MediaMarkt - sklep internetowy - RTV, AGD, komputery

Jaki powerbank kupić w 2021 roku? Ranking produktów

Nic nie wskazuje na to, aby 2021 rok miał przynieść rewolucję w kwestii żywotności baterii w telefonach. Zbyt mało pojemne akumulatory są bolączką, z którą borykamy się już od lat, ale na szczęście nauczyliśmy radzić sobie z tym całkiem sprawnie – przede wszystkim dzięki powerbankom. Jaki bank energii warto kupić, aby spełniał dobrze swoje zadanie? Zobacz nasz poradnik!


Zanim przedstawimy ranking najlepszych powerbanków na 2021 rok, warto zastanowić się nad tym, jakie są istotne cechy wpływające na ocenę urządzenia.


Jaki powerbank wybrać, jeśli chodzi o pojemność?


Pojemność to jeden z głównych czynników wpływających na cenę. Przyjmuje się, że dobry powerbank powinien mieć w sobie tyle energii, żeby w pełni naładować urządzenie przynajmniej dwa razy. Trzeba zresztą pamiętać, że energia nie jest przekazywana z jednego urządzenia do drugiego bez żadnych strat. Po drodze możemy wytracać nawet 20%! Dlatego minimalna pojemność, jaką można brać pod uwagę, to 5000–6000 mAh. Ale rozsądniej będzie zaczynać poszukiwania od wartości ok. 10 000 mAh. To obecnie rozsądna wielkość, która charakteryzuje dobry powerbank. Ranking nie uwzględnia zatem modeli o najmniejszej możliwej pojemności.


Ranking powerbanków 2021 – jaki wybrać?


Ile waży powerbank i czy to ważne?


Gdybyśmy z powerbanków korzystali w domu, ciężar nie miałby żadnego znaczenia. Jednak we własnych czterech ścianach mamy przecież gniazdka sieciowe. Należy zatem traktować powerbank jako urządzenie przenośne, a to oznacza, że waga plecaka czy torebki ma znaczenie. Różnice między różnymi modelami potrafią być naprawdę zaskakująco duże. Czasami powerbanki o zbliżonych możliwościach dzieli nawet 100 gramów. Mając to na uwadze, dobrze jest przed zakupem, jeśli mamy taką możliwość, wyjąć urządzenie z opakowania, zważyć w dłoni i ocenić, czy faktycznie ten model będzie dla nas komfortowy przy regularnym użytkowaniu.


Co jeszcze wzięliśmy pod uwagę, wybierając powerbanki do tego rankingu?


  • Rodzaj i liczba portów – najczęściej w powerbanku mamy wejścia USB i mini-USB. Ich liczba może być jednak różna, co przekłada się na to, ile urządzeń można podłączyć jednocześnie. Podpięcie do powerbanku 2 albo nawet 3 urządzeń to atrakcyjna opcja, ale tylko teoretycznie. W praktyce, podłączając więcej niż jeden sprzęt, trzeba mieć świadomość, ze ładowanie potrwa znacznie dłużej.


  • Wykonanie – im solidniejsze wykonanie, tym większa pewność, że przetrwa urządzenie dłużej. Należy pamiętać, że powerbank najczęściej będzie podróżował w torbie lub plecaku pomiędzy innymi przedmiotami, dlatego warto wybrać mocniejszą konstrukcję. Najlepsze powerbanki będą całkowicie bezawaryjne i posłużą przez lata.Jakie urządzenie naładujemy powerbankiem?


Tak jak zaznaczyliśmy we wstępie, powerbank przydaje się przede wszystkim do ładowania telefonów i tabletów. Nie jest to jednak jedyne zastosowanie. Równie dobrze bank energii może zasilać inne urządzenia – kamery, aparaty cyfrowe, smartwatch albo nawigację samochodową. Warto o tym wiedzieć, aby w awaryjnej sytuacji nie bać się z tego korzystać!

Podsumowując: powerbank zdecydowanie warto mieć i idealnie, jeśli będzie on jednocześnie odpowiednio pojemny i kompaktowy. Rewolucja na rynku akumulatorów to raczej melodia przyszłości, więc dodatkowe źródło zasilania zawsze się przyda. Ponieważ ceny takich urządzeń są stosunkowo niskie, warto podejść do wyboru starannie, zamiast od razu sięgać po najtańszą opcję.


Ranking najlepszych powerbanków 2021 – jaki kupić?


W sklepach stacjonarnych oraz internetowych znajdziemy bardzo różne powerbanki. Ranking produktów pozwoli wybrać te, które cieszą się największą popularnością i pozytywnymi opiniami.


Powerbank HUAWEI CP11QC 10000mAh


Dobra propozycja dla tych osób, które kupują powerbank, myśląc o ładowaniu tylko jednego urządzenia. Producent poleca sprzęt przede wszystkim do ładowania smartfonów HUAWEI serii Mate i P, niemniej tak jak inne banki energii to uniwersalne urządzenie. Przydatną funkcją jest możliwość przejścia w tryb ładowania podtrzymującego. To najlepszy sposób na bezpieczne ładowanie słuchawek, opasek sportowych i innych akcesoriów prądem o niewysokim napięciu, ale w sposób ciągły, żeby bateria pozostawała w pełni naładowana.


Powerbank HAMA X10 Power Pack 10400mAh


To kompaktowy model o niewielkich rozmiarach i wadze. Do szybkiego ładowania wykorzystuje port USB typu C i potrafi dostarczać energię do dwóch urządzeń jednocześnie.


Powerbank HAMA X7 Power Pack 7800mAh


Niedrogi model, o stosunkowo dużej pojemności 7800 mAh. Charakteryzuje się niewielkimi rozmiarami i – przede wszystkim – lekkością. Waży tylko 195 gramów. Naładujemy nim jedno lub dwa urządzenia, korzystając z USB albo mini-USB.


Powerbank HUAWEI SuperCharge 12000 mAh/40W


W naszym rankingu najlepszych powerbanków to produkt dla najbardziej wymagających i… niecierpliwych. Ładuje bardzo szybko, dzięki mocy aż 40 Watów! Ma jeden port USB Typ-A, jeden port USB Typ-C oraz diodę sygnalizacyjną. Na tle innych wyróżnia się także podwyższonym poziomem bezpieczeństwa. Powerbank Huawei posiada zabezpieczenie przed przeładowaniem, ochronę przed ładowaniem w zbyt niskiej oraz zbyt wysokiej temperaturze, a także – system ochrony przeciwzwarciowej.


Dla wielu osób pojemny powerbank będzie świetnym prezentem na dowolną okazję. Przyda się na pewno tym, którzy nigdy nie korzystali z tej technologii, a także użytkownikom, którzy powerbank kupowali kilka lat temu, więc na dzisiejsze standardy jest przestarzały i mało wydajny. Nowy, lepszy bank energii na pewno ułatwi życie i sprawi dużo radości! W awaryjnych sytuacjach może też zwiększyć bezpieczeństwo. Na pewno można poczuć się pewniej, mając świadomość, że w razie rozładowania baterii wciąż będzie możliwość kontaktu – chociażby rodzica z dzieckiem.


Zobacz więcej

Samsung czy Xiaomi – który wybrać? Czym się wyróżniają?

Samsung czy Xiaomi – który wybrać? Czym się wyróżniają?

Samsung czy Xiaomi? Jeśli zastanawiasz się, która z tym firm produkuje lepsze smartfony, na pewno spodoba Ci się nasz poradnik.
Flagowiec bez kompromisów i w atrakcyjnej cenie – recenzja Samsung S20FE

Flagowiec bez kompromisów i w atrakcyjnej cenie – recenzja Samsung S20FE

Flagowe smartfony z 2020 będą już zdolne od obsługi sieci 5G. To jedna z cech, które ma nowy Samsung S20FE. Recenzja telefonu pokaże też inne jego zalety na tle konkurencji. 
Jaki telefon do 2000 zł wybrać? Ranking dobrych smartfonów

Jaki telefon do 2000 zł wybrać? Ranking dobrych smartfonów

Jaki telefon do 2000 zł warto kupić? Jeśli się nad tym zastanawiasz, warto przeczytać ten artykuł! Szukamy dobrych smartfonów w rozsądnych cenach.
Jaki telefon stacjonarny bezprzewodowy wybrać? Ranking

Jaki telefon stacjonarny bezprzewodowy wybrać? Ranking

Mimo dominacji smartfonów wciąż znajdują się zastosowania dla tradycyjnych rozwiązań. Ranking telefonów stacjonarnych bezprzewodowych zainteresuje część seniorów, ale również przedsiębiorców, szukających telefonu do biura.