Jaki telewizor kupić na Mistrzostwa Świata?

Mundial to doskonały pretekst do wymiany telewizora. A jak wiadomo, telewizory kupujemy nie tylko coraz większe, ale również z coraz większą rozdzielczością. Do tego kuszą promocje na sprzęt, których przed każdymi mistrzostwami świata w piłce nożnej jest naprawdę niemało. Trudn0o nie skusić się na promocję. W końcu, jeśli nie pojechaliśmy do Rosji, żeby oglądać mecze na żywo, a spędzamy mistrzostwa na domowej kanapie, to wciąż duża oszczędność! W tym artykule polecamy najciekawsze telewizory, które powinny spodobać się kibicom!

Jakie kryteria braliśmy pod uwagę, szukając idealnych telewizorów do oglądania rozgrywek piłkarskich? Przede wszystkim, uwzględnialiśmy gabaryty (przekątna ekranu przynajmniej 55 cali), ale również odpowiednią jasność, bogactwo kolorów i realistyczny obraz także przy dynamicznych scenach, których na boiskach z pewnością nie zabraknie. Na wyróżnienie zasłużyły także te modele, gdzie sterowanie jest proste i intuicyjne. W końcu, po co nerwowo szukać pilota na kilka minut przed rozpoczęciem spotkania, skoro sterować można smartfonem!

Zobaczcie, co wybraliśmy i o polecamy.

Telewizor SAMSUNG UE55MU6442U

Zaczynamy przegląd od modelu w przystępnej cenie. W końcu kwota do 3000 zł nie jest bardzo wygórowana, jeśli rozmawiamy o nowoczesnym telewizorze z rozdzielczością 4K. Smukły i elegancki telewizor cechuje minimalistyczny design, dzięki czemu doskonale prezentuje się zarówno na szafce telewizyjnej, jak również zawieszony na ścianie. Telewizor możemy obsługiwać za pomocą telefonu. Można również w prosty sposób udostępniać materiały multimedialne z urządzenia mobilnego na dużym ekranie smart TV. Technologia Active Crystal Colour zapewnia nie tylko doskonałe odwzorowanie barw, ale także niewielkie zużycie energii (klasa energetyczna A). Jak informuje producent, współczynnik jakości obrazu dla tego telewizora (picture quality index) wynosi 1500, co jest bardzo dobrą wartością. Technologia UHD Upscaling zwiększa jakość materiałów o niższej rozdzielczości do poziomu jak najbliższego UHD. Wykorzystuje do tego innowacyjny 4-stopniowy proces, który analizuje poszczególne parametry, aby obraz był jak najbardziej zbliżony do najwyższego standardu. Dostęp do wszystkich filmów, gier i aplikacji jest bardzo łatwy dzięki intuicyjnemu systemowi Tizen.

Telewizor SONY KD-55XE8505

Następna propozycja telewizora o przekątnej 55 cali i oczywiście rozdzielczością 4K w formacie 16:9. W tym przypadku mamy do czynienia z bardzo przemyślaną i ergonomiczną konstrukcją. Dla własnego komfortu, możemy bardzo łatwo schować wszystkie przewody w stojaku. Ciekawym rozwiązaniem jest także zastosowanie oświetlenia LED dookoła ekranu, a nie za nim, co sprawia, że telewizor jest bardziej smukły i cieńszy, a co za tym idzie - lekki i poręczny (jak na 55 cali). Wyświetlane kolory są jasne, żywe i realistyczne. Możemy także liczyć na doskonałą jakość przestrzennego dźwięku za sprawą zastosowanych dekoderów oraz funkcji Clear audio+. Dla fanów piłki nożnej jest także dedykowany tryb „futbol na żywo”. Gdy nie będziemy mogli obejrzeć meczu o konkretnej godzinie, zawsze można ustawić nagrywanie na USB.

Telewizor PHILIPS 55POS9002/12

Ogromnym atutem tego telewizora jest na pewno zastosowanie technologii Ambilight. Funkcja pozwala naśladować w czasie rzeczywistym kolory, które widzimy na ekranie, dając w rezultacie obraz, który wydaje się większy niż sam ekran - telewizor emituje bowiem na ścianę bardzo szeroką poświatę z trzech stron ekranu. Co ciekawe, światło może dopasować się do koloru ścian, a także do muzyki! Sterowanie telewizorem to bułka z masłem. Możemy to robić za pomocą tabletu lub smartfona. Bardzo ułatwia życie także funkcja Easylink. Sprawia ona, że do wykonywania większości operacji na telewizorze, odtwarzaczu DVD lub Blu-ray, dekoderze lub zestawie kina domowego potrzebny jest tylko jeden pilot, a nie trzeba do tego używać kilku - jak do tej pory. Obraz, jaki widzimy na ekranie, jest zoptymalizowany pod każdym względem. Na pewno dostrzeżemy głębię kolorów, płynność ruchu i znakomitą ostrość.

Telewizor LG OLED65B7V

Propozycja dla najbardziej wymagających. Ten telewizor nie zmieści się w każdym salonie, bo 65 cali musi robić wrażenie. Wyjątkowo smukły ekran OLED bez podświetlenia z tyłu, prezentuje się bardzo nowocześnie i stylowo. Wrażenia wizualne także są na najwyższym poziomie. Własna technologia LG Active HDR optymalizuje jakość obrazu HDR w każdej scenie, aby zapewnić jeszcze większy dynamizm i realistyczny obraz. Ogromnym plusem jest też warstwa audio. Zastosowany system dźwięku dookólnego Dolby Atmos zdecydowanie działa na wyobraźnię. Dźwięki przemieszczają się zgodnie z przedmiotami w filmie, co sprawia wrażenie, jakby widz był otoczony ze wszystkich stron przez elementy występujące na ekranie.

powrót