Jaki prezent na Dzień Dziecka – najlepsze propozycje dla nastolatka

Dla nastolatków Dzień Dziecka to dość nietypowe święto. Z jednej strony, chcieliby już być traktowani jak dorośli, z drugiej - każda okazja do otrzymania prezentu jest dobra, więc nie pogardzą upominkiem – szczególnie, jeśli dobrze trafi się w ich gust oraz potrzeby. Rodzice też nie mają lekko. O ile uszczęśliwienie małego dziecka nową zabawką jest stosunkowo proste, tak w przypadku młodzieży już bywa pod górkę. Skąd wiedzieć, co właściwie ucieszy dorastającego syna lub córkę, skoro dzieci w tym wieku bardzo często w ogóle nie chcą rozmawiać z dorosłymi? Jeśli chcesz wiedzieć, co jest teraz na topie, polecamy artykuł, w którym znajdziesz liczne propozycje na prezent.

Pojazdy – zwyczajne i elektryczne

Ostatnio powróciła moda na poruszanie się po mieście nie tylko rowerem, ale także na deskorolce czy hulajnodze. Miłośnicy technologicznych nowinek szczególnie docenią także nowe wersje wcześniej znanych urządzeń, czyli takie z napędem elektrycznym. W miastach coraz łatwiej jeździć rozmaitymi pojazdami, ponieważ wciąż powstają nowe ścieżki rowerowe, a przestrzeń w parkach jest stale przebudowywana i udoskonalana także pod kątem takiego zapotrzebowania. Czy lepiej kupić zwykły sprzęt, czy elektryczny? Trudno powiedzieć. Z jednej, strony elektryczne gadżety dają większą frajdę. Z drugiej, ich żywotność jest uzależniona od ładowania baterii, a w przypadku braku zasilania - pozostaje konieczność przeniesienia niedziałającego już sprzętu do domu, a ten bywa ciężki, co może stanowić problem.

Z tradycyjnych rozwiązań (czyli bez elektroniki) warto polecić takie, które cechuje dobra jakość wykonania i trwałość. Biorąc pod uwagę takie kryteria jako dobry wybór wskazujemy hulajnogę RAZOR Carbon Lux. Ta deskorolka imponuje bardzo dobrym wykonaniem i ergonomią. Bardzo niski podest ułatwia zachowanie równowagi i jednocześnie odciąża kolana. Hulajnoga ma także duże koła, co oznacza, że nie potrzeba będzie wiele odpychania, aby wprawić je w ruch i osiągnąć zadowalającą prędkość. Na uwagę zasługuje także pomysłowy system hamowania tylnym błotnikiem, który jest rozwiązaniem opatentowanym przez producenta. Kierownica jest oczywiście regulowana, co zapewnia, że hulajnoga będzie rosnąć razem z dzieckiem. A biorąc pod uwagę bardzo dobrą jakość materiałów (na przykład aluminium podobne do tego ze statków kosmicznych!) można mieć pewność, że sprawdzi się nawet przez kilka lat. Konstrukcja przeznaczona jest od 8 lat, ale trudno określić górną granicę wieku. Z hulajnogi Razor tak naprawdę mogą korzystać nawet dorośli, ponieważ jej maksymalny udźwig to 100 kg.

Alternatywna propozycja to oczywiście hulajnogi i deskorolki elektryczne. W tej kategorii znajdziemy tak naprawdę wiele pojazdów o rozmaitych właściwościach. To co je różni to przede wszystkim konstrukcja i zasada działania. Najpopularniejsze są deskorolki elektryczne, na których poruszamy się przodem, wprawiając konstrukcję w ruch za pomocą balansu ciała. Deski mogą się minimalnie różnić swoimi osiągami - maksymalną prędkością, a także czasem pracy i czasem ładowania, niemniej jednak, zazwyczaj silniki są bardzo podobne. Dlatego przede wszystkim należy zwrócić uwagę na koła, bo to one decydują o komforcie jazdy. Są nawet specjalne deskorolki do jazdy w trudnym terenie (typ off road), gdzie solidne opony skutecznie amortyzują wstrząsy na wszystkich nierównościach. Są także deskorolki przypominające wyglądem tradycyjne, na których jedziemy bokiem, więc możemy opcjonalnie albo odpychać się korzystając z własnych mięśni albo przełączyć na tryb elektryczny. Są także deskorolki wyposażone w pionową rączkę, co wyglądem przypomina segway – takie modele zapewnia chociażby firma Kawasaki.

Hulajnogi i rowery elektryczne to natomiast ulepszone wersje tradycyjnych pojazdów, wyposażone po prostu w dodatkowy silnik będący wsparciem na bardziej wymagających odcinkach. Ciekawostką są także hulajnogi tego typu posiadające siedzisko.

Biorąc pod uwagę ilość i różnorodność sprzętów do jeżdżenia, najlepiej nie dokonywać zakupu w ciemno, a świadomie wybrać razem z samym zainteresowanym. W końcu udany prezent nie zawsze musi być niespodzianką, a dopasowanie do konkretnych potrzeb ma tu kluczowe znaczenie.

Dla miłośników muzyki

Wiadomo, że w życiu wielu młodych ludzi muzyka jest ogromnie ważna. Czasem to oczywiście stan przejściowy, bo z czasem może ustąpić innemu hobby, niemniej jednak, nie należy tego całkowicie lekceważyć. Jeśli wiesz, że dziecko godzinami słucha utworów ulubionego wykonawcy, włącza muzykę zawsze w drodze do szkoły oraz kolekcjonuje plakaty ulubionych muzyków i zbiera ich autografy, to wcale nie trzeba z tym walczyć i zaganiać do nauki. Lepiej próbować zrozumieć tę pasję i ją wspierać. Pierwszym poważnym krokiem może być muzyczny prezent na Dzień Dziecka.

Jeśli dziecko spędza długie godziny w słuchawkach na uszach, zamiast tłumaczyć, że to zły pomysł, lepiej po prostu kupić dobre słuchawki. W tym miejscu, przede wszystkim warto polecić modele bezprzewodowe, które są bardzo wygodne w użytkowaniu, chociaż droższe od tych tradycyjnych na kablu.


Coraz popularniejsze stają się także bezprzewodowe głośniki Bluetooth. Zaletą przenośnego głośnika jest kompatybilność nie tylko z komputerem, ale przede wszystkim - ze smartfonem. Dzięki temu, playlista dostępna wyłącznie w telefonie, może być dobrze słyszana przez całą grupę, a zrobienie imprezy w niewielkim gronie może się udać bez wieży czy innego drogiego sprzętu do nagłośnienia. Uniwersalne głośniki zapewniające dźwięk dobrej jakości można kupić już za 100-200 złotych.

Fotograficzny hit – aparaty typu instax

To, że młodzież uwielbia robić zdjęcia, wiadomo nie od dziś. Trudno sobie wyobrazić życie młodego pokolenia be zdjęć typu selfie oraz Instagrama. Ostatnio jednak furorę robią nie tylko zdjęcia robione smartfonem, co aparaty umożliwiające natychmiastowy wydruk odbitek.

W świecie cyfrowej fotografii i dostępności online, możliwość posiadania fotki na fizycznym nośniku to coś zupełnie nowego i atrakcyjnego dla młodzieży. Nie ma znaczenia, że jakość zdjęć jest daleka od ideału - drukowane fotki w małym rozmiarze to obecnie niezwykle popularny trend, więc aparat tego rodzaju powinien być udaną inwestycją. Dlatego doskonałym prezentem na Dzień Dziecka powinien być Aparat FUJIFILM Instax mini 9. To kompaktowy aparat w cenie niewiele ponad 300 zł, który oprócz robienia zdjęć z ręcznie regulowaną jasnością zapewnia także lusterko do selfie oraz nasadkę do wykonywania zbliżeń. Instax może być zabawką na jeden sezon albo zachętą do spróbowania swoich sił w fotografii i rozwijania swoich umiejętności waśnie w tym kierunku.

Zadowolenie nastolatka wcale nie musi być takie trudne, jak się pozornie wydaje. Zainteresowania większości młodych pozostały podobne, jak wiele lat temu. Ważna jest muzyka, dobra zabawa i aktywnie spędzony czas w gronie znajomych. Zmieniają się oczywiście narzędzia i technologie umożliwiające zaspokojenie tych potrzeb, niemniej wciąż można trzymać rękę na pulsie, żeby za tym nadążyć. Zresztą jeśli będziemy na tyle dociekliwi, żeby samemu zagłębić się w tajniki działania nowego gadżetu, być może zyskamy wspólny temat do rozmowy lub sami przekonamy się do jakiego rozwiązania, które do tej pory wydawało się mało atrakcyjne czy zbędne.

powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel