Jaki telewizor kupić – Sony czy Samsung? Sprawdźmy zalety modeli od obu producentów

Sony czy Samsung to obecnie jedni z najpopularniejszych producentów telewizorów na rynku. W artykule postanowiliśmy więc przyjrzeć się ich wybranym modelom TV. Nie ma w końcu co ukrywać – technologie w TV szybko się rozwijają, a ceny idą w dół. Nasz obecny telewizor, nawet jeśli służył nam przez lata, może nam już nie wystarczać Dlatego często już sama chęć oglądania ulubionych filmów czy seriali jest wystarczającym powodem do zainwestowania w nowy sprzęt. Jaki telewizor kupić: Sony czy Samsung? Jakie sa zalety modeli od tych producentów? Na te pytania staramy się odpowiedzieć.

Jeśli myślimy o zakupie telewizora Sony czy Samsung, czas przyjrzeć się podobieństwom i różnicom w TV od obu firm.

Wśród podobieństw na pewno warto wymienić te wszystkie cechy, które znajdziemy także u konkurencji. Obie firmy oferują przede wszystkim telewizory 4K. Telewizory 8K dopiero wchodzą na rynek i na dziś mają jeszcze tak wysokie ceny, że są luksusem tylko dla nielicznych. Cechą wspólną są także oferowane wielkości ekranu. W ofercie zdecydowanie dominują telewizory o przekątnej powyżej 50 cali, jak np. 55 cali, ale też naprawdę duże modele: 65–75 cali. Standardem są także smukłe konstrukcje, wąskie ramki i możliwość zawieszenia telewizorów na ścianie, co coraz częściej wybieramy, bo trudno znaleźć meble do odpowiedniej ekspozycji tak dużych sprzętów.

Istotne różnice tkwią natomiast w szczegółach, czyli dostępnych technologiach, z których korzystają Sony i Samsung.


Jaki wybrać telewizor? Sony czy Samsung?


Telewizor Samsung czy Sony? Optymalizacja obrazu


Na jakość obrazu i przyjemność oglądania ulubionych programów na telewizorze wpływa wiele elementów oprócz samej rozdzielczości. Samsung czy Sony stosują różne technologie poprawiające obraz i czyniące go bardziej realistycznym. Poniżej wymieniamy najważniejsze z nich.

W telewizorach Samsung warto zwrócić uwagę na:


  • Real Game Equalizer – pozwala na lepszą widoczność w ciemności i wykorzystuje szczegółową analizę scen, aby zoptymalizować jakość obrazu. Docenią to szczególnie gracze.
  • UHD Dimming – poprawia kolory, ostrość i kontrast. Dzieli obraz na małe bloki, co umożliwia lepsze uchwycenie szczegółów.
  • Quantum Dot – odpowiada za natężenie kolorów.
  • Procesor Quantum 4K – inteligentna technologia, która dostosowuje jasność obrazu a także dźwięk do warunków zewnętrznych.


Kupując telewizor Sony, uzyskamy doskonały efekt dzięki:


  • 4KX-Reality PRO – zbliża każdy obraz do rozdzielczości 4K, zapewniając wyjątkową czystość obrazu. Obrazy są wyostrzane i poprawiane w czasie rzeczywistym.
  • Live Colour – czyni kolory bardziej żywymi.
  • TRILUMINOS Display –rozszerza paletę barw zapewniając większe spektrum barw i odcieni.


Mimo różnych nazw w telewizorach Samsung czy Sony mamy podobne sposoby na optymalizację obrazu i efekty także są bardzo porównywalne.


Telewizor Samsung czy Sony? Inne ważne funkcje


Oprócz tego, jak dobry jest obraz z telewizora, warto także zwracać uwagę na to, jak współpracuje z innymi urządzeniami. Zwłaszcza mobilnymi, ale także z innym domowym sprzętem. Samsung już od pewnego czasu inwestuje w rozwój aplikacji Smart Things, czyli możliwość zdalnej obsługi wielu kompatybilnych ze sobą urządzeń z poziomu smartfona. Telewizor QLED Samsung może być zatem jednym z elementów takiego domowego ekosystemu. W telewizorze można wyświetlić panel sterowania i kontrolować inne urządzenia, jak na przykład lodówkę Samsung. Warto także wspomnieć o tym, że telewizory Samsung współpracują z Bixby, co umożliwia wydawanie komend za pomocą asystenta głosowego. Jak inne telewizory, ma także możliwość wyświetlenia na dużym ekranie tego, co to jest na ekranie komórki.

W telewizorach Sony za współpracę TV ze smartfonem odpowiada Chromecast. Mamy tu także sterowanie głosowe. Wybrane telewizory Sony docenią posiadacze urządzeń marki Apple. Dzięki zastosowaniu technologii Apple AirPlay można przesyłać do telewizora obraz i dźwięk z takich urządzeń, jak iPhone, iPad czy Mac. Na telewizorze Sony w łatwy sposób skorzysta się z ulubionych aplikacji, a nawet z przeglądarki Safari.


Jaki telewizor więc kupić: Sony czy Samsung? Zależy od indywidualnych potrzeb!


Niezależnie, którą markę finalnie wybierzmy, decyzja będzie dobra. Nieprzypadkowo te firmy dominują na rynku telewizorów – po prostu mają bardzo dobre produkty w dobrych cenach.


Zobacz więcej

Jaki telewizor do 2500 zł kupić? Ranking 2021

Jaki telewizor do 2500 zł kupić? Ranking 2021

Zastanawiasz się, jaki telewizor do 2500 zł będzie odpowiedni? W tym artykule znajdziesz kilka przydatnych wskazówek, które ułatwią wybranie odpowiedniego modelu.
Android TV – co to jest? Czym różni się od smart TV?

Android TV – co to jest? Czym różni się od smart TV?

Zastanawiasz się, co to Android TV? Jak widać, system operacyjny znany ze smartfonów występuje również w telewizorach. Czy warto z niego korzystać?
HDR w telewizorze – co to za tryb?

HDR w telewizorze – co to za tryb?

Tryb HDR w nowoczesnych telewizorach stał się powszechnym standardem, podobnie jak funkcje smart TV czy rozdzielczość 4K. Czym właściwie jest i co oznacza?
Jak podłączyć laptop do telewizora – bezprzewodowo oraz z HDMI?

Jak podłączyć laptop do telewizora – bezprzewodowo oraz z HDMI?

Podłączenie laptopa do telewizora może dać wiele korzyści. Jak sparować ze sobą urządzenia? Sprawdź!
TV box – ranking 2021. Jaką przystawkę smart TV wybrać?

TV box – ranking 2021. Jaką przystawkę smart TV wybrać?

Zwykły telewizor także może zapewnić dostęp do sieciowych aplikacji. Wystarczy zakupić odpowiedni smart TV box.
HDMI czy DVI? Który kabel lepszy?

HDMI czy DVI? Który kabel lepszy?

Zastanawiasz się, jaki kabel będzie lepszy do monitora – DVI czy HDMI? Zobacz praktyczny poradnik przed zakupem.
Jaki telewizor kupić – LG czy Samsung? Jakie są zalety obu producentów?

Jaki telewizor kupić – LG czy Samsung? Jakie są zalety obu producentów?

Wymiana telewizora raz na jakiś czas to normalna sprawa w świecie szybko rozwijających się technologii. Czy lepiej wybrać telewizor LG, czy Samsung? W tym artykule zastanawiamy się, który z wiodących producentów ma ciekawszą ofertę.
Jaki głośnik Bluetooth kupić – do 100, 200, 300 i 500 zł? Ranking 2021

Jaki głośnik Bluetooth kupić – do 100, 200, 300 i 500 zł? Ranking 2021

Nie wiesz, jaki kupić głośnik Bluetooth? Ranking produktów na pewno pomoże Ci dokonać dobrego wyboru.
Co to jest Blu-ray? Jakie ma formaty i jaki odtwarzacz wybrać?

Co to jest Blu-ray? Jakie ma formaty i jaki odtwarzacz wybrać?

Obecnie żyjemy w czasach, kiedy bardzo często rozmaite treści video ogląda się online. Jednak gdy zależy nam na tym, aby mieć ulubiony film czy serial na trwałym nośniku, warto kupić odtwarzacz Blu-ray. Ranking produktów, który prezentujemy w artykule, na pewno przyda się każdemu, kto szuka takiego sprzętu.
Kino domowe – ranking najlepszych zestawów na 2021 rok

Kino domowe – ranking najlepszych zestawów na 2021 rok

Zestaw kina domowego potrafi znacząco zwiększyć przyjemność z oglądania filmów. Jak wybrać kino domowe, żeby cieszyć się zadowalającym efektem w rozsądnej cenie? Doradzamy, na jakie cechy zwrócić uwagę i polecamy przykładowe produkty.

powrót