Jaki telefon stacjonarny bezprzewodowy wybrać? Ranking

Mimo dominacji smartfonów na rynku telekomunikacyjnym wciąż znajdują się zastosowania dla tradycyjnych rozwiązań. Z tego powodu cały czas dużą wartość ma telefon stacjonarny bezprzewodowy. Ranking takich produktów zainteresuje część seniorów, ale również przedsiębiorców, szukających telefonu do biura.


Dlaczego czasem bardziej opłaca się kupić telefon stacjonarny?


  • Dla części starszych osób wciąż jest łatwiejszy w obsłudze niż każda komórka.
  • Nie trzeba pamiętać o jego ładowaniu czy częstych aktualizacjach oprogramowania.
  • Może spokojnie obyć się bez dostępu do internetu.
  • W dodatku jest zdecydowanie tańszą opcją niż smartfon.


Jaki telefon stacjonarny wybrać? Najważniejsze parametry


W artykule skupimy się na telefonach bezprzewodowych. Są zdecydowanie wygodniejsze niż przewodowe, ponieważ rozmówcy nie ogranicza długość kabla, dzięki czemu można swobodnie przemieszczać się ze słuchawką podczas prowadzenia rozmowy. Na co zwrócić uwagę, szukając takiego urządzenia?


  • Zasięg – oznacza, jak daleko można odejść od bazy, prowadząc rozmowę. Im większy, tym większą dysponujemy swobodą, na przykład przemieszczając się do ogrodu czy na inne piętro.


  • Maksymalny czas rozmów – określa, jak długo możemy rozmawiać, nie bojąc się o rozładowanie baterii.


  • Pojemność książki telefonicznej – istotne w przypadku firm, niekoniecznie w życiu prywatnym. Wiadomo, że wygodniej jest, gdy zapiszemy numer i przy ponownym kontakcie wiemy od razu, kto dzwoni.


  • Wyświetlacz – może różnić się rozmiarami i rozdzielczością. W tańszych modelach jest monochromatyczny, w bardziej zaawansowanych – może być to wyświetlacz kolorowy.


  • Dodatkowe cechy i funkcje – to wszystko to, co wpływa na codzienny komfort. Warto tu wymienić regulację głośności, wybór dzwonków czy wbudowaną automatyczną sekretarkę.


Ranking telefonów stacjonarnych


Telefon stacjonarny bezprzewodowy – ranking 5 modeli


Jaki telefon stacjonarny więc wybrać? W rankingu przedstawiamy kilka ciekawych propozycji.


1. Telefon PANASONIC KX-TG1611PDH

Solidny i niedrogi model, można go mieć już za niecałe 100 zł. Ma zasięg do 30 metrów, a czas rozmów bez ładowania dochodzi nawet do 15 godzin.

W książce telefonicznej można zapisać do 50 numerów. Umożliwia wyświetlenie ostatnich połączeń oraz poinformuje o wyczerpującej się baterii.


2. Telefon MAXCOM MC 6800

Telefon stacjonarny dla seniora. Ranking uwzględnia właśnie ten model ze względu na duże, czytelne przyciski i łatwą obsługę. Menu dostępne jest w 12 językach, w tym po polsku. W pamięci urządzenia zapiszemy 20 najważniejszych numerów. Zaletą jest także tryb głośnomówiący.


3. Telefon GIGASET E310

To urządzenie charakteryzuje się przede wszystkim bardzo dużym zasięgiem. W pomieszczeniach zamkniętych można oddalić się ze słuchawką od bazy nawet o 50 metrów, na zewnątrz do 300 metrów. Ma tryb głośnomówiący, pojemną książkę telefoniczną na 120 pozycji i duże, czytelne klawisze.


4. Telefon GIGASET A415 Czarno-biały

Wyglądem bardziej przypomina stare telefony komórkowe niż te stacjonarne. To wszystko – ze względu na stosunkowo duży wyświetlacz. Pokazuje czas, datę, poziom naładowania baterii, historię połączeń. W książce telefonicznej zapiszemy 100 numerów. Czas rozmów to aż 18 godzin bez ładowania. Ma duży wybór sygnałów dźwiękowych (dzwonków).


5. Telefon GIGASET C530A Czarny

Ostatni telefon stacjonarny w naszym rankingu to model z podświetlanym, kolorowym wyświetlaczem. Zapamiętuje do 200 pozycji w książce telefonicznej oraz jest wyposażony w automatyczną sekretarkę. Można regulować głośność słuchawki, wybrać jedną z 30 melodii dzwonka i korzystać z funkcji budzika i przypomnienia.Jak widać, wybór stacjonarnych telefonów jest duży, a ceny bardzo atrakcyjne. Z tego powodu wiele osób cały czas z nich korzysta, czy to na użytek prywatny, czy w biurach.


Zobacz więcej

Telefony Huawei – ranking. Który wybrać w 2021 roku? Telefony Huawei – ranking. Który wybrać w 2021 roku?

Który smartfon Huawei więc wybrać? Który będzie najlepszy? Zobacz nasz poradnik.

Więcej

Samsung czy Xiaomi – który wybrać? Czym się wyróżniają? Samsung czy Xiaomi – który wybrać? Czym się wyróżniają?

Samsung czy Xiaomi? Jeśli zastanawiasz się, która z tym firm produkuje lepsze smartfony, na pewno spodoba Ci się nasz poradnik.

Więcej

Flagowiec bez kompromisów i w atrakcyjnej cenie – recenzja Samsung S20FE Flagowiec bez kompromisów i w atrakcyjnej cenie – recenzja Samsung S20FE

Flagowe smartfony z 2020 będą już zdolne od obsługi sieci 5G. To jedna z cech, które ma nowy Samsung S20FE. Recenzja telefonu pokaże też inne jego zalety na tle konkurencji. 

Więcej

Jaki telefon do 2000 zł wybrać? Ranking dobrych smartfonów Jaki telefon do 2000 zł wybrać? Ranking dobrych smartfonów

Jaki telefon do 2000 zł warto kupić? Jeśli się nad tym zastanawiasz, warto przeczytać ten artykuł! Szukamy dobrych smartfonów w rozsądnych cenach.

Więcej

Jaki telefon stacjonarny bezprzewodowy wybrać? Ranking Jaki telefon stacjonarny bezprzewodowy wybrać? Ranking

Mimo dominacji smartfonów wciąż znajdują się zastosowania dla tradycyjnych rozwiązań. Ranking telefonów stacjonarnych bezprzewodowych zainteresuje część seniorów, ale również przedsiębiorców, szukających telefonu do biura.

Więcej

Jaki prezent na rocznicę ślubu – dla rodziców, męża, żony lub znajomych? Jaki prezent na rocznicę ślubu – dla rodziców, męża, żony lub znajomych?

Jaki prezent na rocznicę ślubu będzie odpowiedni? Oczywiście kwiaty, kolacja przy świecach i inne romantyczne gesty są mile widziane, niemniej jednak osoby pragmatyczne docenią także technologiczne gadżety. Nie masz pomysłu na prezent na rocznicę ślubu? Zobacz nasze propozycje!

Więcej

Telefony Xiaomi – ranking 6 smartfonów. Jaki model wybrać w 2020 roku? Telefony Xiaomi – ranking 6 smartfonów. Jaki model wybrać w 2020 roku?

. Ranking telefonów w tym artykule uwzględnia różne modele, które są obecnie w sprzedaży. Nie wiesz, jaki Xiaomi wybrać? Zobacz dostępne możliwości!

Więcej

Smartfon do 1000 zł – co kupić w 2021 roku? Ranking Smartfon do 1000 zł – co kupić w 2021 roku? Ranking

Zdecydowana większość producentów telefonów ma w ofercie także budżetowe rozwiązania. Jaki telefon do 1000 zł warto kupić? Zobaczcie nasze propozycje.

Więcej

Jakie szkło czy folię do telefonu wybrać? Które rozwiązanie jest lepsze? Jakie szkło czy folię do telefonu wybrać? Które rozwiązanie jest lepsze?

sSzkło hartowane czy folia – co lepiej ochroni smartfona przed uszkodzeniem, co jest wygodniejsze? Sprawdź.

Więcej

Recenzja Xiaomi Mi 10 Recenzja Xiaomi Mi 10

Premiery nowych telefonów Xioami to informacje, na które zawsze czekają ci, którzy chcą mieć dobry smartfon w niskiej cenie. Chiński producent przyzwyczaił klientów no nowoczesnych urządzeń za niewielkie pieniądze. Tak jest im tym razem. Zobacz recenzję Xiaomi Mi 10.

Więcej

powrót