Jaki najlepszy ultrabook kupić? Ranking 2021

Ranking ultrabooków z pewnością zainteresuje liczne grono odbiorców. W ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy wydajny, funkcjonalny komputer był niezbędnym narzędziem dla wielu grup. Taki nabytek z pewnością ucieszyłby między innymi:


  • uczniów i studentów,
  • nauczycieli i wykładowców,
  • pracowników biurowych, szczególnie na home office.


Gdy wiele dziedzin życia przeniosło się do świata online, dobry komputer to okno na świat. Ułatwia pracę, naukę, komunikację z rodziną i przyjaciółmi na odległość, zakupy online czy załatwianie spraw urzędowych. Jaki ultrabook jednak kupić? Zobacz nasz ranking 2021.


Ranking ultrabooków – przegląd modeli


Ultrabook – co to jest?


Wśród laptopów można wyróżnić kilka grup produktów różniących się wyraźnie parametrami. Jednak najbardziej uniwersalnymi urządzeniami o szerokim zastosowaniu są z pewnością ultrabooki. Czym się charakteryzują?


Wśród najważniejszych cech fizycznych należy wymienić:


  • niewielką wagę,
  • cienkie ramki,
  • atrakcyjny design.


W tej kategorii dominują produkty dopracowane i wygodne w użytkowaniu, które są wykonane z materiałów wysokiej jakości. Ultrabooki są niezawodne i trwałe, więc można liczyć na to, że zakup będzie inwestycją na lata.


Jednak to nie tylko wygląd odróżnia ultrabooki od innych laptopów. Żeby móc zaliczyć laptopa do tej kategorii, należy także zwrócić uwagę na specyfikację. Najlepsze ultrabooki powinny działać płynnie i szybko radzić sobie z wymagającymi zadaniami. Standardem jest zastosowanie szybkich dysków SSD, co przekłada się między innymi na błyskawiczny start systemu po uśpieniu komputera. Inną specyficzną cechą ultrabooków jest bardzo długi czas pracy na baterii.


Mając na uwadze wymienione cechy, ułożyliśmy nasz ranking ultrabooków z najlepszymi produktami.