Jaki monitor wybrać?

Wybierz ponadprzeciętne rozwiązania


Wszyscy znamy standardowe monitory Full HD. Większa powierzchnia robocza pozwala na wydajną pracę z wieloma otwartymi oknami jednocześnie. Często okazują się być one wystarczające do pracy z nieco bardziej rozbudowanym i zaawansowanym oprogramowaniem. Są idealne do filmów i gier. Do każdego z tych zastosowań można znaleźć jednak o wiele lepsze rozwiązania. Wystarczy tylko poświęcić chwilę na ich poszukiwania i wykorzystać w praktyce wiedzę, którą zyskamy po odpowiedzeniu na pytanie – Jaki monitor wybrać?

Monitor ultrapanoramiczny


 • Monitory ultrapanoramiczne to najlepszy wybór dla profesjonalistów i graczy. Na tak dużym ekranie o tak dużej rozdzielczości, jak np. w przypadku LG 29UB65-P, zmieszczą się nawet gigapanoramy, czy panoramy 360 stopni. 
 • Przekątna 29 cali i rozdzielczość 2560x1080 pikseli daje nam szansę podzielenia powierzchni roboczej na dwa, trzy lub cztery mniejsze obszary. To bardzo pomocne przy pracy z dokumentami, prezentacjami, czy z profesjonalnym oprogramowaniem. Monitor ultrapanoramiczny jest wprost stworzony do pracy z wieloma aplikacjami jednocześnie. Dzięki wsparciu wielozadaniowości znacząco wzrasta nasza produktywność. Koniec z przeskakiwaniem między oknami i korzystaniem z kilku pulpitów.

Monitor LG 29UB65-P

 • Większy ekran i rozdzielczość pomaga także w trakcie wirtualnych potyczek. Monitory ultrapanoramiczne w porównaniu do zwykłych ekranów umożliwiają graczom widzieć znacznie więcej. Tym samym pozwalają osiągać jeszcze lepsze rezultaty podczas rozgrywki z ulubionymi tytułami. Warto podkreślić, że nie musimy się obawiać tego, że gry będą miały problemy z dostosowaniem się do tego rozwiązania. Monitory ultrapanoramiczne są w pełni wspierane przez najnowsze produkcje.
 • Trudno szukać lepszego rozwiązania dla kinomaniaka niż monitor ultrapanoramiczny. Filmy nagrywane są właśnie w formacie 21:9. To samo dotyczy wielu filmów dostępnych na YouTube. Podczas oglądania materiałów wideo na ekranie monitora 16:9 pojawiają się czarne pasy, które sprawiają, że ekran staje się nawet o kilka cali mniejszy. Monitory ultrapanoramiczne są więc wyjątkowo uniwersalnym i bardzo dobrym wyborem praktycznie dla każdego użytkownika.

Monitor z zakrzywionym ekranem


 • Monitory z zakrzywionym ekranem, takie jak np. Samsung T27D590CW i LG 29UC97C-B, sprawdzą się praktycznie przy dowolnym zastosowaniu. Zmniejszają zmęczenie oczu, minimalizują refleksy świetlne i wzmacniają głębię obrazu. Jak to jest, że rozrywka przenosi się na zupełnie nowy, wyższy poziom? Krzywizna o odpowiednim promieniu i głębokości gwarantuje szersze pole widzenia.
 • Monitor z zakrzywionym ekranem wydaje się być większy niż płaski ekran o tej samej przekątnej. Krawędzie ekranu nie są od siebie tak bardzo oddalone i perfekcyjnie dopasowują się do krzywizny ludzkiego oka. Komfort pracy, gry i oglądania filmów wzrasta dzięki temu, że odległość patrzenia na ekran jest taka sama na całej powierzchni monitora.

Monitor SAMSUNG T27D590CW

 • Monitory z zakrzywionym ekranem wyróżniają się stylowymi, minimalistycznymi obudowami, które pozwalają w pełni skupić się na treściach wyświetlanych na ekranie. Obraz sprawia takie wrażenie, jakby lewitował, a w dodatku możemy oglądać go niemalże z dowolnego miejsca ze względu na superszerokie kąty widzenia.
 • Jeżeli posiadamy kartę graficzną wspierającą obsługę wielu ekranów, to możemy stać się wręcz pionierami zupełnie nowej jakości rozgrywki. Ustawiając obok siebie dwa lub trzy monitory z zakrzywionym ekranem, zyskujemy szerszą i łagodniejszą krzywiznę, która zapewni niesamowity, wciągający obraz. W połączeniu z dedykowanym trybem gry, który zapewni optymalne ustawienia ekranu, granie na takim zestawie będzie niemalże namacalnym doświadczeniem walki na polu bitwy, czy ścigania się na torze.

Monitor z tunerem TV


 • Monitory z tunerem TV, wśród których znajdziemy takie modele, jak np. Samsung T27D390EW, czy LG 27MT77D-PZ, pozwalają nie tylko grać i pracować, ale także oglądać ulubione programy telewizyjne na tym samym wyświetlaczu. Ponieważ są to tzw. urządzenia 2w1, zaoszczędzimy dzięki nim dużą ilość miejsca. Dla jak najwyższego poziomu komfortu możemy je zarówno postawić na biurku, jak i powiesić na ścianie.
 • Jeśli posiadamy monitor z tunerem TV, nie musimy ograniczać się do jednego trybu. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby podzielić ekran i korzystać z monitora w obu trybach naraz. Umożliwia to funkcja PIP, czyli obraz w obrazie. Dzięki niej możemy w tym samym czasie surfować po Internecie i oglądać TV. 
 • Monitor z tunerem TV bez problemu podłączymy nie tylko do komputera, ale także do konsoli lub do dekodera telewizji satelitarnej. Jest to możliwe dzięki dostępowi do najpotrzebniejszych złączy. 
 • Wbudowane głośniki stereo, odtwarzanie plików wideo z podłączonego dysku lub pamięci przenośnej – monitory z tunerem TV są na tyle funkcjonalne, że nie wymagają zakupu żadnego dodatkowego sprzętu. Ultracienkie ramki pozwalają swobodnie oddać się rozrywce lub pracy. Monitor z tunerem TV pomoże nam łatwo połączyć obowiązki z zabawą.

Monitor dla najbardziej wymagających


Oczywiście tanie, najpopularniejsze monitory, takie jak np. LG 24M37D-B, Samsung S24D590PL, Samsung T24E390EW, czy LG 27MP67VQ-P, też są godne uwagi. Ich największą zaletą jest oczywiście znakomity stosunek jakości do ceny. Jeżeli jednak wymagamy od monitora czegoś więcej niż pośredniczenia w komunikacji z komputerem, to monitory ultrapanoramiczne, monitory z zakrzywionym ekranem i monitory z tunerem TV będą o wiele lepszym, a jednocześnie często niewiele droższym rozwiązaniem. Między innymi wesprą naszą produktywność i wielozadaniowość, zmniejszą zmęczenie oczu i pomogą połączyć pracę z rozrywką.

powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel