Jaki telewizor do 3000 zł?

Czas na poszukiwania


Zanim zdecydujemy się na kupno nowego telewizora, często zastanawiamy się nad maksymalną kwotą, jaką chcielibyśmy przeznaczyć na jego zakup. Dopiero gdy ją ustalimy, zaczynamy rozglądać się za najlepszym modelem mieszczącym się w ustalonych przez nas widełkach cenowych. Porównujemy wielkości i format HD ekranu, koncepcje wzornicze, czy też technologie zastosowane w celu optymalizacji obrazu. Podobny proces rozpocznie się także, gdy zadamy sobie pytanie: „Jaki telewizor do 3000 złotych wybrać?”. Przyjrzyjmy się bliżej kilku propozycjom.

Za duży telewizor nie istnieje


Jednym z największych dylematów przyszłych użytkowników nowo zakupionych telewizorów jest to, jaką przekątną ekranu wybrać. Jeżeli tylko mamy odpowiednio dużo miejsca na ścianie, możemy być nieco spokojniejsi. Jeżeli w żaden sposób nie ogranicza nas zbyt mała ilość wolnej przestrzeni, to tak naprawdę za duży telewizor nie istnieje. Wystarczy, że przypomnimy sobie, że jeszcze niecałe 10 lat temu największą popularnością cieszyły się telewizory 32 cale, nie tak dawno najchętniej kupowaliśmy telewizory 40 cali. A teraz? Najchętniej wybieramy telewizory o przekątnej 43, 48 i więcej cali. Dlaczego? Wpływ na bieżące trendy zakupowe mają coraz cieńsze ramki, coraz niższe ceny. Dzięki nim możemy sobie pozwolić na uniknięcie lęku przed kupnem za małego telewizora poprzez kupno większego modelu, do którego bardzo szybko się przyzwyczaimy. Jaki telewizor do 3000 złotych wybrać? Największy jak to tylko możliwe!

Duża przekątna za niewielkie pieniądze


Nie przekraczając z góry ustalonej maksymalnej kwoty, możemy kupić telewizor 50 cali taki jak np. Samsung UE50J5100. Jego głównym atutem będzie jednak wyłącznie jego przekątna, nie spodziewajmy się żadnych fajerwerków w specyfikacji technicznej, ale jeżeli szukamy niedrogiego telewizora 50 cali, to z pewnością będzie on propozycją wartą rozpatrzenia. O wiele bardziej zaawansowany pod względem technologicznym jest inny telewizor 50 cali – niewiele droższy od wcześniej wspomnianego Samsunga - LG 50LF652V. Jak pozostałe telewizory o tej przekątnej sprawdzi się on najlepiej, gdy dystans między ekranem a widzem będzie większy niż 4,5 metra. W takiej sytuacji przekątna będzie idealnie dopasowana do pomieszczenia, w którym oglądamy telewizję naziemną i satelitarną, filmy DVD i Blu-ray, czy też intensywnie korzystamy z zasobów Smart TV i cieszymy się pasjonującą rozrywką na PS4, Xbox One lub PC. Główną zaletą LG 50LF652V jest system operacyjny WebOS 2.0, który znajdziemy także w pozostałych modelach tego producenta. Dzięki wykorzystaniu przez programistów nieskomplikowanych języków webowych, użytkownicy mają płynny i intuicyjny dostęp do ogromnej liczby aplikacji. Lekki, prosty i przyjemny w obsłudze WebOS 2.0 charakteryzuje także nienaganna estetyka i godna naśladowania wielowątkowość.

Cztery razy więcej dużo mniejszych pikseli


Wybór nieco większej przekątnej jest jeszcze prostszy, gdy mamy do czynienia z telewizorem wyświetlającym obraz w rozdzielczości 3840 x 2160 pikseli. W porównaniu do telewizorów Full HD obraz wyświetlany przez telewizory 4K składa się z dużo mniejszych pikseli, dzięki czemu możemy bez problemu oglądać film z bliższej odległości, na większym ekranie, w niedużym pomieszczeniu. Format Ultra HD będzie dla nas jeszcze lepszy, jeśli często wyświetlamy na ekranie telewizora zdjęcia wykonane lustrzanką, aparatem cyfrowym lub smartfonem z dobrą tylną kamerą. LG 49UF671V to bardzo ciekawy telewizor do 3000 złotych, który oprócz funkcji skalowania obrazu do rozdzielczości 4K, czy systemu Virtual Surround poszerzającego pole dźwiękowe posiada także smukłą konstrukcję, która została zaprojektowana według koncepcji wzorniczej o nazwie Dual Metal z dwoma metalowymi ramkami znajdującymi się nad i pod ekranem. To bardzo ważne, by telewizor do 3000 złotych wyróżniał się nie tylko specyfikacją techniczną, ale także atrakcyjną wizualnie koncepcją wzorniczą.


Nie tylko duży, ale także zakrzywiony ekran


Jeżeli jesteśmy w stanie zrezygnować z rozdzielczości 4K na rzecz zakrzywionego ekranu o nieco mniejszej przekątnej, to możemy wybrać telewizor do 3000 zł taki jak np. Samsung UE48J6300. Czy zakrzywiony ekran wart jest takiego poświęcenia? Wydaje się, że tak, zwłaszcza, że telewizory z zakrzywionym ekranem wydają się być optycznie większe niż powinny być w rzeczywistości. Oferują one także ostrzejszy i czystszy obraz na całej swojej szerokości, a ponadto są wzorcowo dopasowane do naszego pola widzenia. Zakrzywiony ekran jest równoznaczny z wyjątkowo stylowym wyglądem oraz brakiem jakichkolwiek zniekształceń i przekłamań w wyświetlanym obrazie. Pamiętajmy jednak, że aby w pełni docenić zalety zakrzywionego ekranu, konieczne jest odpowiednie ustawienie się względem telewizora. Nie zapominajmy jednak o wartych odnotowania detalach w specyfikacji technicznej. W przypadku modelu Samsung UE48J6300 są nimi z pewnością technologia Micro Dimming Pro oraz system operacyjny Tizen. Wymieniona funkcja sprzyja optymalnemu kontrastowi i czystości obrazu o dużo większej szczegółowości i perfekcyjnym odwzorowaniu barw dzięki dobieraniu odpowiedniego podświetlenia matrycy. Autorski system operacyjny koreańskiego producenta o nazwie Tizen to z kolei płynny i błyskawiczny dostęp do wybranych treści z dowolnego źródła dzięki przyjaznemu i intuicyjnemu interfejsowi Smart Hub.

Mniejszy, ale bardzo funkcjonalny


Jeżeli mimo wszystko nie możemy sobie pozwolić na aż tak dużą przekątną, to wybierzmy odrobinę mniejszy telewizor do 3000, np. taki jak Sony KDL-43W755C. Na jego 43-calowym ekranie zachwyci nas wysoki kontrast, idealna jasność i wyraźniejsze szczegóły wyświetlanego obrazu. Sony KDL-43W755C to także jeden z wielu telewizorów z zainstalowanym systemem operacyjnym Android TV. Umożliwia on instalowanie aplikacji dostosowanych do dużych przekątnych i obsługi pilotem wprost ze sklepu Google Play, który jest doskonale znany użytkownikom smartfonów i systemów, których serca już dawno zostało podbite przez mobilny system operacyjny firmy Google. Bardzo cienka ramka tej niezwykle smukłej konstrukcji, jaką jest Sony KDL-43W755C, pozwala widzom skupić całą uwagę na płynnej i ostrej jak brzytwa akcji rozgrywającej się na ekranie telewizora wyposażonego w technologię Motionflow XR 800Hz.


Wiele powodów, by postawić na dużą przekątną


Wybierając telewizor do 3000 złotych nie bójmy się dużych przekątnych. Dzięki coraz smuklejszym konstrukcjom z coraz cieńszymi ramkami oraz rozdzielczości 4K, na którą składa się 8 294 400 pikseli, znacznie mniejszych niż w przypadku rozdzielczości Full HD, a także coraz większej popularności zakrzywionych ekranów i malejącym cenom możemy kupić za tę niewygórowaną kwotę naprawdę duży, atrakcyjny wizualnie i zaawansowany technologicznie telewizor. Pamiętajmy, że o wiele szybciej przyzwyczaimy się do dużego telewizora niż wymienimy go na kolejny model.

powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }/* ACCOUNT > CLUB > shopping counter > add footer text */var accountClubLottery, txtElement;accountClubLottery = document.querySelectorAll('.v-account .b-lotteryBoxes .m-contentBox_item.is-separator .m-contentBox_data');if (accountClubLottery.length) { txtElement = document.createElement('P'); txtElement.classList.add('g-mt20'); txtElement.innerHTML = '* Do licznika zakupów liczą się zakupy dokonane od 01.01.2020r. do 31.12.2020r.'; accountClubLottery[0].appendChild(txtElement);}[/script]