Jakie słuchawki do PS4 będą najlepsze? Oto wybrane propozycje

Widok gracza w słuchawkach na uszach to nic dziwnego. W końcu emocjonujące wirtualne rozrywki można prowadzić o różnych porach dnia i nocy. Jakie słuchawki do PS4 warto wybrać? Jeśli do tej pory grasz bez słuchawek, a widzisz potrzebę, żeby kupić taki produkt – chętnie Ci podpowiemy. Zobacz najlepsze słuchawki do PS4 dla graczy.


Dlaczego warto mieć słuchawki do PS4?


Powodów do korzystania ze słuchawek gamingowych może być kilka. Przede wszystkim dobrze jest, jeśli dźwięki z gry nie przeszkadzają innym – domownikom albo sąsiadom. Wyciszenie odgłosów strzelaniny czy wyścigów to na pewno miły gest, zwłaszcza jeśli rozgrywka odbywa się podczas późnych godzin nocnych.

Warto podkreślić, że działa to także w drugą stronę. Słuchawki wyciszają dźwięki otoczenia i sprawiają, że graczowi nie przeszkadzają hałasy z zewnątrz i nic nie rozprasza uwagi. Wiele zestawów słuchawkowych zawiera także mikrofon, co ułatwia komunikację z innymi graczami w ramach jednej drużyny.


Jakie słuchawki pasują do PS4?


Jakie słuchawki pasują do PS4?


Do konsoli PlayStation 4 pasują praktycznie każde słuchawki. W dolnej części kontrolera DualSchock 4 znajduje się gniazdo mini jack, do którego można wpiąć każde słuchawki na przewodzie. Jeśli nie usłyszymy dźwięku zaraz po ich podłączeniu, należy wejść w ustawienia konsoli, wybrać opcję „urządzenia audio” i następnie wyregulować głośność.


Zestawy słuchawkowe można także podłączyć, korzystając z USB oraz bezprzewodowej transmisji Bluetooth. To sprawia, że podczas szukania odpowiedniego modelu można przebierać zarówno w produktach dedykowanych do konsoli PS4, jak również tych uniwersalnych – i do konsol, i do PC.


Jakie cechy powinny mieć słuchawki do PS4?


Czym wyróżniają się najlepsze słuchawki do PS4? Jest oczywiście wiele czynników wpływających na cenę. Wśród tych najważniejszych warto wyszczególnić:


  • komfort i wygodę – słuchawki nie mogą nigdzie uciskać, skoro mamy w nich grać przez kilka godzin,
  • jakość dźwięku – zwłaszcza warto podkreślić przestrzenne brzmienie,
  • konstrukcję – lepiej, żeby była solidna i odporna na odkształcenia i złamania,
  • długość kabla – w przypadku słuchawek na przewodzie,
  • czas pracy – w przypadku słuchawek bezprzewodowych.


Biorąc pod uwagę te cechy, uważamy, że warto zwrócić uwagę na takie modele, jak:


BIG BEN oferuje uniwersalny i niedrogi model sprawdzony także przez posiadaczy innych platform.


Słuchawki TRUST to natomiast model dedykowany do PS4 i oznaczony logiem konsoli. Są bardzo miękkie i elastyczne, mają składany mikrofon. W przewód jest wbudowany pilot do sterowania głośnością lub wyciszania mikrofonu. Co ciekawe, Sony ma w ofercie także dedykowane modele przeznaczone dla fanów konkretnej gry. Taka limitowana edycja to na przykład zestaw słuchawkowy SONY PlayStation Gold The Last of Us Part II.Jakie słuchawki bezprzewodowe do PS4?


Wiadomo, że technologie bezprzewodowe są wygodniejsze, ponieważ wolimy, kiedy podczas rozgrywki żaden kabel nas nie ogranicza. Z tego powodu, nawet pomimo wyższej ceny, takie modele są często wybierane przez graczy. Jakie słuchawki bezprzewodowe do PS4 więc polecamy?


SONY PlayStation Rose Gold Wireless Headset.

Zestaw słuchawkowy SONY PlayStation 4 Platinum.


Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na oficjalne modele Sony dedykowane do PS4. Wspomniany przez nas model Rose Gold Wireless Headset oferuje prawdziwie przestrzenny dźwięk 7.1. Do słuchawek ściągamy specjalną aplikację z PlayStation Store, żeby zarządzać profilami dźwiękowymi. Możemy konfigurować własne, autorskie ustawienia lub skorzystać ze specjalnych trybów dźwiękowych przygotowanych przez twórców kultowych gier – takich jak Uncharted 4, Red Dead Redemption 2 czy Days Gone.


Druga polecana przez nas wersja to zaawansowane słuchawki. W tym przypadku w nieco wyższej cenie otrzymujemy konstrukcję opartą na solidniejszym metalowym pałąku. Mamy tutaj także wykorzystaną technologię 3D Audio oraz wydłużony czas pracy na baterii.


Pytając, jakie słuchawki do PS4 są warte polecenia, warto pamiętać o tym, że mogą mieć zastosowanie także modele rekomendowane przez posiadaczy konsoli Xbox One czy graczy przywiązanych do komputerów PC.


Podsumowując, gracze PS4, podobnie jak inni, lubią cieszyć się dobrą jakością audio. Nieprzypadkowo Sony przygotowało zestawy słuchawkowe z myślą o swojej konsoli. Warto postawić na te oficjalne produkty dobrej jakości, ale można także szukać alternatywnych rozwiązań, pamiętając o tym, że z kompatybilnością nie będzie problemu.


A jeśli zastanawiasz się, co jeszcze warto kupić do PS4, sprawdź nasz spis polecanych akcesoriów oraz ranking telewizorów w sam raz do tej konsoli.


Zobacz więcej

Hitman III – recenzja najnowszej gry o agencie 47!

Hitman III – recenzja najnowszej gry o agencie 47!

Po sukcesie pierwszych dwóch odsłon przyszedł czas na zwieńczenie trylogii – taką rolę pełni najnowszy Hitman III. Recenzja pokaże, czy warto było czekać na najnowszą odsłonę serii.