzo dokładnym, szczegółowym odwzorowaniem myśliwca X-Wing. Pojazd jest bardzo szybki i zwrotny (porusza się do 35 km/h), potrafi też wykonywać wiele akrobacji. Bardzo ciekawym rozwiązaniem, wpisującym się w klimat Star Wars, są także specjalne diody imitujące lasery. To naprawdę niesamowite, że w końcu miłośnicy Gwiezdnych Wojen mogą mieć gadżet, który nie tylko wygląda, ale również porusza się tak, jak w filmie!

Dron PROPEL Star Wars Tie Advanced X1

To alternatywa propozycja dla tych, którzy wybierają raczej ciemną stronę mocy! Zamiast myśliwca Rebelii, mamy tutaj ulubiony statek Imperium, czyli Tie Fighter. Oba produkty ze świata Gwiezdnych Wojen są ze sobą kompatybilne, co tak naprawdę definiuje sens posiadania tych zabawek przez nas i przez znajomych. Możemy toczyć ze sobą powietrzne bitwy, a każde trafienie zostaje odnotowane, by było wiadomo kto lepiej sobie poradził w podniebnym starciu!

powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel