Jaki telewizor na ścianę? Na co zwrócić uwagę?

Uchwyty i wieszaki TV na ścianie coraz częściej zastępują w naszych domach stoliki RTV. Gdy przeniesie się telewizor na ścianę, zyskuje się więcej wolnej przestrzeni w pokoju. Telewizor zawieszony na uchwycie jest niedostępny na dzieci i pasuje do każdego wnętrza. Jakie są jeszcze inne zalety tego rozwiązania? Jaki telewizor na ścianę kupić? Na co zwrócić uwagę? Odpowiedzi na te inne pytania znajdziemy poniżej.


Jaki telewizor na ścianie? Co powinien mieć?


Jeżeli decydujemy się na telewizor na ścianę, to warto wybrać model o jak największej przekątnej. Dzięki odpowiedniemu uchwytowi duży telewizor i tak nie zajmie dużo miejsca. Przekątna musi być dostosowana do odległości, która będzie dzieliła nas od telewizora. Im bliżej ekranu będziemy, tym łatwiej będzie nam dostrzec większą liczbę detali i docenić jakość obrazu. Telewizor na ścianę powinien mieć rozdzielczość 4K. Dzięki wyższej rozdzielczości i większej liczbie pikseli obraz będzie ostrzejszy i wyraźniejszy. Warto także wybrać jeden z tzw. inteligentnych telewizorów. Smart TV daje możliwość przeglądania stron internetowych, logowania się do najpopularniejszych portali społecznościowych oraz korzystania ze Skype oraz darmowych i płatnych serwisów VOD. Telewizory z internetem mają system operacyjny Android TV, Tizen, WebOS lub Firefox OS. Oczywiście warto zwrócić uwagę także na funkcję 3D, technologię 3D i HDR czy inne rozwiązania, które gwarantują jeszcze płynniejszy i ostrzejszy obraz o głębszej czerni, jaśniejszej bieli i żywszych kolorach.


Telewizor na ścianie


Telewizor na ścianie czy na stoliku?


Uchwyt RTV zamienia telewizor na ścianie w element wnętrza. Dzięki wieszakom możliwe jest zamontowanie nawet bardzo dużych telewizorów na niewielkiej powierzchni. Zawieszenie telewizora na uchwycie sprawdzi się przede wszystkim w nowocześnie urządzonych salonach. Przenosząc telewizor na ścianę chronimy go przed dziećmi, które mogłyby go niechcący zrzucić ze stolika np. podczas zabawy. Dodatkowo zyskujemy też więcej wolnej przestrzeni. Ponadto uchwyty i wieszaki TV są tańsze niż stoliki RTV. Te sprawdzą się w klasycznie urządzonym wnętrzu. Dadzą dodatkowe miejsce np. na kino domowe, filmy czy inne drobiazgi. Telewizor na stoliku jest też łatwiej przestawić od telewizora na ścianie.


Telewizor na ścianie
Telewizor na stoliku
  • Nowoczesny wygląd
  • Lepsze rozwiązanie dla telewizorów o bardzo dużych przekątnych