Jaki kupić blender?

Sposób na prostsze gotowanie


Roboty kuchenne to bardzo praktyczne urządzenia, które nieraz pozwalają zaoszczędzić miłośnikom domowych kulinariów mnóstwo czasu i sił. Dobry robot kuchenny bez problemu wyręczy kucharza przy kolejnych czasochłonnych etapach tworzenia dań. Jest to jednak dość drogie urządzenie o całkiem sporych wymiarach, przez co czasem zajmuje zbyt wiele miejsca na kuchennym blacie, utrudniając pracę. Często zdecydowanie lepszym wyborem będzie niewielki blender, który będzie mógł się pochwalić nie tylko akceptowalną ceną, ale przede wszystkim także wieloma zastosowaniami. Jaki kupić blender, by na własnej skórze przekonać się o tym, jak bardzo nowoczesne technologie mogą być przydatne w kuchni?
Blender KITCHEN AID 5KHB2571E AC

Dwa rodzaje – wiele zalet i możliwości


Blendery mogą kroić, kruszyć, mieszać, miksować, przecierać, siekać, szatkować, rozdrabniać i ucierać. Dzięki nim przygotujemy smaczne i zdrowe koktajle, kremy, musy, soki, sosy, szejki i zupy. W międzyczasie przygotujemy też ciasto na naleśniki, posiekamy orzechy, a nawet rozkruszymy lód, czy ubijemy pianę. Blendery, bez względu na ich rodzaj, wyróżnia zarówno wiele możliwości, jak i zalet. Jaki blender kupić? Do wyboru mamy blendery ręczne, które łatwo utrzymać w czystości, cechują je niewielkie rozmiary i waga, umożliwiają mieszanie dowolnej ilości produktów i gotujących się składników, a także pracę bezprzewodową, oraz blendery kielichowe, które są niemalże w pełni samodzielne, znacznie bezpieczniejsze i nie rozpryskują przygotowywanego jedzenia po kuchni. Blender ręczny posłuży przede wszystkim do bezpośredniego miksowania w garnkach i miskach, a blender kielichowy do rozdrabniania twardych składników. Dzięki obu urządzeniom rozdrobnienie, wymieszanie, czy zmiksowanie jedzenia nie będzie stanowiło najmniejszego problemu.

Blendery i ich najważniejsze parametry


Najbardziej uniwersalne blendery to te o dużej mocy. Choć nie zawsze będziemy jej potrzebowali, to zawsze warto jest mieć kilkadziesiąt lub kilkaset watów w zapasie po to, aby w razie potrzeby móc pracować zarówno z niewielką ilością miękkich składników, jak i z wieloma twardszymi produktami. Aby efektywnie wykorzystać moc urządzenia, należy zwrócić uwagę na regulację szybkości pracy blendera. Dla komfortu użytkowania kluczowy może okazać się także wbudowany akumulator. Choć blendery bezprzewodowe są zdecydowanie wygodniejsze, to jednak oferują znacznie mniejszą moc i są dużo droższe od modeli przewodowych. Pamiętajmy też, że dolna część naszego rozdrabniacza powinna być wykonana ze stali nierdzewnej, dzięki czemu urządzenie będzie o wiele trwalsze. Tworzywo znakomicie sprawdza się przy formowaniu uchwytów, ale w przypadku osłon zdecydowanie lepiej sprawdzi się stal. Funkcjonalność blenderów zwiększą dodatkowe akcesoria takie jak dzbanek do kruszenia lodu, końcówka do spieniania mleka i ubijania piany, miska robota kuchennego, czy pojemnik do miksowania i osłona na ostrza. Kupno w pełni funkcjonalnego zestawu, takiego jak np. Philips HR1672/90 lub Braun MQ 775 Patisserie, będzie dużo bardziej opłacalne niż późniejsze dokupowanie dodatkowych akcesoriów.

Pozwól sobie pomóc!


Blendery są na tyle przydatne w kuchni i zróżnicowane pod względem funkcjonalności i cen, że z całą pewnością nie powinniśmy zastanawiać się „Czy…”, ale „Jaki blender kupić?”. Urządzenia takie jak m.in. Philips HR1324/00, Zelmer 491.4, Bosch MSM 87140 i Electolux ESTM7500S Expressionist na stałe odmienią sposób pzrygotowywania smacznych i zdrowych koktajli, kremów, musów, soków, sosów, szejków i zup. Zarówno bezprzewodowe, jak i przewodowe blendery ręczne i kielichowe o odpowiednio dużej mocy, posiadające wygodną regulację szybkości, końcówkę ze stali nierdzewnej i liczne dodatkowe akcesoria w miarę upływu czasu od ich zakupu okażą się być niezastąpione w kuchni dla każdego kucharza podążającego za elektronicznymi nowinkami.

powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }/* ACCOUNT > CLUB > shopping counter > add footer text */var accountClubLottery, txtElement;accountClubLottery = document.querySelectorAll('.v-account .b-lotteryBoxes .m-contentBox_item.is-separator .m-contentBox_data');if (accountClubLottery.length) { txtElement = document.createElement('P'); txtElement.classList.add('g-mt20'); txtElement.innerHTML = '* Do licznika zakupów liczą się zakupy dokonane od 01.01.2020r. do 31.12.2020r.'; accountClubLottery[0].appendChild(txtElement);}[/script]