Jaki telefon stacjonarny bezprzewodowy wybrać? Ranking

Mimo dominacji smartfonów na rynku telekomunikacyjnym wciąż znajdują się zastosowania dla tradycyjnych rozwiązań. Z tego powodu cały czas dużą wartość ma telefon stacjonarny bezprzewodowy. Ranking takich produktów zainteresuje część seniorów, ale również przedsiębiorców, szukających telefonu do biura.


Dlaczego czasem bardziej opłaca się kupić telefon stacjonarny?


  • Dla części starszych osób wciąż jest łatwiejszy w obsłudze niż każda komórka.
  • Nie trzeba pamiętać o jego ładowaniu czy częstych aktualizacjach oprogramowania.
  • Może spokojnie obyć się bez dostępu do internetu.
  • W dodatku jest zdecydowanie tańszą opcją niż smartfon.


Jaki telefon stacjonarny wybrać? Najważniejsze parametry


W artykule skupimy się na telefonach bezprzewodowych. Są zdecydowanie wygodniejsze niż przewodowe, ponieważ rozmówcy nie ogranicza długość kabla, dzięki czemu można swobodnie przemieszczać się ze słuchawką podczas prowadzenia rozmowy. Na co zwrócić uwagę, szukając takiego urządzenia?


  • Zasięg – oznacza, jak daleko można odejść od bazy, prowadząc rozmowę. Im większy, tym większą dysponujemy swobodą, na przykład przemieszczając się do ogrodu czy na inne piętro.


  • Maksymalny czas rozmów – określa, jak długo możemy rozmawiać, nie bojąc się o rozładowanie baterii.


  • Pojemność książki telefonicznej – istotne w przypadku firm, niekoniecznie w życiu prywatnym. Wiadomo, że wygodniej jest, gdy zapiszemy numer i przy ponownym kontakcie wiemy od razu, kto dzwoni.


  • Wyświetlacz – może różnić się rozmiarami i rozdzielczością. W tańszych modelach jest monochromatyczny, w bardziej zaawansowanych – może być to wyświetlacz kolorowy.


  • Dodatkowe cechy i funkcje – to wszystko to, co wpływa na codzienny komfort. Warto tu wymienić regulację głośności, wybór dzwonków czy wbudowaną automatyczną sekretarkę.


Ranking telefonów stacjonarnych


Telefon stacjonarny bezprzewodowy – ranking 5 modeli


Jaki telefon stacjonarny więc wybrać? W rankingu przedstawiamy kilka ciekawych propozycji.


1. Telefon PANASONIC KX-TG1611PDH

Solidny i niedrogi model, można go mieć już za niecałe 100 zł. Ma zasięg do 30 metrów, a czas rozmów bez ładowania dochodzi nawet do 15 godzin.

W książce telefonicznej można zapisać do 50 numerów. Umożliwia wyświetlenie ostatnich połączeń oraz poinformuje o wyczerpującej się baterii.


2. Telefon MAXCOM MC 6800

Telefon stacjonarny dla seniora. Ranking uwzględnia właśnie ten model ze względu na duże, czytelne przyciski i łatwą obsługę. Menu dostępne jest w 12 językach, w tym po polsku. W pamięci urządzenia zapiszemy 20 najważniejszych numerów. Zaletą jest także tryb głośnomówiący.


3. Telefon GIGASET E310

To urządzenie charakteryzuje się przede wszystkim bardzo dużym zasięgiem. W pomieszczeniach zamkniętych można oddalić się ze słuchawką od bazy nawet o 50 metrów, na zewnątrz do 300 metrów. Ma tryb głośnomówiący, pojemną książkę telefoniczną na 120 pozycji i duże, czytelne klawisze.


4. Telefon GIGASET A415 Czarno-biały

Wyglądem bardziej przypomina stare telefony komórkowe niż te stacjonarne. To wszystko – ze względu na stosunkowo duży wyświetlacz. Pokazuje czas, datę, poziom naładowania baterii, historię połączeń. W książce telefonicznej zapiszemy 100 numerów. Czas rozmów to aż 18 godzin bez ładowania. Ma duży wybór sygnałów dźwiękowych (dzwonków).


5. Telefon GIGASET C530A Czarny

Ostatni telefon stacjonarny w naszym rankingu to model z podświetlanym, kolorowym wyświetlaczem. Zapamiętuje do 200 pozycji w książce telefonicznej oraz jest wyposażony w automatyczną sekretarkę. Można regulować głośność słuchawki, wybrać jedną z 30 melodii dzwonka i korzystać z funkcji budzika i przypomnienia.Jak widać, wybór stacjonarnych telefonów jest duży, a ceny bardzo atrakcyjne. Z tego powodu wiele osób cały czas z nich korzysta, czy to na użytek prywatny, czy w biurach.


Zobacz więcej

Telefon z najlepszym aparatem – jaki smartfon do robienia zdjęć wybrać? Telefon z najlepszym aparatem – jaki smartfon do robienia zdjęć wybrać?

Zastanawiasz się, jaki telefon do robienia zdjęć będzie dobry? Nic dziwnego. Aparat w smartfonie to jeden z najistotniejszych elementów, a jego możliwości w dużym stopniu wpływają na cenę urządzenia.

Więcej

Jak połączyć smartband z telefonem? Instrukcja Jak połączyć smartband z telefonem? Instrukcja

Zastanawiasz się, jak połączyć smartband z telefonem? Zobacz instrukcję, jak połączyć opaskę z telefonem –na przykładzie Mi Band 5.

Więcej

Jak połączyć telefon z komputerem? Instrukcja krok po kroku Jak połączyć telefon z komputerem? Instrukcja krok po kroku

Podłączenie telefonu do komputera daje wiele potencjalnych korzyści. Zobacz 3 instrukcje krok po kroku.

Więcej

Jaki smartwatch męski wybrać? Ranking 2021 Jaki smartwatch męski wybrać? Ranking 2021

Zastanawiasz się, jaki smartwatch męski warto kupić? Zobacz nasz ranking i wybierz coś dla siebie. 

Więcej

Jaka karta do nagrywania w 4K? Co wybrać do aparatu? Jaka karta do nagrywania w 4K? Co wybrać do aparatu?

Myślisz, jaka karta pamięci do wideorejestratora, jaka do kamery sportowej albo aparatu cyfrowego będzie odpowiednia? Zobacz praktyczny poradnik.

Więcej

Jaka karta pamięci do telefonu będzie najlepsza? Jaka karta pamięci do telefonu będzie najlepsza?

Zastanawiasz się, jaka karta pamięci do telefonu spełni Twoje oczekiwania? Warto wybrać mądrze, ponieważ nie zawsze najtańszy model będzie satysfakcjonujący.

Więcej

Telefony Huawei – ranking. Który wybrać w 2021 roku? Telefony Huawei – ranking. Który wybrać w 2021 roku?

Który smartfon Huawei więc wybrać? Który będzie najlepszy? Zobacz nasz poradnik.

Więcej

Jaki selfie stick wybrać? Ranking najlepszych modeli Jaki selfie stick wybrać? Ranking najlepszych modeli

Jaki kijek do selfie wybrać? Dlaczego warto mieć mieć selfie stick i jaki wybrać? Zobacz nasz poradnik.

Więcej

Smartwatch a smartband– jakie są różnice? Który wybrać? Smartwatch a smartband– jakie są różnice? Który wybrać?

Smartband czy smartwatch – który sprzęt jest lepszy? Czym się od siebie różnią? Warto sobie odpowiedzieć na te pytania. Polecimy sprawdzone modele, które warto kupić.

Więcej

Czy smartband działa bez telefonu? Jakie funkcje są dostępne bez smartfona? Czy smartband działa bez telefonu? Jakie funkcje są dostępne bez smartfona?

Zastanawiasz się, czy smartband działa bez telefonu – oraz w ogóle jak działa, nawet przy połączeniu ze smartfonemjak działa smartband? 

Więcej

powrót