Jaki kupić wygodny i poręczny tablet do 500 zł?

Jak wybrać tablet?


Tablet to bardzo praktyczny gadżet, który może służyć zarówno do rozrywki, jak i do nauki, czy pracy. Wystarczy zaledwie kilka kroków, aby ocenić, czy wybrany mobilny gadżet jest warty zakupu. Czytajmy opinie, przeglądajmy fora, porównujmy specyfikacje techniczne, sprawdźmy rankingi i poradniki. Niestety wiele z nich skupia się przede wszystkim na najdroższych modelach. A jaki kupić wygodny i poręczny tablet do 500 zł? Rozmiar i waga urządzenia, obok żywotności baterii, to te parametry, które podczas codziennego użytkowania mogą robić największą różnicę.

Tablet LENOVO Tab 2 A7-30H

Który tablet wybrać?


Które z tych mobilnych gadżetów powinny nas szczególnie zainteresować? Wiele zależy od tego, jaki mają zainstalowany system operacyjny. Każdy z OS-ów najlepiej sprawdza się do czegoś innego. Wygodny i poręczny tablet do 500 zł będzie wyposażony w system operacyjny Android lub Windows. Jak łatwo można się domyślić, w tej cenie nie znajdziemy ani jednego urządzenia działającego pod kontrolą systemu iOS. Tablety Apple będą kosztowały od około 3, a nawet do 10 razy więcej. Jeżeli tablet będzie miał za zadanie służyć przede wszystkim do czytania ebooków, grania, oglądania filmów, czy surfowania po sieci, to najlepiej będzie wybrać urządzenie z Androidem. Modelom z system operacyjnym Windows, które stawiają rozrywkę dopiero na drugim miejscu, przyświeca nieco inny cel. One mają przede wszystkim wesprzeć kreatywność i produktywność użytkownika. Ponieważ zrobimy na nich wszystko to, do czego przyzwyczaiło nas przebywanie w środowisku Windows, można je porównać do pecetów lub laptopów zamkniętych w wygodnej i poręcznej formie tabletu. Każdy tablet jest wyposażony w bezprzewodową łączność Wi-Fi, ale jego funkcjonalność może być dodatkowo rozbudowana dzięki modemowi 3G lub LTE. Które przykładowe wygodne i poręczne tablety do 500 zł są godne uwagi?

Prestigio MultiPad Visconte Quad


8-calowy tablet Prestigio MultiPad Visconte Quad waży tylko 0,37 kg i ma 0,94 cm grubości. Jego nie za duży i nie za mały wyświetlacz IPS o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli zapewni dobre odwzorowanie kolorów i szerokie kąty widzenia. O to, aby Prestigio MultiPad Visconte Quad z systemem operacyjnym Windows 8.1 mógł wytrzymać nawet 6 godzin wyjątkowo intensywnego użytkowania dba bateria o pojemności 4000 mAh oraz energooszczędny i wydajny czterordzeniowy procesor Intel Atom Z3735G (1330 MHz). Dobra specyfikacja i stabilna praca systemu operacyjnego tabletu umożliwi użytkownikowi płynną pracę z najczęściej używanymi przez niego aplikacjami oraz szybkie łączenie się z Internetem i innymi urządzeniami.

Kiano SlimTab 7 3GR


7-calowy tablet Kiano SlimTab 7 3GR waży 0,273 kg i ma 0,7 cm grubości. Słowo „slim” w nazwie zobowiązuje. Urządzenie musi być cienkie. Jego wyświetlacz również zaoferuje bardzo dobre wrażenia wizualne dzięki matrycy IPS o rozdzielczości 1024 x 600  pikseli. Kiano SlimTab 7 3GR działa pod kontrolą jednej z najnowszych wersji systemu operacyjnego Google – Android 5.1. Aby w pełni wykorzystać jego możliwości, na pewno przyda się czterordzeniowy procesor Intel Atom x3-C3230RK (1200 MHz). Kiano SlimTab 7 3GR pozwoli nam korzystać z Internetu nawet wtedy, gdy nie będziemy mieli w pobliżu żadnego punktu dostępowego Wi-Fi. Będzie to możliwe dzięki wbudowanemu modemowi 3G. Przydatnym dodatkiem z pewnością będzie również moduł GPS, dzięki któremu nasz wygodny i poręczny tablet zamieni się w nawigację lub interaktywny plan miasta.

Lenovo Tab 2 A7-30H


7-calowy tablet Lenovo Tab 2 A7-30H waży 0,269 kg i ma 0,89 cm grubości. Ekran IPS o wiele mówiącej nazwie Infinity i rozdzielczości 1024 x 600 pikseli charakteryzuje się zawsze intensywnymi kolorami, bez względu na to, gdzie korzystamy z tabletu. Dla codziennego użytkowania bardzo ważne jest to, że zastosowany czterordzeniowy procesor jest na tyle oszczędny i wydajny, że pozwala nawet na 8 godzin intensywnego korzystania z tabletu oraz nie dopuszcza do zakłócenia pracy i zabawy przez jakiekolwiek zacięcia. Podobnie jak we wcześniej opisywanym modelu, oprócz standardowego Wi-Fi i Bluetooth 4.0, w tablecie Lenovo Tab 2 A7-30H znajdziemy wbudowany modem 3G i moduł GPS.

Tablet KIANO Intelect 8 MS Biały

Kiano Intelect 8 MS


8-calowy tablet Kiano Intelect 8 MS ma wyjątkową obudowę. Co sprawia, że jest taka unikalna? Do jej skonstruowania wykorzystano wzmocnione szkło z metalowymi okuciami. Z przodu znajdziemy ekran IPS o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli i 2-megapikselową kamerę. Tylna kamera może się pochwalić jeszcze lepszą rozdzielczością aż 5 megapikseli. Kiano Intelect 8 MS to wygodny i poręczny tablet z najlepszą przednią i tylną kamerą spośród wszystkich urządzeń tego typu do 500 zł. Akumulator o pojemności 4400 mAh, 16 GB wbudowanej pamięci, 1 GB RAM i czterordzeniowy procesor Intel Atom Z3735G (1330 MHz) – tyle wystarczy, aby cieszyć się wszystkimi zaletami systemu operacyjnego Windows 8.1.

Dobry tablet za mniej niż pół tysiąca? To możliwe!


Jaki kupić wygodny i poręczny tablet do 500 zł? Możliwości jest całkiem sporo. Co więcej, za tę cenę znajdziemy naprawdę bardzo ciekawe propozycje. Za ułamek ceny topowych modeli możemy kupić porządnie wykonany tablet z niezłą specyfikacją. Urządzenia do 500 zł działają najczęściej pod kontrolą starszych wersji systemu Android (np. 4.2, 4.4, czy 5.1) i Windows (8.1). 7 i 8-calowe wyświetlacze mają najczęściej wysokiej jakości matryce IPS. Co bardzo istotne dla komfortu codziennego użytkowania, tablety do 500 zł, oprócz standardowego Wi-Fi, mają również wbudowany modem 3G i moduł GPS, a ich baterie są na tyle pojemne i wydajne, że starczają nawet na 6-9 godzin intensywnego korzystania z ich zasobów. Cienkie, lekkie, wygodne i poręczne tablety do 500 zł to doskonały wybór, jeżeli szukamy niedrogiego, praktycznego gadżetu do nauki, rozrywki i pracy.

powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.sear