Jaki dron do 400 zł? Ranking najlepszych modeli

Widok drona przestał już dziwić - coraz częściej mamy okazję zaobserwować małe, bezzałogowe maszyny, szybujące wysoko w górze. Dla fotografów i filmowców stały się ważnym narzędziem pracy i coraz częściej mówi się o wykorzystaniu ich na masową skalę w wielu branżach – chociażby do dostarczania przesyłek. Jednak oprócz zastosowań biznesowych, drony mogą stanowić rozrywkę. W tym artykule zastanawiamy się, jaki dron będzie dobry na początek – dla osób, które dopiero rozpoczynają zabawę z tym gadżetem!. Oto ranking najlepszych propozycji za mniej niż 400 zł.


Dla kogo dron do 400 zł?


Dron do 400 zł to na pewno dobry zakup dla osób, które traktują takie urządzenia jako hobby, a nie sposób na zarabianie. Wybór niedrogiego modelu pozwoli także uniknąć rozczarowania w przypadku, gdy maszyna ulegnie mechanicznemu uszkodzeniu podczas kolizji, lub gdy stwierdzimy, że latanie dronem nie jest dla nas. Warto na początek sięgnąć właśnie po sprzęt o bardzo podstawowej specyfikacji, a o bardziej zaawansowanym pomyśleć dopiero za jakiś czas. Ta uwaga ma zastosowanie także w przypadku dzieci, które potrafią często zmieniać zainteresowania i mogą tracić zapał.


Ranking dronów – jaki model kupić na początek?


Ranking dronów do 400 zł


Dron UGO FEN 2.0 URC-1312


To funkcjonalny i prosty w obsłudze dron sterowany pilotem. Dzięki możliwości zawiśnięcia w powietrzu, możemy uzyskać niecodzienne, niezwykłe ujęcia. Co ciekawe, urządzenie potrafi też wykonywać powietrzne akrobacje. Zastosowanie trwałych komponentów oraz rozwiązań - takich, jak ochraniacze na śmigła czy płozy, ułatwiające bezpieczne lądowanie, sprawia że dron UGO to wytrzymałe urządzenie, którym można się cieszyć przez długi czas. Na pełnym ładowaniu dron działa przez 9 minut.


Dron FOREVER Luna


Ten nieco bardziej kosztowny model zapewnia więcej możliwości. Sprzęt jest kompatybilny ze smartfonami, dzięki czemu możemy sterować za ich pomocą funkcjami drona, a także  łatwo przeglądać nagrane materiały. Zaletą są także diody LED, które dają wyraźne światło, co ułatwia zlokalizowanie maszyny na niebie. Urządzenie lata w dwóch trybach – szybszym i wolniejszym. Mniejsze tempo jest zalecane dla początkujących, którzy nie mają jeszcze wprawy w sterowaniu. Kamera 2 Mpix ze stabilizacją obrazu nagrywa wideo w jakości HD i rozdzielczości 1280x720px - 30 klatek na sekundę. Dzięki regulacji nachylenia, można uchwycić najbardziej pożądane ujęcie. Dla osób, którym zależy na video o lepszych parametrach, jest także możliwość umieszczenia smartfona w specjalnym uchwycie, żeby filmować aparatem z telefonu. W zestawie z urządzeniem dostajemy jeszcze zapasowy komplet śmigieł oraz kartę SD mieszczącą 8 GB nagrań.


Dron HAMA Racemachine 2w1


To bardzo ciekawy produkt, będący hybrydą dwóch urządzeń. Czterosilnikowy dron można łatwo przekształcić w zdalnie sterowany samochód z napędem na cztery koła! W ten sposób, w przypadku deszczowej pogody i nienajlepszej widoczności, wcale nie trzeba rezygnować z zabawy. W trybie latania, bateria starcza na 8-10 minut, a gdy urządzenie jeździ - energii wystarczy na około 15 minut. Zasięg tego drona to 100 metrów, a sterowanie ułatwiają funkcje automatycznego startu i lądowania. Wbudowana kamera nagrywa w rozdzielczości HD (1280x720).


Dron FOREVER TF1 Sky Soldier Tower Defence DR-210


Bardzo ciekawa propozycja dla najmłodszych. Ten dron nie skupia się na filmowaniu, tylko na zabawie. Umożliwia przeprowadzenie powietrznej walki z załączoną w zestawie wieżą, która strzela w kierunku pojazdu! W trybie, bitwy trafiony dron wykonuje jedną z wielu akrobacji. Gdy zostanie trafiony cztery razy, zmniejsza ciąg i ląduje. Poruszać możemy się, korzystając z jednej z 3 prędkości, co pozwala dopasować poziom trudności do swoich umiejętności. Zasięg 30 metrów sprawia, że dron nie ucieknie poza kontrolę dziecka. Wielką zaletą jest także fakt, że zestaw można łączyć z innymi produktami Forever, ponieważ wszystkie są ze sobą kompatybilne. Dzięki temu, można zorganizować powietrzne walki wielu dronów i mieć jeszcze lepszą zabawę.

Jaki dron na początek będzie więc dobry? Taki, za który nie przepłacimy. Jak widać, wybór tych urządzeń w niskich cenach jest całkiem spory. W zależności od potrzeb i zainteresowań, można szukać modeli do latania, do nagrywania video, a nawet takich umożliwiających wyścigi na ziemi. Trudno o lepszy prezent dla miłośników gadżetów.


Przeczytaj więcej

Jaki prezent na rocznicę ślubu – dla rodziców, męża, żony lub znajomych?

Jaki prezent na rocznicę ślubu – dla rodziców, męża, żony lub znajomych?

Jaki prezent na rocznicę ślubu będzie odpowiedni? Oczywiście kwiaty, kolacja przy świecach i inne romantyczne gesty są mile widziane, niemniej jednak osoby pragmatyczne docenią także technologiczne gadżety. Nie masz pomysłu na prezent na rocznicę ślubu? Zobacz nasze propozycje!
Elektryczne wrotki - co to takiego?

Elektryczne wrotki - co to takiego?

Elektryczne pojazdy to hit ostatnich lat i trudno wobec tego faktu przejść obojętnie. Tym razem pora na wrotki! Co to za technologia i jak działa? Przedstawiamy najważniejsze informacje o wrotkach elektrycznych!
Czas zaplanować wakacje z dzieckiem. Jakie elektroniczne gadżety pozwolą cieszyć się urlopem?

Czas zaplanować wakacje z dzieckiem. Jakie elektroniczne gadżety pozwolą cieszyć się urlopem?

Aby rodzinny wyjazd był udaną przygodą, a nie męczącym doświadczeniem, trzeba wszystko dobrze zaplanować i przygotować się odpowiednio do urlopu – także uwzględniając pakowanie. Jakie elektroniczne gadżety mogą okazać się nieocenione? Podpowiadamy rodzicom, o czym nie zapominać!
Co warto zabrać w góry? Nowinki technologiczne dla podróżników

Co warto zabrać w góry? Nowinki technologiczne dla podróżników

Góry mają wielu zwolenników w okresie letnim. Planując wędrówki, trzeba jednak pamiętać o dobrym zaplanowaniu trasy i bezpieczeństwie. Jakie akcesoria powinny się przydać? Przedstawiamy listę gadżetów technologicznych, które będą pomocne podczas wędrówek.
Zegarki sportowe Suunto GPS – fińska solidność na rynku nowych technologii

Zegarki sportowe Suunto GPS – fińska solidność na rynku nowych technologii

Dlaczego warto zwrócić uwagę na zegarki Suunto? W tym artykule przedstawiamy ich charakterystykę.
Jak latać dronem? Podstawowe zasady, o których powinniśmy pamiętać w każdym miejscu

Jak latać dronem? Podstawowe zasady, o których powinniśmy pamiętać w każdym miejscu

Jakie są obecnie zasady latania dronem? Warto poznać dokładne reguły, aby nie złamać przepisów i nie narazić siebie i innych na niepotrzebne kłopoty.
Gadżety niezbędne na rower

Gadżety niezbędne na rower

W tym artykule skupiamy się na technologiach i gadżetach, kt
Jakie technologie najbardziej rozwiną się w 2019 roku?

Jakie technologie najbardziej rozwiną się w 2019 roku?

Na jakie technologie warto spoglądać z zaciekawieniem? Przedstawiamy listę najciekawszych trendów, które powinny się rozwijać w 2019 roku. 
Jak zrealizować noworoczne postanowienia?

Jak zrealizować noworoczne postanowienia?

Nowy Rok bardzo często oznacza nowe plany, chęć doskonalenia się w różnych obszarach i chęć spełnienia marzeń. Jak wytrwać w noworocznych postanowieniach i się nie zniechęcić? W tym artykule podpowiadamy, co może pomóc w tym, żeby plany stały się realne.
Jak ćwiczyć w domu na małej przestrzeni?

Jak ćwiczyć w domu na małej przestrzeni?

Wiele osób myśli, że regularne ćwiczenia w domu są niemożliwe ze względu na brak przestrzeni i przyrządów. Można jednak sięgnąć po takie rozwiązania, które umożliwią efektywny trening nawet na niewielkiej powierzchni. Wszystko to kwestia doboru odpowiednich ćwiczeń i akcesoriów. Zobacz nasz poradnik i rozpocznij trening.

powrót