Jaki powerbank kupić w 2021 roku? Ranking produktów

Nic nie wskazuje na to, aby 2021 rok miał przynieść rewolucję w kwestii żywotności baterii w telefonach. Zbyt mało pojemne akumulatory są bolączką, z którą borykamy się już od lat, ale na szczęście nauczyliśmy radzić sobie z tym całkiem sprawnie – przede wszystkim dzięki powerbankom. Jaki bank energii warto kupić, aby spełniał dobrze swoje zadanie? Zobacz nasz poradnik!


Zanim przedstawimy ranking najlepszych powerbanków na 2021 rok, warto zastanowić się nad tym, jakie są istotne cechy wpływające na ocenę urządzenia.


Jaki powerbank wybrać, jeśli chodzi o pojemność?


Pojemność to jeden z głównych czynników wpływających na cenę. Przyjmuje się, że dobry powerbank powinien mieć w sobie tyle energii, żeby w pełni naładować urządzenie przynajmniej dwa razy. Trzeba zresztą pamiętać, że energia nie jest przekazywana z jednego urządzenia do drugiego bez żadnych strat. Po drodze możemy wytracać nawet 20%! Dlatego minimalna pojemność, jaką można brać pod uwagę, to 5000–6000 mAh. Ale rozsądniej będzie zaczynać poszukiwania od wartości ok. 10 000 mAh. To obecnie rozsądna wielkość, która charakteryzuje dobry powerbank. Ranking nie uwzględnia zatem modeli o najmniejszej możliwej pojemności.


Ranking powerbanków 2021 – jaki wybrać?


Ile waży powerbank i czy to ważne?


Gdybyśmy z powerbanków korzystali w domu, ciężar nie miałby żadnego znaczenia. Jednak we własnych czterech ścianach mamy przecież gniazdka sieciowe. Należy zatem traktować powerbank jako urządzenie przenośne, a to oznacza, że waga plecaka czy torebki ma znaczenie. Różnice między różnymi modelami potrafią być naprawdę zaskakująco duże. Czasami powerbanki o zbliżonych możliwościach dzieli nawet 100 gramów. Mając to na uwadze, dobrze jest przed zakupem, jeśli mamy taką możliwość, wyjąć urządzenie z opakowania, zważyć w dłoni i ocenić, czy faktycznie ten model będzie dla nas komfortowy przy regularnym użytkowaniu.


Co jeszcze wzięliśmy pod uwagę, wybierając powerbanki do tego rankingu?


  • Rodzaj i liczba portów – najczęściej w powerbanku mamy wejścia USB i mini-USB. Ich liczba może być jednak różna, co przekłada się na to, ile urządzeń można podłączyć jednocześnie. Podpięcie do powerbanku 2 albo nawet 3 urządzeń to atrakcyjna opcja, ale tylko teoretycznie. W praktyce, podłączając więcej niż jeden sprzęt, trzeba mieć świadomość, ze ładowanie potrwa znacznie dłużej.


  • Wykonanie – im solidniejsze wykonanie, tym większa pewność, że przetrwa urządzenie dłużej. Należy pamiętać, że powerbank najczęściej będzie podróżował w torbie lub plecaku pomiędzy innymi przedmiotami, dlatego warto wybrać mocniejszą konstrukcję. Najlepsze powerbanki będą całkowicie bezawaryjne i posłużą przez lata.