Szukaj 0 Koszyk
Menu
Produkty
Komputery i Tablety
AGD małe

Jaki telewizor 50 cali?

Im więcej cali, tym lepiej


Dzięki coraz cieńszym ramkom wokół telewizorów, a przede wszystkim dzięki spadającym na łeb na szyję cenom telewizorów, decydujemy się na o wiele większe przekątne w porównaniu do minionych lat. Przykładowo - nie zadajemy już sobie pytania „Czy?”, ale „Jaki telewizor 50 cali kupić?”. W tym celu nie potrzeba mieć odłożonej dużej ilości gotówki, wystarczy mieć odpowiednio duży stolik lub ścianę. Widza powinna też dzielić odpowiednio duża odległość od ekranu, wynosząca około 4,5 metra, choć dzięki postępowi w technologii i wzornictwie nie jest to już tak bardzo istotne. Na co zwrócić uwagę, kupując telewizor 50 cali? Czym powinien się charakteryzować jak najlepszy model o tej przekątnej? Poniżej znajdziemy kilka przykładowych odpowiedzi na te pytania.

1920x1080 doskonale wyświetlonych pikseli


W przypadku telewizorów Full HD, takich jak np. LG 50LF652V, Philips 50PFH6510/88, czy Sony KDL-50W755C i odległość dzieląca widza od ekranu powinna być możliwie duża, aby w pełni docenić piękno i szczegółowość wyświetlanego przez nie obrazu. Ponadto telewizory Full HD doskonale radzą sobie nawet z najbardziej dynamicznymi scenami. W przypadku telewizora LG 50LF652V warto zwrócić uwagę na fakt wykorzystania w nim przyjemnego w obsłudze, wielowątkowego systemu operacyjnego WebOS 2.0, który jest uważany za jedno z najlepszych rozwiązań na rynku inteligentnych telewizorów zarówno przez jego użytkowników cieszących się mnogością aplikacji oraz płynnym, intuicyjnym, estetycznym interfejsem, jak i programistów doceniających najnowszy interfejs Smart TV koreańskiego producenta za prosty proces tworzenia kolejnych aplikacji oparty na językach webowych. Równie łatwa i przyjemna jest także konfiguracja telewizora, którą przeprowadzimy wraz z animowaną maskotką.
Wielofunkcyjny pilot do telewizora Philips
Philips 50PFH6510/88 daje przykłady kolejnych detali, które sprawią, że nasz telewizor 50 cali będzie wyjątkowy. Po pierwsze – jest to zapewniająca niesamowite przeżycia technologia Ambilight, która z dwóch stron ekranu emituje wprost na ścianę szeroką poświatę, dzięki której kolory, dynamika i emocje zdają się przekraczać granicę między światem rzeczywistym, a tym który obserwujemy na ekranie. Tę funkcję znajdziemy wyłącznie w najwyższych modelach telewizorów Philips, lecz niezwykle przydatną funkcję o nazwie Micro Dimming znajdziemy także w specyfikacjach technicznych  telewizorów pozostałych producentów. Dzięki niej obraz jest analizowany w czasie rzeczywistym nawet w 6400 różnych obszarach, po czym znajdujące się w nich diody odpowiadające za ciemniejsze obszary są strefowo wygaszane bez przyciemniania obszarów jaśniejszych. Daje to niesamowity efekt w postaci jeszcze większej intensywności kolorów. W przypadku telewizora Philips 50PFH6510/88 należy także koniecznie zwrócić uwagę na wyjątkowo praktyczny dodatek w postaci nowoczesnego, intuicyjnego pilota z pełną klawiaturą, która znacząco ułatwia wprowadzanie tekstu.
Sony KDL-50W755C, podobnie jak wyżej opisywany telewizor, działa pod kontrolą systemu operacyjnego Android TV. Aplikacje pobierane ze sklepu Google Play zdążyły już podbić nasze smartfony i tablety, a teraz mogą zawładnąć także naszymi telewizorami, ponieważ są specjalnie przystosowane do tego, by bezproblemowo obsługiwać je za pomocą pilota nawet na tak dużym ekranie, jaki posiada wybrany przez nas telewizor 50 cali. Na przykładzie telewizora Sony KDL-50W755C doskonale widać, że warto zwrócić uwagę nie tylko na zainstalowany system operacyjny i smukłą, stylową sylwetkę, ale także na technologię przetwarzania i optymalizacji płynności obrazu, w tym przypadku są to odpowiednio X-Reality Pro i Motionflow XR 800 Hz. Gwarantują one udoskonalony, naturalny, pozbawiony szumów obraz, który zachowuje płynność i ostrość nawet przy wyświetlaniu najbardziej dynamicznych akcji.

8 milionów małych pikseli, wielki zachwyt


Wybierając telewizor 50 cali, tym bardziej warto postawić na rozdzielczość 4K. Dlaczego? Oferuje ona znacznie ostrzejszy obraz o dużo wyższej jakości. Ponieważ piksele wyświetlanie w rozdzielczości 3840 x 2160 pikseli mają wyjątkowo niewielkie rozmiary, możemy, a wręcz powinniśmy oglądać filmy z bliska po to, aby dostrzec i docenić detale tworzące nieskazitelny obraz o niespotykanej dotąd ilości szczegółów. Przykładowo Samsung UE50JU6800  oczarowuje nadzwyczajnie wysoką jakością obrazu nie tylko dzięki formatowi Ultra HD, ale także dzięki wielu dodatkowo ulepszającym ją technologiom. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na zastosowanie nanokryształów znanych z topowej serii SUHD, które produkują kolory charakteryzujące się niezwykłą intensywnością oraz precyzją odwzorowania. Efekt imitujący trójwymiar, precyzyjne kalkulowanie doboru barw i ostrości dzięki funkcjom UHD Dimming i Contrast Enhancer docenimy także podczas podziwiania materiałach o oryginalnej rozdzielczości mniejszej niż 4K, ponieważ funkcja UHD Upscaling skaluje je do rozdzielczości zbliżonej do 3840 x 2160 pikseli. Przyjazny system operacyjny Tizen jest jeszcze bardziej zaawansowany niż pozostałe funkcje telewizora Samsung UE50JU6800 odpowiadające za optymalizację obrazu. Jego płynny interfejs Smart Hub nie tylko ma atrakcyjny wizualnie wygląd, ale także oferuje błyskawiczny dostęp do ogromnej liczby aplikacji, ostatnio oglądanych elementów, czy przygotowanych specjalnie dla nas rekomendacji oraz bezproblemowej synchronizacji z urządzeniami mobilnymi.
Jeszcze inną ciekawą propozycją może być także telewizor 50 cali Panasonic TX-50CXM710, który oprócz większości opisanych wcześniej funkcji wyróżnia się przede wszystkim zastosowaniem systemu operacyjnego Firefox OS, szerszym spektrum barw i naturalną paletą kolorów oraz funkcją TV Anywhere, dzięki której możemy strumieniowo przesyłać wybrane treści wprost na ekran smartfona lub tabletu.


Wybierz zgodnie ze wskazówkami


Jaki telewizor 50 cali kupić? Przede wszystkim zastanówmy się, czy nie lepiej jest dokonać przyszłościowego wyboru i już teraz postawić na rozdzielczość 4K. Mając telewizor 50 cali wyświetlający obraz w rozdzielczości 3840 x 2160, będziemy mogli usadowić się znacznie bliżej ekranu. Będzie to bardzo istotna zaleta, jeżeli nie dysponujemy zbyt dużą ilością miejsca, a mimo to chcielibyśmy postawić na dużą przekątną ekranu. Wybierzmy też telewizor, z systemem operacyjnym, którego interfejs użytkownika przemawia do nas najbardziej. Zarówno Android TV, jak i WebOS 2.0, Tizen, czy Firefox OS gwarantują intuicyjną obsługę i ciągle powiększający się katalog atrakcyjnych aplikacji. Dobry telewizor 50 cali musi też mieć jak najwięcej funkcji wpływających dodatnio na jakość wyświetlanego obrazu. Jeśli będziemy kierowali się tymi wskazówkami i porównamy kilka modeli, to z pewnością wybierzemy dla siebie najlepszy telewizor 50 cali.

powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }[/script]