Mediamarkt Logo

Jaki smartwatch z eSIM wybrać? Ranking

Jaki smartwatch z eSIM wybrać? Ranking

Zastanawiasz się, jaki smartwatch z eSIM kupić? A może nie masz pewności, czy ta funkcja na pewno jest potrzebna? Nasz praktyczny poradnik pozwoli rozwiać wątpliwości i pomoże wybrać dobry smartwatch z kartą eSIM. Zobacz, jaki smartwatch z eSIM wygrywa nasz ranking.

Plusy: 

  • solidna, wytrzymała konstrukcja spełniająca normy militarne 
  • badanie EKG 
  • analiza składu ciała 
  • płatności zbliżeniowe Google Pay 
  • system Wear OS 
  • do 20 godzin działania z aktywnym modułem GPS 

Minusy: 

  • wysoka cena 

Na czele zestawienia znalazł się koreański smartwatch z kartą SIM – ranking wygrywa Samsung Galaxy Watch5 Pro. Tym, co zwraca uwagę jest wzmocniona, niezwykle wytrzymała konstrukcja – urządzenie ma tytanową kopertę, a ekran chroni szkło szafirowe. Spełnia wojskowy standard MIL-STD 810H, co gwarantuje niezawodność w każdych warunkach. Kolejna cecha wyróżniająca – wyznaczanie drogi powrotnej (po wgraniu trasy), np. podczas biegów przełajowych. Modele z serii Watch5 monitorują aktywności w trybie wykraczającym poza standard – analizują skład ciała (impedancja bioelektryczna), kontrolują utratę wilgotności (pocenie) i proponują spersonalizowany plan treningowy. Wykonują też badanie EKG (tylko z telefonami Samsung).

Dzięki 16 GB pamięci i systemowi WearOS z licznymi aplikacjami masz dostęp do muzyki bez korzystania z telefonu. Zwycięski model imponuje też pojemnością baterii. 590 mAh wystarcza na 20 godzin ciągłej pracy z GPS-em lub 80 w trybie standardowym. Jeśli interesuje cię płacenie zegarkiem, możesz korzystać z popularnego systemu Google Pay.  

2. miejsce: Apple Watch Series 9 

Plusy: 

  • dobrej jakości, jasny wyświetlacz, który nie gaśnie 
  • płatności zbliżeniowe Apple Pay 
  • badanie EKG 
  • wykrywanie upadków 

Minusy: 

  • wysoka cena 

Jaki smartwatch z eSIM wybrać do iPhone’a? To proste pytanie! Zegarek Apple Watch Series 9 to naturalny wybór dla osób posiadających inne urządzenia od tego producenta – parują się szybko i sprawnie. Współpraca z Androidami – praktycznie niemożliwa. Jest odporny na wodę i pył (to cecha wspólna wszystkich modeli z rankingu), a dzięki wzmocnionej konstrukcji także na uderzenia. Sprawdza oczywiście tętno i saturację, przeprowadza badanie EKG, a dzięki pomiarowi temperatury możliwe są prognozy cyklu menstruacyjnego. Kolejna cecha wyjątkowa Apple Watch – zegarek wykrywa wypadki drogowe czy groźne upadki i automatycznie wzywa pomoc, dzwoniąc i wysyłając informacje pod wskazane numery. Podobnie jak w przypadku Apple Watch Series 7 i Apple Watch Series 8 wyświetlacz nie gaśnie, zatem podstawowe informacje, takie jak godzina, są cały czas widoczne, bez konieczności potrząsania dłonią, jak to miało miejsce w starszych modelach (na przykład Apple Watch Series 3).

Istotną zaletą najnowszego zegarka jest natomiast jasność. 2000 nitów pozwala dobrze widzieć w silnym słońcu (poprzednik miał zaledwie 1000 nitów). Bateria w standardowym trybie wytrzymuje około 18 godzin, natomiast w trybie niskiego zużycia energii 36 godzin. Trzeba się zatem liczyć z koniecznością ładowania sprzętu praktycznie codziennie. Chcąc zapłacić zegarkiem, użyjesz technologii Apple Pay. 

Plusy: 

  • atrakcyjna cena 
  • obrotowy pierścień 
  • funkcja analizy składu ciała 
  • badanie EKG 
  • system WearOS 
  • płatności zbliżeniowe Google Pay 

Minusy: 

  • szybko rozładowująca się bateria 

Ma bardzo podobne wymiary, wagę i większość funkcji, system Wear OS z możliwością pobierania licznych aplikacji, a nawet ten sam procesor i rozdzielczość ekranu co zwycięzca rankingu. Istotne różnice dotyczą jednak ładowania. Mniejszą pojemność baterii przekłada się na dwie, trzy godziny krótsze działanie. Starszy zegarek obsługuje Bluetooth 5.0, a nowszy 5.2. Zmiany są więc na tyle niewielkie, że nie ma się co dziwić użytkownikom, którzy chcąc oszczędzić, sięgają po poprzednią generację zamiast najnowszego modelu.

W dobrej cenie uzyskasz dostęp do wielu przydatnych funkcji, jak płatności Google Pay, szybka analiza składu ciała (BIA), pomiar saturacji krwi czy zaawansowana analiza snu. Podobnie jak inne zegarki Samsunga świetnie odnajduje się w ekosystemie urządzeń tego producenta. Dzięki SmartThings możesz z poziomu zegarka sterować innymi sprzętami z ekosystemu Samsunga. Charakterystyczną cechą tego modelu (której nie ma Watch5 Pro) jest obrotowy pierścień, znacząco ułatwiający nawigację. Świetnie sprawdza się, gdy będziesz obsługiwać zegarek w rękawiczkach lub z mokrymi rękami. W rankingu zegarków z eSIM zajmuje trzecie miejsce.  

Plusy: 

  • pojemna bateria 
  • pomiar temperatury skóry 
  • ciekawe możliwości personalizacji tarczy 

Minusy: 

  • brak płatności zbliżeniowych 
  • brak EKG 

Tuż za podium znalazł się zegarek Huawei. Ma sporo ciekawych funkcji wspierających zdrowie i aktywność fizyczną. Na uwagę zasługuje pomiar temperatury, zmierzysz oczywiście tętno i saturację, nie znajdziesz tutaj jednak aplikacji do badania EKG (w przeciwieństwie do modeli z czołowej trójki). Smartwatch Huawei może pochwalić się baterią 450 mAh, czyli więcej niż Apple, ale mniej niż samsungi. Prezentuje się solidnie, ale nie miał szans na objęcie prowadzenia w rankingu ze względu na ograniczone możliwości działania sprzętu poza Chinami, w tym te związane z płatnościami zbliżeniowymi. Jest jednak wiele pozytywów, które mogą przekonać cię do rozważenia zakupu tego urządzenia. System operacyjny HarmonyOS oferuje atrakcyjny wizualnie i intuicyjny interfejs. Bardzo atrakcyjnym dodatkiem są interaktywne tarcze, które można personalizować. Chcąc dopasować zegarek do swoich preferencji, możesz wgrać nie tylko ulubione zdjęcie na tapetę, ale również krótki film poklatkowy czy w slow motion. Aplikacje pobierasz z zasobów AppGallery, które ciągle są rozbudowywane m.in. o te skierowane do polskich użytkowników. Podsumowując, to solidny smartwatch z kartą SIM, ranking klasyfikuje go na czwartym miejscu.  

Plusy: 

  • płatności zbliżeniowe Apple Pay 
  • wykrywanie upadków 
  • atrakcyjna cena 

Minusy: 

  • szybko rozładowująca się bateria 
  • brak pomiaru saturacji i EKG 

Jaki smartwatch z eSIM warto jeszcze wziąć pod uwagę? Ostatnią propozycją jest Apple Watch SE, czyli budżetowa wersja zegarka Apple z kartą eSIM. Kosztuje mniej niż 2000 zł, co jest atrakcyjną ceną jak na smartwatch tej marki. Czym się różni od Apple Watch Series 9? Przede wszystkim mniejszym ekranem o niższej jasności (1000 nitów). Poza tym brakuje niektórych funkcji, w tym pomiarów EKG czy saturacji. Bez zmian pozostają funkcje sportowe i wszystkie związane z bezpieczeństwem użytkownika, w tym międzynarodowe połączenia alarmowe, wykrywanie upadków czy możliwość wysłania sygnału SOS. Podobny jest też czas pracy, chociaż trzeba podkreślić, że tańszy model ładuje się wolniej. 

Smartwatch z kartą eSIM – co to jest? 

Inteligentne zegarki cieszą się dużą popularnością już nie tylko wśród miłośników gadżetów. To powszechnie dostępny sprzęt, który ułatwia wiele codziennych czynności. Zegarek zmierzy puls, monitoruje sen, informuje o pogodzie, a także umożliwi dokonanie płatności. Wiele funkcji wymaga jednak współpracy z telefonem. A co, gdy smartwatch sam łączy się z siecią komórkową? To możliwe, jeśli wybierzesz model, który obsługuje karty SIM lub eSIM. 

Wiesz już, jaki smartwatch z eSIM jest najlepszy i dlaczego – pozostaje tylko uściślić kwestię łączności z siecią. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że są dwa rodzaje kart: 

  • standardowa karta SIM – to fizyczna karta umieszczana w specjalnym porcie – wykorzystuje się je w zegarkach dla dzieci czy tabletach; 
  • eSIM to karta wirtualna – rozwiązanie wymaga wbudowanego modułu o niewielkich rozmiarach (około 5 x 6 mm). W smartwatchach z eSIM po wyborze operatora pakiet jest aktywowany zdalnie na urządzeniu. 

W poradniku skupiamy się właśnie na zegarkach z eSIM, ponieważ to rozwiązanie jest bardziej powszechne, nowocześniejsze i wygodne. Wirtualną kartę możesz zamówić u każdego dużego operatora sieci komórkowej. 

Mając smartwatch z kartą eSIM, można za jego pomocą: 

•  dzwonić; 

•  wysyłać SMS-y; 

•  odbierać powiadomienia z aplikacji internetowych, nawet gdy telefonu nie ma w pobliżu. 

Zegarki z modułem eSIM są trochę droższe od standardowych, ale wiele osób decyduje się na te modele, doceniając konkretne korzyści. [ZDJECIE] RANKING-SMARTWATCHY-Z-ESIM ALT: Ranking smartwatchy z eSIM – polecane urządzenia H2: Na co zwrócić uwagę, wybierając smartwatch z eSIM? Kupno inteligentnego zegarka z eSIM w dużym stopniu przypomina kupowanie smartwatcha pozbawionego tego modułu.

Warto więc przypomnieć kilka najważniejszych cech, które są istotne przy wyborze konkretnego modelu.  

  • System operacyjny zegarka – najpopularniejsze obecnie systemy to WearOS, który daje dostęp do ogromnej liczby aplikacji ze sklepu Google Play, oraz watchOS, zarezerwowany wyłącznie dla zegarków marki Apple. Od 2019 r. do rywalizacji włączył się trzeci – HarmonyOS, promowany przez firmę Huawei. Obsługa tych systemów nie powinna sprawiać trudności osobom, które na co dzień korzystają z ich wersji na smartfona. System watchOS odznacza się częstymi aktualizacjami i ciągle rosnącą bazą aplikacji. Na plus Wear OS należy zaliczyć kompatybilność z asystentem Google i dostęp do aplikacji Google Play. HarmonyOS jest przyjemny dla oka, pod względem interfejsu budzi skojarzenia z watchOS. Aplikacje do niego możesz pobrać z dynamicznie rozwijających się zasobów AppGallery. 
  • System operacyjny sparowanego telefonu – zegarki Apple Watch współpracują wyłącznie z ze smartfonami Apple iPhone. Smartwatche pozostałych producentów komunikują się z każdym smartfonem, niezależnie od tego, czy działa on na systemie iOS, czy Android. 
  • Funkcje – tu każdy powinien ocenić sam, czy bardziej interesuje się szerokim wachlarzem aplikacji sportowych, czy raczej tych związanych ze zdrowiem. Szczególnie te drugie są rozwijane w szybkim tempie. Pomiar pulsu, liczby kroków czy spalonych kalorii to już standard. W niektórych zegarkach udało się pójść znacznie dalej, proponując na przykład analizę składu ciała czy pomiar poziomu nawodnienia organizmu. Producenci szczególny nacisk kładą nie tylko na śledzenie postępów na treningu, ale także te związane z monitorowaniem zdrowia. Stąd popularność takich rozwiązań jak pomiar saturacji krwi, analiza snu, pomiar temperatury. Wśród ważnych dla większości użytkowników udogodnień na pewno warto wymienić płatności zbliżeniowe.  
  • Czas działania – myśląc o tym, jaki smartwatch z eSIM wybrać, nie zapominaj o wydajnym akumulatorze. To kluczowy element, jeśli chcesz korzystać ze wszystkich funkcji generujących duży pobór energii. W szczególności dotyczy to GPS, ale też prowadzenia rozmów czy wyświetlania powiadomień z wielu aplikacji. 
  • Wygląd zegarka – to istotne, bo przecież oprócz pełnienia funkcji praktycznych jest także elementem stylizacji, a nawet biżuterią. Poszczególne modele występują często w kilku wersjach różniących się nie tylko kolorem, ale i materiałem, z którego wykonano kopertę, jej wielkością, kolorem i materiałem wymiennych paska lub bransolety. Warto zastanowić się, czy szukasz modelu, który jest okrągły, czy zbliżony do prostokąta lub kwadratu, dużego czy małego, eleganckiego czy sportowego. 

Dobry smartwatch z eSIM – podsumowanie 

Czy wiesz już, jaki smartwatch z eSIM warto mieć? Wszystkie wskazane propozycje są ciekawe, nowoczesne, atrakcyjne i Wybór zależy od indywidualnych preferencji, no i oczywiście dostępnego budżetu na taki zakup. 

A jeśli nie jesteś zainteresowany funkcją eSIM, tylko szukasz smartwatcha, który jest przede wszystkim tani, polecamy inny poradnik: Jaki smartwatch do 600 zł wybrać? 

Możesz też sprawdzić najlepszy smartwatch z EKG lub polecane smartwatche obsługujące NFC

Wpisy, które mogą Cię zainteresować: 

1. Jaki smartwatch do 500 zł wybrać? Ranking dobrych modeli 

2. Jaki telewizor do gier wybrać? Najlepsze TV gamingowe 

3. Jaki dobry telewizor do 1000zł kupić? 

Jaki smartwatch z eSIM wybrać? Ranking
Czytaj więcej
Jaki opiekacz do kanapek? Ranking
Rankingi

18. marzec

Jaki opiekacz do kanapek? Ranking 2024

Zastanawiasz się, jaki opiekacz do kanapek jest najlepszy? Warto wybrać solidny model, który posłuży przez długi czas i pozwoli cieszyć się ze smacznych przekąsek na ciepło. Jeśli szukasz optymalnego rozwiązania do swojej kuchni, poznaj nasz ranking opiekaczy do kanapek 2024!

18. marzec

Dowiedz się więcej o Jaki opiekacz do kanapek? Ranking 2024
Router gamingowy – jaki wybrać? Ranking
Rankingi

15. luty

Router gamingowy – jaki wybrać? Ranking

Jakie kryteria powinien spełniać dobry router gamingowy? Jeśli chcesz mieć szybki, niezawodny internet, zobacz nasz poradnik. Podpowiemy, na co zwrócić uwagę przy wyborze sprzętu, i przedstawimy najlepsze propozycje. Sprawdź, jaki router do gier warto kupić!

15. luty

Dowiedz się więcej o Router gamingowy – jaki wybrać? Ranking
Robot sprzątający do 1500 zł – ranking
Rankingi

31. styczeń

Robot sprzątający do 1500 zł – ranking

Jakie funkcje ma robot sprzątający do 1500 zł i czy warto kupić takie urządzenie? Prezentujemy najciekawsze odkurzacze automatyczne w przystępnej cenie. Który model wybrać i dlaczego? Zobacz najlepsze propozycje – przeczytaj ranking robotów sprzątających do 1500 zł.

31. styczeń

Dowiedz się więcej o Robot sprzątający do 1500 zł – ranking