Jaki wybrać laptop z ekranem dotykowym?

Do czego przyda się laptop z ekranem dotykowym?


Ekrany dotykowe są modne i wygodne. Mają je nie tylko smartfony, tablety, czytniki e-booków i nawigacje, ale także laptopy. Zauważalną różnicę w komforcie obsługi przenośnego komputera z ekranem dotykowym dostrzeżemy przede wszystkim podczas przeglądania Internetu, korzystania z portali społecznościowych i zabawy z prostymi grami i multimediami. Czy laptop z ekranem dotykowym z podobnym powodzeniem może posłużyć do pracy? Krótka charakterystyka interfejsów dotykowych oraz sylwetki trzech wybranych modeli powinny pomóc odpowiedzieć na pytanie, jaki wybrać laptop z ekranem dotykowym.

Dotknij „Okienek”


Bum na laptopy z ekranem dotykowym rozpoczął się wraz z premierą systemu operacyjnego Windows 8. Niesławny brak Menu Start, kafelki… Interfejs użytkownika przypominał bardziej ten ze smartfonów Lumia niż ten z poprzednich desktopowych wersji popularnych „Okienek”. Windows 10 nieco bardziej zbalansował dotyk i klawiaturę. Tam, gdzie uznamy to za wygodniejsze użyjemy tradycyjnego połączenia: klawiatury i myszki, a np. do notowania bezpośrednio na stronach internetowych, przeglądania zdjęć i przypinania aplikacji wykorzystamy interfejs dotykowy. Wszystkie aplikacje i programy działają podobnie bez względu na sprzęt lub tryb, z którego korzystamy. Tworzenie wirtualnych pulpitów, grupowanie zawartości na podstawie jej zastosowania… Dzięki dotykowi możemy działać zauważalnie szybciej. Dlaczego tak się dzieje?

Nie ma nic lepszego niż dotyk?


Przede wszystkim dlatego, że nie ma dla nas drugiego tak intuicyjnego i naturalnego sposobu na obsługę komputera, jak właśnie za pomocą dotyku. Potwierdza to popularność jaką cieszą się smartfony i tablety oraz liczne badania. Ekran dotykowy to praktycznie jedyna droga do najlepszej, tj. intuicyjnej i komfortowej, interakcji ze sprzętem i technologiami najnowszej generacji. W zdecydowanej większości przypadków przenośny komputer, który zdążył zastąpić starego, poczciwego desktopa służy do surfowania w Internecie, korzystania z portali społecznościowych i odtwarzania multimediów. Nie da się jednak ukryć, że podczas pracy mysz i klawiatura gwarantują większą kontrolę, są szybsze i bardziej precyzyjne. Na szczęście powoli się to zmienia. Natomiast niezmienne jest to, że laptop z ekranem dotykowym będzie najlepszym źródłem rozrywki zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.

Notebook 2w1 ASUS Transformer Book T100HA-FU007T

Asus Transformer Book T100HA-FU007T


Czy trzymaliśmy kiedyś w dłoni laptop, który waży mniej niż kilogram? Asus Transformer Book T100HA-FU007T jest nie tylko tak niezwykle lekki, ale także zadziwiająco cienki. Jego grubość wynosi zaledwie 8,45 milimetra. Rozmiar nie jest jednak najważniejszy. Na co dzień z pewnością bardziej docenimy baterię, która może pracować aż do 12 godzin. Aluminiowe wykończenie jasno wskazuje na to, że mimo niewielkiej ceny, mamy do czynienia z 10-calowym laptopem i tabletem w jednym z najwyższej półki, który w zależności od naszych aktualnych potrzeb może posłużyć zarówno do pracy, jak i do rozrywki. Uwagę zwracają także użyte podzespoły. Chodzi nie tylko o szybki dysk eMMC 64 GB i złącze USB Type C w standardzie 3.1 zapewniające super szybki transfer danych, ale także o nowoczesny czterordzeniowy procesor Intel Cherry Trail z wydajnym układem graficznym.

Lenovo Yoga 500-14IBD 80N400UMPB


Jeżeli jesteśmy pewni, że nie wystarczy nam 10-calowy ekran o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli, wybierzmy 14-calowy laptop konwertowalny Lenovo Yoga 500-14IBD 80N400UMPB z ekranem dotykowym Full HD. To, co wyróżnia ten uniwersalny przenośny komputer, to jego jedyna w swoim rodzaju konstrukcja. Ekran dotykowy obracający się o 360 stopni pozwala wybrać tryb pracy dopasowany do tego, co chcemy robić. Pracujemy zdalnie lub w biurze? Wybierzmy tryb laptopa. Prowadzimy prezentację lub chcemy wygodnie obejrzeć film? Skorzystajmy z trybu podstawki lub namiotu. Przeglądamy Internet, czytamy lub bawimy się aplikacjami przeznaczonymi na system Windows 10? W mgnieniu oka możemy zamienić nasz laptop z ekranem dotykowym w tablet. Lenovo Yoga 500-14IBD 80N400UMPB jest jednocześnie bardzo mobilny. Potwierdza to masa 1,95 kg oraz 21,6 mm grubości i możliwość korzystania z niego do 8 godzin bez ładowania baterii. O jak najlepsze wrażenia z korzystania z mobilnego komputera zadbają Głośniki stereo z funkcją Dolby Home Theater, a przede wszystkim program Lenovo Harmony, który będzie dostosowywał go do użytkownika, optymalizował ustawienia oraz rekomendował wybrane aplikacje i udostępniał zajmujące statystyki. A co z wydajnością? Dwurdzeniowy procesor Intel Core i3-5005U 2 GHz, 4 GB RAM i hybrydowy dysk twardy 500 GB, w które został wyposażony laptop Lenovo Yoga 500-14IBD 80N400UMPB bez problemu wystarczą do większości zastosowań.

Microsoft Surface 3


Laptop z ekranem dotykowym, na którym pracuje się tak samo wygodnie, jak przy pomocy myszki i klawiatury? Microsoft Surface 3 pokazuje, że to mimo wszystko możliwe. Uruchomimy na nim klasyczne oprogramowanie zupełnie jak na tradycyjnym komputerze, prześlemy strumieniowo muzykę i seriale oraz napiszemy i narysujemy na jego ekranie wszystko to, co chcemy za pomocą oferowanego oddzielnie pióra Surface. Po przypięciu dokupionej klawiatury i rozłożeniu wbudowanej podpórki zyskamy wszechstronny tablet i laptop w jednym, ważącym zaledwie 0,622 kg urządzeniu. Do 10 godzin pracy na baterii, błyskawiczny czas reakcji, wszystkie niezbędne porty i aplikacje z pakietem Office na czele – to tylko kilka przykładowych zalet. Kolejnymi mogą być możliwość precyzyjnego odręcznego pisania piórem Surface, aparaty o rozdzielczości 3.5 MP i 8 MP umożliwiające wykonywanie fantastycznych zdjęć oraz czterordzeniowy procesor Intel Atom x7-Z8700, 4 GB RAM i pojemny, szybki dysk SSD 128 GB.

Tablet 2 w 1 MICROSOFT Surface 3 128GB - 4 GB

Czy warto wybrać laptop z ekranem dotykowym?


Biorąc pod uwagę to, że interfejs dotykowy to jedyny tak intuicyjny, naturalny sposób na komfortową interakcję ze sprzętem i technologiami najnowszej generacji, to odpowiedź na to pytanie może być tylko jedna. Laptop z ekranem dotykowym będzie praktycznie niezastąpiony podczas surfowania w Internecie, korzystania z portali społecznościowych i odtwarzania multimediów. Ponadto najnowsze modele są coraz szybsze, precyzyjniejsze i oferują dużo większą kontrolę także podczas pracy. Laptop z ekranem dotykowym będzie doskonałym narzędziem do nauki, pracy i zabawy zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.

powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel