Odkurzacz piorący – ranking 2021. Jaki kupić?

Chętnie wybieramy tradycyjne odkurzacze workowe lub odkurzacze bezworkowe. Jednak ani odkurzacz workowy, ani odkurzacz bezworkowy nie jest najlepszym wyborem na odkurzacz dla alergika. W domach, w których mieszkają alergicy, o wiele lepiej sprawdzą się odkurzacze piorące. Ranking, który znajdziemy poniżej, pomoże odpowiedzieć na pytanie, jaki odkurzacz piorący kupić.


Odkurzacz piorący – dlaczego właśnie teraz?


W okresie jesienno-zimowym więcej czasu spędzamy w domu i co za tym idzie, zdecydowanie bardziej przeszkadza nam nieporządek, w tym zabrudzenia, sierść czy okruchy, z którymi najlepiej uporać się za pomocą odkurzacza. Co więcej, sezon zimowy sprzyja wnoszeniu do mieszkań zdecydowanie większej ilości błota i innych niechcianych zanieczyszczeń, przyklejających się do podeszwy. Odkurzacz piorący to często ulga – dysponując takim sprzętem, nie musimy osobno odkurzać i jeszcze mopować. Jak widać, jest więc wiele argumentów za tym, aby sięgnąć po odkurzacz piorący. Ranking ułatwi wybranie konkretnego modelu.


Najlepsze odkurzacze piorące


Odkurzacz piorący a odkurzacz wodny


Odkurzacz piorący to tak naprawdę odkurzacz wodny z funkcją prania dywanów, tapicerek itp. Jak działają odkurzacze wodne? Zasada ich działania jest prosta. Są one wyposażone w filtr wodny. Zassane powietrza trafia do pojemnika z wodą. Jej zadaniem jest odseparowanie kurzu od powietrza. Oczywiście woda nie jest w stanie zatrzymać wszystkich zanieczyszczeń. Dlatego odkurzacze wodne są wyposażone w dodatkowy filtr. To on wychwytuje pozostały brud. Co daje odkurzacz wodny? Bez problemu poradzi sobie z rozlaną na podłodze wodą, a nawet z wniesionym do domu błotem. Odkurzacze wodne mogą być wyposażone w worek lub pojemnik. Dzięki połączeniu filtra wodnego z workiem lub pojemnikiem mogą odkurzać zarówno na mokro, jak i na sucho.


Najlepszy odkurzacz piorący to idealne rozwiązanie dla domów o dużej powierzchni. Odkurzacze piorące są wyposażone w dwa pojemniki. Jeden zawiera czystą wodę z detergentem, a do drugiego trafia brudna woda.


Odkurzacz piorący wytwarza pianę, którą należy nałożyć np. na dywan lub tapicerkę. Każdy użytkownik odkurzacza wodnego lub piorącego musi jednak pamiętać o jednej bardzo ważnej rzeczy. Gdy już skończymy odkurzać, musimy dokładnie wymyć i wysuszyć wszystkie pojemniki i rury. W przeciwnym razie mogą zacząć się w nich rozwijać niebezpieczne dla zdrowia mikroorganizmy.


Oto zalety i wady, jakie wyłoniliśmy podczas tworzenia naszego rankingu odkurzaczy piorących.


Zalety:

 • Skuteczne usuwanie wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń.
 • Nawilżanie powietrza.
 • Rozwiązanie polecane szczególnie dla alergików.
 • Pranie dywanów, tapicerek itp.
 • Czyszczenie zarówno na sucho, jak i mokro.


Wady:

 • Wysoka cena.
 • Większe prawdopodobieństwo awarii i innych drobnych usterek..
 • Jest droższy w eksploatacji (trzeba dokupić dodatkowe środki piorące).
 • Duże rozmiary i waga.
 • Trzeba czyścić pojemniki po każdym odkurzania.Jaki odkurzacz piorący kupić? Na co zwrócić uwagę?


Najlepsze odkurzacze piorące mają podobne parametry do tradycyjnych odkurzaczy workowych i bezworkowych. Dzielą je tylko drobne różnice. Warto zwrócić szczególną uwagę na kilka z tych parametrów. Pomoże to zdecydować, jaki odkurzacz piorący wybrać. Najważniejsze elementy specyfikacji odkurzaczy piorących to:


 • Moc (mała moc – odkurzanie paneli, większa – odkurzanie dywanów).
 • Siła ssąca (siła, z jaką są zasysane zanieczyszczenia, zależy od niej skuteczność odkurzania).
 • Wielkość pojemnika (zależy od niej maksymalna ilość zanieczyszczeń, które może pomieścić odkurzacz).
 • Zastosowane filtry (zależy od nich czystość powietrza).
 • Długość kabla (jest istotna dla wygodnego sprzątania).
 • Głośność i waga (cisza oraz łatwe przenoszenie i parkowanie).
 • Dodatkowe wyposażenie i funkcje (praktyczne dodatki, np.: regulacja mocy odkurzania, turboszczotka czy rury teleskopowe).


Liczba i pojemność zbiorników (wpływa na to, jak często będziemy musieli wymieniać wodę).


Odkurzacze piorące – ranking 2021


Jeżeli jesteśmy alergikami lub mieszkamy w jednym domu z osobami uczulonymi na kurz, a dodatkowo:


 • mamy duże mieszkanie i meble tapicerowane,
 • na naszych podłogach znajdują się dywany lub wykładziny,
 • nie przeszkadza nam konieczność częstego czyszczenia odkurzacza,


to odkurzacz piorący będzie dla nas idealny. Jaki odkurzacz piorący wybrać? Jakie ciekawe i praktyczne funkcje mają odkurzacze piorące? Ranking, który znajdziemy niżej pomoże w udzieleniu odpowiedzi na obydwa pytania.Odkurzacz piorący BOSCH BWD421PRO

Odkurzacz z silnikiem o mocy 2100W. Za podwójny system filtracji odpowiadają filtr wodny oraz filtr Hepa. Działa na mokro i na sucho i ma naprawdę duży zasięg – aż 12 metrów bez potrzeby przełączania do innego gniazdka sieciowego. Turboszczotka znakomicie radzi sobie z dywanami, a do parkietu idealna jest alternatywna szczotka przeznaczona do twardych powierzchni. Chcą wyprać dywany lub tapicerkę użyjemy jednej z dwóch ssawek. Wszystkie akcesoria można schować do schowka zintegrowanego z obudową. Zbiornik na wodę mieści 5 litrów.


Odkurzacz MPM MOD-22 Vira

To odkurzacz z bardzo wygodnym systemem sterowania – wszystkie przyciski funkcyjne znajdują się na uchwycie rury ssącej. Urządzenie ma moc 2400W i wykorzystuje filtry Hepa 13. Zasięg jego pracy to 9,5 metra. W zbiorniku na wodę mieści się 10 litrów.


Odkurzacz KARCHER SE 6.100

Model o mocy 1400W, wyposażony w szczotkę dywanowo-podłogową, osobną końcówkę do tapicerki oraz ssawkę szczelinową. Działa na mokro i na sucho.


Odkurzacz piorący BOSCH BWD420HYG AquaWash&Clean

Odkurzacz zbierający zanieczyszczenia albo do worka, albo do pojemnika. Na solidną konstrukcję składa się elastyczny wąż o podwyższonej trwałości, a także metalowe, teleskopowe rury. W zestawie jest bardzo duży wybór końcówek o różnych funkcjach: duża ssawka do prania, końcówka do odsysania wody, końcówka do prania tapicerki, końcówka szczelinowa, mała szczotka do kurzu, ssawka do czyszczenia materacy, ssawka do tapicerki, ssawka przełączalna z separatorem, szczotka do parkietów z miękkim włosiem.


Sprawdź, czy i jaki odkurzacz piorący jest dla Ciebie!


Skuteczne usuwanie wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń, nawilżanie powietrza, pranie dywanów, tapicerek itp., czyszczenie zarówno na sucho, jak i mokro – to wszystko poprawią najlepsze odkurzacze piorące. Ranking z trzema modelami pokazuje, że te urządzenia mają naprawdę duże możliwości. Odkurzacz piorący to rozwiązanie idealne dla alergików i dużych pomieszczeń z dywanami i tapicerowanymi meblami. Chcesz skutecznie pozbyć się z domu kurzu i innych zanieczyszczeń? Mamy nadzieję, że nasz ranking odkurzacz piorących pomoże ci w wyborze idealnego modelu!


Przeczytaj więcej

Patelnia grillowa – co to jest?

Patelnia grillowa – co to jest?

Dla każdego, kto lubi grillować potrawy przez cały rok, z pewnością świetnym wyborem będzie patelnia grillowa. Ranking najlepszych modeli ułatwi dokonanie właściwego zakupu, z którego będzie można korzystać przez długie lata.
Patelnie tytanowe – ranking 5 dobrych modeli

Patelnie tytanowe – ranking 5 dobrych modeli

Interesuje Cię ranking patelni tytanowych? A może nie masz pewności, czy powłoka z tytanu jest odpowiednio trwała i rozważasz także inne opcje? Jeśli szukasz dobrej patelni do swojej kuchni, z pewnością nasz poradnik Ci się przyda!
Najlepsze patelnie granitowe – ranking. Jaką kupić?

Najlepsze patelnie granitowe – ranking. Jaką kupić?

Chcesz wiedzieć, jaka patelnia granitowa będzie najlepsza i jak granit wypada na tle innych materiałów? Zobacz.
Jaki mikrofon do gier i do streamowania wybrać?

Jaki mikrofon do gier i do streamowania wybrać?

Zastanawiasz się, ile może kosztować najlepszy mikrofon dla gracza, a może planujesz nagrywać swoje streamy na YouTube i w tym celu poszukujesz właściwego sprzętu? Sprawdź, co polecamy.