Jaki irygator do zębów warto kupić? Ranking produktów 2021

Coraz więcej osób zastanawia się nad tym, jaki irygator do zębów wybrać. Czy warto go w ogóle kupić? Oczywiście! Nowe technologie zdecydowanie ułatwiają dbanie o higienę, a to przekłada się na lepszy stan zdrowia i lepsze samopoczucie. Stomatolodzy zalecają korzystanie z różnych nowinek, czego efektem jest chociaż rozpowszechnienie się elektrycznych szczoteczek do zębów, znacznie efektywniejszych i dokładniejszych niż tradycyjna, ręczna szczoteczka. Jednak nawet najlepsza szczoteczka elektryczna będzie mieć problem ze starannym wyczyszczeniem przestrzeni pomiędzy zębami, przede wszystkim – wrażliwych dziąseł. Do tej pory wiele osób wspomagało się nicią dentystyczną lub wykałaczką. Jest jednak znacznie nowocześniejszy sposób. O czystość przestrzeni międzyzębowych zadbamy, wykorzystując do tego celu odpowiedni irygator do zębów. Jaki warto kupić? I jak używać takiego urządzenia? Wyjaśnimy w tym artykule – przedstawiamy też ranking irygatorów.


Co to jest irygator i jak działa? Jak używać irygatora do zębów


Ja już wspomniano wcześniej, irygator to urządzenie do płukania i czyszczenia jamy ustnej, szczególnie w miejscach trudno dostępnych. Za skuteczność urządzenia odpowiedzialny jest strumień wody pod wysokim ciśnieniem, nazywany nitką wodną. Wytwarzany jest przez specjalną miniaturową pompę, która znajduje się wewnątrz urządzenia. Irygator wypłukuje resztki pokarmowe i zalegającą płytkę bakteryjną, zapobiegając w ten sposób stanom zapalnym dziąseł. Większość irygatorów posiada też opcję mieszania wody z powietrzem. Drobne pęcherzyki powietrza, w połączeniu z wodą, dostają się do ciasnych przestrzeni między zębami lub kieszonek dziąsłowych i w ten sposób pomagają zwalczać bakterie beztlenowe. Jak widać, irygator to coś więcej niż szczoteczka elektryczna. A jak go używać?

Irygator do zębów – ranking produktów
  1. Po włączeniu urządzenia należy przysunąć irygator do zębów.
  2. Następnie uruchomić strumień wody i skierować w kierunku przestrzeni pomiędzy zębami. 
  3. W takiej pozycji trzymamy go przez kilka sekund.
  4. Następnie przesuwamy do przestrzeni pomiędzy kolejnymi zębami.


Irygator warto polecić wszystkim, dla których utrzymanie higieny jamy ustnej na wysokim poziomie jest szczególnie ważne. Bardzo wielu użytkowników to osoby ze stałym aparatem ortodontycznym i z ciasno stłoczonym uzębieniem, a także recesją dziąseł.


Ranking irygatorów do zębów 2021. Jaki model wybrać?Irygator PHILIPS SONICARE AirFloss Ultra HX8331/01

To model zapewniający ruchy pulsacyjne w ramach jednej z trzech dostępnych prędkości. Nowa dysza AirFloss Ultra o wysokiej wydajności wzmacnia działanie technologii wykorzystującej powietrze i mikrokropelki płynu, aby zapewnić wyjątkową skuteczność. Producent zapewnia, że wystarczy 60 sekund dziennie z tym irygatorem, aby dostrzec zadowalające rezultaty. Potwierdzają to także badania kliniczne, gdzie wyraźną poprawę stanu jamy ustnej zanotowano już po 2 tygodniach regularnego używania irygatora.


Irygator PANASONIC EW1211W845

To bezprzewodowy irygator do czyszczenia jamy ustnej, z pojemnikiem na wodę o pojemności 130 m i 3-stopniową regulacją strumienia wody. W zestawie z irygatorem otrzymujemy 2 dysze, a o stanie naładowania informuje odpowiedni wskaźnik.


Szczoteczka z irygatorem ORAL-B Care Centre PRO 2000 + Oxyjet

Ostatni z irygatorów do zębów w naszym rankingu to właściwie zestaw szczoteczka + irygator, który zapewni kompleksowe podejście do higieny jamy ustnej. Urządzenie umożliwia płynną regulację prędkości, 5 stopni regulacji strumienia wody, a także 7 wymiennych końcówek w zestawie. O konieczności podłączenia sprzętu do gniazdka informuje wskaźnik naładowania, natomiast odpowiednio dokładnego czyszczenia pilnuje sygnalizator czasu mycia.Czy warto więc kupić irygator do zębów do domowego użytku? Kiedyś takie urządzenia stanowiły wyłącznie wyposażenie gabinetów stomatologicznych, ale dziś są dostępne dla wszystkich i to w niskich cenach. Już nie tylko możemy mieć własny irygator w domu, nie ma także problemu, aby zabierać takie urządzenie ze sobą chociażby na dłuższe wakacje. Warto więc zdecydować się na to, jaki irygator do zębów będzie dla nas najlepszy, oraz go kupić, bo wiadomo, jak jest z higieną – lepiej zapobiegać potencjalnym problemom, niż je bagatelizować i później płacić za kosztowne, specjalistyczne leczenie.


Przeczytaj więcej

Szczoteczka soniczna do twarzy: jak jej używać? Jaką wybrać?

Szczoteczka soniczna do twarzy: jak jej używać? Jaką wybrać?

Jaką szczoteczkę soniczną do twarzy wybrać, aby cieszyć się z efektów? Przedstawiamy praktyczne informacje, jak korzystać z takiej szczoteczki oraz ranking najlepszych urządzeń do użytku domowego.
Jak wyczyścić maszynkę do golenia?

Jak wyczyścić maszynkę do golenia?

Utrzymanie golarki (zarówno takiej z trymerem, jak i bez) w czystości zapewni jej długie i niezawodne działanie. Jak czyścić elektryczną maszynkę do golenia, żeby służyła nam jak najdłużej? Zobacz nasz poradnik.
Czy warto kupić lokówko-suszarkę?

Czy warto kupić lokówko-suszarkę?

Łączenie dwóch i więcej funkcji w jednym urządzeniu to popularny trend. Na rynku wciąż dużą popularnością cieszą się hybrydy tabletów i laptopów czy pralko-suszarki do ubrań. Nie inaczej wygląda sprawa z urządzeniami do pielęgnacji i modelowania włosów. Suszarka oraz lokówka w jednym – czy to może się sprawdzić? 
Top 5 urządzeń Xiaomi, które warto kupić w 2020

Top 5 urządzeń Xiaomi, które warto kupić w 2020

Xiaomi to chińska firma znana na naszym rynku przede wszystkim z dobrej jakości smartfonów dostępnych w bardzo konkurencyjnych cenach. Wybraliśmy 5 najciekawszych sprzętów Xioami, które warto kupić. Ciekawe czy o nich słyszeliście!
Suszarki z jonizacją - jak jonizacja pomaga w zachowaniu idealnej fryzury?

Suszarki z jonizacją - jak jonizacja pomaga w zachowaniu idealnej fryzury?

Czy suszarka z jonizacją to dobry pomysł? Odpowiadamy w tym artykule i wskazujemy konkretne modele suszarek, którym warto się przyjrzeć.
Prezent gwiazdkowy do 100 zł – poznaj nasze propozycje

Prezent gwiazdkowy do 100 zł – poznaj nasze propozycje

Trafione upominki od Mikołaja, które sprawią radość, wcale nie muszą być kosztowne. Oto idealne i niedrogie prezenty (do 100 zł), które można znaleźć pod choinką.
Jak dbać o swoje zdrowie i unikać chorowania jesienią? Praktyczne porady i technologie

Jak dbać o swoje zdrowie i unikać chorowania jesienią? Praktyczne porady i technologie

Jesienią, wraz z sezonem grzewczym, dla wielu osób zaczyna się także sezon chorobowy. W tym artykule podpowiadamy, co można zrobić, aby nie dać się zarazkom i jakoś przetrwać trudny okres jesienno-zimowy.
Pralka, zmywarka, lodówka na raty w MediaMarkt - krok po kroku

Pralka, zmywarka, lodówka na raty w MediaMarkt - krok po kroku

Zakupy ratalne to dobry pomysł, szczególnie w przypadku kosztownych urządzeń AGD. Zobacz, jakie sprzęty warto wybrać na raty i jak to zrobić w MediaMarkt!
Najważniejsze cechy elektrycznej szczoteczki do zębów na przykładzie Oral-b Genius 1000 oraz Oral-b Pulsonic

Najważniejsze cechy elektrycznej szczoteczki do zębów na przykładzie Oral-b Genius 1000 oraz Oral-b Pulsonic

Jaka powinna być idealna szczoteczka elektryczna? Przedstawiamy najważniejsze cechy i wskazujemy produkty, które powinny spełnić potrzeby najbardziej wymagających.
Jak być bardziej eko? Radzimy, jak dbać o środowisko, dobierając odpowiedni sprzęt elektroniczny

Jak być bardziej eko? Radzimy, jak dbać o środowisko, dobierając odpowiedni sprzęt elektroniczny

Świadomość ekologiczna w ostatnim czasie jest na znacznie wyższym poziomie niż wcześniej. Jak mądrze wybierać urządzenia, aby żyć w zgodzie z naturą? Oto nasze praktyczne rady!

powrót