Jaki kupić telewizor LED?

Król LED


Przyglądając się kolejnym premierom szturmującym sklepowe półki, w końcu możemy zadać trudne pytanie, na które może paść wiele różnych odpowiedzi – jaki kupić telewizor LED? Podświetlenie LED nie tak dawno temu wypchnęło z rynku telewizory plazmowe, a teraz powoduje, że telewizory OLED nie mogą zaliczyć swojego debiutu do jednego z najbardziej udanych. Co sprawia, że telewizory LED są tak popularne? To proste, już od momentu swojej premiery są wyjątkowo cienkie i energooszczędne, a dzięki różnorodnym metodom podświetlenia gwarantują coraz lepszą jakość obrazu.
Telewizor SUHD SAMSUNG UE55JS8500

Słowo o ekranie


Na nasze zadowolenie z zakupu wymierny wpływ będzie miał rodzaj podświetlenia ekranu. Aby zapewnić sobie najlepsze wrażenia podczas oglądania filmów, postawmy na ekrany z pełnym podświetleniem Full LED, najlepiej z dodatkową funkcją miejscowego przyciemniania. Tylko one zapewnią wzorowe, równomierne podświetlenie matrycy. Dzięki niezwykle precyzyjnemu sterowaniu świeceniem pojedynczych diod LED, możemy cieszyć oczy znacznie lepiej wyeksponowaną czernią oraz intensywnością i głębią barw – bez względu na to, na który obszar ekranu zwrócimy szczególną uwagę. Podświetlenie Edge LED sprawia, że wyposażone w nie telewizory posiadają niezwykle efektowny, wyjątkowo smukły design, lecz niestety często borykają się z problemem nierównomiernego podświetlenia matrycy. Z drugiej strony często rekompensują tę drobną niedogodność znacznie niższą, bardzo atrakcyjną ceną.

Postaw na wysoką rozdzielczość


Gdy zastanawiamy się jaki kupić telewizor LED, możemy bez chwili namysłu podać jego pierwszy parametr. Wybrany przez nas model musi wyświetlać obraz co najmniej w rozdzielczości Full HD, która jest obecnie standardem. Rozdzielczość 1920 x 1080 jest równoznaczna z obecnością aż ponad 2 milionów kolorowych pikseli na naszym ekranie, które nie mają najmniejszych problemów z wiernym oddaniem nawet najbardziej dynamicznych scen. Minusem bez wątpienia jest to, że będziemy zmuszeni zachować znaczną odległość od telewizora, aby w pełni docenić bogactwo szczegółów oferowanych przez Full HD. Sprawa wygląda jednak zupełnie inaczej, gdy zainteresują nas telewizory 4K. Rozdzielczość 3840 x 2160 pikseli umożliwia obserwowanie poczynań ulubionych filmowych bohaterów i sportowców ze znacznie bliższej odległości, lecz gorzej poradzi sobie z dynamicznymi scenami. Przydatną ciekawostką może okazać się fakt, iż telewizory 4K są niezrównane w wyświetlaniu zdjęć wykonanych nie tylko lustrzankami i aparatami cyfrowymi, ale także nowoczesnymi smartfonami.

Jeszcze kilka rzeczy do sprawdzenia


Zanim już zdecydujemy się jaki telewizor LED kupić, warto zwrócić uwagę na kilka praktycznych dodatków. Coraz większą popularnością cieszą się telewizory z zakrzywionym ekranem. Sprawiają one wrażenie znacznie większych niż są w rzeczywistości, a ponadto są idealnie dopasowane do pola widzenia widza. Koniecznie wybierzmy też nieustannie rozwijające się Smart TV. Tizen, WebOS 2.0, Android TV – zdecydowanie jest w czym wybierać. Podobnie jest z aplikacjami, od których aż pękają w szwach przygotowane przez producentów specjalne sklepy.

Królewskie kino w domu


Po zastosowaniu się do powyższych wskazówek z pewnością będziemy gotowi ugościć interesujące nas telewizory LED, które niepodzielnie królują w świecie elektroniki użytkowej. Decydując się na telewizory LED Samsung, LG, Panasonic lub Sony, możemy być pewni, że nasz salon zamieni się w ekskluzywną salę kinową godną prawdziwego monarchy, do czego wymiernie przyczyni się stylowy, atrakcyjny design, wprost zniewalająca jakość obrazu i szereg różnorodnych dodatków wybranego przez nas modelu.

powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]