MediaMarkt - sklep internetowy - RTV, AGD, komputery

Jaki trymer do brody - poradnik krok po kroku

Zarost na twarzy wraca do łask, z czego większość panów doskonale zdaje obie sprawę. Coraz rzadziej widuje się mężczyzn ogolonych na gładko, a sposobów modelowania brody i wąsów jest naprawdę bardzo wiele. Modnie przystrzyżony zarost może być wizytówką mężczyzny, jednak zaniedbany - wręcz przeciwnie – bardzo źle o nim świadczy. Mając to na uwadze, dobrze jest zadbać o swoje owłosienie w profesjonalny sposób. A do tego niezbędny będzie odpowiedni trymer. Po który model warto sięgnąć i dlaczego? Tego dowiecie się z artykułu!


Na co zwrócić uwagę, wybierając trymer?


Na pierwszy rzut oka, większość trymerów wygląda bardzo podobnie. Prawdziwe różnice dostrzeżemy, gdy dowiemy się w jaki sposób pracują. Przede wszystkim, modele różnią się od siebie przeznaczeniem. Podstawowa funkcja trymera to oczywiście okiełznanie brody, niemniej niektóre modele nadają się także do usuwania zbędnego owłosienia z innych miejsc – włosów i uszu, brwi, ale także klatki piersiowej czy innych partii męskiego ciała. Inny jest także sposób regulacji długości i liczba dostępnych ustawień. Podobnie jak w przypadku maszynki do strzyżenia włosów, każdy producent ma tutaj własny, sprawdzony patent. Nie zawsze będzie nam potrzebne na przykład 13 możliwych ustawień długości, niektórym w zupełności wystarczą tylko 3!Ważniejsze od ustawienia ostrzy jest to, w jaki sposób zostały wykonane. Podobnie jak w przypadku golarki, trzeba mieć świadomość, że przy częstej pracy mogą się szybko stępić, wiec jeśli przygoda z zapuszczaniem brody i jej staranną pielęgnacją ma trwać nie kilka miesięcy, a długie lata, trzeba zainwestować w urządzenie dobrej jakości. Podobnie jak w przypadku golarek, w cenie są ostrza ze stali nierdzewnej oraz tytanowe. Ostre i precyzyjnie ostrza to nie tylko większa trwałość, ale też większy komfort na co dzień, gdy włoski są szybko cięte, a nie boleśnie wyrywane.

Trymery do brody różnią się od siebie sposobem ładowania. Najczęściej spotykamy urządzenia akumulatorowe lub akumulatorowo-sieciowe. Do rzadkości należą trymery z zasilaniem bateryjnym. Która opcja jest najkorzystniejsza? Właściwie nie ma większej różnicy. Wiadomo, że wygodniej pracuje się mając pełną swobodę, a nie będąc uzależnionym od kabla określonej długości, więc pracę z przewodem należy traktować jedynie jako opcję rezerwową, gdy bateria się rozładuje. Kluczowym parametrem jest właśnie długość pracy na jednym ładowaniu akumulatora i tutaj rozbieżności mogą być naprawdę duże. W zależności od modelu, trymer może pracować od kilkudziesięciu minut do kilku godzin. Warto też wiedzieć, że podobnie jak na przykład depilatory, trymery mogą pracować tylko na sucho lub na sucho i na mokro, chociaż wiadomo że znacznie częściej będziemy korzystać z tej pierwszej opcji.


Najlepsze trymery – który wybrać?


Wśród producentów trymerów znajdziemy wiele firm znanych z produkcji innych urządzeń do pielęgnacji i dbania o urodę, jak suszarki do włosów, prostownice czy golarki. Najlepszy przykład sprzętu od takiego powszechnie znanego producenta to na przykład trymer BRAUN MGK 3021. Urządzenie ma aż 6 wymiennych nasadek, co czyni je bardzo uniwersalnym. W razie potrzeby, z trymera skorzystamy także pod prysznicem, co zapewnia dodatkowy komfort i wygodę oraz łatwe czyszczenie pod bieżącą wodą. Kontrolka LED sygnalizuje ładowanie i niski poziom baterii.

Następny model godny uwagi to trymer PHILIPS Multigroom Series 5000 MG5730/15, który ma aż 11 funkcji! Ten uniwersalny trymer w wygodny sposób przycina i stylizuje zarost oraz
strzyże włosy na głowie i na ciele. Wysokiej jakości gumowy uchwyt daje niesamowity komfort i pełną kontrolę podczas przycinania. Aby uzyskać długotrwałą efektywność urządzenia, wystarczy je opłukać wraz z nasadkami po każdym użyciu.
Na koniec warto wspomnieć o urządzeniach firmy Wahl, bo to marka, która… zapoczątkowała powstanie trymerów! W 1919 roku założyciel firmy Leo J. Wahl, wizjoner i wynalazca, opatentował pierwszy na świecie trymer do włosów, którego silnik był umieszczony wewnątrz, co szybko pozwoliło mu zdetronizować ręczne strzyżarki do brody! Po dziś dzień marka ma się naprawdę dobrze, o czym świadczy popularność jej produktów. Ich znakiem rozpoznawczym jest naprawdę bardzo długi czas działania. Trymer WAHL 9854-616 potrafi pracować przez 180 minut.

powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }/* ACCOUNT > CLUB > shopping counter > add footer text */var accountClubLottery, txtElement;accountClubLottery = document.querySelectorAll('.v-account .b-lotteryBoxes .m-contentBox_item.is-separator .m-contentBox_data');if (accountClubLottery.length) { txtElement = document.createElement('P'); txtElement.classList.add('g-mt20'); txtElement.innerHTML = '* Do licznika zakupów liczą się zakupy dokonane od 01.01.2020r. do 31.12.2020r.'; accountClubLottery[0].appendChild(txtElement);}[/script]
[script]if (document.querySelector('.ins-content-wrapper-1720')) { setTimeout(function () { if (window.location.href.indexOf('lp-mac-mini') < 0) { document.querySelector('.ins-content-wrapper-1720').style.display = "block"; } }, 5000);}[/script]