Jaki odkurzacz bezprzewodowy kupić?

Odkurzacz akumulatorowy to dodatkowa pomoc w walce z kurzem. Odkurzacz bezprzewodowy ma zasilanie akumulatorowe, które wystarczy na 15-30 minut odkurzania. Z tego powodu trudno używać odkurzaczy bezprzewodowych jako alternatywy dla zwykłych odkurzaczy. Odkurzacze bezprzewodowe doskonale sprawdzą się podczas odkurzania małych przestrzeni. Bez problemu poradzą sobie z drobnymi zanieczyszczeniami. Jaki odkurzacz bezprzewodowy kupić? Do czego może się przydać?

Odkurzacz automatyczny i propozycje zastosowań


Mimo oczywistych ograniczeń odkurzacze bezprzewodowe to funkcjonalne urządzenia do utrzymania czystości w domu. Odkurzacz akumulatorowy bardzo dobrze poradzi sobie z odkurzaniem mebli tapicerowanych. Dzięki małym gabarytom można dokładnie odkurzyć każdy fotel czy kanapę. Odkurzacz bezprzewodowy równie dobrze poradzi sobie podczas sprzątania w aucie. Z odkurzaczem ręcznym wnętrze auta i jego tapicerka mogą zostać bardzo dokładnie odkurzone. Tak samo jak każda inna, nawet najmniejsza powierzchnia w nawet najtrudniej dostępnym miejscu. Ponieważ odkurzacze akumulatorowe pracują krótko, są także idealne do szybkiego sprzątania drobnych zabrudzeń.


Odkurzacz bezprzewodowy – zastosowania:


  • Do odkurzania mebli tapicerowanych
  • Do odkurzania wnętrza auta i jego tapicerki
  • Do odkurzania niewielkich powierzchni
  • Do odkurzania w trudno dostępnych miejscach
  • Do odkurzania drobnych zanieczyszczeń
  • Do szybkiego odkurzania

Do czego nie stosować odkurzaczy bezprzewodowych?


Krótki czas odkurzania to nie jedyne ograniczenie każdego odkurzacza akumulatorowego. Kompaktowa obudowa może być także wadą. Przez nią odkurzacz bezprzewodowy ma mniejszą moc. Dlatego nie będzie on najlepszym wyborem, gdy będziemy chcieli odkurzyć dywan czy wykładzinę. Odkurzacz akumulatorowy pod żadnym pozorem nie powinien być wykorzystywany do zbierania rozlanej wody. Wbrew pozorom lepiej nie stosować go także do odkurzania mebli wykonanych z drewna i mebli okleinowanych. W tym celu lepiej użyć tradycyjnej miotełki lub ściereczki do kurzu.

Odkurzacz bezprzewodowy – do czego go nie używać: