Szukaj 0 Koszyk
Menu
Produkty
Komputery i Tablety
AGD małe

Jaki model piekarnika dwustrefowego (Dual Cook) najlepiej kupić?

Piekarniki dwustrefowe są idealne dla osób, które podczas przygotowywania potraw, od sprzętu AGD oczekują zaawansowanych rozwiązań i przemyślanych funkcji. Opcja Dual Cook pozwala zaoszczędzić zarówno czas, jak i energię oraz wykorzystać przestrzeń do pieczenia w zależności od indywidualnych potrzeb. Przeczytaj poniższy poradnik i dowiedz się, na co zwrócić uwagę przy wyborze konkretnego modelu.Technologia Dual Cook – na czym polega?


Opcja Dual Cook (zwana inaczej Twin Convection) łączy funkcje dwóch piekarników w jednym. Umożliwia sprawne przygotowanie wielodaniowego obiadu, w tym przypadku dwóch różnych potraw, w jednym urządzeniu jednocześnie. Piekarnik wyposażony w tego rodzaju technologię, posiada dwie niezależne komory, w których można piec równolegle odmienne dania, przy wykorzystaniu różnych trybów pieczenia. Odgrodzenie komór specjalną półką, nazywaną inaczej separatorem, zapobiega mieszaniu się aromatów, przypaleniu lub nie dopieczeniu któregokolwiek z dań. Separator jest wykonany ze specjalnego tworzywa, które nie przewodzi ciepła, dzięki czemu każda przestrzeń robocza tworzy w piekarniku zamknięty obieg. Do przygotowywania niewielkich przekąsek, można użyć jednej przegrody - pojedyncza komora nagrzeje się szybciej, pobierając jednocześnie mniejszą ilość prądu.

Piekarniki z zastosowaniem technologii Dual Cook mają dokładnie te same opcje, co piekarniki elektryczne. Warto zaznaczyć, że tego rodzaju urządzenia występują jedynie w wersji do zabudowy - tradycyjnej, czyli pod blatem lub wertykalnej, w tzw. słupku. Piekarniki dwustrefowe posiadają dwa wiatraki termoobiegu, dwie grzałki grilla i półkę, która oddziela dwie robocze przestrzenie. Jeśli zachodzi taka potrzeba, obie części piekarnika mogą działać wspólnie, jak w piekarniku tradycyjnym. Najnowocześniejsze modele są wyposażone w wyświetlacze LCD, w których sterowanie manualne jest zastępowane przez dotykowe.


Zanim kupisz


Przy wyborze piekarnika należy zastanowić się nad jego zastosowaniem oraz częstotliwością użytkowania. Dzięki temu dobierzesz optymalny model do swoich potrzeb. Producenci oferują piekarniki w zróżnicowanych wymiarach - kompaktowe, standardowe i powiększone. Pierwsze, sprawdzają się w niewielkich kuchniach, w których liczy się oszczędność miejsca. Powiększone, poleca się dla właścicieli przestronnych kuchni. Warto także zwrócić uwagę na klasę energetyczną urządzenia - klasa A jest najbardziej oszczędna, C najmniej. Decydując się na umiejscowienie piekarnika obok lodówki miej na uwadze, że bliskość dodatkowego źródła ciepła może wpłynąć na większe zużycie prądu przed lodówkę.

Podstawowym parametrem piekarnika jest moc przyłączeniowa. Od jej wielkości zależy, jaki licznik prądu jest potrzebny. Zdarza się, że piekarnik  ma większą moc niż możliwości licznika, dlatego podczas zakupu konkretnego modelu, należy sprawdzić rodzaj licznika wraz z ewentualną możliwością rozbudowy jego kW.


Zintegrowany system samoczyszczący


Niektóre modele piekarników dwustrefowych są wyposażane dodatkowo w funkcję samoczyszczenia, bez użycia detergentów. Wyróżnia się trzy systemy czyszczące: parowy, pyrolityczny i katalityczny. Czyszczenie parowe polega na wytworzeniu wewnątrz piekarnika pary, która zmiękcza zanieczyszczenia w postaci tłuszczu i brudu. Pyroliza to czyszczenie w temperaturze do 500 stopni Celsjusza, które spala zabrudzenia na popiół. Natomiast czyszczenie katalityczne wykorzystuje wkłady katalityczne o porowatej strukturze, które są umiejscowione na wewnętrznych ściankach piekarnika. Wkłady absorbują tłuszcz oraz pozostałe zanieczyszczenia, można je myć w zmywarce.


Dodatkowe funkcje


Dodatkowymi udogodnieniami są automatyczne programy, które dobiera się do konkretnego rodzaju dania, jakie chce się przygotować. Niektóre modele są wyposażone w termosondę, która dzięki specjalnemu czujnikowi pozwala kontrolować temperaturą wewnątrz dania. Ciekawą funkcją jest także rozmrażanie, która przyda się wszystkim zapominalskim, którym zdarza się nie pamiętać o odpowiednio wczesnym wyjęciu mięsa z zamrażarki. Do innych zalet piekarników tego typu zaliczyć można systemy, które umożliwiają szybkie nagrzewanie oraz chłodzenie urządzenia. Najnowsze piekarniki są wyposażone także w liczne zabezpieczenia, jak np. automatyczne wyłączanie, blokada przed przypadkowym uruchomieniem, czy blokada drzwi.


Wyposażenie


Każdy piekarnik jest wyposażany standardowo w blachę do pieczenia, brytfankę oraz ruszt kombinowany. Niektóre modele mają dodatkowo rożen obrotowy do pieczenia mięsa. Drabinkowe prowadnice są coraz częściej zastępowane teleskopowymi, dzięki którym wysuwanie blachy przypomina otwieranie szuflady. Producenci dbają nie tylko o funkcjonalność urządzeń, ale także o wzornictwo. W zależności od stylistyki kuchni, możesz wybrać fronty: tradycyjne, lustrzane, rustykalne, stalowe, wypukłe, szklane, panoramiczne lub retro.


Przykładowe modele – Samsung i Beko


Technologię Dual Cook, jako pierwszy wprowadził Samsung i to właśnie ta marka przoduje w produkcji piekarników tego typu. Jednym z ciekawszych modeli jest Samsung NV75J5540RS/EO w klasie energetyczne A+. Piekarnik jest wyposażony w cyfrowy panel sterowania, 40 programów automatycznych, teleskopowe prowadnice Easy Glide, podwójny system czyszczenia (kataliza i para), czy Funkcję Ochrony Antyprzepięciowej.

Innym producentem, który wprowadził na rynek piekarniki Dual Cook jest Beko. Jednym z ciekawszych modeli jest BVR34500BGMS - wielofunkcyjny piekarnik elektryczny, o pojemności 80 l, z grillem, wyświetlaczem LCD, 81 programami automatycznymi, w klasie energetycznej A. Piekarnik jest wyposażony dodatkowo w czyszczenie katalityczne oraz prowadnice teleskopowe, które zapewniają stabilne i płynne wysuwanie blachy.

Nie wiesz na jaki model piekarnika się decydować? Jeżeli często korzystasz z tego rodzaju wyposażenia kuchennego, najlepszym rozwiązaniem będzie zakup wszechstronnego piekarnika dwustrefowego, który wykorzystuje zaawansowane rozwiązania oraz odpowie twoim kulinarnym zwyczajom.


powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }[/script]