Jaki mikrofon do komputera w 2020 roku? Ranking najlepszych modeli do 200 zł

Jaki mikrofon do komputera wybrać, skoro może on pełnić tak wiele różnych funkcji? Przyda się w grach sieciowych, do nagrywania muzyki oraz vlogów, rozmów przez Skype czy webinariów. Jeśli przynajmniej jedna z tych aktywności nas interesuje, warto zainwestować w odpowiedni sprzęt. Z myślą o początkujących proponujemy przyjrzeć się różnym modelem, których cena nie przekracza 200 zł. Oto nasz ranking mikrofonów do komputera na 2020 rok.


Jakie są rodzaje mikrofonów do komputera?


Ze względu na konstrukcję i sposób działania można podzielić mikrofony na różne kategorie. Podstawowe kryterium podziału to sposób przenoszenia fal dźwiękowych.


 • Mikrofony dynamiczne – tutaj membrana wraz z cewką znajdującą się w polu magnetycznym są poruszane przez drgania powietrza. Cechują się prostą konstrukcją i niską ceną. Są to najczęściej mikrofony bezprzewodowe.


 • Mikrofony pojemnościowe – to urządzenia, które uchodzą za bardziej profesjonalne. Za prawidłowe działanie mikrofonu pojemnościowego odpowiadają dwie elektrody podłączone do źródła napięcia. Jedna z nich to membrana wprawiana w ruch, dzięki działaniu fal dźwiękowych. Druga jest nieruchoma. Zalety takiego sprzętu to mała waga i wierne odwzorowanie nagrywanych dźwięków.


Jaki mikrofon do komputera wybrać?


Mikrofony podzielimy także według wielkości membrany.


 • Wielkomembranowe – to takie, gdzie średnica membrany powinna być większa niż 19 mm. Takie mikrofony cechują się wysoką czułością oraz niską wartością szumów własnych. Słabą stroną jest węższe pasmo przenoszenia, a także większe zniekształcenia.


 • Małomembranowe – tutaj średnica membrany jest mniejsza niż 15,9 mm. Te mikrofony bardzo dobrze radzą sobie ze zbieraniem wysokich tonów oraz w mniejszym stopniu zniekształcają dźwięki. Wadą jest wysoki poziom szumów własnych.


 • Średniomembranowe – to wersja pośrednia między wcześniej wymienionymi typami.


Mikrofon do komputera – najważniejsze cechy


 • Czułość – im jest większa, tym więcej dźwięków z otoczenia uda się wyłapać. Mikrofon o dużej czułości będzie potrzebny do nagrywania muzyki, ale już niekoniecznie do gier czy wywiadów.


 • Złącza – decydują o tym, w jaki sposób mikrofon jest podłączony do komputera. Obecnie na rynku dominują mikrofony do komputera podłączone przez USB lub gniazdo Jack. W mikrofonach do użytku domowego można także spotkać złącze XLR znane z profesjonalnych mikrofonów.


 • Charakterystyka kierunkowamodele jednokierunkowe to urządzenia odbierające fale akustyczne z określonego kierunku, pozostałe dźwięki mogą być praktycznie niesłyszalne. Druga grupa to mikrofony dwukierunkowe, w których kształt obszaru, z którego zbierany jest dźwięk, przypomina ósemkę, są także mikrofony dookólne, które zbierają dźwięk z każdej strony. Najbardziej zaawansowane mikrofony umożliwiają zmianę charakterystyki kierunkowej, w zależności od potrzeb.


 • Sposób mocowania – mikrofon do komputera może być umieszczony na podstawie lub na statywie.


 • Ergonomia – na komfort i wygodę przy korzystaniu z mikrofonu składa się wiele różnym elementów. Warto w tym miejscu wymienić chociażby długość przewodu oraz możliwość regulacji kąta nachylenia i wysokości.


Polecane mikrofony do komputera w 2020 roku do 200 zł – ranking


 • Mikrofon komputerowy HIRO Milo – mikrofon na statywie podłączany przez USB. Jego czułość to 30 dB/MW. Funkcja eliminacji szumów redukuje do minimum dźwięki otoczenia. Funkcja Plug and Play sprawia, że nie trzeba się martwić konfiguracją – urządzenie jest gotowe do pracy po podłączeniu do komputera.


 • Mikrofon GENESIS Radium 200 – mikrofon z kontrolą czułości nagrywania i podświetleniem LED, które informuje, czy mikrofon jest włączony. Dodatkowe wejście USB, umieszczone na tyle mikrofonu, służy jako HUB, dzięki czemu mikrofon zwraca miejsce, które odebrał przy podpinaniu do komputera, a użytkownik zyskuje dodatkowy port na np. mysz lub klawiaturę. • Mikrofon TRACER Studio Probardzo elastyczny mikrofon, który można ustawić w dowolny sposób. Zapewnia możliwość pochylenia do 120 stopni i obrotu o 360 stopni. Czułość urządzenia wynosi 53 dB/MW.


 • Mikrofon komputerowy TRUST GXT 232 Mantis – ostatni mikrofon do komputera w naszym rankingu to mikrofon dookólny, umieszczony na trójnogu podłączany przez kabel USB o długości 1,5 metra. Posiada funkcję redukcji szumów i waży zaledwie 120g.Zakup mikrofonu do komputera nie jest prostą sprawą. Znajomość podstawowych różnic między modelami i ich charakterystyki jest bardzo dużym ułatwieniem. Na pewno warto też korzystać z porad doświadczonych twórców, którzy mieli już okazję przetestować przynajmniej kilka urządzeń i wyrobić sobie zdanie na ich temat.


Przeczytaj więcej

Jaki fotel ergonomiczny wybrać? Ranking modeli biurowych i do domu

Jaki fotel ergonomiczny wybrać? Ranking modeli biurowych i do domu

Co ciekawe, o wygodnych krzesłach pamiętają profesjonalni gracze, natomiast pracownicy biurowi często zupełnie tę kwestię lekceważą, a to duży błąd! Jaki fotel biurowy będzie więc najlepszy?
Thermal throttling procesora – co to jest? Czy można mu zapobiec?

Thermal throttling procesora – co to jest? Czy można mu zapobiec?

Komfort pracy na komputerze z czasem może być na niższym poziomie niż w dniu zakupu. Wielu użytkowników może spotkać się z problemem, jakim jest throttling. Co to za zjawisko i jak sobie z nim radzić? Wyjaśniamy.
Karta graficzna dedykowana a zintegrowana – czym się różnią? Czy mogą działać razem?

Karta graficzna dedykowana a zintegrowana – czym się różnią? Czy mogą działać razem?

Karta graficzna jest jednym z elementów wpływających na wydajność komputera – zwłaszcza w grach. Czasem, przeglądając specyfikację sprzętu, widzimy, czy występuje grafika zintegrowana, czy dedykowana. Ale co to znaczy i jak przekłada się na cenę oraz działanie urządzenia? Wyjaśniamy te kwestie i doradzamy, którą opcję lepiej wybrać.
Matryca VA czy IPS? A może TN? Rodzaje matryc w monitorach

Matryca VA czy IPS? A może TN? Rodzaje matryc w monitorach

Zakup odpowiedniego monitora komputerowego to ważna decyzja. Oprócz jego rozdzielczości oraz rozmiarów należy zwrócić uwag także na to, jaką ma matrycę. Czy lepsza będzie matryca VA czy IPS, a może TN? Przedstawiamy porównanie matryc w monitorach.
Kindle – jaki format obsługuje? I co to właściwie jest?

Kindle – jaki format obsługuje? I co to właściwie jest?

Czytnik e-booków to ciekawa alternatywa dla drukowanych książek. Bardzo dużą popularnością cieszą się zwłaszcza czytniki marki Kindle. Format, jaki obsługują, dostępne funkcje i różnice między modelami czytnika – to najważniejsze kwestie, które warto przeanalizować przed zakupem urządzenia. Jakie formaty czyta więc Kindle i co to właściwie jest?
Jak sprawdzić płytę główną w komputerze?

Jak sprawdzić płytę główną w komputerze?

Wiedza o tym, jak sprawdzić płytę główną, może przydać się niemal każdemu. Ten element komputera jest w końcu jednym z najważniejszych. Zapraszmy do zapoznania się z artykułem. 
Co to jest pamięć RAM? Jaką wybrać?

Co to jest pamięć RAM? Jaką wybrać?

Pamięć RAM to jeden z najważniejszych elementów podawanych w specyfikacji wielu urządzeń – komputerów, smartfonów czy tabletów. Wielkość i rodzaj pamięci RAM podaje się jako ważny aspekt wpływający na wydajność sprzętu – obok procesora czy karty graficznej. Co to jest pamięć RAM? Na co konkretnie wpływa?
Jaki mikrofon do komputera w 2020 roku? Ranking najlepszych modeli do 200 zł

Jaki mikrofon do komputera w 2020 roku? Ranking najlepszych modeli do 200 zł

Mikrofon do komputera może pełnić wiele różnych funkcji. Przyda się w grach sieciowych, do nagrywania muzyki oraz vlogów, rozmów przez Skype czy webinariów. Jeśli przynajmniej jedna z tych aktywności nas interesuje, warto zainwestować w odpowiedni sprzęt. Z myślą o początkujących proponujemy przyjrzeć się różnym modelem, których cena nie przekracza 200 zł. Oto nasz ranking mikrofonów do komputera.
Leasing na sprzęt RTV/AGD – co warto wiedzieć?

Leasing na sprzęt RTV/AGD – co warto wiedzieć?

Leasing to popularna forma pozyskiwania niezbędnych narzędzi do pracy w wielu firmach. Jest szczególnie popularna w branży samochodowej, ale nie tylko. Coraz częściej przedsiębiorcy decydują się wziąć w leasing także sprzęt elektroniczny.  
Jak wybrać serwer NAS do domu albo do małego biura?

Jak wybrać serwer NAS do domu albo do małego biura?

Serwer NAS pozwala bezpiecznie przechowywać pliki i umożliwia dostęp do nich z każdego urządzenia znajdującego się w sieci. Może być także częścią domowego monitoringu, koordynując pracę kamer IP. Na co zwracać uwagę, szukając odpowiedniego serwera do domu lub małego biura?

powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }/* ACCOUNT > CLUB > shopping counter > add footer text */var accountClubLottery, txtElement;accountClubLottery = document.querySelectorAll('.v-account .b-lotteryBoxes .m-contentBox_item.is-separator .m-contentBox_data');if (accountClubLottery.length) { txtElement = document.createElement('P'); txtElement.classList.add('g-mt20'); txtElement.innerHTML = '* Do licznika zakupów liczą się zakupy dokonane od 01.01.2020r. do 31.12.2020r.'; accountClubLottery[0].appendChild(txtElement);}[/script]
[script]if (document.querySelector('.ins-content-wrapper-1720')) { setTimeout(function () { if (window.location.href.indexOf('lp-mac-mini') < 0) { document.querySelector('.ins-content-wrapper-1720').style.display = "block"; } }, 5000);}[/script]