Jaki telewizor 40 cali?

Zastosowanie, dystans, rozmiar


Jeżeli szukamy nowego telewizora do niezbyt dużego pomieszczenia, w którym zazwyczaj oglądamy telewizję satelitarną lub naziemną oraz filmy na Blu-ray i DVD, korzystamy z bogatych zasobów Smart TV, czy też gramy w gry na PS4, Xbox One lub PC, a odległość dzieląca widzów od ekranu mieści się w granicach od 3,5 do 4,5 metrów, to telewizor 40 cali będzie optymalnym wyborem. Rozmiar jego przekątnej gwarantuje odpowiednie dopasowanie do wielkości pokoju, a zróżnicowane ceny i możliwości sprawią, że wybrany przez nas model będzie skrojony na miarę naszych potrzeb i budżetu, który chcielibyśmy przeznaczyć na zakup nowego telewizora. Aby odpowiedzieć sobie na pytanie: „Jaki telewizor 40 cali kupić?”, przypatrzmy się kilku przykładowym propozycjom w tym rozmiarze przygotowanym przez trzech cieszących się dużą popularnością producentów.


Tańszy nie zawsze znaczy gorszy


Jeżeli jedynym kryterium wyboru nowego telewizora jest jego cena, to warto przyglądać się modelom, takim jak SHARP 40BF2E. 999 zł to wyjątkowo atrakcyjna oferta nawet jak na telewizor Full HD. Opisywany sprzęt łatwo połączymy z innymi urządzeniami - takimi, jak odtwarzacz Blu-ray, konsola do gier albo dekoder. Do dyspozycji mamy 3 porty HDMI oraz 2 USB. Telewizor Sharp dobrze sprawdzi się przy oglądaniu transmisji sportowych albo filmów akcji. Dzięki systemowi przetwarzania obrazu z funkcją Active Motion, dynamiczne sceny w telewizorze Sharp wyświetlane są z płynnie i z wysoką jakością obrazu. Technologia Active Motion skutecznie wyostrza to, co widzimy na ekranie przez to, że tworzy klatki ujęć. Jest to dzięki wydajnemu procesorowi oraz panelom LCD o krótkim czasie reakcji. Telewizor warto też pochwalić za ponadprzeciętne wrażenia audio. Jest on wyposażony jest w specjalnie zaprojektowane systemy dźwiękowe firmy Harman/Kardon.


Nowoczesny i wszechstronny


Telewizor SONY KDL-40WE660 z rozdzielczością Full HD obsługuje technologię HDR, co daje bardziej dynamiczny, realistyczny obraz. Dzięki trybowi ClearAudio+, dźwięk z telewizora zdaje się dobiegać ze wszystkich stron. Muzyka, dialogi i efekty przestrzenne stają się czystsze i dokładniejsze, niezależnie od źródła nagrania. Duża zaletą jest także ułatwiony dostęp do ulubionych aplikacji w ramach smart TV. YouTube oraz Netflix włączymy od razu, za pomocą odpowiedniego przycisku na pilocie. Bardzo łatwo dopasujemy tu ustawieni do swojej aktywności. Jest tu do wyboru tryb gra, grafika, HDR kino, tryb kinowy, sportowy oraz możliwość zaprogramowania własnych, autorskich ustawień. 

 

Z rozdzielczością 4K


Telewizory z rozdzielczością 4K raczej zaczynają się 43 cali. Można jednak znaleźć nieliczne modele o mniejszych gabarytach, jak telewizor PANASONIC TX-40GX700E. Model z 2019 roku wyposażony w technologię HDR Bright Panel wyświetla niesamowite obrazy HDR w rozdzielczości 4K. Dzięki technologii dynamicznych metadanych HDR10+ i funkcji adaptacyjnego ściemniania podświetlenia, telewizor przedstawia szczegółowe sceny z precyzyjnym kontrastem. Sprzęt zapewnia przestrzenny dźwięk i różne funkcje obrazu: tryb film, tryb rzeczywisty, tryb własny, według spersonalizowanych ustawień.

Dosłownie błyskotliwy


Czy nasz nowy telewizor będzie w stanie stworzyć ciepły i miły nastrój, a nawet wręcz rozświetlić naszą codzienność? Może się to wydać zaskakujące, ale tak – pod warunkiem, że będzie to PHILIPS 43PUS7334/12. Zastosowana w nim technologia Ambilight to wyjątkowo ciekawy dodatek, który sprawia, że ekran optycznie wydaje się być szerszy. Jest to skutek emitowania bardzo szerokiej poświaty z trzech stron telewizora, która przenosi poza ekran kolory, ich dynamikę i wyrażane przez nie emocje. Nie tylko optycznie powiększa pole widzenia, rzucając poświatę na ścianę, ale potrafi także współpracować z inteligentnymi żarówkami Philips Hue oraz dostosowywać się do koloru ściany. 

Jest to model z przekątną 43 cali, a nie 40, bo w ostatnich latach Philips, podobnie jak inni producenci, stawia raczej na większe ekrany. Telewizor ma nowoczesne dekodery dźwięku Dolby Atmos, i technologie odpowiadające za optymalizację obrazu, takie, jak Micro Dimming Pro oraz P5 Perfect Picture Engine.

Telewizor obsłużymy nie tylko za pomocą pilota, ale również głosowo. To model kompatybilny z Google Assistant. Dzięki użyciu asystenta głosowego, nie tylko będziemy wyszukiwać interesujące nas materiały fimowe, ale także regulować termostat czy gasić światła w mieszkaniu.


Ostatnie przymiarki


Jaki telewizor 40 cali kupić? Taki, który posiada wszystkie lub większość funkcji z wyżej wymienionych, które wzbudziły nasze szczególnie zainteresowanie. Na szczęście bogactwo multimedialnych dodatków idzie w parze z mnóstwem rozwiązań znacząco poprawiających oferowaną jakość obrazu. Dla użytkowników szczególnie wrażliwych na piękno nowoczesnych koncepcji wzorniczych również znajdzie się wiele różnorodnych propozycji. Pamiętajmy, by dopasować rozmiar przekątnej do wielkości pokoju, w którym będzie stał nasz nowy telewizor 40 cali i zastanowić się, które z dodatków takich jak np. zakrzywiony ekran, czy rozdzielczość 4K będą w stanie być docenione przez zgromadzonych w pokoju widzów.

powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }/* ACCOUNT > CLUB > shopping counter > add footer text */var accountClubLottery, txtElement;accountClubLottery = document.querySelectorAll('.v-account .b-lotteryBoxes .m-contentBox_item.is-separator .m-contentBox_data');if (accountClubLottery.length) { txtElement = document.createElement('P'); txtElement.classList.add('g-mt20'); txtElement.innerHTML = '* Do licznika zakupów liczą się zakupy dokonane od 01.01.2020r. do 31.12.2020r.'; accountClubLottery[0].appendChild(txtElement);}[/script]