Szukaj 0 Koszyk
Menu
Produkty
Komputery i Tablety
AGD małe

Jaki dron do 400 zł? Przegląd najlepszych modeli

Widok drona przestał już dziwić - coraz częściej mamy okazję zaobserwować małe, bezzałogowe maszyny, szybujące wysoko w górze. Dla fotografów i filmowców stały się ważnym narzędziem pracy i coraz częściej mówi się o wykorzystaniu ich na masową skalę w wielu branżach – chociażby do dostarczania przesyłek. Jednak oprócz zastosowań biznesowych, drony mogą stanowić rozrywkę. W tym artykule szukamy niedrogich modeli, które będą dobre do tego, aby rozpocząć zabawę z dronem, nie wdając dużych pieniędzy. Oto lista najlepszych propozycji za mniej niż 400 zł.

Dla kogo dron do 400 zł?

Dron do 400 zł to na pewno dobry zakup dla osób, które traktują takie urządzenia jako hobby, a nie sposób na zarabianie. Wybór niedrogiego modelu pozwoli także uniknąć rozczarowania w przypadku, gdy maszyna ulegnie mechanicznemu uszkodzeniu podczas kolizji, lub gdy stwierdzimy, że latanie dronem nie jest dla nas. Warto na początek sięgnąć właśnie po sprzęt o bardzo podstawowej specyfikacji, a o bardziej zaawansowanym pomyśleć dopiero za jakiś czas. Ta uwaga ma zastosowanie także w przypadku dzieci, które potrafią często zmieniać zainteresowania i mogą tracić zapał.

Dron do 400 zł

Dron UGO FEN 2.0 URC-1312

To funkcjonalny i prosty w obsłudze dron sterowany pilotem. Dzięki możliwości zawiśnięcia w powietrzu, możemy uzyskać niecodzienne, niezwykłe ujęcia. Co ciekawe, urządzenie potrafi też wykonywać powietrzne akrobacje. Zastosowanie trwałych komponentów oraz rozwiązań - takich, jak ochraniacze na śmigła czy płozy, ułatwiające bezpieczne lądowanie, sprawia że dron UGO to wytrzymałe urządzenie, którym można się cieszyć przez długi czas. Na pełnym ładowaniu dron działa przez 9 minut.

Dron FOREVER Luna

Ten nieco bardziej kosztowny model zapewnia więcej możliwości. Sprzęt jest kompatybilny ze smartfonami, dzięki czemu możemy sterować za ich pomocą funkcjami drona, a także  łatwo przeglądać nagrane materiały. Zaletą są także diody LED, które dają wyraźne światło, co ułatwia zlokalizowanie maszyny na niebie. Urządzenie lata w dwóch trybach – szybszym i wolniejszym. Mniejsze tempo jest zalecane dla początkujących, którzy nie mają jeszcze wprawy w sterowaniu. Kamera 2 Mpix ze stabilizacją obrazu nagrywa wideo w jakości HD i rozdzielczości 1280x720px - 30 klatek na sekundę. Dzięki regulacji nachylenia, można uchwycić najbardziej pożądane ujęcie. Dla osób, którym zależy na video o lepszych parametrach, jest także możliwość umieszczenia smartfona w specjalnym uchwycie, żeby filmować aparatem z telefonu. W zestawie z urządzeniem dostajemy jeszcze zapasowy komplet śmigieł oraz kartę SD mieszczącą 8 GB nagrań.

Dron HAMA Racemachine 2w1

To bardzo ciekawy produkt, będący hybrydą dwóch urządzeń. Czterosilnikowy dron można łatwo przekształcić w zdalnie sterowany samochód z napędem na cztery koła! W ten sposób, w przypadku deszczowej pogody i nienajlepszej widoczności, wcale nie trzeba rezygnować z zabawy. W trybie latania, bateria starcza na 8-10 minut, a gdy urządzenie jeździ - energii wystarczy na około 15 minut. Zasięg tego drona to 100 metrów, a sterowanie ułatwiają funkcje automatycznego startu i lądowania. Wbudowana kamera nagrywa w rozdzielczości HD (1280x720).

Dron FOREVER TF1 Sky Soldier Tower Defence DR-210

Bardzo ciekawa propozycja dla najmłodszych. Ten dron nie skupia się na filmowaniu, tylko na zabawie. Umożliwia przeprowadzenie powietrznej walki z załączoną w zestawie wieżą, która strzela w kierunku pojazdu! W trybie, bitwy trafiony dron wykonuje jedną z wielu akrobacji. Gdy zostanie trafiony cztery razy, zmniejsza ciąg i ląduje. Poruszać możemy się, korzystając z jednej z 3 prędkości, co pozwala dopasować poziom trudności do swoich umiejętności. Zasięg 30 metrów sprawia, że dron nie ucieknie poza kontrolę dziecka. Wielką zaletą jest także fakt, że zestaw można łączyć z innymi produktami Forever, ponieważ wszystkie są ze sobą kompatybilne. Dzięki temu, można zorganizować powietrzne walki wielu dronów i mieć jeszcze lepszą zabawę.

Jak widać, wybór dronów w niskich cenach jest całkiem spory. W zależności od potrzeb i zainteresowań, można szukać modeli do latania, do nagrywania video, a nawet takich umożliwiających wyścigi na ziemi. Trudno o lepszy prezent dla miłośników gadżetów.

powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }/* ACCOUNT > CLUB > shopping counter > add footer text */var accountClubLottery, txtElement;accountClubLottery = document.querySelectorAll('.v-account .b-lotteryBoxes .m-contentBox_item.is-separator .m-contentBox_data');if (accountClubLottery.length) { txtElement = document.createElement('P'); txtElement.classList.add('g-mt20'); txtElement.innerHTML = '* Do licznika zakupów liczą się zakupy dokonane do 31.12.2019r.'; accountClubLottery[0].appendChild(txtElement);}[/script]