Pomoc Infolinia 799 35 35 35

Telewizory 55 cali – ranking. Jaki model wybrać?

Ranking telewizorów 55 cali interesuje liczne grono odbiorców, TV tej wielkości należą do najczęściej kupowanych. Jaki jest najlepszy telewizor do salonu? Wiele osób wskaże właśnie sprzęty o tej przekątnej ekranu! Mają rozdzielczość 4K, do zestawienia trafiły modele z matrycami OLED oraz nieco tańsze QLED-y i NanoCell, zazwyczaj z częstotliwością odświeżania obrazu 120 Hz. Pora przyjrzeć się najciekawszym produktom, które sprawdzą się w domowym centrum rozrywki.


Najlepsze telewizory 55 cali – ranking najciekawszych sprzętów


Jaką rozdzielczość ma najlepszy telewizor 55 cali?


Przegląd kluczowych cech telewizorów zaczynamy od rozdzielczości. Sprawa jest prosta. Dominują modele 4K i nic nie wskazuje na to, żeby w najbliższym czasie mogło się to zmienić. Full HD to standard zarezerwowany dla TV o mniejszych rozmiarach – do 40 cali. Technologia 8K ma natomiast zastosowanie w większych odbiornikach. Poza wyjątkami telewizory 8K to modele co najmniej 65-calowe.

Co wyróżnia najlepsze telewizory 55 cali?


Choć wielkość i rozdzielczość ekranu są taka sama, wrażenia z oglądania czy grania zależą od konkretnego odbiornika. Jest też bardzo duże zróżnicowanie cenowe. Wpływa na to kilka istotnych cech, które można wyczytać w specyfikacji. Porównując telewizory, należy patrzeć m.in. na:

  • rodzaj matrycy, wpływający na poziom kontrastu i odwzorowanie barw;
  • częstotliwość odświeżania obrazu (50/60 Hz lub 100/120 Hz, wskazana zwłaszcza do rozgrywek na konsolach nowej generacji)
  • technologie poprawiające płynność ruchu;
  • technologie korekcji dźwięku przestrzennego, jakość głośników.


Dobry telewizor 55 cali – co to znaczy?


Szukając 55-calowego telewizora do salonu, możesz wybierać spośród tanich modeli LCD LED, bardziej zaawansowanych QLED i NanoCell lub zdecydować się na świetnie oceniane (ale też najdroższe!) urządzenia OLED.

W naszym rankingu wygrywają modele OLED, z matrycą ze samoświecącymi diodami organicznymi. Każdą diodę da się wyłączyć i włączyć oddzielnie, dlatego możesz liczyć na idealne kontrast i czerń. Mocną stroną telewizorów tego typu są również doskonałe kąty widzenia. Aby w pełni wykorzystać potencjał matrycy, producenci OLED-ów zawsze stosują też wyższą częstotliwość odświeżania ekranu (100-120 Hz) i złączę HDMI 2.1. Takie telewizory chętnie wybierane są przez graczy oraz miłośników kina, którzy doceniają wszystkie zalety tego rozwiązania zwłaszcza podczas seansów wieczornych.

QLED i NanoCell to ulepszone matryce LED, z dodatkową warstwą tzw. kropek kwantowych (nanocząsteczek). Takie przefiltrowanie światła poprawia odwzorowanie i nasycenie kolorów, kontrast, a zarazem jest tańsze od OLED-u. Jakość obrazu zależy w tym wypadku również od sposobu podświetlenia panelu. Najlepsza jest technologia mini LED (modele Neo QLED), świetnie sprawdza się również bezpośrednie podświetlenie strefowe (im więcej osobno aktywowanych stref, tym lepiej), najtańsze rozwiązania to Direct lub Edge LED, które nie gwarantują ani idealnie równomiernego podświetlenia, ani głębokiej czerni. Sprzęty QLED znajdziesz w ofercie marek Samsung i TCL, NanoCell – to technologia LG.

Pamiętaj, że na jakość obrazu wpływa jeszcze wiele innych parametrów, autorskie technologie jego optymalizacji, wydajność procesora. Dobry telewizor 55-calowy to również taki, który atrakcyjnie będzie prezentował się we wnętrzu. Producenci dbają o estetykę urządzeń, zmniejszając ramki i wysmuklając bryłę. Zwróć uwagę na te aspekty polecanych modeli, by wybrać najlepszy dla siebie sprzęt w zakładanym budżecie.

Chcąc wiedzieć więcej o rodzajach telewizorów i ich parametrach, możesz też sięgnąć do innego poradnika: Rodzaje telewizorów – jakie są dostępne na rynku?Telewizory 55 cali – ranking


Nie wiesz, jaki tv 55 cali, mógłby spełnić pokładane w nim oczekiwania? Oto lista naszych faworytów!


1. miejsce: telewizor OLED Sony XR-55A80K


Liderem naszego rankingu jest telewizor OLED z autorską technologią Sony XR Triluminos Pro, dodatkowo uwydatniającą kolory na podstawie analizy nasycenia, odcienia i jasności. Telewizor wyświetla miliard barw (gama 10-bitowa), świetnie odtwarzając naturalne, subtelne różnice występujące w naturze. Prawdziwa uczta dla oka!

Niemniej ciekawie prezentuje się udźwiękowienie, a konkretnie złożony system audio nazwany przez producenta Acoustic Surface Audio+. Telewizor działa tak, jakby cały ekran był głośnikiem. Połączenie trzech siłowników, wprowadzających ekran w niewidoczne mikrowibracje, tworzy akustykę, która porusza się wraz z obrazem, zapewniając realistyczny dźwięk w szerokim zakresie częstotliwości, a do tego – czyste i naturalne dialogi,

Skoro jest to telewizor Sony, nie może zabraknąć udogodnień dla graczy – zwłaszcza tych, którzy mają lub dopiero planują kupić konsolę Sony PlayStation 5. Telewizor wykorzystuje złączę HDMI 2.1 i co za tym idzie – wspiera tryb Auto Low Latency Mode oraz Variable Refresh Rate (VVR), dzięki czemu opóźnienie sygnału jest zminimalizowane, dostosowane do potrzeb wymagających gamerów, a częstotliwość odświeżania dopasowuje się na bieżąco do wyświetlanych treści. Dla komfortu gracza, praktycznie niczego nie musi uruchamiać manualnie – wszystkie funkcje gamingowe działają automatycznie. Nie można także zapomnieć o dostosowaniu TV w trybie czuwania do otoczenia – w przypadku modelu Sony ten tryb nazywa się Living Decor. Zastosowany system operacyjny to nowoczesny i uniwersalny Google TV.


2. miejsce: telewizor LG OLED55C21LA


To inna dobra opcja, jeśli szukasz TV z matrycą OLED. Przewyższa tańsze modele pod względem odwzorowania barw, głębi, kontrastu i czerni. Są też dobre informacje dla graczy. Telewizor LG obsługuje Dolby Vision Gaming 4K przy częstotliwości odświeżania 100/120 Hz, zapewniając jeszcze płynniejszy i bardziej realistyczny obraz w grach. Dużymi atutami są też szybki czas reakcji (1 ms) oraz obsługa technologii Nvidia G-Sync i AMD FreeSync Premium. Z takimi parametrami Telewizor LG OLED55C21LA zapewnia takie wrażenia, jak monitory dla graczy, tylko że na większym ekranie! Na uwagę zasługuje także dobry system audio z wbudowanym subwooferem o łącznej mocy 40 W. Telewizor działa na systemie webOS, co umożliwia m.in. sterowanie naturalnymi komunikatami głosowymi w języku polskim oraz wyjątkowym pilotem wskazującym Magic Remote.


3. miejsce: telewizor Philips 55OLED707/12


Trzeci telewizor na podium to także model z matrycą OLED, tym razem produkowany przez firmę Philips. Na tle konkurencji wyróżnia się zestawem inteligentnych diod LED wokół trzech krawędzi. Lampki reagują na akcję na ekranie, emitując dodatkowe efekty świetlne – to właśnie technologia Ambilight, którą cenią posiadacze telewizorów marki Philips. Kinowy obraz w tym modelu to nie tylko zasługa matrycy, ale również zastosowania standardu Dolby Vision. Dźwięk jest zgodny ze standardem Dolby Atmos. System operacyjny Android TV daje dostęp do tysięcy aplikacji, których liczba rośnie z roku na rok, ostatnio przekraczając 10 000. Do niektórych usług (na przykład do Netflixa) można dojść na skróty, wybierając jeden z przycisków na pilocie.

Ciekawym rozwiązaniem jest technologia DTS Play-Fi, dzięki której TV może łączyć się bezprzewodowo z soundbarem albo bezprzewodowymi głośnikami w różnych pomieszczeniach. Można zatem wyjść z pokoju i w dalszym ciągu śledzić, co się dzieje w filmie czy serialu. TV Philips współpracuje także z Asystentem Google i Amazon Alexa. Głośniki z wbudowanym subwooferem zapewniają łączną moc aż 70 W.


4. miejsce: telewizor The Frame Samsung QE55LS03BAU


To prawdziwie innowacyjny telewizor 55 cali. Ranking uwzględnia przede wszystkim oryginalne podejście jego twórców do designu. Matowa powłoka i obudowa przypominająca bardziej ramę obrazu niż sprzęt RTV tworzą ciekawe, niestandardowe połączenie. Na wyłączonym telewizorze The Frame można wyświetlać kolekcję dzieł sztuki albo wybrane rodzinne zdjęcia, by nadać mu wyjątkowy charakter i sprawić, że będzie lepiej komponował się z wystrojem wnętrza. Inteligentne czujniki mogą aktywować obrazy, gdy wykryją ruch w pokoju. Wszystkie będą zachwycać kolorami – to w końcu QLED, czyli urządzenie, które dzięki technologii kropek kwantowych pozwala na uzyskanie żywych, nasyconych barw.

Standardem dla tej wielkości telewizora jest wieszanie sprzętu na ścianie, ale w przypadku The Frame są też inne ciekawe opcje – np. umieszczenie go na przenośnym, rozkładanym stojaku przypominającym sztalugę. Sprzęt dobrze współpracuje z urządzeniami mobilnymi. Można sterować nim za pomocą aplikacji SmartThings i korzystać z funkcji Multiview, by na dużym 120-hercowym TV wyświetlać treści z dwóch różnych źródeł. Kolejna przydatna funkcja to klonowanie ekranu – także w połączeniu z urządzeniami Apple, bo telewizor wspiera funkcję AirPlay. Telewizor korzysta z funkcji FreeSync Premium Pro i umożliwia uzyskanie ultraszerokiego obrazu w grach (jak na monitorze UltraWide), ma aktywny Wzmacniacz Głosu i system dźwięku wykorzystujący dekodery Dolby Atmos.


Telewizor The Frame SAMSUNG QE55LS03BAU


5. miejsce: telewizor Samsung QE55Q77BAT


To telewizor w przystępnej cenie, ale również o 120-hercowejj częstotliwości odświeżania. Chętnie wybierają go osoby, które lubią grać na konsoli, ponieważ w niełatwych sieciowych starciach jest świetnym sprzymierzeńcem! Telewizor ma automatyczny tryb gry, dzięki któremu można cieszyć się niskim input lagiem. Dodatkowo technologia FreeSync Premium Pro redukuje ścinanie klatek, szarpanie obrazu i zwiększa płynność animacji. Dzięki zastosowaniu technologii kropek kwantowych matryca QLED w tym telewizorze lepiej odzwierciedla kolory niż standardowe telewizory LED. Jest tu też sporo udogodnień, które docenią miłośnicy długich seansów filmowych – chociażby Tryb Komfort dla Oczu, który dopasowuje jasność obrazu i temperaturę kolorów do pory dnia i natężenia światła naturalnego. Inna ciekawa opcja to FilmMaker Mode, stworzony dla odwzorowania oryginalnego wyglądu filmów, zgodnie z intencjami reżysera. Dźwięk ma charakter adaptacyjny, co oznacza, że dopasowuje się do pomieszczenia, w którym znajduje się telewizor.

Telewizorem Samsung QE55Q77BAT można sterować za pomocą pilota z baterią solarną albo telefonem przez aplikację SmartThings. W trybie czuwania urządzenie wtapia się w tło dzięki funkcji Ambient.


6. miejsce: telewizor LG 55NANO763QA


Telewizor w podobnej cenie do opisanego wyżej modelu Samsunga. Za perfekcyjną jakość kolorów, ich nasycenie i głębię odpowiada wykorzystująca nanocząsteczki matryca NanoCell, będąca odpowiedzią marki LG na QLED Samsunga. Pod względem parametrów obrazu prezentuje się zatem podobnie, ale ma niższą częstotliwość odświeżania – 50/60 Hz to poziom standardowego telewizora. Podobnie jak opisany wcześniej model LG także umożliwia korzystanie z gier Nvidia GeForce Now. Telewizor LG 55NANO763QA też może być obsługiwany za pomocą naturalnych komend w języku polskim lub przez pilota Magic Remote.


7. miejsce: telewizor TCL 55C635


To następny telewizor z matrycą QLED wykorzystującą technologię kropek kwantowych, tym razem marki TCL. Obsługuje wiele formatów HDR, dzięki czemu zapewnia dobrą jakość obrazu niezależnie od tego, czy użytkownika bardziej interesuje kino, sport czy gry wideo. Bez wątpienia zaletą TCL 55C635 jest system operacyjny Google TV, który zapewnia dostęp do ogromnej liczby aplikacji ze sklepu Google, a także możliwość wyszukiwania głosowego przez Asystenta Google. Dźwięk w standardzie Dolby Atmos płynie z wbudowanych głośników Onkyo. Telewizor dobrze radzi sobie także z obrazem przy najbardziej dynamicznych scenach – efekt rozmycia jest niwelowany za sprawą algorytmu oprogramowania MEMC TCL. Funkcja Micro Dimming dzieli obraz na strefy, żeby lepiej dopasowywać oświetlenie w poszczególnych częściach ekranu. Za tym modelem przemawia także HDMI 2.1 z funkcją ALLM, chociaż należy pamiętać, że częstotliwość odświeżania ekranu telewizora to 60 Hz.


Jaki telewizor 55 cali? Jedna przekątna, wiele możliwości wyboru


Jaki telewizor 55 cali kupić? Możliwości jest bardzo wiele. Każdy model, bez względu na swoją cenę, oferuje wyjątkowe funkcje, które na co dzień dostarczą dużo frajdy dla całej rodziny.

Podsumowując, najważniejsze przy wyborze telewizora 55 cali są:

  • Matryca – jeśli masz możliwość, zdecyduj się na telewizor OLED dający doskonały kontrast i kąty widzenia lub QLED oraz NanoCell, będące ulepszonymi matrycami LED, pozwalającymi uzyskać naturalne, nasycone kolory.
  • Technologie optymalizacji obrazu i dźwięku – zwłaszcza te wpływające na lepsze odwzorowanie barw, głębię obrazu, kontrast, brzmienie przestrzenne.
  • Innowacje przyszłości – zastosowanie sztucznej inteligencji i asystentów głosowych.
  • Design i atrakcyjny wygląd – zarówno wtedy, gdy telewizor jest włączony, jak również kiedy czuwa. Tryb Ambient czy technologia Ambilight wpływają pozytywnie na atrakcyjność telewizora i komfort korzystania.

Gdy wymarzony TV 55 cali będzie już wybrany, warto jeszcze sprawdzić, jak podłączyć kino domowe do telewizora.


Przeczytaj więcej

Telewizor do 1000 zł – jaki model kupić?

Telewizor do 1000 zł – jaki model kupić?

Kupując telewizor do 1000 zł, masz raczej ograniczone oczekiwania – nie znajdziesz tu zaawansowanych rozwiązań jak w najdroższych modelach OLED. Tanie telewizory oferuje wielu producentów, jednak jakość tych urządzeń nie zawsze jest taka sama. Nawet przy ograniczonym budżecie należy szukać tych modeli, które pozytywnie się wyróżniają. Jaki telewizor do 1000 zł wybrać? Zobacz listę polecanych propozycji!
Najgłośniejszy głośnik Bluetooth – który wybrać?

Najgłośniejszy głośnik Bluetooth – który wybrać?

Jako miłośnik muzyki zastanawiasz się na pewno, jaki jest najgłośniejszy głośnik Bluetooth, aby słuchać ulubionych nagrań nie tylko w domu, ale i na zewnątrz. To najpopularniejszy i najtańszy sposób odtwarzania utworów z serwisów streamingowych z telefonu w każdej sytuacji. Sprawdź nasz ranking, w którym znajdziesz urządzenia różnych firm, m.in. najgłośniejszy głośnik JBL z zasilaniem akumulatorowym.
Jaki subwoofer do kina domowego wybrać? Ranking

Jaki subwoofer do kina domowego wybrać? Ranking

To, jaki subwoofer do kina domowego wybierzesz, jest kluczowe dla jakości doświadczenia podczas seansu we własnym salonie. Często możesz zadawać sobie także pytanie, jaki subwoofer do muzyki jest najlepszy – dla wielu odbiorców podstawą są właśnie niskie dźwięki. Sprawdź przygotowany przez nas ranking subwooferów bezprzewodowych!
AMOLED – co to jest? Czym różni się od OLED?

AMOLED – co to jest? Czym różni się od OLED?

AMOLED vs OLED – który ekran jest lepszy? Jeśli nazwy technologii związanych z wyświetlaniem obrazu nic ci nie mówią, warto uporządkować swoją wiedzę, żeby nie popełnić błędu przy wybieraniu nowego smartfona albo tabletu. Wyjaśniamy, czym wyświetlacz AMOLED różni się od innych. Zobacz najważniejsze cechy tej technologii!
QNED – co to jest? Czym różni się od QLED i OLED?

QNED – co to jest? Czym różni się od QLED i OLED?

Marka LG wprowadziła niedawno do sprzedaży telewizory QNED. Co to jest? Jeśli nie masz pewności, ten artykuł jest dla ciebie! Nowe technologie związane z produkcją telewizorów pojawiają się tak szybko, że trudno za nimi nadążyć. Jeśli chcesz się dowiedzieć, co to jest QNED, dobrze trafiłeś. Wyjaśnimy dokładnie, czym charakteryzują się te matryce i jak wypadają na tle konkurencji.  
Telewizor 75 cali – ranking. Jaki TV kupić?

Telewizor 75 cali – ranking. Jaki TV kupić?

Czy łatwo znaleźć dobry telewizor 75 cali? Ranking wskazuje pięć modeli godnych polecenia. Czym się kierować, szukając dobrego smart TV do dużego salonu? Na co się zdecydować, by cieszyć się świetną jakością obrazu, i na jaki wydatek trzeba się przygotować? Odpowiadamy na najważniejsze pytania. Sprawdź ranking – telewizor 75 cali 2023!
Jaki telewizor OLED 55 cali wybrać? Oto najciekawsze propozycje

Jaki telewizor OLED 55 cali wybrać? Oto najciekawsze propozycje

Zastanawiasz się, jaki telewizor OLED 55 cali kupić, aby cieszyć się najlepszą jakością obrazu i dźwięku w każdej sytuacji? Zapewnisz sobie taki komfort, wybierając jeden z polecanych modeli. To ważna decyzja, bo taki TV nie jest tani i kupujesz go na lata. Oto propozycje warte uwagi – zobacz, porównaj i znajdź najlepszy telewizor OLED 55 cali!
Ranking telewizorów OLED 65 cali

Ranking telewizorów OLED 65 cali

Jeśli planujesz zakup TV, przeczytaj ranking telewizorów OLED 65 cali 2023. Duże odbiorniki z taką matrycą zapewniają wyjątkowe wrażenia zarówno kinomanom, jak i fanom gamingu. Jeśli zależy ci na najlepszej jakości obrazu i dźwięku, nowoczesnych funkcjach oraz atrakcyjnym wyglądzie TV, warto sięgnąć po modele z wyższej półki. Jakie TV OLED są popularne? Zobacz ranking!
QLED – co to jest? Co to oznacza?

QLED – co to jest? Co to oznacza?

Technologie telewizorów potrafią przyprawić o zawrót głowy. Niektóre modele zostały wyposażone w matrycę QLED. Co to jest? Z artykułu dowiesz się, czym charakteryzują się ekrany QLED, na czym polega ich wyjątkowość oraz kto powinien zainteresować się zakupem telewizorów z nanokryształami. Przedstawimy też najbardziej istotne różnice między telewizorami QLED a równie popularnymi urządzeniami z matrycą OLED.
Jaki uchwyt do monitora wybrać? Jak go założyć?

Jaki uchwyt do monitora wybrać? Jak go założyć?

Zastanawiasz się, jaki uchwyt do monitora będzie najlepszym wyborem? Doradzimy, jaki model kupić i jak go zamontować. Planujesz przygotowanie ergonomicznego stanowiska do pracy zdalnej lub do grania na komputerze? Sprawdź nasz poradnik! Poznasz różne rodzaje uchwytów, ich zastosowanie i polecane modele.

powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }/* ACCOUNT > CLUB > shopping counter > add footer text */var accountClubLottery, txtElement;accountClubLottery = document.querySelectorAll('.v-account .b-lotteryBoxes .m-contentBox_item.is-separator .m-contentBox_data');if (accountClubLottery.length) { txtElement = document.createElement('P'); txtElement.classList.add('g-mt20'); txtElement.innerHTML = '* Do licznika zakupów liczą się zakupy dokonane od 01.01.2022r. do 31.12.2022r.'; accountClubLottery[0].appendChild(txtElement);}[/script]
[script]if (document.querySelector('.ins-content-wrapper-1720')) { setTimeout(function () { if (window.location.href.indexOf('lp-mac-mini') < 0) { document.querySelector('.ins-content-wrapper-1720').style.display = "block"; } }, 5000);}[/script]