Jaki telewizor 50 cali wybrać? Ranking 2021

Obecnie najpopularniejszy wybór to telewizor 50 cali 4K. Ranking takich modeli może się przydać każdemu, kto planuje wymianę telewizora w swoim salonie.


Dzięki coraz cieńszym ramkom wokół telewizorów, a przede wszystkim dzięki spadającym na łeb na szyję cenom decydujemy się na o wiele większe przekątne w porównaniu do minionych lat. Przykładowo – nie zadajemy już sobie pytania „Czy?”, ale „Jaki telewizor 50 cali kupić?”. W tym celu nie potrzeba mieć odłożonej dużej ilości gotówki, wystarczy odpowiednio duży stolik lub miejsce na ścianie.


Widza powinna też dzielić odpowiednio duża odległość od ekranu, wynosząca około 4,5 metra, choć dzięki postępowi w technologii i wzornictwie nie jest to już tak bardzo istotne. Na co zwrócić uwagę, kupując model o tej przekątnej? Czym powinien się charakteryzować jak najlepszy telewizor 50 cali? W rankingu poniżej znajdziesz kilka przykładowych odpowiedzi na te pytania. Podając przykłady, kierowaliśmy się także atrakcyjną ceną wybierając smart TV przedziale do 2000 zł oraz powyżej tej kwoty.


Jaki telewizor 50 cali?


Jaki telewizor 50 cali kupić? Czym się kierować?


Na pewno powinniśmy postawić na rozdzielczość 4K. Mając telewizor 50 cali wyświetlający obraz w rozdzielczości 3840×2160, będziemy mogli usadowić się znacznie bliżej ekranu. To istotna zaleta, jeżeli nie dysponujemy zbyt dużą ilością miejsca, a mimo to chcielibyśmy postawić na dużą przekątną ekranu.


Wybierzmy też telewizor, z systemem operacyjnym, którego interfejs użytkownika przemawia do nas najbardziej. Zarówno Android TV, jak i WebOS 2.0, Tizen czy Firefox OS gwarantują intuicyjną obsługę i ciągle powiększający się katalog atrakcyjnych aplikacji.


Dobry telewizor 50 cali musi też mieć jak najwięcej funkcji wpływających dodatnio na jakość wyświetlanego obrazu.


Jeśli będziemy kierowali się tymi wskazówkami i porównamy kilka modeli, to z pewnością wybierzemy dla siebie najlepszy telewizor 50 cali.


Dodatkowo, jeśli myślimy o zakupie telewizora w dłuższej perspektywie, na pewno warto wziąć pod uwagę:


  • Producenta – im więcej sprzętów tej samej marki, tym łatwiej łączyć je ze sobą w ramach jednego ekosystemu. Internet of Things to już nie teoretyczna koncepcja, a rzeczywistość. Na pewno łatwiej jest zarządzać sprzętem, jeśli pochodzi od tego samego producenta, a co za tym idzie – można mieć z tego więcej korzyści.


  • Kompatybilność z urządzeniami mobilnymi – obecnie to częściej ciekawostka niż praktyka, ale można się spodziewać że w przyszłości znacznie częściej będziemy wyświetlać na telewizorze to, co widać w telefonie – chociażby prezentując swoim gościom pokaz zdjęć.


  • Obsługę głosową – sztuczna inteligencja rozwija się na tyle sprawnie, że asystenci głosowi rozumieją coraz bardziej złożone i abstrakcyjne polecenia. Warto zatem wejść do tego świata, zamiast tylko przyglądać się z boku.