Szukaj 0 Koszyk
Menu
Produkty
Komputery i Tablety
AGD małe

Jaki telewizor z internetem kupić?

Praktycznie każdy nowy telewizor to tzw. smart TV. Telewizor z internetem wystarczy podłączyć do sieci przez Wi-Fi. Tego typu telewizory umożliwiają m.in. przeglądanie stron internetowych, logowanie się do najpopularniejszych portali społecznościowych, korzystanie ze Skype oraz darmowych i płatnych serwisów VOD. Smart TV zawdzięczają swoją funkcjonalność 4 najpopularniejszym systemom operacyjnym. Jaki telewizor z internetem kupić? Android TV, Tizen, WebOS 3.0, a może Firefox OS? Na co zwrócić uwagę przed zakupem smart TV? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziemy poniżej.


Telewizory z internetem wczoraj i dziś


Smart TV nieustannie się rozwija. Pierwsze telewizory z internetem miały tak naprawdę „tylko” wbudowaną przeglądarkę internetową i co najwyżej kilka preinstalowanych aplikacji. Teraz użytkownicy mają dostęp do sklepów z aplikacjami, mogą przeglądać strony internetowe, logować się do ich ulubionych portali społecznościowych, rozmawiać na Skype, a nawet oglądać filmy i seriale w darmowych lub płatnych serwisach VOD. Do najpopularniejszych aplikacji w Polsce należą VOD.tvp.pl, player.pl i ipla. Są one dostępne praktycznie w każdym telewizorze z polskiej dystrybucji i dają dostęp do bogatej kolekcji filmów, seriali i innych programów na żądanie. Oczywiście możemy pobrać jeszcze więcej aplikacji. Znajdziemy je w sklepach przeznaczonych do ich bezpłatnego pobierania. Każdy telewizor z internetem może pokazać pełnię swoich możliwości tylko wtedy, gdy będzie miał dobry system operacyjny. Obecnie prym wiodą cztery najpopularniejsze systemy operacyjne. Należą do nich Android TV, Tizen, najnowszy WebOS 3.0 i Firefox OS. Korzystają z nich bestsellerowe telewizory Samsung, LG, Sony, Philips i Panasonic.


4 systemy napędzające smart TV


 • Android TV – lubisz smartfony i tablety z systemem Google?  W takim razie na pewno polubisz także Android TV. Najpopularniejszy mobilny system operacyjny na świecie wyruszył na podbój telewizorów. Android TV pozwala korzystać z telewizora prawie tak samo, jak z urządzeń mobilnych. Wystarczy jedynie zainstalować na nim wybrane aplikacje ze sklepu Google Play. Aplikacje dostępne na Android TV są w pełni przystosowane do obsługi pilotem i do dużych przekątnych ekranu najnowszych telewizorów.


 • Tizen – to system operacyjny, który jest przeznaczony wyłącznie dla telewizorów Samsung wyprodukowanych po 2015 roku. Tizen oferuje prawdziwe bogactwo aplikacji. Jest to zasługa wyjątkowo prostego procesu tworzenia aplikacji przeznaczonych na system koreańskiego producenta. Do zalet systemu Tizen z pewnością należy też zupełnie nowy, płynny i szybki interfejs Smart Hub. Telewizory Samsung z Tizen wyróżniają się atrakcyjną warstwą wizualną, szybką synchronizacją z urządzeniami mobilnymi oraz łatwym dostępem do ulubionych treści. Dodatkowo Tizen wyświetla ostatnio oglądane elementy i przygotowuje rekomendacje specjalnie dla użytkownika.

 • WebOS 3.0 – to najnowsza wersja systemu, który znajdziemy w smart TV LG. Wyposażone są w niego najlepsze telewizory z internetem LG od 2016 roku. WebOS 3.0 jest następcą bardzo udanego WebOS 2.0, który był uważany za jedno z najlepszych rozwiązań dla smart TV. WebOS 3.0 oferuje bardzo dużo różnego rodzaju aplikacji, wielowątkowość, estetyczny i intuicyjny interfejs oraz płynność działania. Do jego kolejnych zalet można zaliczyć obsługę za pomocą pilota, który reaguje na ruchy nadgarstka, przypinanie ulubionych kanałów do menu i szybkie zmienianie źródła sygnału oraz parametrów obrazu i dźwięku. Wraz z lekkim i przyjemnym w obsłudze WebOS 3.0 pojawiło się kilka nowości. Od teraz można oglądać jednocześnie 2 różne kanały lub wybrany kanał i film z płyty Blu-ray. Kolejną nowością jest także funkcja Magic Zoom (powiększanie poszczególnych elementów i liter na ekranie bez utraty jakości obrazu) i Magic Mobile Connection (zdalne sterowanie za pomocą smartfona).

 • Firefox OS – to nowy system operacyjny przeznaczony na telewizory z internetem Panasonic. Jego interfejs zapewnia łatwą i płynną nawigację po kolejnych funkcjach smart TV. Jest to zasługa bardzo dobrej optymalizacji oraz intuicyjnego i nowoczesnego interfejsu. Firefox OS umożliwia szybki dostęp do podglądu na aktualnie nadawany program, pogody, najlepszych materiałów wideo z telewizji kablowej/satelitarnej, YouTube i urządzeń przenośnych. Mimo tych niezaprzeczalnych zalet Firefox OS ma istotną wadę w postaci niewielkiej liczby dostępnych aplikacji. Telewizor z internetem i Firefox OS daje dostęp do bardzo interesujących funkcji TV Anywhere i In-House TV Streaming. Umożliwiają one odpowiednio dostęp do telewizji praktycznie  z każdego miejsca i przesyłanie programów odbieranych przez telewizor na inne odbiorniki.

Android TV    
Tizen
WebOS 3.0
Firefox OS
 • Android, który dobrze znamy ze smartfonów i tabletów
 • Wiele aplikacji ze sklepu Google Play
 • Aplikacje znane z urządzeń mobilnych dostosowane do obsługi pilotem i dużych przekątnych ekranu
 • Dostępny na telewizory Sony i Philips

 • Duży wybór aplikacji
 • Płynny i szybki interfejs Smart Hub
 • Łatwy dostęp do treści
 • Szybka synchronizacja ze smartfonami i tabletami
 • Wyświetlanie ostatnio oglądanych elementów
 • Specjalne rekomendacje dla użytkowników
 • Dostępny tylko na telewizory Samsung

 • Duży wybór aplikacji
 • Ładny i intuicyjny interfejs
 • Płynne działanie
 • Obsługa za pomocą, który reaguje na ruchy nadgarstka
 • Przypinanie ulubionych kanałów do menu
 • Szybkie zmienianie źródła sygnału oraz parametrów obrazu i dźwięku
 • Nowe funkcje w porównaniu do udanego WebOS 2.0
 • Dostępny tylko na telewizory LG
 • Bardzo dobra optymalizacja
 • Łatwa nawigacja
 • Płynne działanie
 • Estetyczny i nowoczesny wygląd
 • Funkcja szybkiego podglądu
 • Funkcje TV Anywhere i In-House TV Streaming
 • Mała liczba dostępnych aplikacji
 • Dostępny tylko na telewizory Panasonic


Jaki telewizor z internetem kupić? Wybierz najlepszy smart TV!


Smart TV na zawsze odmieniło telewizory. Telewizor z internetem to coś więcej niż zwykły odbiornik telewizji naziemnej czy satelitarnej. Dostęp do wielu różnych aplikacji sprawia, że telewizory zamieniają się w prawdziwe centra domowej rozrywki. Jaki telewizor z internetem kupić? Wybierzmy najlepszy smart TV dostosowany do naszych potrzeb i upodobań. Android TV, Tizen, WebOS 3.0 i Firefox OS – każdy z nich ma „to coś”. Który system operacyjny i telewizor z internetem przekona nas do siebie najbardziej?


powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }/* ACCOUNT > CLUB > shopping counter > add footer text */var accountClubLottery, txtElement;accountClubLottery = document.querySelectorAll('.v-account .b-lotteryBoxes .m-contentBox_item.is-separator .m-contentBox_data');if (accountClubLottery.length) { txtElement = document.createElement('P'); txtElement.classList.add('g-mt20'); txtElement.innerHTML = '* Do licznika zakupów liczą się zakupy dokonane do 31.12.2019r.'; accountClubLottery[0].appendChild(txtElement);}[/script]