Jaki telewizor 55 cali kupić?

Dla kogo, do czego, jaki? Telewizor 55 cali to zwykle świetne rozwiązanie!


Jeżeli widz oddalony jest od telewizora o około 5 lub więcej metrów, to powinien zdecydować się na zakup telewizora 55 cali. Z jakiego powodu? Taki rozmiar zapewni najlepsze wrażenia płynące zarówno z oglądania telewizji naziemnej i satelitarnej oraz filmów DVD i Blu-ray, jak i korzystania z zasobów Smart TV, czy grania w najnowsze gry na konsole nowej generacji PS4 i Xbox ONE lub PC. Obojętnie jaki telewizor 55 cali nie zainteresowałby widza, znajdzie on w nim najbardziej zaawansowane technologie zamknięte w niezwykle atrakcyjnej, minimalistycznej, nowoczesnej i stylowej formie. Zastanówmy się jaki telewizor 55 cali kupić, przypatrując się bliżej kilku zdecydowanie najciekawszym modelom z różnych półek cenowych.


Tanie Full HD


Obecnie już nie opłaca się kupować telewizorów w tej rozdzielczości. Wszyscy producenci przerzucili się już na czterokrotnie większą rozdzielczość 4K Ultra HD, więc jeśli telewizory starszego typu pojawiają się jeszcze w sprzedaży, to mowa tu o ostatnich sztukach i często wietrzeniu magazynów. O ile w przypadku rozdzielczości mniejszej niż 50 cali, różnica nie jest wyraźna, tak w przypadku smart TV o przekątnej ekranu 55 cali lub więcej, gołym okiem można dostrzec gorszą jakość. Telewizory Full HD przeżywają swój zmierzch, podobnie jak wcześniej ekrany HD Ready.


TV 55 cali – przykładowy model


Korzystne 4K


Jeżeli jednak chcemy być na bieżąco z trendami w elektronice użytkowej i być gotowymi na zmianę warty w tym podlegającym nieustannym zmianom świecie, warto postawić na telewizory w 4K. Przegląd polecanych modeli zaczynamy od sprzętu w bardzo korzystnej cenie – oto jaki telewizor 55 cali do 3000 zł warto kupić: telewizor PHILIPS 55PUS7334/12 za mniej niż 3000 zł. 

Znakiem rozpoznawczym telewizorów Philips jest technologia Ambilight, która zapewnia dodatkowe oświetlenie wylewające się z ekranu na ściany. Dzięki inteligentnym diodom, kolor świtała otaczającego ekran jest podobny do tego na ekranie, co sprawia, że ekran wydaje się większy niż w rzeczywistości a dodatkowy efekt w formie kolorowej poświaty stanowi wartość dodaną, niespotykaną w innych telewizorach. W przypadku tego modelu, mamy zastosowaną technologię w wariancie 3-stronnym, więc światło pada z góry oraz po bokach.

Oprócz tego, warto podkreślić w telewizorze Philips kinową jakość obrazu dzięki zastosowaniu technologii Dolby Vision i Dolby Atmos. Wsparcie najwyższej jakości formatów dźwięku i wideo Dolby oznacza, że oglądane treści HDR będą wyglądać i brzmieć niewiarygodnie realnie. Niezależnie, czy oglądamy najnowszy serial online, czy kolekcję filmów na Blu-ray, można delektować się kontrastem, jasnością i kolorem, które odzwierciedlają oryginalne intencje reżysera. A wszystko to uzupełni przestrzenny dźwięk o niezwykłej czystości, szczegółowości i głębi.


Wygląd i inne atrakcyjne dodatki


Wygląd to oczywiście kwestia gustu, lecz chyba nie ma takiej osoby, która nie uległaby nadzwyczaj smukłej konstrukcji pasującej praktycznie do każdego rodzaju wnętrza. Przez lata producenci starali się dopracowywać swoje projekty tak, aby telewizory jak najlepiej pasowały do stylowych wnętrz. Aby zwiększyć estetykę, stworzono odpowiednie systemy do ukrywania wystających kabli, zmniejszono ramki wokół ekranu, a sama bryła stawała się coraz bardziej smukła. Jednak nawet najbardziej cienki ekran zdecydowanie traci na atrakcyjności, gdy jest wyłączony. Czarny, wygaszony ekran to wątpliwej jakości ozdoba wnętrza. Jednak i z tym sobie poradzono. Odpowiedzią jest tryb Ambient obecny w takich telewizorach 55 cali jak QLED SAMSUNG QE55QZa sprawą trybu Ambient, ekran może dostosować się do aranżacji wnętrza, w którym się znajduje. Wyświetlany wzór wybierzemy spośród bogatego zbioru oryginalnych obrazów, które najlepiej uzupełnią charakter pomieszczenia.

Wśród innowacji, warto wymienić także wykorzystanie sztucznej inteligencji w telewizorach najnowszej generacji. Przykładowo, w kolejnym telewizorze 55 cali, jaki polecamy, czyli LG OLED55C9PLA, sztuczna inteligencja wykorzystana jest do optymalizacji obrazu i dźwięku. Inteligentny procesor z algorytmem AI jest jeszcze szybszy i jeszcze lepiej przetwarza grafikę, wykorzystując najnowocześniejsze technologie, zapewniające niezwykle odwzorowanie szczegółów i większy realizm. Dzięki technologii AI ThinQ wiele czynności można wykonać tylko za pomocą poleceń głosowych. Mając ten telewizor, można rozmawiać z asystentem głosowym, wydawać polecenia i korzystać z treści polecanych na podstawie wcześniej wybieranych programów. Mamy tutaj także podobno opcję do trybu Ambient – w trybie galerii wyświetlane są atrakcje turystyczne, aktualizowane okresowo przez serwis Trip Advisor.
Topowe modele w szczytowej formie


Są takie telewizory 55 cali, które bardzo wysoko zawieszają poprzeczkę konkurencji. W tej kategorii na pewno wyróżnia się telewizor SONY KD-55AG8. Jedną z charakterystycznych cech tego modelu jest zastosowanie technologii  Acoustic Surface Audio. Sprawia ona, że dźwięk wydobywa się z całego ekranu, pozwalając jeszcze lepiej zanurzyć się w rozrywce. Godna uwagi jest także technologia 4K X-Reality PRO, która zbliża każdy obraz do rozdzielczości 4K, zapewniając wyjątkową jego czystość. Obrazy są wyostrzane i poprawiane w czasie rzeczywistym, co sprawia, że każdy nawet najdrobniejszy element jest doskonale widoczny.

Do modeli najwyższej klasy wśród telewizorów 4K zalicza się także telewizor 55 cali do 3000 zł LG 55SM8600PLA. Zastosowana w tej linii urządzeń funkcja Nano Color zapewnia wyjątkowe wrażenia wizualne dzięki technologii NanoCell, która poprawia czystość kolorów za pomocą nanocząsteczek o rozmiarze około 1 nm. Wspomniane cząsteczki oczyszczają kolory, odfiltrowując mdłe barwy i zwiększając czystość widma RGB. Telewizory z serii  LG NanoCell są polecane nie tylko dla miłośników kina, ale również dla tych, którzy uwielbiają zmagania na konsoli. Krótkie opóźnienie wejściowe ułatwia synchronizację z dynamicznymi scenami oraz daje przewagę w szybkich grach.Jedna przekątna, wiele możliwości wyboru


Jaki telewizor 55 cali kupić? Możliwości jest bardzo wiele. Każdy model, bez względu na swoją cenę, oferuje wyjątkowe funkcje, które na co dzień dostarczą dużo frajdy dla całej rodziny. Już najtańsze modele posiadają te same nowatorskie systemy operacyjne, które znaleźć można także w topowych modelach. Możliwość wyświetlania obrazu w formacie 4K Ultra HD, czy zakrzywiony ekran mający zaskakująco pozytywny wpływ na jakość obrazu także nie wiążą się z dużymi wydatkami na nasz nowy telewizor 55 cali. Jego wyboru dokonamy na podstawie koncepcji wzorniczej i specyfikacji technicznej, która najbardziej nas do siebie przekona.

Podsumowując, najważniejsze przy wyborze telewizora 55 cali będą:

  • Technologie optymalizacji obrazu i dźwięku – zwłaszcza te wpływające na lepsze odwzorowanie barw, głębię obrazu, kontrast, przestrzenne brzmienie;


  • Innowacje przyszłości – zastosowanie sztucznej inteligencji i asystentów głosowych;


  • Design – atrakcyjny wygląd, zarówno wtedy gdy telewizor jest włączony, jak również przy wygaszonym ekranie.  Tryb Ambient czy Ambilight na pewno wpływają dodatnio na wartość telewizora i komfort korzystania.

Przeczytaj więcej

Android TV – co to jest? Czym różni się od smart TV?

Android TV – co to jest? Czym różni się od smart TV?

Zastanawiasz się, co to Android TV? Jak widać, system operacyjny znany ze smartfonów występuje również w telewizorach. Czy warto z niego korzystać?
HDR w telewizorze – co to za tryb?

HDR w telewizorze – co to za tryb?

Tryb HDR w nowoczesnych telewizorach stał się powszechnym standardem, podobnie jak funkcje smart TV czy rozdzielczość 4K. Czym właściwie jest i co oznacza?
Jak podłączyć laptop do telewizora – bezprzewodowo oraz z HDMI?

Jak podłączyć laptop do telewizora – bezprzewodowo oraz z HDMI?

Podłączenie laptopa do telewizora może dać wiele korzyści. Jak sparować ze sobą urządzenia? Sprawdź!
TV box – ranking 2021. Jaką przystawkę smart TV wybrać?

TV box – ranking 2021. Jaką przystawkę smart TV wybrać?

Zwykły telewizor także może zapewnić dostęp do sieciowych aplikacji. Wystarczy zakupić odpowiedni smart TV box.
HDMI czy DVI? Który kabel lepszy?

HDMI czy DVI? Który kabel lepszy?

Zastanawiasz się, jaki kabel będzie lepszy do monitora – DVI czy HDMI? Zobacz praktyczny poradnik przed zakupem.
Jaki głośnik Bluetooth kupić – do 100, 200, 300 i 500 zł? Ranking 2021

Jaki głośnik Bluetooth kupić – do 100, 200, 300 i 500 zł? Ranking 2021

Nie wiesz, jaki kupić głośnik Bluetooth? Ranking produktów na pewno pomoże Ci dokonać dobrego wyboru.
Co to jest Blu-ray? Jakie ma formaty i jaki odtwarzacz wybrać?

Co to jest Blu-ray? Jakie ma formaty i jaki odtwarzacz wybrać?

Obecnie żyjemy w czasach, kiedy bardzo często rozmaite treści video ogląda się online. Jednak gdy zależy nam na tym, aby mieć ulubiony film czy serial na trwałym nośniku, warto kupić odtwarzacz Blu-ray. Ranking produktów, który prezentujemy w artykule, na pewno przyda się każdemu, kto szuka takiego sprzętu.
Kino domowe – ranking najlepszych zestawów na 2021 rok

Kino domowe – ranking najlepszych zestawów na 2021 rok