Szukaj 0 Koszyk
Menu
Produkty
Komputery i Tablety
AGD małe

Jaki telewizor 42 cale?

Trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie zawarte w tytule tego artykułu nie tylko ze względu na różnorodne cechy i funkcje, które powinien mieć dobry telewizor 42 cale, ale także dlatego, że… od niedawna na rynku modele z 42-calową przekątną zostały zastąpione przez najnowsze telewizory 43 cale. Topowi producenci oferują przyszłym klientom nie tylko 1 cal więcej, czyli przekątną większą o 3,54 cm, ale także wiele dodatkowych możliwości, które znaleźć można w dużo większych telewizorach. Decydując się na telewizor 42-43 cale, mamy okazję wybierać go spośród dość szerokiej oferty wyjątkowo korzystnych cenowo propozycji. Dowiedzmy się na co zwrócić uwagę przed zakupem i przyjrzyjmy się bliżej kilku wybranym modelom.


Dla wygody i dla oczu


Zacznijmy od odpowiedzenia sobie na pytanie, kiedy najlepiej będzie wybrać model o takiej przekątnej. Po pierwsze wszystko zależy od odległości między ekranem a widzem. Telewizor 43 cale warto kupić wtedy, gdy wynosi ona od 3,5 do 4,5 metra. Jeśli jest ona mniejsza – wybierzmy model o przekątnej około 32 cale, a jeżeli większa – 48, 49 lub nawet 50, 55 cali. Odpowiednie dopasowanie wielkości ekranu ma kluczowy wpływ na komfort z jakim będziemy oglądali filmy na Blu-ray i DVD oraz telewizję satelitarną i naziemną, korzystali z bogatych zasobów Smart TV, czy grali w najnowsze gry na PC, Playstation 4, czy Xbox One. Warto zwrócić też uwagę na to, jaka koncepcja wzornicza cechuje interesujący nas model. Wzornictwo R-Chamfer, Ultra Slim, a może wąska ramka z aluminiowymi akcentami? Każdy, nawet najbardziej wymagający esteta, znajdzie design dla siebie i wnętrza jego domu.


Rozdzielczość Full HD, czy 4K?

 

Obecnie zdecydowana większość producentów oferuje modele z rozdzielczością 4K. Ceny takiego sprzętu zdecydowanie spadły, zwiększyła się także dostępność materiałów w tym formacie. W 4K obejrzymy filmy na fizycznych nośnikach Blu-ray, seriale z platform streamingowych - takich jak Netflix, a także wiele elementów w grach video na konsolach nowej generacji. Telewizory Full HD już coraz rzadziej są produkowane. Wybór wydaje się więc prosty. 4K to już powszechnie panujący standard, telewizor z wyższą rozdzielczością będzie lepszym wyborem, jeśli oglądamy coś więcej niż programy informacyjne. Niezależnie od tego, czy to film, gra czy rozgrywki sportowe, dostrzeżemy różnicę na korzyść nowej technologii.


Jaki wybrać smart TV w rozdzielczości 42 - 43 cale?


Telewizor SAMSUNG UE43RU7022K – to dobry, budżetowy. Smukły telewizor z cienkimi ramkami bardzo dobrze prezentuje się w każdym salonie. Jest tutaj zastosowana technologia UHD Dimming, która dzieli ekran na małe części i poprawia jakość każdej z nich, aby można było dostrzec bardziej precyzyjne detale. Telewizor ma 3 łącza HDMI, specjalny tryb dla filmów oraz gier i jest kompatybilny z Alexa Home. Telewizor łatwo współpracuje też z urządzeniami mobilnymi, umożliwiając strumieniowanie obrazu na duży ekran.


Telewizor SAMSUNG UE43RU7452U – następne urządzenie cieszące się bardzo dobrymi opiniami klientów, to także telewizor Samsung. Uwagę zwraca rozszerzona dynamiczna paleta kolorów, która gwarantuje dokładne odwzorowanie barw. Dzięki tej technologii, dostrzeżemy każdy, nawet najbardziej subtelny odcień. Telewizor zapewnia też prosty i intuicyjny system maskowania kabli. W kilku prostych krokach, pozbędziemy się bałaganu, aby zyskać estetycznie uporządkowaną przestrzeń. Niechciane kable schowamy we wbudowanych uchwytach z tyłu telewizora lub łatwo przymocujemy do stojaka. Telewizor współpracuje z aplikacją SmartThings, co umożliwia kontrolowanie go z poziomu smartfona, razem z innymi urządzeniami domowymi.


Telewizor LG 43UM7100PLB – to następny, niedrogi smart TV z rozdzielczością 4K. Telewizor jest bardzo wygodny i intuicyjny w obsłudze. Dzięki technologii AI ThinQ, wiele czynności można wykonać tylko za pomocą poleceń głosowych. Ciekawą opcją jest także korzystanie z treści polecanych na podstawie wcześniej wybieranych programów. Sam ekran zachęca dobrym odwzorowaniem kolorów i kontrastem. Technologia Active HDR 4K optymalizuje każdą scenę, ukazując nawet najdrobniejsze szczegóły w bogactwie kolorów. Obsługa wielu formatów HDR, w tym HDR10 i HLG, w połączeniu z technologią korekty scen LG, pozwala delektować się filmami w fantastycznej jakości HDR. 

 

Telewizor PHILIPS 43PUS7334/12 – ten telewizor z serii Performance wyróżnia się na tle innych przede wszystkim 3-stronnym systemem podświetlenia Ambilight. Kolorowa poświata wylewa się także na ściany, dzięki czemu optycznie obraz wygląda na większy. W ten sposób, oglądając na telewizorze 43-calowym, mamy wrażenie jakby wyświetlacz miał co najmniej 46 cali. Zaletą jest także zastosowany system Android TV, który umożliwia spersonalizowanie sposobu wyświetlania aplikacji i nawigacji i jak najlepszego dopasowania ustawień do swoich preferencji, tak, aby ulubione aplikacje zawsze były pod ręką. Telewizor Philips ma wbudowany Google Assistant i jest kompatybilny z z Alexa Home. Łatwą komunikację przewodową z innymi urządzeniami zapewnią 4 złącza HDMI i dwa porty USB.

Obecnie wybór telewizora to niewielkiego salonu jest łatwiejszy niż dawniej. Ceny telewizorów poniżej 50 cali są niskie, a możliwości, jakie oferują - naprawdę imponujące.


powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }/* ACCOUNT > CLUB > shopping counter > add footer text */var accountClubLottery, txtElement;accountClubLottery = document.querySelectorAll('.v-account .b-lotteryBoxes .m-contentBox_item.is-separator .m-contentBox_data');if (accountClubLottery.length) { txtElement = document.createElement('P'); txtElement.classList.add('g-mt20'); txtElement.innerHTML = '* Do licznika zakupów liczą się zakupy dokonane do 31.12.2019r.'; accountClubLottery[0].appendChild(txtElement);}[/script]