Jakie etui na tablet lub czytnik ebooków?

Kupno konkretnego modelu tabletu albo czytnika to zazwyczaj jeszcze nie koniec wydatków związanych z tym sprzętem. W związku z tym, że te urządzenia są dość delikatne, a ich obudowa śliska, dla bezpieczeństwa warto wyposażyć się także w odpowiednie etui. Jakie wybrać? Pokrowiec sprawia, że sprzęt pewniej trzyma się w dłoni oraz nie brudzi się i nie powstają na nim rysy. To gwarancja spokoju i bezpiecznego użytkowania. Nie sposób też zapomnieć o estetyce – gdy wielu użytkowników ma podobny sprzęt, dobrze jest personalizować chociaż etui, wybierając ulubiony wzór czy kolor. A jakie etui na tablet lub czytnik wybrać? Poznaj wszystkie możliwości, zanim rozpoczniesz poszukiwania!


Jakie uniwersalne etui do tabletu?


Jeśli cena ma kluczowe znaczenie, warto zdecydować się na uniwersalny model, dostosowany do różnych rodzajów urządzeń. W rozsądnej cenie można kupić etui TRUST Primo na tablet 7-8 cali, które może także pełnić funkcję podstawki. 


: Jakie etui na tablet wybrać?


A jakie dedykowane etui na tablet lub czytnik?


Te akcesoria są nieco bardziej kosztowne, ale lepiej dopasowane do konkretnych urządzeń. Dobrym przykładem jest nakładka APPLE Smart Cover dla iPada wykonana z mikrofibry i poliuretanu. Nakładka jest idealnie dopasowana i stabilnie przylega do iPada, dzięki magnetycznemu zawiasowi, który wyrównuje jej ustawienie względem urządzenia. Gdy otworzysz nakładkę Smart Cover, iPad natychmiast się budzi. Gdy ją zamkniesz, automatycznie przechodzi w tryb uśpienia – w ten sposób, oprócz otwierania czy zamykania etui, już nie trzeba wciskać żadnych dodatkowych przycisków, żeby uśpi lub aktywować sprzęt. Dedykowane etui na tablet oferuje też Samsung – najlepszy przykład to Book Cover do Galaxy Tab E.


Jakie etui do tabletu z klawiaturą?


Wybór takiego wariantu umożliwia nie tylko ochronę urządzenia, ale także rozszerzenie jego możliwości. Jeśli tablet chcemy przekształcić w całkowicie funkcjonalnego małego laptopa, wybór etui z klawiaturą na pewno będzie dobrym pomysłem. Pisząc o takich urządzeniach, na pewno warto wymienić etui z klawiaturą APPLE Smart Keyboard Folio do iPada Pro, a także klawiatury do Microsoft Surface Pro czy do tabletów Samsung Galaxy Tab. Etui z klawiaturą może kosztować od 400 do 900 zł.

 


Jakie etui do czytnika ebooków?


Tutaj, podobnie jak w przypadku tabletów, warto zainwestować w sprzęt dopasowany do wymiarów posiadanego urządzenia. W nazwie etui zazwyczaj znajduje się nazwa dedykowanego modelu InkBook albo Kindle. Wśród takich standardowych 6-calowych czytników, można znaleźć modele takie, jak etui INKBOOK Yoga czy etui HAMA Kindle Paperwhite 4. Kupując etui na czytnik, raczej zmieścimy się w kwocie do 100 zł. Warto dodać, że te etui najczęściej korzystają z magnetycznego mechanizmu, co umożliwia łatwiejsze otwieranie i zamykanie niż w przypadku zaczepiania na gumkę.


Odpowiednie zabezpieczenie cennego urządzenia jest bardzo ważne i naprawdę nie warto na tym oszczędzać. Dobre etui to pewniejszy chwyt, a także możliwość postawienia urządzenia w różnych pozycjach, w tym na stole czy na blacie. Przyda się to do pracy, ale również do wszelkich sytuacji, w których kosztowny tablet trafi w ręce dzieci, gdzie będzie w szczególnym niebezpieczeństwie. Najlepiej jest nie zwlekać i o dobrym etui pomyśleć już w dniu kupowania urządzenia. Jeśli jednak wyleciało to z głowy, zawsze można naprawić swój błąd i dokupić później. Jakie etui na tablet lub czytnik będzie idealne? Estetyczne, funkcjonale i po prostu wygodne.


Dobre etui na tablet lub czytnik to takie, które:


  • pasuje do wielkości urządzenia
  • ma atrakcyjny wygląd
  • sprawia, że zamknięty czytnik albo tablet łatwo odblokować – idealnie, jeśli dzieje się to automatycznie.


Zobacz więcej

Jaki tablet wybrać? Ranking Samsung Galaxy Tab 2021 Jaki tablet wybrać? Ranking Samsung Galaxy Tab 2021

Przedstawiamy listę produktów, które powinny spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników.

Więcej

Jaki najlepszy ultrabook kupić? Ranking 2021 Jaki najlepszy ultrabook kupić? Ranking 2021

Najbardziej uniwersalnymi urządzeniami o szerokim zastosowaniu są z pewnością ultrabooki. Czym się charakteryzują?

Więcej

Ranking laptopów do 4000 zł – jaki kupić w 2021 roku? Ranking laptopów do 4000 zł – jaki kupić w 2021 roku?

Myślisz o zakupie nowego komputera? Zobacz nasz ranking laptopów do 4000 zł. 

Więcej

Tablet z Windows – jaki najlepiej kupić? Na co zwracać uwagę? Tablet z Windows – jaki najlepiej kupić? Na co zwracać uwagę?

Tablet z Windows? Te cieszą się dobrymi opiniami, zwłaszcza wśród użytkowników, którzy korzystają z takich tabletów w pracy. Jaki tablet z Windows warto więc kupić? Zobacz nasz poradnik.

Więcej

Kindle – jaki format obsługuje? I co to właściwie jest? Kindle – jaki format obsługuje? I co to właściwie jest?

Czytnik e-booków to ciekawa alternatywa dla drukowanych książek. Bardzo dużą popularnością cieszą się zwłaszcza czytniki marki Kindle. Format, jaki obsługują, dostępne funkcje i różnice między modelami czytnika – to najważniejsze kwestie, które warto przeanalizować przed zakupem urządzenia. Jakie formaty czyta więc Kindle i co to właściwie jest?

Więcej

Ranking kart graficznych 2020. Jakie są najlepsze karty do laptopa i komputera stacjonarnego? Ranking kart graficznych 2020. Jakie są najlepsze karty do laptopa i komputera stacjonarnego?

Karta graficzna to jeden z kluczowych elementów w specyfikacji komputera – obok procesora, rozdzielczości ekranu czy wielości pamięci RAM. Jaka karta graficzna będzie najlepsza? Zobacz nasz ranking.

Więcej

Jaki wzmacniacz sygnału Wi-Fi wybrać? Ranking 2021 Jaki wzmacniacz sygnału Wi-Fi wybrać? Ranking 2021

Przez sieć Wi-Fi połączymy także telewizor, konsolę, kamerę, a także aparat fotograficzny albo nawet pralkę czy lodówkę. Z jednej strony, to oznacza duży komfort, z drugiej – rosną także oczekiwania, dlatego prezentujemy ranking wzmacniaczy Wi-Fi.

Więcej

Co to jest pamięć RAM? Jaką wybrać? I jak sprawdzić RAM w komputerze? Co to jest pamięć RAM? Jaką wybrać? I jak sprawdzić RAM w komputerze?

Pamięć RAM to jeden z najważniejszych elementów podawanych w specyfikacji wielu urządzeń – komputerów, smartfonów czy tabletów. Wielkość i rodzaj pamięci RAM podaje się jako ważny aspekt wpływający na wydajność sprzętu – obok procesora czy karty graficznej. Co to jest pamięć RAM? Na co konkretnie wpływa?

Więcej

Jak wybrać serwer NAS do domu albo do małego biura? Jak wybrać serwer NAS do domu albo do małego biura?

Serwer NAS pozwala bezpiecznie przechowywać pliki i umożliwia dostęp do nich z każdego urządzenia znajdującego się w sieci. Może być także częścią domowego monitoringu, koordynując pracę kamer IP. Na co zwracać uwagę, szukając odpowiedniego serwera do domu lub małego biura?

Więcej

Jakie etui na tablet lub czytnik ebooków? Jakie etui na tablet lub czytnik ebooków?

Kupno konkretnego modelu tabletu albo czytnika wiąże się zazwyczaj z dokupieniem etui. A jak konkretnie model wybrać? Poznaj wszystkie możliwości, zanim rozpoczniesz poszukiwania!

Więcej

powrót