Jaki prezent kupić na Dzień Ojca?

Dzień Ojca to okazja, aby docenić starania każdego taty, wszystkie nieprzespane noce, pomoc w odrabianiu lekcji i wszelkie inne formy zaangażowania, które podejmują świadomi  i zdeterminowani mężczyźni, chcący mieć wpływ na to, kim ich dzieci będą w przyszłości. Oprócz życzeń, miłych słów czy laurki zrobionej  przedszkolu, warto podarować także upominek. Co sprawdzi się jako dobry prezent dla taty? Zobacz przegląd naszych propozycji!

Golarka dla taty

Golenie zarostu to zadanie każdego mężczyzny. Niezależnie od tego, czy goli się na gładko, lubi tygodniowy zarost czy zapuszcza brodę. Nieład na twarzy nie jest już dobrze widziany, dlatego o zarost trzeba dbać bez względu na to, jak długi ma być. Najdokładniejsze w działaniu i łatwe w obsłudze są golarki elektryczne. Czym powinien charakteryzować się idealny model? Oto najważniejsze cechy:

  • precyzyjna nasadka – golarka powinna być przede wszystkim uniwersalna i dopasowana do różnych potrzeb. Im więcej ustawień długości cięcia, tym większa szansa, że uda się osiągnąć dokładnie taki efekt, jakiego się oczekuje. 
  • długi czas pracy – w przypadku golarek bezprzewodowych, żywotność jest uzależniona od pojemności akumulatora. Im krótszy czas ładowania i dłuższy czas pracy, tym lepiej.
  • elastyczność i wygoda – na pewno dobrze, jeśli golarka umożliwia pracę zarówno na sucho, jak i na mokro. Golarki wodoodporne też znacznie łatwiej czyścić, bo można robić to pod bieżącą wodą. Warto także dowiedzieć się, jak często należy dokonywać wymiany ostrzy. Nawet najlepsza golarka nie będzie trafnym wyborem, jeśli ostrza będą się w niej bardzo szybko tępić.

Opaska sportowa dla taty

Ojcowie, oprócz dbania o dobro swoich dzieci, nie powinni zaniedbywać także siebie. Powszechnie wiadomo, że sport to zdrowie, więc dobrze jeśli tatusiowie znajdą w sobie wystarczająco dużo motywacji do tego, aby regularnie ćwiczyć. Co w tym pomoże? Oprócz karnetu na siłownię, strzałem w dziesiątkę może być inteligentna opaska monitorująca aktywność. Co potrafi taki smartband?

  • mierzenie tętna – inteligentny zegarek bada tętno cały czas, gdy jest założony na rękę, zarówno w dzień, jak i w nocy. Dzięki temu możemy mieć badanie wykonane na bieżąco i w razie wykrytych nieprawidłowości, szukać diagnozy specjalisty.
  • monitorowanie snu – młodzi ojcowie na pewno doceniają sen i odczuwają jego niedobór. Dobra opaska zapewnia narzędzia do monitorowania i prezentacji danych związanych z długością i jakością snu. Pomagają one zidentyfikować i skorygować sześć najczęstszych problemów związanych ze snem.
  • monitorowanie aktywności – to najważniejsza funkcja dla tych, którzy aktywnie uprawiają sport. Opaska sportowa mierzy spalone kalorie, przebyty dystans, czas, prędkość i inne parametry.
    W zależności od modelu urządzenie może rozpoznawać aktywność przy bieganiu, ale również innych sportach, jak pływanie czy jazda na rowerze.
  • inteligentny trening – często poza samym zliczaniem wyników, używając opaski, otrzymujemy także bardzo konkretne, spersonalizowane wskazówki i mamy wyznaczane celem oparte na wcześniej osiągniętych rezultatach.