Szukaj 0 Koszyk
Menu
Produkty
Komputery i Tablety
AGD małe

Jakie słuchawki bezprzewodowe do smartfona? Przegląd modeli do 200 zł

Funkcje muzyczne smartfona nie od dziś mają duże znaczenie. W końcu słuchanie muzyki jest jednym z najczęstszych zastosowań nowoczesnego telefonu. Słuchawki, które standardowo kupujemy razem z telefonem, często nie spełniają oczekiwań. W końcu to najbardziej podstawowy sprzęt, raczej nie nadający się do intensywnego użytkowania. Jeśli muzyka pełni ważną rolę w naszym życiu i słuchamy jej przez wiele godzin, korzystając z urządzenia mobilnego, to warto rozejrzeć się za solidnymi słuchawkami w rozsądnej cenie. W artykule przedstawimy ciekawe propozycje do 200 zł. Biorąc pod uwagę, że producenci smartfonów coraz cześciej rezygnują z wejścia słuchawkowego, w tekście skupimy się na modelach bezprzewodowych.Co charakteryzuje dobre słuchawki bezprzewodowe do smartfona?


Przyglądając się różnym opcjom, należy zwrócić uwagę na kilka najistotniejszych parametrów. Przede wszystkim, należy zdecydować się, jakiej konstrukcji poszukujemy. Zasadniczo słuchawki możemy podzielić na te zakładane na uszy, jak również douszne i dokanałowe. Te pierwszą są raczej wygodniejsze, zwłaszcza przy dłuższym użytkowaniu, oraz zdrowsze dla naszych uszu, szczególnie gdy słuchamy muzyki stosunkowo głośno. Z drugiej strony, słuchawki douszne i dokonałowe pozwalają lepiej izolować się od otoczenia – osoby wokół nie usłyszą muzyki czy prowadzonej rozmowy.

Poza tym, tak jak w przypadku innych akcesoriów do smartfona, kluczowy jest czas działania. Zazwyczaj producent podaje maksymalny czas prowadzenia rozmów, czasem także maksymalny czas czuwania. Im wyższa wartość - tym lepiej, niemniej trzeba mieć świadomość, że często szybciej od słuchawek rozładuje się smartfon, szczególnie jeśli wciąż mamy włączony Bluetooth i nie używamy powerbanku.

Kolejny istotny element to dostępne funkcje. Zasadniczo, słuchawki do smartfona, oprócz zapewniania dźwięku dobrej jakości, powinny ułatwiać korzystanie ze smartfona, czyli obsługiwać najważniejsze funkcje w podstawowym zakresie. Standardem jest regulacja głośności i wybieranie kolejnych utworów za pomocą przełączników umieszczonych na słuchawkach. Jeszcze lepiej, gdy oprócz sterowania muzyką, mamy także możliwość odbierania i odrzucania połączeń a także wybrania ostatniego numeru.

Patrząc na parametry audio, należy zwrócić uwagę na impedancję a także pasmo przenoszenia, czyli maksymalny i minimalny zakres dźwięków, które dotrą do naszego ucha.

Patrząc na te wszystkie kwestie, wytypowaliśmy kilka ciekawych modeli, których cena na przekracza 200 zł. 


Zobacz najciekawsze propozycje!


Zestaw słuchawkowy SKULLCANDY Uproar Wireless


To wygodne i funkcjonalne słuchawki wykorzystujące technologię Bluetooth. Umożliwiają sterowanie muzyką oraz odbieranie połączeń, a na jednym ładowaniu mogą pracować do 10 godzin. Pozwalają na strumieniowanie muzyki także w jakości stereo i wykorzystują technologię Supreme Sound.Zestaw słuchawkowy PHILIPS SHB3060BK/00


Następna propozycja dużych, masywnych słuchawek zakładanych na uszy. Sprzęt pracuje nawet przez 11 godzin, a zasięg działania dochodzi od 15 metrów. Mamy więc możliwość słuchania muzyki i swobodnego poruszania się po pomieszczeniu. Czułość to 106 dB, a impedancja wynosi 24 Om. Tej klasy sprzęt uchodzi za popularne słuchawki na przykład wśród D.J – ów czy innych osób ze szczególnie wyczulonym słuchem.


Zestaw słuchawkowy JABRA Halo Fusion


Jabra Halo Fusion umożliwia kontrolę połączeń i muzyki bezpośrednio z zestawu słuchawkowego, bez konieczności sięgania po telefon. Dużą korzyścią jest także możliwość odbierania połączeń z różnych urządzeń Bluetooth naraz, dzięki wykorzystaniu funkcji Multiuse. Zaczepy douszne izolują odgłosy otoczenia i zapewniają potężny dźwięk bez szumów i innych zakłóceń. Sprzęt działa maksymalnie przez 6,5 godzin rozmów lub słuchania muzyki. Ogromną zaletą jest również waga – zaledwie 21 gramów!


Słuchawki XX.Y Kuki R-15 BT


Przegląd kończymy na designerskich słuchawkach, które wyglądem w ciekawy sposób nawiązują do stylistyki Apple'a. Funkcja handsfree umożliwia odbieranie i prowadzenie rozmów przychodzących bez potrzeby sięgania po telefon. Jest także możliwość dzwonienia na ostatnio wybierany numer. Do przełączania utworów i zmiany głośności przeznaczony jest  dotykowy panel sterowania na nauszniku. Maksymalny czas pracy to 8 godzin. Słuchawki, chociaż nie należą do najmniejszych, nie zajmują dużo miejsca, dzięki składanemu pałąkowi, który ułatwia przechowywanie.Przewodowe słuchawki coraz cześciej ustępują miejsca tym, które mogą z powodzeniem funkcjonować bez kabla. Z tego powodu, patrząc w przyszłość najlepiej szukać wymarzonych słuchawek do smartfona właśnie w tej kategorii.

powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }/* ACCOUNT > CLUB > shopping counter > add footer text */var accountClubLottery, txtElement;accountClubLottery = document.querySelectorAll('.v-account .b-lotteryBoxes .m-contentBox_item.is-separator .m-contentBox_data');if (accountClubLottery.length) { txtElement = document.createElement('P'); txtElement.classList.add('g-mt20'); txtElement.innerHTML = '* Do licznika zakupów liczą się zakupy dokonane do 31.12.2019r.'; accountClubLottery[0].appendChild(txtElement);}[/script]