Dyson V11 Absolute vs Dyson V11 Animal+ – który wybrać? Porównujemy modele!

Jeśli szukasz najlepszego odkurzacza pionowego na rynku, warto przyjrzeć się modelom Dyson V11 Absolute albo Animal. Porównanie ich do innych modeli wypada bardzo korzystnie i uzasadnia ich ceny.

 

Dlaczego warto kupić odkurzacz pionowy?


Obecnie jest wiele sposobów na odkurzanie mieszkania. Oprócz tradycyjnych odkurzaczy workowych i bezworkowych dostępne są automatyczne roboty sprzątające oraz wspomniane odkurzacze pionowe. Te ostatnie łączą w sobie wiele zalet. Są wygodne, poręczne, lekkie, łatwo je przechowywać – i przede wszystkim, działają bezprzewodowo. Nic dziwnego, że stały się popularne i dziś wiele osób nie wyobraża sobie bez nich domowych porządków.


Odkurzacze pionowe oferuje wielu producentów, a modele różnią się parametrami:


  • siłą ssania,
  • długością pracy akumulatora,
  • wyglądem.


Odkurzacz bezprzewodowy DYSON V11 Absolute


Dyson V11 Absolute vs Animal. Który model wybrać?

 


Co jest wyjątkowego w modelu V11 Absolute?


To, że rozpoznaje rodzaj powierzchni i dopasowuje siłę ssania!


Pozornie możliwość regulacji siły ssania wydaje się dużym udogodnieniem. W praktyce często więcej z tym kłopotu niż pożytku. Zamiast odkurzać, przerywamy pracę i tracimy czas na regulowanie ustawień – inna siła do podłogi, inna do dywanu, inna do zasłon. Nowy Dyson, dzięki systemowi Dynamic Load Sensor, automatycznie wykrywa rodzaj powierzchni i zmienia prędkość silnika. W ten sposób nie musimy się martwić o regulację, a odkurzacz podczas pracy zużywa dokładnie tyle energii, ile potrzeba.

 

Ma również najlepszą baterię!

 

Pojemność akumulatora to pięta achillesowa wielu modeli odkurzaczy bezprzewodowych. Tanie modele odkurzają krótko, a ładują się bardzo długo. Odkurzacz Dyson V11 Absolute na jednym ładowaniu działa aż godzinę, co spokojnie wystarcza na posprzątanie nawet dużych powierzchni. Inteligentne systemy monitorowania i czujniki wysokości mierzą wydajność baterii cztery razy na sekundę, aby optymizować moc.


Bo jest bardzo intuicyjny!


Dzięki przemyślanej konstrukcji Dyson nie ma wad, często widocznych w innych modelach. Zbiornik na kurz jest bardzo pojemny, a jego opróżnianie – higieniczne i bardzo proste. Świetnie sprawdza się także wbudowany ekran LCD, na którym wyświetlają się najważniejsze informacje o stanie naładowania baterii, konserwacji filtra, blokadach. Można powiedzieć, że ekran z informacjami pod względem wyglądu i zasady działania bardzo przypomina chociażby ekran smartwatcha. Wszystko widać w jednym miejscu i wiadomo, że nam nie umknie.


Warto też dodać prosty sposób przełączania między głównymi funkcjami. W trybie „auto” odkurzacz dostosowuje moc do powierzchni w elastyczny sposób. Tryb „eco” pozwala działać baterii dłużej, ponieważ nie jest używana pełna moc. Tryb „boost” to natomiast odpowiednich trybu „turbo” w innych odkurzaczach – szybkie obroty mają za zadanie w błyskawicznym tempie rozprawić się ze szczególnie trudnymi zabrudzeniami – szczególnie takimi wtartymi głęboko w dywan.Dlaczego warto kupić Dyson V11 Animal+?


To idealna propozycja dla właścicieli domowych zwierząt, które gubią dużo sierści. To specjalny model wyposażony w filtr HEPA i dużą moc ssania. Odkurzacz generuje siłę o wartości ponad 79 000 g, wyrzucając do pojemnika mikroskopijne cząsteczki, jak pyłki, a nawet bakterie. Ze względu na mniejszą liczbę wymiennych końcówek jest nieco tańszym rozwiązaniem niż Dyson V11 AbsoluteDyson V11 Animal+ będzie zatem idealnym wyborem, jeśli priorytetem jest szybkie pozbywanie się sierści i ze względu na obecność zwierzaków odkurzanie jest potrzebne praktycznie codziennie.Jaki model Dyson warto wybrać? Porównanie


Oba flagowe odkurzacze pionowe łączy wiele cech. Mają taką samą pojemność zbiornika na kurz, tak samo pojemny akumulator, a także identyczne wymiary i wagę. Minimalnie różnią się wyglądem zewnętrznym, tak żeby po obudowie łatwiej je od siebie odróżnić. Poza tym model dla zwierząt ma mniej końcówek niż standardowy.


Dyson V11 Animal vs Absolute – czy do tego sprowadza się wybór? Okazuje, że producent ma w zanadrzu także inne opcje.


To nieco nowsza wersja standardowego modelu Absolute. Ma dołączony inny zestaw akcesoriów. W pudełku znajdziemy elektroszczotkę Hight Torque, Soft Roller do podłóg twardych, końcówkę Combi, szczotkę szczelinową, szczotkę do uporczywego brudu, miękką szczotkę do zbierania kurzu. To łącznie 7 sposobów na odkurzanie różnych nawierzchni podczas gdy w modelu Absolute mieliśmy ich 5.To najbardziej bezkompromisowe rozwiązanie! W tym przypadku czas działania odkurzacza jest wydłużony z 60 do aż 120 minut, ponieważ posiadamy dodatkowy akumulator. W pakiecie są także dwie stacje dokujące oraz podręczny uchwyt do wszystkich akcesoriów.


Sprzątanie może być znacznie prostsze niż kiedyś. Zainwestowanie w inteligentny, nowoczesny odkurzacz, z czasem się zwróci, bo taki wyjątkowy sprzęt oznacza więcej wolnego czasu, mniejsze zużycie prądu i brak konieczności płacenia innym osobom za sprzątanie. Nie trzeba korzystać z usług firm sprzątających, gdy samodzielne odkurzanie jest tak szybkie i proste.


Raczej nie ma wątpliwości co do tego, że na tle konkurencji wyróżnia się właśnie Dyson V11. Który wybrać? To już zależy od indywidualnych preferencji, niemniej – każdy wybór będzie tutaj dobry. Odkurzacz cieszy się doskonałymi opiniami, bez względu na wersję, a niewielkie różnice sprowadzają się przede wszystkim do dostępności dodatkowych akcesoriów i końcówek.


Dobra renoma odkurzaczy Dyson to nie przypadek. W ciągu kilku lat udało się zdecydowanie udoskonalić produkty, dzięki czemu są to wyjątkowo nowoczesne i niezawodne urządzenia.


Przeczytaj więcej

Odkurzacz wodny – ranking. Jaki kupić w 2022 roku?

Odkurzacz wodny – ranking. Jaki kupić w 2022 roku?

Obecnie mamy wiele alternatyw dla tradycyjnego odkurzacza. Jedną z nich jest odkurzacz z filtrem wodnym. Chcesz wiedzieć, jak działa takie urządzenie i jakie warto kupić? Zobacz najważniejsze informacje przed zakupem.
Tefal Explorer – innowacyjne roboty sprzątające dla Twojego domu!

Tefal Explorer – innowacyjne roboty sprzątające dla Twojego domu!

Roboty Tefal dostępne są w kilku seriach, dzięki czemu możesz dobrać odkurzacz w zależności od Twoich potrzeb. Sprawdź!
Najlepszy odkurzacz bezworkowy - ranking 2020

Najlepszy odkurzacz bezworkowy - ranking 2020

Dobry odkurzacz decydowanie ułatwia życie. Ale jaki wybrać? W tym artykule skupiamy się na modelach bezworkowych.
Top 5 urządzeń Xiaomi, które warto kupić w 2020

Top 5 urządzeń Xiaomi, które warto kupić w 2020

Xiaomi to chińska firma znana na naszym rynku przede wszystkim z dobrej jakości smartfonów dostępnych w bardzo konkurencyjnych cenach. Wybraliśmy 5 najciekawszych sprzętów Xioami, które warto kupić. Ciekawe czy o nich słyszeliście!
Ranking cichych odkurzaczy – jaki wybrać?

Ranking cichych odkurzaczy – jaki wybrać?

Cichy odkurzacz zdecydowanie poprawia komfort życia. Warto zatem rozejrzeć się za modelem z tej kategorii. Oto nasz ranking sprawdzonych cichych odkurzaczy.
Nowa generacja robotów odkurzających iRobot

Nowa generacja robotów odkurzających iRobot

Co nowego oferuje iRobot? Naprawdę jest się czym chwalić! Do akcji wkroczyły 3 nowe modele samojezdnych odkurzaczy: Roomba i7, Roomba i7+,  Braava Jet m6. 

powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }/* ACCOUNT > CLUB > shopping counter > add footer text */var accountClubLottery, txtElement;accountClubLottery = document.querySelectorAll('.v-account .b-lotteryBoxes .m-contentBox_item.is-separator .m-contentBox_data');if (accountClubLottery.length) { txtElement = document.createElement('P'); txtElement.classList.add('g-mt20'); txtElement.innerHTML = '* Do licznika zakupów liczą się zakupy dokonane od 01.01.2022r. do 31.12.2022r.'; accountClubLottery[0].appendChild(txtElement);}[/script]
[script]if (document.querySelector('.ins-content-wrapper-1720')) { setTimeout(function () { if (window.location.href.indexOf('lp-mac-mini') < 0) { document.querySelector('.ins-content-wrapper-1720').style.display = "block"; } }, 5000);}[/script]