Jakie filmy warto obejrzeć w 4K?

Filmowe hity sprzed lat i współczesne premiery kinowe czasami różnią się diametralnie. Z jednaj strony współczesne produkcje pod względem budżetów na efekty specjalne przewyższają dawne filmy, z drugiej strony, w tych starszych bardziej cenimy chociażby muzykę, scenariusze czy grę aktorską. Czasem można się zastanawiać co by było, gdyby jakiś film kręcono 20 lat później. Tego pewnie nigdy się nie dowiemy (chyba, że powstanie remake), niemniej jednak wciąż mamy okazję obejrzeć stare filmy z nowej perspektywy dzięki technologii 4K. W czasach, gdy powstawało wiele znanych filmów, nikomu nie śniło się nawet o rozdzielczości HD, nie mówiąc już o jeszcze lepszej jakości. Po latach jest jednak okazja, żeby zobaczyć film w nowym świetle. Które z filmowych hitów warto obejrzeć jeszcze raz w jakości Ultra HD?

Niezwykła jakość obrazu i dźwięku oraz bogactwo kolorów pozwalają także na doświadczenie porównywalne z wielkim ekranem kinowym, które jest na wyciągnięcie ręki w domu. Jeśli zatem jakiś film szczególnie podobał nam się podczas wizyty w kinie, oglądając go w domu, ale w 4K, możemy liczyć na powtórkę z rozgrywki.

Przedstawiamy listę najciekawszych propozycji filmowych. Wystarczy konsola nowej generacji lub odtwarzacz Blu-ray oraz odpowiedni telewizor i możemy szykować prawdziwą ucztę dla wytrawnych koneserów kina. Dodatkowa korzyść z kupna filmu w takim formacie to wszelkiego rodzaju dodatkowe materiały – wywiady, reportaże z planu filmowego, sceny które nie znalazł się w ostatecznej wersji filmu itd.

Jaki film warto obejrzeć w 4k? Najlepsze filmy akcji

Dynamiczne sceny, strzelaniny i pościgi to coś, co wspaniale wygląda właśnie na dużym ekranie w wysokiej rozdzielczości. Prawdziwy potencjał filmów akcji możemy dostrzec wybierając takie tytuły, jak Mumia z 1999 roku albo Batman – Początek z 2005. Powrót po latach do takich kultowych obrazów na pewno będzie fantastycznym przeżyciem.

Nie sposób pominąć także Incepcji Christophera Nolana z fantastyczną rolą Leonardo DiCaprio. Incepcja  z 2010 roku to jeden z najbardziej efektownych filmów ostatnich lat, który aż prosi się o ponowne obejrzenie – to ponad 148 minut, przez które nie sposób oderwać się od ekranu. 

Ambitne kino w 4k

Kto powiedział, że na Blu-ray trzeba oglądać tylko najbardziej kasowe filmy przepełnione akcją? Miłośnicy ambitniejszych produkcji także znajdą coś dla siebie. Najlepszy przykład to świetnie przyjęty przez krytyków Blade Runner 2049. Świetny Ryan Gosling w przerażającej wizji przyszłości to wymagające kino, które jednak daje wiele satysfakcji i skłania do refleksji. Nie sposób nie docenić też świetnych efektów specjalnych, muzyki i perfekcyjnego montażu. A skoro mowa o remake’u, warto wiedzieć, że w wersji UHD jest dostępna także pierwsza część filmu z Harrisonem Fordem znana w Polsce jako Łowca Androidów. Ostateczna wersja reżyserska, razem z niewykorzystanym materiałem i wywiadami to dzieło, które naprawdę daje do myślenia.

Technologia  4K nie jest zarezerwowana wyłącznie dla dorosłych. Dzieci także mogą cieszyć się bogactwem kolorów i detali oraz fantastycznym odwzorowaniem wydarzeń na ekranie.

Młodsze dzieci na pewno będą zadowolone z pierwszego pełnometrażowego filmu kinowego LEGO Przygoda. Bohaterem jest figurka LEGO o imieniu Emmet, który musi ocalić świat i powstrzymał złoczyńcę. Młodzieży polecamy zobaczyć Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć. Jest to nawiązanie do świata magii znanego z sagi o Harrym Potterze.

powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }/* ACCOUNT > CLUB > shopping counter > add footer text */var accountClubLottery, txtElement;accountClubLottery = document.querySelectorAll('.v-account .b-lotteryBoxes .m-contentBox_item.is-separator .m-contentBox_data');if (accountClubLottery.length) { txtElement = document.createElement('P'); txtElement.classList.add('g-mt20'); txtElement.innerHTML = '* Do licznika zakupów liczą się zakupy dokonane od 01.01.2021r. do 31.12.2021r.'; accountClubLottery[0].appendChild(txtElement);}[/script]
[script]if (document.querySelector('.ins-content-wrapper-1720')) { setTimeout(function () { if (window.location.href.indexOf('lp-mac-mini') < 0) { document.querySelector('.ins-content-wrapper-1720').style.display = "block"; } }, 5000);}[/script]