Jakie etui do smartfona – doradzamy, jak rozsądnie wybrać

Nowoczesne telefony potrafią niesamowicie ułatwić wiele spraw, o czym przekonujemy się, gdy nagle nie możemy ich użyć, ponieważ straciliśmy zasięg, rozładowała się bateria lub urządzenie uległo awarii. Biorąc pod uwagę to, jak istotne są dla nas smartfony, a przy tym - są one delikatne, może dziwić, że wiele osób obchodzi się z nimi dość lekkomyślnie. Telefon upadający na chodnik, spadający ze stołu czy zalany winem, to niezwykle częsty powód wizyty w serwisie. Przed kosztownymi naprawami, które są następstwem uszkodzeń, można chronić się na różne sposoby. Przed wieloma losowymi zdarzeniami telefon chroni ubezpieczenie. Natomiast na co dzień ważne zabezpieczenie, o którym często się zapomina, stanowi etui na smartfon. Gdy urządzenie jest wrzucone luzem do damskiej torebki, do plecaka albo spoczywa w kieszeni razem z innymi przedmiotami, jest narażone na wstrząsy czy otarcia. Odpowiedni pokrowiec używany na co dzień skutecznie chroni cenny smartfon. A jak wybrać odpowiednie etui? Przedstawiamy kilka praktycznych porad.

Etui na smartfon – uniwersalne czy do konkretnego modelu?

Żeby odpowiedzieć na to pytanie, należy wziąć pod uwagę to, jaki model smartfona posiadamy. Praktycznie każdy flagowiec posiada duży wybór dedykowanych akcesoriów, ale nie będzie także problemu, żeby znaleźć także takie przypisane do innych modeli. Posiadając iPhone, telefon Huawei, LG czy Samsung, można mieć pewność, że będzie w czym wybierać. Jedynie niszowe telefony nie mają dedykowanych etui i wówczas trzeba korzystać z modeli uniwersalnych. Zdecydowanie lepszą opcją są natomiast te pierwsze - ze względu na bardzo dokładne dopasowanie do wielkości obudowy oraz przycisków. Fakt, że etui przypisane jest do wartościowego telefonu nie znaczy, że samo w sobie musi być bardzo drogie, ceny są naprawdę bardzo różnorodne i każdy znajdzie odpowiedni pokrowiec do zasobności portfela.

Z czego powinno być wykonane etui?

To, jaki materiał został zastosowany, wynika w dużej mierze z użytej formy oraz najważniejszych funkcji. Przykładowo, obudowy w formie silikonowych plecków mają zapewniać przede wszystkim solidny chwyt i sprawiać, że śliski telefon nie wyślizgnie się z dłoni. To ważne, zwłaszcza w przypadku telefonów o dość dużych gabarytach. Dlatego dobrym przykładem będzie silikonowy case. Plecki mogą też być wykonane z poliwęglanu.

Gdy obudowa ma być niewidoczna, a jednak stanowić dodatkowe zabezpieczenie, lepszym niż naklejana folia rozwiązaniem, będzie nakładka na przód i tył wykonana z TPU. Natomiast etui na smartfon dla rowerzystów i biegaczy wykonuje się zazwyczaj z nylonu.

Zupełnie inną kategorię stanowią eleganckie etui z klapką wykonane ze skóry. Te nie są zwykłym dodatkiem, a raczej ozdobą. W skórzanej obudowie, oprócz smartfona, najczęściej jest także miejsce na wizytówki i karty kredytowe. Dzięki miękkiej wyściółce z mikrofibry, mamy tutaj dodatkowe zabezpieczenie. Bardzo funkcjonalne jest na przykładk iedy otwieramy etui, telefon natychmiast się budzi. A gdy je zamykamy, automatycznie usypia. Bardzo nowoczesnym rozwiązaniem są także etui z funkcją ładowania indukcyjnego.

Jakie etui wybrać i dlaczego?

O właściwym wyborze decyduje przeznaczenie oraz gust i poczucie estetyki. Im popularniejszy model telefonu, tym więcej możliwości i zarazem trudniejszy wybór. Jeśli nie możemy się zdecydować, można także co jakiś czas zmieniać obudowy, tym bardziej, że gwarancja na nie jest często krótsza, niż na sam telefon.

powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]