Szukaj 0 Koszyk
Menu
Produkty
Komputery i Tablety
AGD małe

Jaki wybrać czajnik na płytę indukcyjną? Czym się kierować przy wyborze?

Czajnik do nowoczesnej kuchni


W nowoczesnej kuchni nie może zabraknąć płyty indukcyjnej. Jeżeli już ją kupiliśmy, to będziemy potrzebowali specjalnych garnków i czajnika na płytę indukcyjną. Taki czajnik to energooszczędne i szybkie rozwiązanie. Od tradycyjnych modeli różni go specjalny dysk indukcyjny ukryty w dnie. Jaki wybrać czajnik na płytę indukcyjną i na co zwrócić szczególną uwagę przy jego wyborze?

Jak rozpoznać czajnik na płytę indukcyjną?


Płyty indukcyjne mają bardzo dużo zalet, ale poważną wadą zastosowania takiego rozwiązania w kuchni jest konieczność używania naczyń wykonanych ze specjalnych materiałów. Dno naczynia przeznaczonego na płytę indukcyjnę poznamy po tym, że będzie ono przyciągało magnes. Najepszym materiałem będzie więc np. stal lub żelazo. Materiały takie jak szkło, aluminium, stal nierdzewna czy ceramika nie będą najlepszym rozwiązaniem. Tak samo jak naczynia z wypukłym dnem lub nóżkami. Garnek i czajnik na płytę indukcyjną poznamy również po specjalnym oznaczeniu – znaku, który przedstawia cewkę (zwój).

Jak duży czajnik wybrać?


Wiemy już z jakich materiałów powinien być wykonany czajnik na płytę indukcyjną. Na co jeszcze trzeba zwrócić uwagę zanim zabierzemy ze sobą wybrany model do domu? Na pewno warto dostosować pojemność czajnika do naszych potrzeb. Dla jednej lub dwóch osób nie ma sensu kupować dużego czajnika. Najpopularniejsze czajniki o pojemności 1,7 litra będą wystarczające dla rodziny liczącej sobie do 5 osób. Bez odpowiednio dobranej pojemności czajnika nie będzie mowy o oszczędnym gotowaniu wody w takiej ilości, jaka będzie nam potrzebna.

Jakie są zalety płyty indukcyjnej?


Kuchnie indukcyjne coraz częściej zastępują kuchnie gazowe i ceramiczne. Kuchnie z płytą indukcyjną są bezpieczne, energooszczędne i szybkie. Ich niezaprzeczalną zaletą jest również atrakcyjne i nowoczesne wzornictwo. Może być ono ozdobą każdej kuchni. Kuchnia z płytą indukcyjną jest w stanie zamienić gotowanie w prawdziwą przyjemność. Nie tylko dla węchu, ale także dla oczu. Jak to możliwe, że na kuchni indukcyjnej można tak szybko przyrządzać jedzenie? Pomiędzy powierzchnią płyty a naczyniem wytwarza się pole magnetyczne. To przez nie powstają w naczyniu prądy wirowe. Naczynie jest nagrzewane, a gotowanie zamienia się w bardzo szybki proces. Kuchnia z płytą indukcyjną to sposób na zrewolucjonizowanie przyrządzania ulubionych potraw. Gdy ta rewolucja już ogarnie kuchnię, to nie będzie w niej miejsca dla brudu, spalonych garnków i osadzania się drobin tłuszczu.

Przykładowe czajniki na płytę indukcyjną


Czajnik na płytę indukcyjną Ambition 37114 Fusion Fresh to emaliowane, kolorowe, nowoczesne naczynie, które z powodzeniem może służyć również jako ozdoba każdej kuchni. Powłoka emalierska jest bezpieczna dla zdrowia i odporna na ścieranie. Czajnik Ambition 37114 Fusion Fresh został wykonany ze stali węglowej i pokryty emalią. Jego konstrukcja pozwala używać go na wszystkich typach kuchenek.
Lamart LT7006 to 3-litrowy czajnik na płytę indukcyjną, który został wykonany ze stali nierdzewnej o wysokiej jakości. Oprócz wytrzymałego uchwytu z tworzywa sztucznego posiada również pokrywę wykonaną z tego samego materiału. Umożliwia ona łatwiejsze napełnianie i czyszczenie czajnika. Czajnik Lamart LT7006 przy pomocy specjalnego gwizdka zasygnalizuje nam moment zagotowania się wody.
Równie dobrym wyborem może być także np. czajnik Ambition Melody III Cream, który wyróżnia się oryginalnym wzornictwem oraz atrakcyjną ceną i wysoką jakością materiałów użytych do jego wyprodukowania. Ten niebanalny czajnik ma pojemność 3 litrów, został wykonany ze stali nierdzewnej, posiada otwierany na przycisk gwizdek i nienagrzewającą się rączkę pokrytą bakelitem.
Oczywiście to nie wszystkie czajniki na płytę indukcyjną. Znajdziemy ich o wiele, wiele więcej.

A może jeszcze inny czajnik?


Zawsze możemy również zdecydować się na lekki i niedrogi czajnik elektryczny. Zasilanie prądem jest wygodne, a do tego można dzięki niemu szybciej zaparzyć wodę. Czajniki elektryczne mogą mieć grzałkę spiralną lub grzałkę płytową. Zaletą pierwszego rodzaju grzałki jest cicha praca czajnika i jego energooszczędność, a wadą – osadzanie się kamienia na grzałce. W przypadku grzałki płytowej na plus można zaliczyć brak osadzania się kamienia, ale dużym minusem jest głośna praca czajnika. Każdy czajnik elektryczny ma filtr nylonowy do odseparowania dużych zanieczyszczeń oraz filtr węglowy (lub ze stali szlachetnej) dla lepszej czystości i neutralnego zapachu wody. Czajniki elektryczne mają specjalną podziałkę, która wskazuje poziom wody oraz liczne zabezpieczenia (np. lampki kontrolne, automatyczny wyłącznik po zagotowaniu się wody, pokrywka z zabezpieczeniem przed otwarciem w czasie gotowania). Specjalnym rodzajem czajników elektrycznych są czajniki bezprzewodowe. Niektóre z nich są wyposażone w funkcję regulacji temperatury. Czajniki z regulacją temperatury to sposób na oszczędność czasu i energii elektrycznej oraz idealny wybór dla tych, którzy lubią eksperymentować z różnymi rodzajami kaw i herbat.

Czy masz już czajnik dla siebie?


Tradycyjne czajniki na płytę indukcyjną charakteryzują się klasycznym, stylowym wykończeniem. Szeroka gama kolorystyczna i ewentualne namalowane wzory to kolejne zalety ich wyglądu. Czajniki tradycyjne będą pasowały do kuchni urządzonej w dowolnym stylu. Całość uzupełnia zdejmowany lub odchylany gwizdek i wygodny uchwyt, czyli nienagrzewająca się rączka z tworzywa sztucznego lub bakelitu. Zanim wybierzemy czajnik na płytę indukcyjną, sprawdźmy materiały, z których został wyprodukowany i pojemność, która pozwoli na oszczędne gotowanie wody w wymaganej ilości. 

powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }/* ACCOUNT > CLUB > shopping counter > add footer text */var accountClubLottery, txtElement;accountClubLottery = document.querySelectorAll('.v-account .b-lotteryBoxes .m-contentBox_item.is-separator .m-contentBox_data');if (accountClubLottery.length) { txtElement = document.createElement('P'); txtElement.classList.add('g-mt20'); txtElement.innerHTML = '* Do licznika zakupów liczą się zakupy dokonane do 31.12.2019r.'; accountClubLottery[0].appendChild(txtElement);}[/script]