Jaki telewizor z dużą przekątną?

Nie tylko rozgrywki o miano najlepszej drużyny Europy to doskonały pretekst do tego, żeby sprawić sobie nowy telewizor. Bardzo często główną motywacją jest naturalnie chęć korzystania z większego ekranu, niemniej jednak, wybierając nowy model, bardzo często możemy spodziewać się nowych funkcji oraz znacznie lepszej jakości obrazu i dźwięku. Technologia idzie do przodu wyjątkowo szybko. Jeszcze niedawno porównywaliśmy plazmy z telewizorami LED i LCD, teraz rozmawiamy o różnych funkcjach smart tv, sterowaniu głosem i gestami oraz zakrzywionych ekranach. Czas na przegląd ciekawych propozycji!


SAMSUNG UE48J5600

Jedna z lepszych propozycji cenowych wśród telewizorów 48-calowych. Posiada kilka trybów wyświetlania obrazu – w tym tryb dedykowany rozgrywkom sportowym. Rozdzielczość 1920 x 1080 pozwala wyświetlać wszystko w najwyższej jakości, a za odwzorowanie wszystkich szczegółów odpowiada technologia Wide Color Enhancer Plus. Dzięki temu dostrzeżemy bardzo dokładnie na przykład wszystkie cienie czy nierówności na boisku.

LG 49LF590V

Kolejny cenowy hit. Jak na telewizor o tych rozmiarach, naprawdę nie jest drogi. A warto zaznaczyć, że oprócz doskonałego obrazu ma także mocno poprawioną jakość dźwięku. Na uwagę na pewno zasługuje technologia Clear Voice II, która automatycznie podbija natężenie ludzkiego głosu, gdy jest zagłuszany przez otoczenie – w ten sposób zawsze usłyszymy między innymi rozemocjonowanego komentatora, nawet, gdy jest zagłuszany przez kibiców na trybunach. Poza tym mamy tu cyfrową redukcję szumów, mocny procesor i liczne funkcje sieciowe. Dodatkowo nie musimy martwić się o zgubionego pilota – spokojnie możemy sterować telewizorem korzystając ze swojego smartfona.

SAMSUNG UE55J6300

Czas na jeden z modeli z zakrzywionym ekranem. Co daje krzywizna? Naturalnie większy realizm, bo każdy punkt na ekranie znajduje się w tej samej odległości od naszych oczu, przez co obraz nie jest zniekształcony jak w standardowych płaskich telewizorach. Poza tym Samsung imponuje poczuciem głębi i doskonałym kontrastem. Za dobre odwzorowanie wszystkich dynamicznych zdarzeń odpowiada technologia Auto Motion Plus. Dzięki niej zobaczymy wyraźny, nierozmazany obraz nawet podczas dryblingów piłkarzy. Jest oczywiście tryb sportowy. Funkcja Virtual Surround sprawia, że można się poczuć jak na stadionie!

SHARP LC-49CUF8462ES

Model, który ma największą rozdzielczość spośród do tej pory wymienionych. Zastosowanie 4K Ultra HD oznacza aż 3840 x 2160 pikseli. Robi wrażenie, szczególnie w połączeniu z optymalizacją obrazu i dźwięku. Programy, których nie udało nam się obejrzeć, oczywiście można obejrzeć później, jeśli nagraliśmy je na przenośny dysk twardy.

SONY KDL-50W807C

To świetna propozycja dla tych, którzy lubią oglądać mecze czy filmy w większym gronie. Technologia Google Cast oraz Photo Sharing Plus umożliwia proste przenoszenie obrazów na ekran telewizora z dowolnego smartfona nawet 10 osobom w jednym pokoju. Dzięki temu w przerwie można będzie wspólnie pooglądać zdjęcia albo filmiki. Co ciekawe, każdy materiał, czy ten bezpośrednio z telefonu, czy z YouTube, na dużym ekranie wyświetli się w poprawionej jakości. Jak przystało na telewizor tej klasy posiada on tryb sportowy, a nawet tryb „futbol na żywo”. Podświetleniem ekranu możemy sterować dynamicznie w zależności od zmieniających się warunków lub całkowicie je wyłączyć. Doskonałe odwzorowanie szczegółów i płynność przy najbardziej dynamicznych sekwencjach zapewnia technologia Motionflow. Ciekawym doświadczeniem jest też korzystanie z trybu 3D.

Nie tylko mistrzostwa sportowe to dobra okazja do wymiany telewizora na nowszy. Warto pamiętać o tym, że telewizor będzie nam służył także w innych sytuacjach. Dlatego oprócz kluczowych z punktu widzenia kibica kwestii, należy także zwrócić uwagę na potrzeby innych domowników – między innymi związane z korzystaniem z mediów społecznościowych, korzystaniem z aplikacji muzycznych czy odtwarzaniem filmów na Blu-ray.
Jeśli chcemy kupić modny model z zakrzywionym ekranem, lepiej wybierać te o większych rozmiarach, bo wtedy różnica będzie znacznie bardziej zauważalna niż przy najmniejszych telewizorach o takiej budowie, gdzie możemy jej zwyczajnie nie dostrzec.

powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel