Szukaj 0 Koszyk
Menu
Produkty
Komputery i Tablety
AGD małe

Jaki telewizor 50 cali?

Dzięki coraz cieńszym ramkom wokół telewizorów, a przede wszystkim dzięki spadającym na łeb na szyję cenom telewizorów, decydujemy się na o wiele większe przekątne w porównaniu do minionych lat. Przykładowo - nie zadajemy już sobie pytania „Czy?”, ale „Jaki telewizor 50 cali kupić?”. W tym celu nie potrzeba mieć odłożonej dużej ilości gotówki, wystarczy mieć odpowiednio duży stolik lub ścianę. Widza powinna też dzielić odpowiednio duża odległość od ekranu, wynosząca około 4,5 metra, choć dzięki postępowi w technologii i wzornictwie nie jest to już tak bardzo istotne. Na co zwrócić uwagę, kupując telewizor 50 cali? Czym powinien się charakteryzować jak najlepszy model o tej przekątnej? Poniżej znajdziemy kilka przykładowych odpowiedzi na te pytania. Podając przykłady kierowaliśmy się także atrakcyjną ceną wybierając smart TV przedziale do 2000 zł oraz powyżej tej kwoty.


Telewizor 50 cali za mniej niż 2000 zł


Dysponując ograniczonym budżetem, można zdecydować się na przykład na niedrogi telewizor LG 50UK6300MLB. Dużym atutem tego modelu jest oczywiście jakość obrazu. Czterordzeniowy procesor niestrudzenie usuwa przeszkadzający szum i poprawia ostrość nawet podczas skalowania niskiej rozdzielczości do jakości bliskiej 4K. Warto także podkreślić, że telewizory LG UHD obsługują wiele formatów HDR, w tym HDR10 Pro i HLG Pro. Telewizor, oprócz standardowego sterowania pilotem, ma także funkcje obsługi głosowej. Włączenie Netflixa jest banalnie proste, bo wystarczy wcisnąć specjalny przycisk na pilocie. Inne aplikacje działają standardowo w ramach systemu operacyjnego WebOS.

System używany w telewizorach LG jest nie tylko intuicyjny, ale również bardzo bezpieczny. Wbudowany w menedżer zabezpieczeń otrzymał prestiżowy międzynarodowy certyfikat bezpieczeństwa CC i certyfikat UL CAP2900-1 za najwyższej klasy zabezpieczenia. Uniemożliwia instalowanie nieautoryzowanych aplikacji, włamania oraz wyciek danych osobowych.Telewizor dobrze współpracuje także z urządzeniami mobilnymi. Ma tutaj zastosowanie technologia Magic Mobile Connection oraz Miracast. Dzięki temu, można w łatwy sposób wyświetlić zawartość ekranu smartfona na dużym ekranie telewizora. Ciekawym rozwiązaniem jest też używanie głośników telewizora do słuchania muzyki – pliki muzyczne przesyła się bezprzewodowo, korzystając z Wi-Fi. Jeśli chcemy podłączyć konsolę do gier, laptop albo odtwarzacz Blu-ray, do dyspozycji są 3 złącza HDMI. 

Następny ciekawy telewizor, który kupimy za mniej niż 2000 zł to SAMSUNG UE50RU7022KNa ekranie z przekątną 125 centymetrów zobaczymy oczywiście obraz w rozdzielczości 4K. Tutaj także warto podkreślić, że jego jakość będzie na wysokim poziomie.

Producent chwali się wysokim wskaźnikiem optymalizacji obrazu PQI wynoszącym 1400. Skąd bierze się ten współczynnik? Jest obliczany na podstawie kluczowych elementów pływających na odbiór wyświetlanych treści. Decyduje tutaj typ panelu, rozdzielczość obrazu, jasność ekranu, współczynnik kontrastu oraz zastosowane technologie optymalizacyjne. W tym miejscu należy wskazać chociażby UHD Dimming. To funkcja, która pozwala uczynić obraz bardziej realistycznym dzięki dzieleniu go na strefy i precyzyjnemu dopasowaniu koloru i jasności do każdej ze stref. Oprócz tego, wśród zalet telewizora Samsung, należy wskazać obsługę dekoderów dźwięku Dolby Digital Plus, dedykowane tryby obrazu do filmów i do gier, a także tryb dialogowy, który znacznie ułatwi zrozumienie co mówią bohaterowie – zwłaszcza w polskich filmach!


Telewizor 50 cali powyżej 2000 zł


Przegląd modeli, które będą kosztować nieco więcej niż 2000 zł zaczynamy od telewizora SAMSUNG UE50RU7452U. To co wyróżnia o on tańszych telewizorów to na pewno Rozszerzona Dynamiczna Paleta Kolorów. Aż miliard odcieni koloru potrafi przenieść widza w zupełnie inny wymiar, niezależnie od tego czy oglądamy film przyrodniczy czy transmisję sportową. Rozszerzona Dynamiczna Paleta Kolorów zapewnia dokładne odwzorowanie barw, dzięki któremu można dostrzec każdy, nawet najbardziej subtelny odcień. W przypadku tego telewizora współczynnik PQI (Picture Quality Index) wynosi aż 2000.

Ponadto należy podkreślić, że opisywany telewizor jest kompatybilny z aplikacją Smart Things, która pozwala zdalnie sterować różnymi domowymi urządzeniami Samsung.

Telewizor PHILIPS 50PUS7334/12 daje przykłady kolejnych detali, które sprawią, że nasz telewizor 50 cali będzie wyjątkowy. Po pierwsze – jest to zapewniająca niesamowite przeżycia technologia Ambilight, która z dwóch stron ekranu emituje wprost na ścianę szeroką poświatę, dzięki której kolory, dynamika i emocje zdają się przekraczać granicę między światem rzeczywistym, a tym który obserwujemy na ekranie. Tę funkcję znajdziemy wyłącznie w najwyższych modelach telewizorów Philips, lecz niezwykle przydatną funkcję o nazwie Micro Dimming znajdziemy także w specyfikacjach technicznych telewizorów pozostałych producentów. Dzięki niej obraz jest analizowany w czasie rzeczywistym nawet w 6400 różnych obszarach, po czym znajdujące się w nich diody odpowiadające za ciemniejsze obszary są strefowo wygaszane bez przyciemniania obszarów jaśniejszych. Daje to niesamowity efekt w postaci jeszcze większej intensywności kolorów.

Telewizorem Philips z Android TV można łatwo sterować za pomocą głosu. Chcąc zagrać na konsoli, obejrzeć programy i seriale na Netflix albo znaleźć aplikacje w sklepie Google Play, wystarczy powiedzieć co jest nam potrzebne. Możliwe jest także zarządzanie urządzeniami domowymi smart, które są kompatybilne z Google Assistant. W ten sposób na przykład poprosimy, żeby przyciemnić światła w domu i ustawić termostat na noc filmową, nie ruszając się z kanapy.

Następna propozycja to telewizor PANASONIC TX-50GX700E. Jest to model z adaptacyjnym przyciemnianiem podświetlenia

Potrafi stale analizować otrzymywane obrazy i ciągle dostosowywać moc światła, aby zapewnić optymalną jakość obrazu. Telewizor potrafi generować przestrzenny dźwięk, a kibicom piłkarskim z pewnością przypadnie do gustu specjalny tryb stadionowy, idealny do oglądania Ligi Mistrzów na dużym ekranie. Oprócz tego, mamy wszystkie zalety, których można było się spodziewać w tej klasie telewizorów – rozdzielczość 4K ze wsparciem HDR10+, wysoki kontrast i szerokie spektrum kolorów.Wybierz zgodnie ze wskazówkami


Jaki telewizor 50 cali kupić? Na pewno powinniśmy postawić na rozdzielczość 4K.  Mając telewizor 50 cali wyświetlający obraz w rozdzielczości 3840 x 2160, będziemy mogli usadowić się znacznie bliżej ekranu. Będzie to bardzo istotna zaleta, jeżeli nie dysponujemy zbyt dużą ilością miejsca, a mimo to chcielibyśmy postawić na dużą przekątną ekranu. Wybierzmy też telewizor, z systemem operacyjnym, którego interfejs użytkownika przemawia do nas najbardziej. Zarówno Android TV, jak i WebOS 2.0, Tizen, czy Firefox OS gwarantują intuicyjną obsługę i ciągle powiększający się katalog atrakcyjnych aplikacji. Dobry telewizor 50 cali musi też mieć jak najwięcej funkcji wpływających dodatnio na jakość wyświetlanego obrazu. Jeśli będziemy kierowali się tymi wskazówkami i porównamy kilka modeli, to z pewnością wybierzemy dla siebie najlepszy telewizor 50 cali.

Dodatkowo, jeśli myślimy o zakupie telewizora w dłuższej perspektywie na pewno warto wziąć pod uwagę:

  • Producenta – im więcej sprzętów tej samej marki, tym łatwiej łączyć je ze sobą w ramach jednego ekosystemu. Internet of Things to już nie teoretyczna koncepcja, a rzeczywistość. Na pewno łatwiej jest zarządzać sprzętem, jeśli pochodzi od tego samego producenta, a co za tym idzie - można mieć z tego więcej korzyści.
  • Kompatybilność z urządzeniami mobilnymi – obecnie to częściej ciekawostka niż praktyka, ale można się spodziewać że w przyszłości znacznie częściej będziemy wyświetlać na telewizorze to, co widać w telefonie – chociażby prezentując swoim gościom pokaz zdjęć.
  • Obsługę głosową – sztuczna inteligencja rozwija się na tyle sprawnie, że asystenci głosowi rozumieją coraz bardziej złożone i abstrakcyjne polecenia. Warto zatem wejść do tego świata, zamiast tylko przyglądać się z boku. 

powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }/* ACCOUNT > CLUB > shopping counter > add footer text */var accountClubLottery, txtElement;accountClubLottery = document.querySelectorAll('.v-account .b-lotteryBoxes .m-contentBox_item.is-separator .m-contentBox_data');if (accountClubLottery.length) { txtElement = document.createElement('P'); txtElement.classList.add('g-mt20'); txtElement.innerHTML = '* Do licznika zakupów liczą się zakupy dokonane do 31.12.2019r.'; accountClubLottery[0].appendChild(txtElement);}[/script]