Pomoc Infolinia 799 35 35 35

Ranking telewizorów 50 cali – jaki kupić?

Zastanawiasz się, jaki telewizor 50 cali opłaca się kupić? Modeli tej wielkości można znaleźć w sklepach bardzo dużo, jest więc w czym wybierać. Aby być zadowolonym z zakupu, warto dokładnie przeanalizować specyfikację urządzenia i jego możliwości. Najlepsze telewizory 50 cali znajdziesz w rankingu – sprawdź nasze propozycje!


Najlepsze telewizory do 50 cali – co wybrać?


Jaki telewizor 50 cali kupić? Czym się kierować?


Każdy telewizor 50-calowy to smart TV wyświetlający obraz w rozdzielczości 4K. Zrozumiałe jest też, że nowe modele dostępne w sklepie są przygotowanego do odbierania telewizji naziemnej w nowym standardzie DVB-T2. Te cechy nie stanowią więc żadnego wyróżnika, a powszechnie obowiązujący standard. Różnic należy więc poszukać gdzie indziej.

Jeśli zamierzasz korzystać z licznych funkcji smart TV, wybierz telewizor, z systemem operacyjnym, którego interfejs przemawia do Ciebie najbardziej. Zarówno Android TV, jak i WebOS oraz Tizen gwarantują intuicyjną obsługę i ciągle powiększający się katalog atrakcyjnych aplikacji. To, który z nich będzie najlepszy, zależy od osobistych preferencji. WebOS chwalony jest za atrakcyjną stronę wizualną, a przede wszystkim za system sterowania głosowego, który rozumie kontekst poleceń i jest w stanie nauczyć się nowych komend. Android TV w tej chwili daje dostęp do ok. 10 000 aplikacji i ta liczba ciągle się zwiększa! Tizen jest dobrze zaprojektowany pod względem nawigacji, a przy tym – sprawdza się u osób, które mają kilka urządzeń marki Samsung, bo otwiera możliwość sterowania nimi bez ruszania się z kanapy.

Dobrze mieć też świadomość, że jednym z najistotniejszych czynników wpływających na cenę, jest matryca. To od niej zależy właściwe odwzorowanie barw, kontrast, poziom jasności. Za najlepsze uchodzą matryce OLED, w których samoświecące piksele gwarantują doskonały, naturalny kolor o szerokim spektrum. Są one jednak również najdroższą technologią. Na szczęście można znaleźć ciekawe alternatywy, o których przeczytasz w poradniku: Jaki telewizor kupić – LED czy OLED?

Dobry telewizor 50 cali musi też mieć jak najwięcej technologii wpływających dodatnio na jakość wyświetlanego obrazu. W tej kategorii można wymienić wszelkie zabiegi poprawiające płynność obrazu w ruchu, skalujące obraz z niższej rozdzielczości do wyższej, a także poprawiające kontrast. Nie można też zapomnieć o dźwięku – producenci dokładają starań, by przypominał on przestrzenne efekty, które znasz z sali kinowej. Jeśli będziesz kierować się tymi wskazówkami i porównasz kilka modeli, z łatwością wybierzesz dla siebie najlepszy telewizor 50 cali.

Jeśli patrzysz na zakup telewizora perspektywicznie, dobrze wziąć pod uwagę również:

  • producenta – im więcej sprzętów tej samej marki, tym łatwiej łączyć je ze sobą w ramach jednego ekosystemu. Internet of things to już nie teoretyczna koncepcja, a rzeczywistość. Na pewno łatwiej jest zarządzać sprzętem, jeśli pochodzi od tego samego producenta, a co za tym idzie – można mieć z tego więcej korzyści;
  • kompatybilność z urządzeniami mobilnymi – to bardzo praktyczne, gdy wiele plików czy linków do stron przechowuje się w pamięci smartfona. Możliwość szybkiego przerzucenia obrazu z małego ekranu telefonu na duży ekran TV za pomocą Chromecast albo AirPlay to wygoda, nie mówiąc już o sterowaniu funkcjami z poziomu aplikacji, zamiast za pomocą pilota;
  • obsługę głosową – sztuczna inteligencja rozwija się na tyle sprawnie, że asystenci głosowi rozumieją coraz bardziej złożone i abstrakcyjne polecenia, a także uczą się nowych. Warto zatem wejść do tego świata, zamiast tylko przyglądać się z boku.


Ranking telewizorów 50 cali – najlepsze modele


Ranking telewizorów 50 cali


Czas zaprezentować wybrane telewizory 50 cali. Ranking ułożyliśmy, zaczynając od najmocniejszych modeli, jednak nawet te zamykające zestawienie są uniwersalnymi sprzętami, które sprawdzą się w wielu domach. Oto nasi faworyci!


1. miejsce: telewizor Sony XR-50X90S


Liderem rankingu jest telewizor LED z inteligentnym procesorem Cognitive Processor XR. Ten nowoczesny układ odwzorowuje działanie ludzkiego mózgu, przetwarzając jednocześnie różne parametry obrazu i dźwięku w sposób kompleksowy. Model można zaliczyć do telewizorów gamingowych. Dzięki częstotliwości odświeżania 100/120 Hz i wykorzystaniu najnowszego standardu HDMI 2.1 umożliwia wyświetlanie gier w rozdzielczości 4K i w 120 kl./s. Z tego powodu Sony XR-50X90S będzie trafnym wyborem, jeśli telewizor ma pomóc wykorzystać pełen potencjał, jaki drzemie w grach na konsole nowej generacji – PlayStation 5 i Xbox Series X. Lepsza płynność obrazu w dynamicznych scenach z gier czy filmów akcji to zasługa zaawansowanego procesora z funkcją XR Motion Clarity. 

Imponująco prezentuje się też audio. Dźwięk usłyszysz nie tylko z przodu, ale też z góry i zza pleców! Technologia XR Surround w bardzo realistyczny sposób imituje dźwięk 3D. Ten zapierający dech efekt udaje się osiągnąć bez inwestowania w kosztowny zestaw kina domowego. Ma tu również zastosowanie tak zwana automatyczna kalibracja akustyczna, co oznacza, że parametry audio dostosowują się w czasie rzeczywistym do miejsca, w którym siedzisz. Miłośnicy filmów ucieszą się także z funkcji Voice Zoom 2, sprawiającej, że lepiej słychać ciche dialogi. Telewizor Sony XR to dobra propozycja dla tych, którzy używają na co dzień sprzętu marki Apple. TV jest na liście certyfikowanych urządzeń, które łączą się z iPadem albo telefonem iPhone dzięki AirPlay oraz systemem do inteligentnej kontroli domu – Apple HomeKit. Model ten współpracuje również z Asystentem Google i Amazon Alexa.


2. miejsce: telewizor Samsung The Frame E50LS03BAU


Podobnie jak wiele innych telewizorów Samsung, sprzęt ten został wyposażony w matrycę QLED. Przekłada się to na bardzo dobre odwzorowanie kolorów – i to za cenę sporo niższą niż telewizory OLED. Szybkie działanie tego TV z systemem Tizen to zasługa procesora AI Quantum 4K z technologią głębokiego uczenia, który steruje wygaszaniem podświetlenia, zwiększa ilość szczegółów w jasnych scenach i poprawia rozdzielczość obrazu. Z myślą o fanach gamingu stworzono automatyczny tryb gry z niższym opóźnieniem sygnału. Wykorzystanie dobrze znanej z monitorów gamingowych funkcji FreeSync Premium Pro, wspomagającej płynność dynamicznych scen, poprawia komfort rozgrywki. Miłośnicy kina z chęcią włączą tryb filmowy.

Na tle innych TV wyróżnia go design i wymienna rama, niczym w obrazie. The Frame to nie puste hasło, a trafny opis urządzenia, które potrafi się wkomponować w każde wnętrze i być jego ozdobą. Kiedy nie oglądasz filmu ani nie grasz, może wyświetlić dzieła ze znanych muzeów i galerii lub np. twoje zdjęcia rodzinne. Będą widoczne nawet w pełnym słońcu – to zasługa matowej powłoki. Dźwięk z telewizora podąża za obiektem, co sprawia, że staje się bardziej realistyczny. Jeśli zdecydujesz się na użycie soundbara Samsung, zsynchronizują się z nim głośniki telewizora, dostarczając jeszcze intensywniejszych wrażeń (funkcja Q-Symphony).


3. miejsce: telewizor Samsung QE50Q67BAU


Samsung ma oczywiście w ofercie także standardowe telewizory o tradycyjnym designie, które są sporo tańsze, a przy tym zasługują na wysokie miejsce w zestawieniu. Najlepszy przykład to właśnie QE50Q67BAU – telewizor 50 cali. Ranking wyróżnia go m.in. za matrycę QLED, która dzięki technologii kropek kwantowych lepiej odwzorowuje barwy niż zwykłe telewizory LED. Wydajna praca telewizora to zasługa procesora AI Quantum 4K Lite.

Komfort oglądania poprawia Upłynniacz Ruchu, zapobiegający smużeniu w filmach akcji, grach czy transmisjach sportowych. Ciekawą opcją dla graczy jest także możliwość wyświetlenia szerszego obrazu. Standardowe proporcje można zamienić na format 21:9 lub nawet 32:9. Podobnie jak w telewizorze Samsung The Frame, korzystając z tego modelu doświadczysz dźwięku podążającego za obiektem. Co więcej, ścieżka audio adaptuje się do otoczenia – poziom głośności TV jest automatycznie dopasowywany do warunków. Telewizor ma mocną specyfikację, ale nie jest idealnym modelem dla fanów gamingu na konsolach nowej generacji – częstotliwość odświeżania to standardowe 50/60 Hz.


4. miejsce: telewizor LG 50NANO763QA


Następna propozycja to nie QLED, lecz telewizor z podobnie zbudowaną matrycą NanoCell. Także tutaj wykorzystano nanocząsteczki do filtrowania podświetlenia – kolory są znacznie żywsze i nasycone. Wyświetlane obrazy optymalizuje procesor α5 piątej generacji AI 4K, korzystając z algorytmów sztucznej inteligencji, aby uzyskać jak najlepsze efekty. Miłośnicy gier na konsole ucieszą się z wykorzystania funkcji Auto Low Latency Mode, która automatycznie rozpoznaje rozpoczęcie gry i minimalizuje opóźnienie sygnału wejściowego. Zaletą tego telewizora jest także zaawansowane sterowanie głosowe z wykorzystaniem naturalnej mowy w języku polskim – takie możliwości daje system operacyjny webOS. Parametry dźwięku dopasowują się do pomieszczenia. Do miejsca na podium zabrakło wyższej częstotliwości odświeżania obrazu – jest to jednak telewizor, który ma doskonały stosunek jakości do ceny.

Telewizor LG 50NANO763QA


5. miejsce: telewizor Philips 50PUS8517/12


Ranking TV 50 cali zamyka telewizor Philips z matrycą LED. Czterordzeniowy procesor P5 Perfect Picture poprawia głębię obrazu, kontrast i odwzorowanie barw. Największym wyróżnikiem jest funkcja Ambilight. Efektowne, dynamiczne podświetlenie wokół ekranu to coś, co cieszy oko i zwraca uwagę – nawet jeśli z technologicznego punktu widzenia nie jest najważniejszym elementem specyfikacji. Dobrą wiadomością dla graczy jest obecność najbardziej pożądanych funkcji gamingowych, takich jak Auto Low Latency Mode (ALLM) oraz Variable Refresh Rate (VRR). Za sprawą tych rozwiązań TV minimalizuje opóźnienia sygnału wejściowego, a także płynnie zmienia częstotliwość odświeżania (do 60 Hz) – wszystko po to, by uniknąć błędów przy wyświetlaniu najbardziej dynamicznych scen.

Za pomocą algorytmów sztucznej inteligencji kontrolowany jest także dźwięk – to m.in. wzmocnienie dialogów i basów, przy wsparciu kinowego formatu Dolby Atmos. Na plus przemawia także powszechnie lubiany system operacyjny Android TV z dostępem do tysięcy aplikacji ze sklepu Google. Sterowanie głosowe w tym modelu możliwe jest z użyciem Asystenta Google lub Amazon Alexa.


TV 50 cali? A może inna przekątna ekranu?


Wiesz już, jaki wybrać TV 50 cali? Ranking najpopularniejszych modeli i rozwiązań oszczędzi Ci sporo czasu – nie musisz samodzielnie przeglądać wszystkich produktów. Jeśli jednak nie widzisz idealnego rozwiązania, zachęcamy też do lektury innych poradników – jaki wybrać telewizor 42 lub 43 calowy oraz rankingu najlepszych telewizorów 55 cali.Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

1. Jaki telewizor 32 cale wybrać? Ranking
2. Jaki telewizor 43 albo 42 cale kupić? Ranking
3. Jaki telewizor do PS4 wybrać? TOP 5 najlepszych modeli

Czytaj więcej

Telewizor 75 cali – ranking. Jaki TV kupić? Telewizor 75 cali – ranking. Jaki TV kupić?

Czy łatwo znaleźć dobry telewizor 75 cali? Ranking wskazuje pięć modeli godnych polecenia. Czym się kierować, szukając dobrego smart TV do dużego salonu? Na co się zdecydować, by cieszyć się świetną jakością obrazu, i na jaki wydatek trzeba się przygotować? Odpowiadamy na najważniejsze pytania. Sprawdź ranking – telewizor 75 cali 2023!

Więcej

Jaki telewizor OLED 55 cali wybrać? Oto najciekawsze propozycje Jaki telewizor OLED 55 cali wybrać? Oto najciekawsze propozycje

Zastanawiasz się, jaki telewizor OLED 55 cali kupić, aby cieszyć się najlepszą jakością obrazu i dźwięku w każdej sytuacji? Zapewnisz sobie taki komfort, wybierając jeden z polecanych modeli. To ważna decyzja, bo taki TV nie jest tani i kupujesz go na lata. Oto propozycje warte uwagi – zobacz, porównaj i znajdź najlepszy telewizor OLED 55 cali!

Więcej

Ranking telewizorów OLED 65 cali Ranking telewizorów OLED 65 cali

Jeśli planujesz zakup TV, przeczytaj ranking telewizorów OLED 65 cali 2023. Duże odbiorniki z taką matrycą zapewniają wyjątkowe wrażenia zarówno kinomanom, jak i fanom gamingu. Jeśli zależy ci na najlepszej jakości obrazu i dźwięku, nowoczesnych funkcjach oraz atrakcyjnym wyglądzie TV, warto sięgnąć po modele z wyższej półki. Jakie TV OLED są popularne? Zobacz ranking!

Więcej

Jaki telewizor 4K wybrać? Rankingi TV 43, 50, 55 i 65 cali Jaki telewizor 4K wybrać? Rankingi TV 43, 50, 55 i 65 cali

Nie wiesz, jaki telewizor 4K wybrać? Z myślą o tych, którzy planują w najbliższym czasie wymianę TV, przygotowaliśmy listę najlepszych modeli – według długości przekątnej ekranu. Znalazły się na niej zarówno niewielkie telewizory do sypialni, jak również duże odbiorniki, dzięki którym poczujesz się jak na sali kinowej. Zobacz ranking telewizorów 4K – 43, 50, 55 i 65 cali!

Więcej

Jaki uchwyt do monitora wybrać? Jak go założyć? Jaki uchwyt do monitora wybrać? Jak go założyć?

Zastanawiasz się, jaki uchwyt do monitora będzie najlepszym wyborem? Doradzimy, jaki model kupić i jak go zamontować. Planujesz przygotowanie ergonomicznego stanowiska do pracy zdalnej lub do grania na komputerze? Sprawdź nasz poradnik! Poznasz różne rodzaje uchwytów, ich zastosowanie i polecane modele.

Więcej

Jaki telewizor do 1500 zł wybrać? Ranking Jaki telewizor do 1500 zł wybrać? Ranking

Nie każdego stać na flagowy smart TV i nie wszyscy odczuwają potrzebę posiadania takiego sprzętu. W wielu gospodarstwach domowych w zupełności wystarczy telewizor do 1500 zł. Ranking niedrogich modeli prezentujemy w tym artykule. Jednak zanim przejdziemy do konkretnych urządzeń, omawiamy kluczowe parametry. Jaki telewizor do 1500 wybrać? Oto odpowiedź na to pytanie!

Więcej

Ranking telewizorów 50 cali – jaki kupić? Ranking telewizorów 50 cali – jaki kupić?

Zastanawiasz się, jaki telewizor 50 cali opłaca się kupić? Modeli tej wielkości można znaleźć w sklepach bardzo dużo, jest więc w czym wybierać. Aby być zadowolonym z zakupu, warto dokładnie przeanalizować specyfikację urządzenia i jego możliwości. Najlepsze telewizory 50 cali znajdziesz w rankingu – sprawdź nasze propozycje!

Więcej

Jaki telewizor 32 cale wybrać? Ranking Jaki telewizor 32 cale wybrać? Ranking

Zastanawiasz się, jaki telewizor 32 cale kupić? W sieci nie brakuje poradników na temat wyboru dużych telewizorów. Szukając modelu o krótszej przekątnej, przed zakupem warto też dokładnie przeanalizować jego możliwości. Choć w dużych, wygodnych salonach dominują telewizory 50-55 cali, to w niewielkich pomieszczeniach zdecydowanie lepiej się sprawdzają mniejsze gabaryty. Przedstawiamy ranking TV 32 cale. Zobacz, który model warto kupić i dlaczego.

Więcej

Jaki telewizor 43 albo 42 cale kupić? Ranking Jaki telewizor 43 albo 42 cale kupić? Ranking

Telewizory do salonu kojarzą się z wielkimi ekranami, majestatycznie zawieszonymi na ścianie. A co z mniejszymi pomieszczeniami? Tam śmiało można sięgać po sprzęty o mniejszej przekątnej. Jaki telewizor 43 albo 42 cale kupić? Ranking pomoże Ci poznać najciekawsze modele i wybrać urządzenie do sypialni lub pokoju nastolatka.

Więcej

Jaki telewizor do PS4 wybrać? TOP 5 najlepszych modeli Jaki telewizor do PS4 wybrać? TOP 5 najlepszych modeli

Właściwie dobrany telewizor do PS4 wpływa na satysfakcję z rozgrywki w takim stopniu, w jakim monitor gamingowy wpływa na wrażenia graczy PC. Odpowiednie urządzenie zapewni wciskającą w fotel grafikę i płynną animację, a także dźwięk przestrzenny. Chcesz wiedzieć, jaki telewizor do PS4 sprawdzi się najlepiej? Zobacz nasz ranking!

Więcej

powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }/* ACCOUNT > CLUB > shopping counter > add footer text */var accountClubLottery, txtElement;accountClubLottery = document.querySelectorAll('.v-account .b-lotteryBoxes .m-contentBox_item.is-separator .m-contentBox_data');if (accountClubLottery.length) { txtElement = document.createElement('P'); txtElement.classList.add('g-mt20'); txtElement.innerHTML = '* Do licznika zakupów liczą się zakupy dokonane od 01.01.2022r. do 31.12.2022r.'; accountClubLottery[0].appendChild(txtElement);}[/script]
[script]if (document.querySelector('.ins-content-wrapper-1720')) { setTimeout(function () { if (window.location.href.indexOf('lp-mac-mini') < 0) { document.querySelector('.ins-content-wrapper-1720').style.display = "block"; } }, 5000);}[/script]